Skocz do zawartości

Jakie auto? Automat, kombi, >2005, do 40kzł


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

najpóźniej na wiosnę musimy z żonką wymienić naszego przechodzonego Hyundai'a Coupe na coś bardziej rodzinnego. Nowe autko ma spełniać funkcje auta rodzinnego, wyjazdowego, trasowego itd.

Używka, bo utrata wartości nówki boli za bardzo, a to auto znudzi nam się po max 3-4 latach.

Kombi, ew. SUV/Van

Automat, warunek KONIECZNY

Silnik benzynowy z możliwością zagazowania, warunek konieczny

Moc gdzieś od 130-140KM w górę.

Roczniki gdzieś od 2005 w zwyż

Przebieg MAKSYMALNIE do 100.000km. My dołożymy w 3 lata jakieś 60.000km. Więc wszelkiej E39, W124 odpadają. Częściej będzie tym żona jeździć. Ja sobie z czasem W124 kupię dla siebie zlosnik.gif

Kaska gdzieś ok 35-40kzł.

Zakup najprawdopodobniej będzie w Niemczech, ale prywatnie. Tj. sam sobie ściągnę zlosnik.gif

Na razie faworytem jest P407sw 2.0 A/T. U Szwabków jest tego trochę z nalotami <100.000km w cenach 7-7,5kE.

A, automat TYLKO klasyczny. Wszystkie DSG i inne duperszwance odpadają. Silnik też najlepiej >2.0 N/A lub jakieś ew. turbo, ale "starej daty", a nie te nowe 1.0T ...

Czego jeszcze można szukać? wink.gif

Dzięki za porady smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> najpóźniej na wiosnę musimy z żonką wymienić naszego przechodzonego Hyundai'a Coupe na coś bardziej

> rodzinnego. Nowe autko ma spełniać funkcje auta rodzinnego, wyjazdowego, trasowego itd.

> Używka, bo utrata wartości nówki boli za bardzo, a to auto znudzi nam się po max 3-4 latach.

> Kombi, ew. SUV/Van

> Automat, warunek KONIECZNY

> Silnik benzynowy z możliwością zagazowania, warunek konieczny

> Moc gdzieś od 130-140KM w górę.

> Roczniki gdzieś od 2005 w zwyż

> Przebieg MAKSYMALNIE do 100.000km. My dołożymy w 3 lata jakieś 60.000km. Więc wszelkiej E39, W124

> odpadają. Częściej będzie tym żona jeździć. Ja sobie z czasem W124 kupię dla siebie

> Kaska gdzieś ok 35-40kzł.

> Zakup najprawdopodobniej będzie w Niemczech, ale prywatnie. Tj. sam sobie ściągnę

> Na razie faworytem jest P407sw 2.0 A/T. U Szwabków jest tego trochę z nalotami 2.0 N/A lub jakieś

> ew. turbo, ale "starej daty", a nie te nowe 1.0T ...

> Czego jeszcze można szukać?

> Dzięki za porady

BMW E61 pasuje jak ulał do Twoich wymagań zlosnik.gif Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Outbacka przed FL z 2005-2006 byś znalazł w tej cenie hmm.gif. Auto niezawodne z niezniszczalnym klasycznym automatem, silnik 2.5 jak najbardziej daje się gazować a we wneke wchodzi duży zbiornik.

Sam zrobiłem takim przeszło 100kkm bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się generalnie na autach nie znam ale osobiście od zeszłego roku ujeżdżam Laczka combi w automacie 2007r 1.8 LPG 121KM i sobie chwale. Ale dla niektórych ludzi to wstyd na dzielni pomykać post Daewoo. I budżet tak gdzieś 35% twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do znalezienia w założonej kwocie i przebiegu ?

Własnie wydaje mi się, że nierealne znaleźć E61 do 40kzł z nalotem PRAWDZIWYM do 100.000km.

Poza tym to najbrzydsza 5tka jaką Ziemia widziała zlosnik.gif

Pomysł z Laguną i Outbackiem mi się podoba smile.gif Wezmę pod uwagę.

Captiva ma jakąś sensowną benzynę?

Laczka już kiedyś mieliśmy, teraz ew. pasowałby Cruze 1.8 kombi, ale boję się ze względu na to, że Chevy znika z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Avensis II Wagon, z 2,0 a najlepiej 2,4 A/T.

> Będzie jeździł i jeździł...

Niemal ze wszyytkim powyższym się zgadzam, ale niestety ten 2.0 ma bezpośredni wtrysk benzyny i gazowanie tego jest kosztowne i mało opłacalne. Ten motor jest naprawdę zaskakująco oszczędny. No i faktycznie jeździ i jeździ, po prostu nuda na kołach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie wydaje mi się, że nierealne znaleźć E61 do 40kzł z nalotem PRAWDZIWYM do 100.000km.

> Poza tym to najbrzydsza 5tka jaką Ziemia widziała

> Pomysł z Laguną i Outbackiem mi się podoba Wezmę pod uwagę.

> Captiva ma jakąś sensowną benzynę?

2.4 170KM cztery cylindry. Szału nie robi ale nie ma się czego przyczepić. Da się zagazować.

> Laczka już kiedyś mieliśmy, teraz ew. pasowałby Cruze 1.8 kombi, ale boję się ze względu na to, że

> Chevy znika z EU.

Cruze to Astra IV. Części będą.

Ale zamiast 1.8 lepiej wziąć 1.4 turbo - o wiele fajniej jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kombi, ew. SUV/Van

> Automat, warunek KONIECZNY

> Silnik benzynowy z możliwością zagazowania, warunek konieczny

> Moc gdzieś od 130-140KM w górę.

> Roczniki gdzieś od 2005 w zwyż

Do tego momentu poleciłbym Jeep'a Gran Cheeroke grinser006.gif Ostatnio poszedł pewny egzemplarz z 2006r. z motorem 5.7, zagazowany i serwisowany w jednym z lepszych warsztatów, od drugiego właściciela, za bodajże 42k zł.

> Przebieg MAKSYMALNIE do 100.000km.

I tu się sprawa rypła grinser006.gif chcesz sprowadzić samochód który nadaje się do robienia po Polsce 20k km/rok (czyli powiedzmy standardowego przebiegu u nas) z Niemiec (gdzie przebiegi są statystycznie wyższe) licząc na nalot rzędu 11k km/rok.

Cóż... szukaj wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żona ogarnie rozmiary to polecam Chevrolet Trans Sport 3.4 V6. Pięknie się to gazuje, w trasie pali 10L gazu. Na wyjazdy idealny. Zapakujesz pół domu. Miałem 2002 rocznik, i nic się nie działo, a bałem się bardzo amerykana. Za ok. 10tys znajdziesz perełkę, zostanie duży zapas na podszykowania w razie czego jeśli po zakupie coś wyjdzie. Cześci sa wszędzie wbrew pozorom. Prawie wszystko pasuje z Opla Sintry, bo w sumie to bliźniaczy model. Zmieniłem tylko dlatego , że nie potrzebuje takiego wielkoluda. Moim autem jeździ jeden z userów AK i z tego co wiem nadal zadowolony i nic się nie naprawia oprócz eksploatacji płyty itd. Będzie pan zadowolony cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli żona ogarnie rozmiary to polecam Chevrolet Trans Sport 3.4 V6. Pięknie się to gazuje, w

> trasie pali 10L gazu. Na wyjazdy idealny. Zapakujesz pół domu. Miałem 2002 rocznik, i nic się

> nie działo, a bałem się bardzo amerykana. Za ok. 10tys znajdziesz perełkę,

Z 2005r, z przebiegiem poniżej 100k km ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy w C5 2.0 nie ma przypadkiem bezpośredniego wtrysku benz ?

W C5 ale tym pierwszym (MKI czyli do 2004) bywał 2.0 HPI obok zwykłego poczciwego, gazowalnego 2.0 EW10

Po lifcie już tylko normalny 2.0 EW10, z podniesioną ciut mocą.

No i jeszcze 1.8 (nie polecam) i 3.0 V6.

I 2 diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do znalezienia w założonej kwocie i przebiegu ?

Oczywiście, e61 można kupic za 24-25 tys z jakims lipnym przebiegiem, wiec jak mamy do dyspozycji az 40 tys to spokojnie można znaleźć pewniaka. Ja pod koniec roku zaczynam szukac dla siebie e61 i szukam do 30 tys ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.