Skocz do zawartości

Do kiedy montowali radia na kasety?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

mój c-max miał kaseciaka, więc pewnie do liftingu w 2007r można trafić z kasetą hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toyota pewnie nadal montuje

W 206 i 307 na początku produkcji były. Ale standardem chyba częściej było RD3 (czyli CD) niż RB3 (kaseta). Choć w 307 można było sobie zamówić np. RB3 + zamontowana pod nim zmieniarka na 5 płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

Lacetti do 2008 miał takie coś w najdroższej wersji.

082226367_aq002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

Lexus GS 2008 ma kasetę (i CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

"If the car cassette player has an epitaph, it is the 2010 Lexus SC 430. This was the last new car to be factory-equipped with a way to play your old mixtapes, the New York Times reports. "Lexus was the last holdout," explained Phil Magney, an analyst for IHS iSuppli, a technology research firm. For the 2011 model year, tape players are not available as standard – or even as an option – on any new cars sold in the United States." If you want to listen to the decaying hiss of your cherished tapes, you will either have to buy a used vehicle or install a third-party cassette player. "

czyli Toyota do 2011 roku... Źródło the gaurdian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że w autach nieco lepszych (a mowa w 1-szym poście była o Audi) to taka zmieniarka była

> standardem a funkcjonalność całego zestawu większa

Wiem o tym, choc w przypadku mlodych rocznikow to z ta funkcjonalnoscia nie przesadzajmy, kaset prawie nikt nie uzywal, a zmieniara miejsce zajmowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

Co w tym dziwnego? Kaseta + zmieniarka cd ok.gif

Do 2008r raczej bym się nie dziwil ze jest kaseta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie oglądam sobie ogłoszenie Audi A4 z 2006 roku, model B7 i widzę że ma fabryczne radio na

> kasety

> Wychodziły tak w tym roczniku czy przełozyli z innego modelu?

W Lexusie dopiero w okolicach 2010 przestali. Powodem było to że typowa klientela firmy nie lubiała zmian. U mnie w GS np. nadal jest kaseciak. Nie mam pojęcia czy działa, bo nie posiadam kasety żadnej.

7df856b529_640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w tym dziwnego? Kaseta + zmieniarka cd

> Do 2008r raczej bym się nie dziwil ze jest kaseta...

Naprawdę Cię to nie dziwi? No kurcze, mimo że nie byłem jakoś zawsze do przodu z nowinkami technicznymi to w 2000 roku kaseta była już przeżytkiem... Czy jacys artyści wydawali kasety po 2000 roku? (oprócz disco-polo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę Cię to nie dziwi? No kurcze, mimo że nie byłem jakoś zawsze do przodu z nowinkami

> technicznymi to w 2000 roku kaseta była już przeżytkiem... Czy jacys artyści wydawali kasety

> po 2000 roku? (oprócz disco-polo)

Ale to sądzisz, że jak typowy klient Audi/Merca/BMW uzbieral przed 2000 rokiem kolekcje kaset jego ulubionej muzy, to nagle jak kupi auto pare lat później, to będzie taki szczęśliwy ze tam nie ma odtwarzacza kaset? Zmieniarka jak najbardziej potrzebna tez , ale kaseta musiala zostać jeszcze przez wiele lat od powiedzmy "końca sprzedaży kaset".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to sądzisz, że jak typowy klient Audi/Merca/BMW uzbieral przed 2000 rokiem kolekcje kaset jego

> ulubionej muzy, to nagle jak kupi auto pare lat później, to będzie taki szczęśliwy ze tam nie

> ma odtwarzacza kaset? Zmieniarka jak najbardziej potrzebna tez , ale kaseta musiala zostać

> jeszcze przez wiele lat od powiedzmy "końca sprzedaży kaset".

Kiedy słuchałeś ostatnio kasety w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy słuchałeś ostatnio kasety w aucie?

Tydzień temu grinser006.gif Mam fajne kawałki na kasetach, których niestety nie ma na płytach oink.gif

Oczywiście mam podłączoną zmieniarkę i mogę słuchać czego chcę claps.gif

A podwórkowi chłopcy o lepkich rączkach widząc kaseciaka, nie wybijają szyb i nie kradną sprzętu palacz.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę Cię to nie dziwi? No kurcze, mimo że nie byłem jakoś zawsze do przodu z nowinkami

> technicznymi to w 2000 roku kaseta była już przeżytkiem... Czy jacys artyści wydawali kasety

> po 2000 roku? (oprócz disco-polo)

Mnie to nie dziwi. Kiedyś się nad tym zastanawiałem i pomyślałem że może to nawet było celowe - więcej pieniędzy mają starsi ludzie niż młodsi.

Poza tym na kasetach też mam trochę fajnych kawałków smile.gif szczególnie punkowych. Teraz to nawet wróciło do łask i można być hipsterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie równiez to jakos bardzo nie dziwi, Sama czasem mam chęc na posłuchanie moich starych kaset.

Chęć na posłuchanie kaset, a posiadanie takiego sprzętu na codzień w samochodzie to cos innego. Rozumiem, że masz w domu również magnetowid i oglądasz filmy na VHS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie równiez to jakos bardzo nie dziwi, Sama czasem mam chęc na posłuchanie moich starych kaset.

Wydlubujesz wtedy z szafy stare kaseciory, niesiesz je do auta i tam plawisz sie w luksusie dzwieku pochodzacego z kaseciaka samochodowego czy odpalasz w chacie luksusowa szafe grajaca i podziwiasz dzwiek z tasmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.