Skocz do zawartości

Który zimowy płyn zawiera...


teg

Rekomendowane odpowiedzi

> Od 1 stycznia 2014r sprzedaż płynu do spryskiwaczy opartego na alkoholu metylowym jest zabroniona

> dla klientów detalicznych. Teraz płyn do spryskiwaczy kosztuje ok.20zł/5l zamiast 9

Taka różnica w cenie na pewno nie wynika z różnicy ceny etanolu i metanolu - przemysłowy alkohol kosztuje grosze. Metanol jest minimalnie tańszy.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... alkohol etylowy a nie metylowy; glikol żeby nie zamarzał w dyszach i po przetarciu na szybie;

> nie pachnie mocno; nie jest drogi?

Za 15 zł w Lidlu i Biedronce jest organiki, nie capi, za 14zł widzialem w Kauflandzie jakiś płyn marki K2 - więc powinien być wporzo, ale nie testowałem, ofc mowimy o bankach 5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 15 zł w Lidlu i Biedronce jest organiki, nie capi

O, przypomniałem sobie wątek o płynie z Biedronki. Sprawdzę. Dzisiaj byłem w Realu, a tam jakieś Q11, EGE czy jakoś tak, jakieś Sylen (podobno ten ostatni niezły...). Znalazłem już wycieraczki marzeń - Denso - to teraz płynu szukam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Q11, EGE czy jakoś tak, jakieś Sylen (podobno ten ostatni niezły...). Znalazłem

Sylen robiony przez/dla orlenu w tym roku strasznie capi.Jak najgorsze scierwo.

Zawidolem sie,bo zawsze bralem tylko produkty orlenu i dopiero w tym roku wynikla lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 15 zł w Lidlu i Biedronce jest organiki, nie capi, za 14zł widzialem w Kauflandzie jakiś

> płyn marki K2 - więc powinien być wporzo, ale nie testowałem, ofc mowimy o bankach 5L.

w kauflandzie są dwa płyny bez metanolu - i nigdy go nie zawierały;

1. kauflandowski, tzn robiony dla nich - nie śmierdzi specjalnie, czyści ok, póki co nie było większych mrozów więc trudno powiedzieć jak się zachowa

2. K2, ale to już nie ten sam K2 który był w zeszłym roku.

K2 Claren -22*używałem od kilku lat, nie marzł nigdy na szybie, wytrzymywał spokojnie -30*. Pojawił się Claren Total -40*.

Teraz jest dostępny K2 Clarber -22*, nie śmierdzi, co do zachowania patrz Kaufland wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile?? Dzisiaj w Realu widziałem za... 28zł. Za tyle to bym 5 baniaków na zapas kupił.

Jak zwykle kupuję w Makro (w innych sklepach trudno znaleźć). Czekam, aż będzie w ofercie specjalnej i kupuję. Normalna cena ok.28zł, chyba w listopadzie kupiłem kilka butelek 4l za niecałe 20zł. 3 już zużyłem grinser006.gif

Jeśli w Auchan faktycznie kosztuje 19zł to jest to świetna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zwykle kupuję w Makro (w innych sklepach trudno znaleźć). Czekam, aż będzie w ofercie

> specjalnej i kupuję. Normalna cena ok.28zł, chyba w listopadzie kupiłem kilka butelek 4l za

> niecałe 20zł. 3 już zużyłem

> Jeśli w Auchan faktycznie kosztuje 19zł to jest to świetna cena.

w selgrosie jest teraz sonax po 18.33 brutto, ale wg gazetki ma <3%metanolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... alkohol etylowy a nie metylowy; glikol żeby nie zamarzał w dyszach i po przetarciu na szybie;

> nie pachnie mocno; nie jest drogi?

Do 1 stycznie nie można sprzedawać płynów na metanolu, dlatego płyny dość mocno podrożały w stosunku do ubiegłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 1 stycznie nie można sprzedawać płynów na metanolu, dlatego płyny dość mocno podrożały w

> stosunku do ubiegłego sezonu.

można, ale tylko do 3%

O ile podrożały, to raczej nie z powodu zmiany alkoholu w składzie.

Róznica między metanolem a etanolem jest naprawdę nieznaczna (rzędu kilkadziesiat groszy na bańce 5l)

Z resztą jeszcze przed wprowadzeniem tej ustawy zakazującej użycia metanolu powyżej 3% znaczna cześć producentów (o ile nie większość) i tak przestrzegała tej normy i nie pakowała za wiele metanolu do swoich wyrobów (np w płynie biedronkowym praktycznie od zawsze metanolu było albo 0 albo 3%. nic więcej)

TAkże śmiem twierdzić, że dzięki zakazowi zniknął z rynku najgorszy syf, ale cena zmienic sie wiele nie powinna.

edit

szczerze nie polecam płynu eco+ z leclerka

tak wali bimbrem/denaturatem, ze próbując go powąchać po odkręceniu bańki aż mi sie w głowie zakręciło, natomiast w aucie po każdym psiknięciu smrodek jest nie do zniesienia.

Polecam natomiast organike (niestety w biedce już chyba niedostępna, ale pozostaje ich sklep internetowy albo sklepy motoryzacyjne. Koło 15zł/5l. Nie zamarza i nawet ładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te z Orlenu nie capią tylko ładnie bimberkiem daje

Moze kwestia gustu.Ale kupilem na bliskiej niedawno i cuchlo jak najtanszy plyn z marketu.

W marketach wachalem tez sylen (bo na bliskiej jakos inaczej chyba sie to nazywa).I taki sam efekt= dla mnie nie do przyjecia,jak za ta cene.

Natomiast sonax extreme mnie milo zaskoczyl jesli chodzi o zapach.A cena tez znosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... alkohol etylowy a nie metylowy; glikol żeby nie zamarzał w dyszach i po przetarciu na szybie;

> nie pachnie mocno; nie jest drogi?

używam biedronkowy i nie śmierdzi a na razie działa smile.gif

zazwyczaj jak jest do -10 to rozcieńczam go pół na pół z letnim biedronkowym smile.gif jakoś dużo zużywam a i tak nie zamarza smile.gif

oczywiście jak idzie mróz to wypsikam i leje bez mieszania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 15 zł w Lidlu i Biedronce jest organiki, nie capi, za 14zł widzialem w Kauflandzie jakiś

> płyn marki K2 - więc powinien być wporzo, ale nie testowałem, ofc mowimy o bankach 5L.

To z K2 to Carber czy coś w ten deseń. Jedno słowo określa ten plyn: dramat! Nie myje, zostawia smugi, zamiast płynu z dysz leci już praktycznie jakaś piana, do tego śmierdzi potwornie (zacytuję policjanta, który mnie zatrzymał na dmuchanie "świeczki": niech pan zmieni ten płyn bo tak śmierdzi, że mi słabo się robi a na zewnątrz siedzę). Przed zmianą składu chemicznego był niezły, po wycofaniu metanolu coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee mamy w obu autach i nie śmierdzi

To, co tak śmierdziało u mnie (już mam Psik Psika...) to K2 Clarber kupiony w Kauflandzie. Identycznie śmierdział sprawdzany w sklepie motoryzacyjnym, więc albo jakaś seria lewa, albo Ty trafiłeś dobrą (może ze starych zapasów) albo jestem koszmarnie nietolerancyjny na ten zapach (tyle, że nawet sprzedawca w sklepie stwierdził, że wziął ten płyn na próbę i więcej nie zamówi) smile.gif

Edit: Tutaj (cierpliwości... chwilę się otwiera...) jest podobna sytuacja - jeden pisze, że cuchnie, producent potwierdza, że ma cuchnąć, inny gość ma płyn kupiony w grudniu, który nie cuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to będzie kwestia starszych zapasów. Obie bańki były kupowane na przełomie październik/listopad jak tylko pojawiły się zimowe płyny w kauflandzie.

Przy okazji zobaczę czy te, które obecnie są na półkach, śmierdzą. Wczoraj miałem okazję sprawdzić aromat zlosnik.gif Sylenu - bimber i to podły tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się, że to będzie kwestia starszych zapasów. Obie bańki były kupowane na przełomie

> październik/listopad jak tylko pojawiły się zimowe płyny w kauflandzie.

> Przy okazji zobaczę czy te, które obecnie są na półkach, śmierdzą. Wczoraj miałem okazję sprawdzić

> aromat Sylenu - bimber i to podły

A ja wczoraj (w desperacji... płyn się skończył a za 2 km wjeżdżałem na A4) kupiłem płyn na Orlenie. Dramat - praktycznie połowa szyby brudna (nie zmywał brudu z solą), do tego zamarzał przy jeździe z prędkością 120-130 km/h sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja wczoraj (w desperacji... płyn się skończył a za 2 km wjeżdżałem na A4) kupiłem płyn na

> Orlenie. Dramat - praktycznie połowa szyby brudna (nie zmywał brudu z solą), do tego zamarzał

> przy jeździe z prędkością 120-130 km/h

Ja mam wrecz przeciwna opinie. Jezdze tylko na tym z Orlenu, bo na Flote kupuje i oprocz tego, ze troche smierdzi, to nie zamarza i czysci dobrze. Bodajze sa dwa kolory zimowego na Orlenie, ja biore ten ciemnieszy, do -22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wrecz przeciwna opinie. Jezdze tylko na tym z Orlenu, bo na Flote kupuje i oprocz tego, ze

> troche smierdzi, to nie zamarza i czysci dobrze. Bodajze sa dwa kolory zimowego na Orlenie, ja

> biore ten ciemnieszy, do -22.

Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem czy mieli dwa różne kolory niewiem.gif

Miałem zalany Psik Psik i szyba po psiknięciu i przejechaniu jednego cyklu wycieraczek była czysta. Orlenowski płyn radził sobie znacznie gorzej - tzn. tam, gdzie siadł na szybie w momencie pracy spryskiwacza - szyba była czysta, ale już rozcierany przez wycieraczki w miejscach, w które to wycieraczki go powinny zabrać i tam brud zmyć zostawały smugi, do tego po jeździe A4 wycieraczki, rynienki szyb, boczna szyba (tam, gdzie zaczęła się przelewać zmywana z szyby maź) - wszystko było zamarznięte - a raczej pokryte taką niebieskawą "kaszą" - czyli płyn po starciu brudu zaczynał natychmiast zamarzać.

Chyba mam pecha przy kupowaniu płynów sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem jakiś Q11 za 25zł (drogo...) na próbę i o dziwo jest super i nie śmierdzi :/ Ale szukam

> czegoś tańszego a dobrego i czego skład się nie zmienia co 2 miesiące :/

wydaje mi się, a wręcz jestem pewny, że K2 Clarber to budżetówka, a Claren będzie trzymał poziom sprzed lat.

Przy okazji przetestuje polecany wyżej 4Max w koncentracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... alkohol etylowy a nie metylowy; glikol żeby nie zamarzał w dyszach i po przetarciu na szybie;

> nie pachnie mocno; nie jest drogi?

JPP

zimowy-plyn-do-spryskiwaczy.jpg

sam używam palacz.gif

domywa ok.gif

Tylko teraz zmienili i nie ma pomarańczy, ale jest zielona herbata - ten nie ma metanolu - przepisy od nowego roku się pozmienialy

Jak na zimowy - to pachnie. grinser006.gif

Ponad to jeden autokącikowicz zamówił 3 ZGRZEWKI dla siebie - pasuje mu ten płyn ok.gif

JA płaciłem po 12,30zł za 5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPP Pomarańcza - alkohol etylowy, ładnie pachniał ale niestety wycofany w związku ze zmianą przepisów

JPP Zielona herbata - <3% alkoholu etylowego, nowy, droższy, legalny, niestety trąci denaxem ale nie jakoś tragicznie

Kraft - najdroższy z całej trójki, ładnie pachnie

Dystrybutorem wszystkich powyższych jest Inter Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sylen robiony przez/dla orlenu w tym roku strasznie capi.Jak najgorsze scierwo.

> Zawidolem sie,bo zawsze bralem tylko produkty orlenu i dopiero w tym roku wynikla lipa.

Zimowy płyn Orlenu zamarzł mi na szybie przy -5... W ten sam dzień co nalałem, więc nie mógł być zwietrzały. Do tego jak zawsze cuchnie niemiłosiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimowy płyn Orlenu zamarzł mi na szybie przy -5... W ten sam dzień co nalałem, więc nie mógł być

> zwietrzały. Do tego jak zawsze cuchnie niemiłosiernie...

Cuchnie zdecydowanie słabiej od tego K2, ale jeżeli i u Ciebie zamarzł... U mnie zamarzł nawet nie że w dniu nalania, tylko 10 minut może po nalaniu do zbiorniczka sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JPP Pomarańcza - alkohol etylowy, ładnie pachniał ale niestety wycofany w związku ze zmianą

> przepisów

> JPP Zielona herbata -

wiesz, że nic nowego mi nie powiedziałeś?

tylko nie zgadzam się z tym pachnięciem KRAFTA grinser006.gif

śmierdzi!

JPP jest jakby marką Inter-Teamu - tak jak KRAFT czy np. HANS PRICE czy też SAKURA grinser006.gif

Ale przecież te rzeczy kupi w innych sklepach grinser006.gif

tzn. może kupić jak dany sklep bierze towar od Inter-teamu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosuje ktoś płyn Shell?

Kiedyś stosowałem, teraz od dłuższego czasu stosuję Sonax.

Tak mi się płyn z muszelką przypomniał i pytam z ciekawości zlosnik.gif

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Jakie właściwości musi mieć płyn do spryskiwaczy żeby nadawał się/nie nadawał się do dysz wachlarzowych? Na opakowaniu każdego płynu, który miałem w rekach było napisane, że nadaje się do stosowania w autach z dyszami wachlarzowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.