Skocz do zawartości

Auto bez zamków.


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne zlosnik.gif

Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klamkach ani na klapie - nic

jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu confused.gif

jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos niewiem.gifconfused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

> Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne

> Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klamkach ani na

> klapie - nic

> jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu

to normalne w BMW smile.gif nawet jak ma zamki i prund padnie to drzwi nie otworzysz (np w e38 tak jest), jedyny mechaniczny zamek to klapa tył. podejrzewam, że tak samo ma 2er. niewiem.gif

> jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

> Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne

> Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klakach ani na

> klapie - nic

> jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu

> jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

Zahibernowany byłeś? W większości aut tak masz. Wsadzasz śrubokręt, zdejmujesz kawałek obudowy klamki i masz dziurkę na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chce zabrać akumulator i zamknac auto albo auto stało rok i jest wyładowane do konca, co wtedy?

hehe.gif Teścia taka sytuacja zastała w mitsubishi jedyny zamek w tylnej klapie niestety zepsuty a aku wyładowany, lecz niema się czym przejmować otwarcie auta to ok 5min bez uszkodzeń na aucie , dałem radę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma zamek tylko w bagażniku?

wkładki kluczy w drzwiach nie muszą mieć mechanicznego połączenia z zamkiem. ważne zeby konstruktor przewidział taką sytuację (wtedy któryś zamek jest przygotowany na to - klapa bagażnika, maska - tak aby był dostęp do naładowania akumulatora jak ten umrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to normalne w BMW nawet jak ma zamki i prund padnie to drzwi nie otworzysz (np w e38 tak jest),

> jedyny mechaniczny zamek to klapa tył. podejrzewam, że tak samo ma 2er.

> > jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

sprowadzacie te beemy z Burkina faso, instrukcje macie po murzyńsku, a potem beczycie że sie nie da otworzyć hehe.gif

w drzwiach kierowcy jest normalnie zamek - tylko pod zaślepką - podwazasz zaślepke grotem z kluczyka (tak tak, kluczyk ma normalny grot jak sie nacisnie guziczek), zaślepka wypada i masz elegancki zamek coby sobie auto otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chce zabrać akumulator i zamknac auto albo auto stało rok i jest wyładowane do konca, co wtedy?

najpierw zamykasz auto pilotem, potem wyjmujesz aku ok.gif

jak montujesz to odwrotnie... najpierw wkładasz aku i przykrecasz, a potem z pilota otwierasz drzwi ok.gif

pokrywe silnika zostawiasz uchyloną, żeby aku montować ok.gif

proste ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

> Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne

> Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klamkach ani na

> klapie - nic

> jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu

> jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

brak zamków miałem w aucie z 2004 roku już kilka lat temu i przerabiałem te braki prądu nie raz, także nic nowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

> Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne

> Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klamkach ani na

> klapie - nic

> jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu

> jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

Otwiera się klapkę i otwiera kluczykiem drzwi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprowadzacie te beemy z Burkina faso, instrukcje macie po murzyńsku, a potem beczycie że sie nie da

> otworzyć

i po co ta szydera? pokaż mi jak otwierasz drzwi (którekolwiek) kluczykiem w e38 jak jest odłączony akumulator:) skoro akumulator jest w bagażniku, to nie ma potrzeby pozwalać otworzyć drzwi - celem dostępu do dźwigni pokrywy silnika.

i tylko bagażnik ma mechaniczny zamek. tak to mądre głowy wymyśliły i nie ma to nic wspólnego z pochodzeniem Beemy.

> w drzwiach kierowcy jest normalnie zamek - tylko pod zaślepką - podwazasz zaślepke grotem z

> kluczyka (tak tak, kluczyk ma normalny grot jak sie nacisnie guziczek), zaślepka wypada i masz

> elegancki zamek coby sobie auto otworzyć.

w 2er pewnie tak jest. bo do reanimacji aku potrzebny jest dostęp do komory silnika (aku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie...

to chyba nie jesteś spostrzegawczy wink.gif

np. peugeot 307 od 2001 nie ma widocznych zamków.

I myślę że podobnych przykładów będzie ... DUŻO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi dzis w Galerii w Łodzi BMW serii 2 Active Tourer.

> Z nudów sobie je z zewnątrz obejrzałem, ładne

> Oglądając je zauwazylem ze auto w ogóle nie ma widocznych zamków, nigdzie... ani na klamkach ani na

> klapie - nic

> jak takie auto mozna otworzyć albo zamknac w przypadku braku prądu

> jedyne co zauwazylem to ze pod klamką kierowcy jest jakas klapka, miejsce na srubokret czy cos

Mam to w 11 letniej Megane 2 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po co ta szydera? pokaż mi jak otwierasz drzwi (którekolwiek) kluczykiem w e38 jak jest

> odłączony akumulator:) skoro akumulator jest w bagażniku, to nie ma potrzeby pozwalać otworzyć

> drzwi - celem dostępu do dźwigni pokrywy silnika.

> i tylko bagażnik ma mechaniczny zamek. tak to mądre głowy wymyśliły i nie ma to nic wspólnego z

> pochodzeniem Beemy.

> w 2er pewnie tak jest. bo do reanimacji aku potrzebny jest dostęp do komory silnika (aku).

pierdzielisz chłopaku.

dwa dni temu odpinałem aku na noc i zarówno bagażnik sobie mogłem otwierać do woli jak i drzwi. specjalnie sprawdziłem najpierw na drzwiach, zanim trzepnąłem bagażnikiem hehe.gif

w e32 był problem, ale też był jakiś myk na odryglowanie z padniętym aku...najpierw się chyba ciągnęło za klamkę i trzymało, a potem kręciło kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale co ze stacyjką?

nie ma takiego obowiazku, idea jest taka ze wypadaloby sie moc dostac do auta bez pradu, chocby po to zeby mu ten prad zapodac. Natomiast to czy auto da sie zapalic to juz inna kwestia, i chyba nikt normalny nie uwaza ze auto powinno dac sie uruchomic jak tego pradu nie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu kluczyki w tych czasach? U mnie jest zaślepka w drzwiach kierowcy którą można zdjąć jak Hands Free zawiedzie. Grot kluczyka można wyjąć z karty. W mega podbramkowych sytuacjach można włożyć kartę do czytnika i tak odpalić auto.

Nie ma co szukać dziury,w całym.,strasznie wygodny system. Przychodzisz do auta lapiesz klamkę i auto się otwiera, wcielasz start i odpala. Kartę masz cały czas w kieszeni.

Możesz się zastanawiać co będzie jak aku Bedzie zdychal. Przerabialem chwilę temu (dzieki Muzyk grinser006.gif ) Akumulator nie ma siły zakręcić rozrusznikiem, kontrolki przygasaja ale zamykanie i otwieranie nadal dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierdzielisz chłopaku.

po co ten ton? coś Cię uwiera?

> dwa dni temu odpinałem aku na noc i zarówno bagażnik sobie mogłem otwierać do woli jak i drzwi.

> specjalnie sprawdziłem najpierw na drzwiach, zanim trzepnąłem bagażnikiem

to zapraszam do mnie.

na 7er też potwierdzają że innym w e38 działa to jak u mnie... piszesz o tym samym modelu? moze byly roznice lift/przedlift itp. ale generalnie w większości egz. jest tak jak u mnie - tj. brak mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem drzwi. musi central chodzić. inaczej - możesz sobie kręcić.

btw. nie napsiałeś co kupiłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorzej jak o zamknięciu przypomnisz sobie po wyjęciu akumulatora.

U siebie mam dwustopniowe zamykanie - zwykłe i potem ryglowanie. O ile zwykłe bez akumulatora można jeszcze otworzyć kluczykiem od strony kierowcy, to jak są zaryglowane, to bez prądu nie da rady dostać się do auta. Raz tak prawie wtopiłem przy mrozach -25*, w ostatnim momencie się zorientowałem, sekundę przed zatrzaśnięciem maski z wykręconym już akumulatorem. shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw zamykasz auto pilotem, potem wyjmujesz aku

> jak montujesz to odwrotnie... najpierw wkładasz aku i przykrecasz, a potem z pilota otwierasz drzwi

> pokrywe silnika zostawiasz uchyloną, żeby aku montować

> proste

Potem słyszysz dzwonienie domofonu, odbierasz, a tam uczynny sąsiad:

- Panie somsiat, zostawił pan maske otwartom, to jom panu zamknołem. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co ten ton? coś Cię uwiera?

o fo fo fo gay.gif pisasz głupotki dżimbusiu 526.gif

> to zapraszam do mnie.

> na 7er też potwierdzają że innym w e38 działa to jak u mnie... piszesz o tym samym modelu? moze

> byly roznice lift/przedlift itp. ale generalnie w większości egz. jest tak jak u mnie - tj.

> brak mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem drzwi. musi central chodzić. inaczej - możesz

> sobie kręcić.

> btw. nie napsiałeś co kupiłeś:)

jeszcze raz. powielasz bzdury, które gdzieś w internetach wyczytałeś i które także ktoś jak Ty powtarzał.

lift/polift - mechanizmy są te same (ramki w polifcie są plastikowe) - możesz zweryfikować na realoem.

sprawdziłeś ten brak mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem? czy też ktoś tak napisał? bo ja miałem to w łapach i mówię, że jest mechaniczne połączenie smile.gif

to, że w większości jest niesprawne, nie znaczy, że tak z fabryki wyszło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potem słyszysz dzwonienie domofonu, odbierasz, a tam uczynny sąsiad:

> - Panie somsiat, zostawił pan maske otwartom, to jom panu zamknołem.

hehe.gif Swego czasu przez 2 tygodnie zostawiałem pod blokiem otwarty bagażnik (hatchback) , jak miałem wnieciony pas tylny i było mi za zimno żeby go prostować o drzewo/latarnie zlosnik.gif wiec kto by chciał to by w nocy wlazł mi do auta zlosnik.gif ale nikt nie chciał...

ale sąsiad faktycznie przyleciał do mnie ktoregos ranka z krzykiem - "panie chyba panu ktoś w nocy wjechal w auto bo masz pan rozbity tył" - a ja na to: wiem, jezdze tak od tygodnia i mi nie przeszkadza, swiatla dzialaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o fo fo fo pisasz głupotki dżimbusiu

U mnie tak jest. Czyli nie glupotki... Ty masz na mnie jalies dziwne ciśnienie smile.gif bo albo piszesz protekcjonalnym tonem. Albo się spoufalasz w powypowyższy sposob:)

> jeszcze raz. powielasz bzdury, które gdzieś w internetach wyczytałeś i które także ktoś jak Ty

> powtarzał.

> lift/polift - mechanizmy są te same (ramki w polifcie są plastikowe) - możesz zweryfikować na

> realoem.

> sprawdziłeś ten brak mechanicznego połączenia wkładki z zamkiem? czy też ktoś tak napisał? bo ja

> miałem to w łapach i mówię, że jest mechaniczne połączenie

> to, że w większości jest niesprawne, nie znaczy, że tak z fabryki wyszło

Mialem tapicerke zdjeta i widzialem (poprawiałem zatrzaski, bo odchodzi u góry pod listwą) smile.gif mozliwe ze ktos tam wczesniej mjstrowal. Ale u mnie jest jak pisze. I nie w internetach ino kilku wlascicieli tez to zauważyło u siebie. aczkolwiek ma to sens co piszesz i w sumie zbędną komplikacją byłoby jakby było po mojemu... takze ktoś widocznie rozłączył u mnie (i u tych z wątku na 7er). Moze to jakis zabieg anty kradzieżowy made in remiza?

Ciagle nie napisałeś co kupiles i w jaki spsob to popsujesz:) skoro wkladasz w temat 9 tys;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chce zabrać akumulator i zamknac auto albo auto stało rok i jest wyładowane do konca, co wtedy?

w scenikach II jest to tak rozwiązane, że przy otwartych drzwiach kierowcy przytrzymuje się przycisk CZ (na konsoli) i po kilku sekundach CZ zamyka troje drzwi. następnie wysiada się i drzwi kierownika zamyka się kluczykiem.

auto zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.