Skocz do zawartości

Dogrzewanie wnętrza - jakie marki mają w std


slawek_l_83

Rekomendowane odpowiedzi

> z tych aut ktore mialem to dogrzewacze w postaci grzalek nurkowych opartych o swiece zarowe sa w

> mondeo i lagunach. Dziala sprawnie szczegolnie w lagunie. W mondeo az takiej roznicy nie

> widzialem

W Lagunie III, poza grzałkami nurkowymi jest też elektryczna grzałka powietrza w kabinie (w zespole nagrzewnicy).

Przynajmniej tak wynika ze schematów.

Trzeba przyznać że działa genialnie, chociaż przy słabym akumulatorze i krótkich odcinkach jest słabo zlosnik.gif tzn zimą ciągle miałem ciągle czerwony komunikat na desce aby doładować akumulator. Po zmianie akumulatora komunikat nie pojawił się ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było naprawić - nie miałem zastrzeżeń do grzania w mietku.

Wszystko dzialalo ok, od nowosci tak bylo. Nie nagrzewal sie jakos wybitnie dlugo, ale na pewno nie bylo tak, ze po kilometrze lecialo cieple powietrze. No chyba, ze najpierw 5min go odsniezalem i grzalem na postoju, wtedy to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Tak mnie naszło po jeździe kobity corollą, że dogrzewanie wnętrza to fajna sprawa bo po kilkuset

> metrach w aucie leci już ciepłe powietrze.

> Silnik diesla a robi się cieplej w aucie niż u mnie w Punto

> Panowie które marki aut lub modele mają dogrzewanie w standardzie bo to naprawdę na krótkich

> odcinkach jest bardzo dobre rozwiązanie

> I 2 pytanie czy do każdego modelu da się to założyć i jakie koszty?

Mały off top - czy ktoś może określić czy to lepsze rozwiązanie od podgrzewanych foteli? Odkąd jej mam, to nie chce mieć auta bez grzania tyłka i pleców 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet w DD mam grzane fotele, w nagrzewnicy jest jakas dogrzewajka, chyba taka ala farelka bo jaki by nie byl mroz to po minucie dmucha cieplym i jest taki zapach charakterystyczny dla farelki. Jak sobie przypomne te odcinki po 10-15km w tdi zanim cos ponad zero powialo z nawiewu to jeszcze mnie trzesie, brakuje mi tylko grzanej kierownicy i galki biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nawet w DD mam grzane fotele, w nagrzewnicy jest jakas dogrzewajka, chyba taka ala farelka bo

> jaki by nie byl mroz to po minucie dmucha cieplym i jest taki zapach charakterystyczny dla

> farelki. Jak sobie przypomne te odcinki po 10-15km w tdi zanim cos ponad zero powialo z

> nawiewu to jeszcze mnie trzesie, brakuje mi tylko grzanej kierownicy i galki biegow

a jaki to miales tdi w ktorym tego nie bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały off top - czy ktoś może określić czy to lepsze rozwiązanie od podgrzewanych foteli? Odkąd jej

> mam, to nie chce mieć auta bez grzania tyłka i pleców

Mam jedno i drugie, kazde z nich jest dobre. Fotele grzeja tylek i plecy, co jest fajne, ale nie zaleca sie dlugiego podgrzewania chociazby z powodow zdrowotnych zlosnik.gif. Minus taki, ze grzeje Ci tylko tyl, a z przodu czy w rece dalej masz zimno, szyby paruja itd. Dzieki PTC nie masz tych problemow, bo szybko robi sie cieplo w calej kabinie, a nie tylko pod tylkiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdy na vp ktory mialem nie mial dogrzewacza, pierwszy tdi ktory jakos grzal to byla fabia 1.9

> 101km

Kolega w Golfie IV 101KM miał dogrzewacz, dopóki nie zakończył on żywota w efektownym pożarze. Na szczęście spalił się tylko sam dogrzewacz i okopciło się wygłuszenie maski, ale emocje były spore, bo i słup ognia wysoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega w Golfie IV 101KM miał dogrzewacz, dopóki nie zakończył on żywota w efektownym pożarze. Na

> szczęście spalił się tylko sam dogrzewacz i okopciło się wygłuszenie maski, ale emocje były

> spore, bo i słup ognia wysoki...

ja mowie o grzalce elektrycznej w nawiewie, a ty chyba o webasto, biorac pod uwage efekty to ta grzalka chyba by tak nie zalatwila auta, ale prawdziwe programowane webasto to super wypas, tylko raz mialem i zima to jest po prostu super na duzych mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mowie o grzalce elektrycznej w nawiewie, a ty chyba o webasto, biorac pod uwage efekty to ta

Mowie o dodatkowej grzałce (którą wkładają w fabryce, czy to w standardzie, czy w opcji) przyspieszającej nagrzewanie się wnętrza, nie o ogrzewaniu postojowym.

> grzalka chyba by tak nie zalatwila auta,

A jednak. Straty nie są jakieś duże (bo w porę udało się to ugasić), ale strachu bylo sporo.

> ale prawdziwe programowane webasto to super wypas,

> tylko raz mialem i zima to jest po prostu super na duzych mrozach

To zupełnie inna liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega w Golfie IV 101KM miał dogrzewacz, dopóki nie zakończył on żywota w efektownym pożarze. Na

> szczęście spalił się tylko sam dogrzewacz i okopciło się wygłuszenie maski, ale emocje były

> spore, bo i słup ognia wysoki...

Elektryczna grzałka w nawiewie (oryginalnie w większości JTD w Alfie) również potrafi nieźle narozrabiać 270751858-jezyk.gif

DSC_2396.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryczna grzałka w nawiewie (oryginalnie w większości JTD w Alfie) również potrafi nieźle

> narozrabiać

Wierzę wink.gif Po prostu historię z Golfem znam z pierwszej ręki i widziałem efekty. A we Fiacie z JTD też mam taką grzałkę - była w opcji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryczna grzałka w nawiewie (oryginalnie w większości JTD w Alfie) również potrafi nieźle

> narozrabiać

Chyba nie w większości ? niewiem.gif

Skoro alfy 156 sprzedano ponad 700 tysięcy na świecie(nie mogę znaleźć informacji ile w samej Polsce) a w Polsce wezwanych na naprawę tej nagrzewnicy zostało tylko 217 aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie w większości ?

> Skoro alfy 156 sprzedano ponad 700 tysięcy na świecie(nie mogę znaleźć informacji ile w samej

> Polsce) a w Polsce wezwanych na naprawę tej nagrzewnicy zostało tylko 217 aut

nie wiem jak 156, to było w 147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowie o dodatkowej grzałce (którą wkładają w fabryce, czy to w standardzie, czy w opcji)

> przyspieszającej nagrzewanie się wnętrza, nie o ogrzewaniu postojowym.

w VAGach jest w standardzie webasto niepostojowe zlosnik.gif

tzn.dziala podczas pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie które marki aut lub modele mają dogrzewanie w standardzie

307 1.6 hdi sporty, bardzo ładnie działa elektryczne dogrzewanie wnętrza, bo silnik się zagrzewa i zagrzewa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają, ale elektryczną grzałkę na nagrzewnicy.... Trzeba pokrętło temperatury obrócić na maksa,

> wtedy się załącza (jeżeli temp wody jest za niska)

no to musiała być zepsuta bo zimno było zawsze no.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mazda ma, mój Citroen też ma - Webasto dogrzewające układ chłodzenia silnika. Dzięki temu po 2-3km od odpalenia w zimie z kratek nawiewu zaczyna lecieć ciepłe powietrze.

Bez tego diwajsu byłaby niezła skucha, jeździłem kiedyś Oplem z dieslem: masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 308 1.6HDI ładnie grzeje z nawiewów już po paruset matrach. Dużo szybciej niż w mojej Epice

> (benzynowej), więc musi coś dogrzewać pewnie elektrycznie, bo nie ma szans żeby diesel się tak

> szybko nagrzewał sam z siebie.

Dobrze, bo nawet takiego rozważam do zakupu ale w rozsądnej opcji klimatronik, panorama zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest beznadziejny altek to moga byc problemy.

> W corolli nie ma zadnych problemow a auto jezdzi maks. 5 do 10km a tylko czasem dluzsza trasa do

> 50km i od 4 lat brak problemow a ladowaniem czy akumulatorem a akumulator od 8lat siedzi ten

> sam.

Jesli mowisz o corolli i ogrzewaniu wlaczanym przyciskiem przy dzwigni biegow, to jest to nagrzewnica spalinowa, a nie grzalka w bloku slinika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mała benzyna akurat się szybko nagrzeje

u mnie Punto 1.1 sie grzeje bardzo szybko...

diesel 1.9 po 3.5 km dopiero moze ruszy sie wskazówka od temperatury

w P1 na tej samej trasie po 1.5km juz leci mi przyjemne (nie b. ciepłe nie gorące) ale juz takie sympatyczne powietrze serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Webasto na pewno nie. Ale toyota rozwiazala to tak ze jak wlaczamy maks cieple powietrze to silnik

> trzyma 1300obr. jak zmniejszamy grzanie obroty spadaja wrazenie jest jakbysmy pokretlem

> regulacji nawiewu regulowali obroty jalowe silnika

> I wg mnie to jest grzanie tylko powietrza do kabiny bo silnik po dluzszej jezdzie lapie cieplo.

D4D pracujac na luzie wytwarzaja na tyle malo ciepla, ze przy niskich / ujemnych temperaturach podkrecenie ogrzewania powoduje wzrost obrotow. Gdyby nie to, silnik by sie schlodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.