Skocz do zawartości

Będzie to działać?


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

> I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to

> jak dokonać oszustwa.

A w innych krajach EU to niby się jeździ zgodnie z przepisami? hehe.gifzlosnik2.gif

Porownujac cala EU to w PL nie jest tak zle jeśli chodzi o łamanie przepisów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mi się to podoba

Łee, były już kratki zasłaniające, spraye i inne mazidła na blachy i wielkiej furory nie zrobiły. Poza tym nawet jak zadziała to jest to tylko kawałek szczęścia, bo przed nieoznakowanym nie uchroni, więc już lepiej zainwestować w parę stówek na wykrywacz laserów, stacjonarek oraz starszych modeli suszarek, szanse na uniknięcie kary wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to

> jak dokonać oszustwa.

A nie przeraża Cię, niewłaściwe oznakowanie dróg? Nie przerażają Cię, bezsensowne i nielogiczne ograniczenia prędkości, których celem jest nabijanie kasy?

Jest takie powiedzenie: Jak Bóg kubie, tak kuba Bogu zlosnik2.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw trzeba to wyczaić

Wątpię, żeby taka folia jak się popatrzy pod różnym kątem nie odbijała inaczej światła, czy też w szczególności w sezonie zimowym nie zbierała zabrudzenia na rogach.

Wystarczy, że policial.gif zatrzymają do kontroli, a oni zazwyczaj obchodzą samochód i oglądają. Jakby to działało (w co wątpie) to zaraz się zrobi głośno i policja się na to wyczuli, podobnie jak z zenonami wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to

> jak dokonać oszustwa.

To bardziej mnie przeraża w Litwinach, nie znam naradu który jeździ gorzej niż oni, łamią przepisy wszystkie jak leci do tego kompletnie nie potrafią jeździć, czy to kierowcy ciężarówek czy osobówek, jedno i to samo niestety. Może są wyjątki, narazie nie spotkałem.

BTW jak byś tu mieszkał to byś się nam nie dziwił, jak byś tyle zarabiał co większość sam polowałbyś na te nalepki.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łee, były już kratki zasłaniające, spraye i inne mazidła na blachy i wielkiej furory nie zrobiły.

> Poza tym nawet jak zadziała to jest to tylko kawałek szczęścia, bo przed nieoznakowanym nie

> uchroni, więc już lepiej zainwestować w parę stówek na wykrywacz laserów, stacjonarek oraz

> starszych modeli suszarek, szanse na uniknięcie kary wzrosną.

Nieoznakowane mało mnie martwią. Bardziej idzie o zdjęcia od przodu. Muszę przełożyć tablicę na lewą stronę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieoznakowane mało mnie martwią. Bardziej idzie o zdjęcia od przodu. Muszę przełożyć tablicę na

> lewą stronę auta.

Tak jak napisałem, dla mnie dziecinada, ryzyko że przy odpowiednim oświetleniu patent nie zadziała jest spore, więc chyba tylko i wyłacznie dla poprawy swojego humoru takie coś się montuje. Jak chce się piracić, to trzeba mieć odpowiednie narzędzia by to robić i nie jest to taka folijka smile.gif Tak jak napisałem, kup sobie porządny wykrywacz i tyle, ostatnio 2 firmy mi składały propozycje na sprzęty dostosowane do tego czym policja obecnie dysponuje (fotoradary, radary,lasery, tradycyjne suszarki), cena to jeden porządny mandat więc jak ktoś potrzebuje to imho dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bardziej mnie przeraża w Litwinach, nie znam naradu który jeździ gorzej niż oni, łamią przepisy

Tu szczególnie tirowcy mają w poważaniu polskie prawo, bo mandaty są małe, a im bardziej opłaca się zrobić w odpowiednim czasie transport.

Ostatnio na 10tce noc, deszcz, przybrałem się do tira osobówką, ale schowałem się bo jechał tir i stwierdziłem że mało bezpieczne, w tym czasie litwin kierunek i pobrał mnie i tego tira przede mną, tir z naprzeciwka praktycznie do zera musiał wyhamować bo nie miał gdzie uciec bo wąsko. No debil po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepsze, niestety, jest CB

Jako dodatek, imho duże szanse może kierowca w PL mieć jadąc z yanosikiem, z włączonym CB i z jakimś antyradarem, bo czasami misiaki wyskakują ze stacji i ruszają na polowanie, po cb wcześniej ich nikt nie widział i zanim pójdzie w eter to żniwo zbiorą. Tak robią np na S8, DK17 w stronę Lublina i pewnie w wielu innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to

> jak dokonać oszustwa.

Marek czy to nie ty wrzucales kiedys opracowanie o ludziach ktorzy przezyli katastrofe tytanica? Ci grzeczni stojacy w kolejce do szalup w duzej mierze sie nie doczekali.... grinser006.gif

Ale mimo wszystko podzielam twoj poglad w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to

> jak dokonać oszustwa.

E, przesadzasz. Wbrew pozorom, różnice między narodami nie są w tej dziedzinie takie wielkie. No może Japończycy są trochę porządniejsi.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek czy to nie ty wrzucales kiedys opracowanie o ludziach ktorzy przezyli katastrofe tytanica? Ci

> grzeczni stojacy w kolejce do szalup w duzej mierze sie nie doczekali....

Tyle że jeżdżąc niezgodnie z przepisami zwiększasz szansę na to że nie dożyjesz starości = odwrotna analogia.

P.S. U nas planują zwiększenie prędkości na autostradach z 70 na 75 MPH i właśnie przed chwilą podpisałem petycję żeby tego nie robili - im większa prędkość tym większe szanse na śmierć (i to rośnie to wykładniczo). 70 MPH jest wystarczająco niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW jak byś tu mieszkał to byś się nam nie dziwił, jak byś tyle zarabiał co większość sam

> polowałbyś na te nalepki.

> Tyle w temacie.

i to jest durne myslenie.... zamiast pojsc po najmniejszej linii oporu - przestrzegac przepisow i wtedy moga mandaty byc i po zylion zlotych za przekroczenie o 10 km/h to pierwsza mysl - jak cwaniaczyc jak orznac system....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowałeś mnie. Gdzie i kiedy ostatnio takie spotkałeś?

> mar00ha

Jeździłeś może kiedyś mostem Grota-Roweckiego w kierunku na Białystok?

grinser006.gif

Przed remontem na odcinku 300m za mostem postawione były ze 4 ograniczenia prędkości lub znaki tą prędkość regulujące - każdy inny. I nie, nie zwalniają one stopniowo ruchu jak na autostradzie grinser006.gif

Problem z ilością i jakością oznakowania dróg istnieje, co nie znaczy że można sobie jeździć wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest durne myslenie.... zamiast pojsc po najmniejszej linii oporu - przestrzegac przepisow i

> wtedy moga mandaty byc i po zylion zlotych za przekroczenie o 10 km/h to pierwsza mysl - jak

> cwaniaczyc jak orznac system....

Bo Polak musi kraść, dopiero wtedy czuje swoją wartość. Po co przestrzegać przepisów, po co jeździć tak samo jak inni jak można być "lepszym"? Tak samo sprzedawca tego cuda, kit będzie wciskał jak to wspaniale działa i będzie oszukiwał drogowego cwaniaka. Trafił swój na swego, niech się obaj cieszą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest durne myslenie.... zamiast pojsc po najmniejszej linii oporu - przestrzegac przepisow i

> wtedy moga mandaty byc i po zylion zlotych za przekroczenie o 10 km/h to pierwsza mysl - jak

> cwaniaczyc jak orznac system....

Ja sam im starszy jeżdżę coraz wolniej, często bez CB, chyba że pytam czy po prostu droga nie zakorkowana, miśki to powoli sprawa poboczna, ale prawda jest taka, że jak masz rodzinę na utrzymaniu i wynagrodzenie zależne od wyników będziesz śmigać ile wlezie i wystrzegać się miśków, banda handlowców szaleje na drogach i sieje i tak mniejsze zło niż banda idiotów i powaleńców, których mało nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No debil po prostu.

Ja po ostatnich dwóch przypadkach, typu zajeżdżanie drogi itp. bo nie jadę 140 km/h po zwykłej drodze albo 180 km/h po autostradzie będę dzwonić na policję i ładnie jechać za typem bo walczyć nie ma sensu, a tak przynajmniej jest szansa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze jak policial.gif zatrzymają i pouczą choćby idiotę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że jeżdżąc niezgodnie z przepisami zwiększasz szansę na to że nie dożyjesz starości = odwrotna

> analogia.

> P.S. U nas planują zwiększenie prędkości na autostradach z 70 na 75 MPH i właśnie przed chwilą

> podpisałem petycję żeby tego nie robili - im większa prędkość tym większe szanse na śmierć (i

> to rośnie to wykładniczo). 70 MPH jest wystarczająco niebezpieczne.

a to nie Ty czasem opowiadałeś jak dość szybko nauczyłeś się jeździć po PL ?

o znanej metodzie "na zająca" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.