Skocz do zawartości

S8 Wrocław-Warszawa


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

> z rejonu Łaska (?) przebić się w stronę Piotrkowa czy raczej atakować Łódź i okolice jadąc do

> Strykowa?

> Może jest już połączenie w Tuszynie z A1/1? Tędy w górę do Strykowa lub na dół do Piotrkowa?

> Kto wie?

o ktorej gdzine i kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z rejonu Łaska (?) przebić się w stronę Piotrkowa czy raczej atakować Łódź i okolice jadąc do

> Strykowa?

> Może jest już połączenie w Tuszynie z A1/1? Tędy w górę do Strykowa lub na dół do Piotrkowa?

> Kto wie?

nie możesz pojechać S8 do końca do DK1, potem na południe DK1 i A1 do odcinka do S8 do Wawy ?

BTW. Nadal nie rozumiem, jak można było tak zaplanować przebieg S8 z dziurą w środku tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z rejonu Łaska (?) przebić się w stronę Piotrkowa czy raczej atakować Łódź i okolice jadąc do

> Strykowa?

> Może jest już połączenie w Tuszynie z A1/1? Tędy w górę do Strykowa lub na dół do Piotrkowa?

> Kto wie?

W niedziele pojechałem S8 do samego końca a potem 1ką i 14tką na północ do samej A2. Przez Łódź prowadziło mnie w większości szerokimi dwu i trzy pasmówkami. Oznakowanie było dość dobre, a nawet bardzo dobre bo nie zabłądziłem, a mam do tego mega zdolności. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedziele pojechałem S8 do samego końca a potem 1ką i 14tką na północ do samej A2. Przez Łódź

> prowadziło mnie w większości szerokimi dwu i trzy pasmówkami. Oznakowanie było dość dobre, a

> nawet bardzo dobre bo nie zabłądziłem, a mam do tego mega zdolności.

Jaki czas ?? Bo już sam nie wiem którędy do Wrocka jeździć sob.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu polecam omijac Lodz.

Wiekszosc i tak jedzie wschodnia czescia Lodzi, a tam sporo remontow jest i Rondo Solidarnosci. Potem i tak utkniesz na drodze dojazdowej do A2 przed Strykowem.

Mozesz sprobowac objezdzac z zachodu przez Zgierz stara 1.

W godzinach popoludniowych licz okolo 1h na przebicie sie przez Lodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z rejonu Łaska (?) przebić się w stronę Piotrkowa czy raczej atakować Łódź i okolice jadąc do

> Strykowa?

> Może jest już połączenie w Tuszynie z A1/1? Tędy w górę do Strykowa lub na dół do Piotrkowa?

> Kto wie?

Jak masz śnieg, to Łask Piotrków odpuścić lepiej, w niedzielę po południu na całym odcinku lodowisko było okrutne. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedziele pojechałem S8 do samego końca a potem 1ką i 14tką na północ do samej A2.

Czyli w tłumaczeniu na ludzki: Rzgowska -> Rydza-śmigłego -> Kopcińskiego -> Palki ->Strykowska.

> Przez Łódź

> prowadziło mnie w większości szerokimi dwu i trzy pasmówkami. Oznakowanie było dość dobre, a

> nawet bardzo dobre bo nie zabłądziłem, a mam do tego mega zdolności.

W niedzielę owszem, w dzień roboczy - ZAPOMNIJ.

Pracuję w okolicach skrzyżowania Rydza-Śmigłego/Kopcińskiego/Piłsudskiego a mieszkam na północy Łodzi, jak ruszę spod biura o 15:00 to jestem w domu po 25 minutach, jak ruszę o 15:06 to jestem w domu po 40 minutach (testowane wielokrotnie).

NIE PAKOWAĆ SIĘ W TRANZYT PRZEZ ŁÓDŹ W TYGODNIU, ZWŁASZCZA PO WSCHODNIEJ STRONIE, jak już to lecieć trasą górna/JP2/Włókniarzy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiesz na to ominiecie Łodzi? trasa

W dzień na Szczecińskiej trochę postoisz, ale bez tragedii, w Zgierzu pchałbym się w ul. Długą w prawo i po pierwszeństwie aż do wjazdu na A2 w Strykowie, ewentualnie pojechać tak jak narysowałeś i wjechać na A2 na wjeździe Zgierz, jadąc małym zapłacisz 1,1zł za dojazd do Strykowa.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dzień na Szczecińskiej trochę postoisz, ale bez tragedii, w Zgierzu pchałbym się w ul. Długą w

> prawo i po pierwszeństwie aż do wjazdu na A2 w Strykowie, ewentualnie pojechać tak jak

> narysowałeś i wjechać na A2 na wjeździe Zgierz, jadąc małym zapłacisz 1,1zł za dojazd do

> Strykowa.

> Pozdrawiam BAS

Poprawili tam troche nawierzchnie?

Bo ja z tego wzgledu zrezygnowalem z tej opcji juz dosc dawno grinser006.gif

Szkoda fleg i zawieszenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ewentualnie pojechać tak jak

> narysowałeś i wjechać na A2 na wjeździe Zgierz, jadąc małym zapłacisz 1,1zł za dojazd do

> Strykowa.

> Pozdrawiam BAS

Czy na zjeździe z A1 na A2 są jakieś korki? Czy to jest inny zjazd niż na Łódź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Łódź ani Zgierz bym się nie pchał - raz tak zrobiłem i mam nauczkę.

Zawsze jeżdżę A2 dalej na Poznań, do zjazdu na drogę 703 na Poddębice (koszt 4 PLN, bo to już płatny odcinek), później do Sieradza i wjeżdżam na węźle Sieradz Wschód na S8.

W ten sposób mam niecałe 60 km dróg wojewódzkich, w tym przypadku w dobrym stanie i o małym natężeniu ruchu oraz z niewieloma obszarami zabudowanymi, więc jedzie się przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie możesz pojechać S8 do końca do DK1, potem na południe DK1 i A1 do odcinka do S8 do Wawy ?

+1

> BTW. Nadal nie rozumiem, jak można było tak zaplanować przebieg S8 z dziurą w środku

Będzie połączenie, tylko trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +1

imho z mapy to wygląda najlepsza opcją, fakt, że pod Wawą są prowadzone prace, jak ostatnio jechałem nie było korków tylko ograniczenie V

> Będzie połączenie, tylko trzeba poczekać.

Z tego co widzę to nie będzie, bo S8 dochodzi do A1 a potem jest uskok i dalej S8 od Łodzi na południe. Także z Wawy do Wrocka będzie można jechać A2- A1 - S8, lub S8-A1-S8, czyli droga nie będzie miała ciągłości w sensie przebiegu tongue.gif.

AFAIR decyzja była za jakiegoś ministra mieszkającego w Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widzę to nie będzie, bo S8 dochodzi do A1 a potem jest uskok i dalej S8 od Łodzi na

> południe. Także z Wawy do Wrocka będzie można jechać A2- A1 - S8, lub S8-A1-S8, czyli droga

> nie będzie miała ciągłości w sensie przebiegu .

skoro tak bardzo jestes przywiazany do cyferek to moze ucieszy Cie fakt, ze

droga od Rzgowa do Piotrkowa bedzie miala oznaczenie A1/S8,

> AFAIR decyzja była za jakiegoś ministra mieszkającego w Łodzi

a nie przyszlo Ci do glowy, ze po prostu drogi buduje sie tam gdzie mieszka wiecej ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz śnieg, to Łask Piotrków odpuścić lepiej, w niedzielę po południu na całym odcinku

> lodowisko było okrutne.

Dokładnie. Oddali S8 i teraz nikt nie poczuwa się do obowiązku odśnieżania tego odcinka (ani GDDKiA ani gminy). Biała droga, ani ziarenka piasku czy soli, normalnie szklanka. Żandarmeria Wojskowa pomagała wszystkim ruszyć pod malutką górkę.

To chore, że w takich przypadkach nikt nie dba o takie drogi. Efekt - samochód w rowie co chwila...

Ale bez śniegu jedzie się całkiem przyjemnie, bo ruch niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho z mapy to wygląda najlepsza opcją, fakt, że pod Wawą są prowadzone prace, jak ostatnio

> jechałem nie było korków tylko ograniczenie V

Są, przed Jankami. Troszkę postać można, trudno oczekiwać zawsze braku korków.

Regularnie jeżdżę, korki są wszędzie.

> Z tego co widzę to nie będzie,

No jak nie będzie połączenia niewiem.gif

> bo S8 dochodzi do A1 a potem jest uskok i dalej S8 od Łodzi na

> południe. Także z Wawy do Wrocka będzie można jechać A2- A1 - S8, lub S8-A1-S8, czyli droga

> nie będzie miała ciągłości w sensie przebiegu .

Coś kombinujesz - S8-A1-S8 to jest połączenie i to bardzo oczekiwane, a na A2- A1 - S8 też nikt nie zaprotestuje.

> AFAIR decyzja była za jakiegoś ministra mieszkającego w Łodzi

Nieistotne - ważne jest szybkie połączenie, a takie będzie miało niedługo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Oddali S8 i teraz nikt nie poczuwa się do obowiązku odśnieżania tego odcinka (ani GDDKiA

> ani gminy). Biała droga, ani ziarenka piasku czy soli, normalnie szklanka. Żandarmeria

> Wojskowa pomagała wszystkim ruszyć pod malutką górkę.

> To chore, że w takich przypadkach nikt nie dba o takie drogi. Efekt - samochód w rowie co chwila...

> Ale bez śniegu jedzie się całkiem przyjemnie, bo ruch niewielki.

Na odcinku Piotrków-Wadlew 11 pojazdów w rowach, przed Teodorami na "podjazdach" kilka cieżarowych stało i nie dało rady. Na tą drogę w tych warunkach tylko kolec ok.gif

Nawet numery drogi zamalowali na znakach na rozjeździe w Łasku crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro tak bardzo jestes przywiazany do cyferek to moze ucieszy Cie fakt, ze

> droga od Rzgowa do Piotrkowa bedzie miala oznaczenie A1/S8,

Nie chodzi o numeracje tylko ciaglosc w sensie logicznej "linii" a nie uskokow i zawijasow.

> a nie przyszlo Ci do glowy, ze po prostu drogi buduje sie tam gdzie mieszka wiecej ludzi?

Rownie dobrze mozna byloby jeszcze Poznan zahaczyc, tam tez sporo ludzi mieszka ok.gif.

Lodz miala byc odbicie w postaci a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o numeracje tylko ciaglosc w sensie logicznej "linii" a nie uskokow i zawijasow.

> Rownie dobrze mozna byloby jeszcze Poznan zahaczyc, tam tez sporo ludzi mieszka .

> Lodz miala byc odbicie w postaci a1

przekonales mnie

"osemka" niepotrzebnie odbija na polnoc w strone Wroclawia, powinna isc po linii prostej bezposrednio z Klodzka do Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co za roznica?

> chcialem Ci tylko pokazac glupote Twojego rozumowania

> ale skoro sie upierasz...

> poprowadzmy "osemke" w prostej linii miedzy Klodzkiem, a Suwalkami, czy tak powinno byc Twoim

> zdaniem?

Jakoś stara DK8 nie ma takich uskoków. To była gra polityczna i przeciąganie lokalizacji gdzie komu na ręke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprowadzmy "osemke" w prostej linii miedzy Klodzkiem, a Suwalkami, czy tak powinno byc Twoim

> zdaniem?

Jak już, to S8 powinna przebiegać całkiem nowym torem od Tuszyna do Rawy Maz. Teraz jest trochę po nowemu i trochę po staremu i w efekcie wyszedł potworek przypominający kształem ostrze piły tarczowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już, to S8 powinna przebiegać całkiem nowym torem od Tuszyna do Rawy Maz. Teraz jest trochę po

> nowemu i trochę po staremu i w efekcie wyszedł potworek przypominający kształem ostrze piły

> tarczowej.

ale macie problemu . Czy to ważne jaki nr ma droga ? ważne ,że jest i będą nowe, ze jeździ się szybciej i bezpieczniej . Jeśli już tak pijecie do nr dróg to proponuję przejechać niemiecką A4 od Zgorzelca do Aachen . W pewnym momencie jej nie ma , kawałek idzie śladem A45 i nikt nie narzeka. Fakt - niemieckie oznakowanie - jeszcze tam nigdy nie zabłądziłem , w Pl kilka razy miałem dylemat którędy jechać. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale macie problemu . Czy to ważne jaki nr ma droga ? ważne ,że jest i będą nowe, ze jeździ się

> szybciej i bezpieczniej . Jeśli już tak pijecie do nr dróg to proponuję przejechać niemiecką

> A4 od Zgorzelca do Aachen . W pewnym momencie jej nie ma , kawałek idzie śladem A45 i nikt nie

> narzeka. Fakt - niemieckie oznakowanie - jeszcze tam nigdy nie zabłądziłem , w Pl kilka razy

> miałem dylemat którędy jechać.

Nie doczytałeś.. ważne jaki ma przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie doczytałeś.. ważne jaki ma przebieg

Drogi mają mieć taki przebieg, żeby łączyły miasta i służyły ludziom.

S8 puszczona gdzieś przez pola pod Bełchatowem to przecież twór jakiego chorego pisowskiego umysłu był screwy.gif

Jak będzie gotowa A1 to będziesz miał opcje jechać z Wrocka albo na północ Wawy A2, albo na pd. - S8. Narazie lądujesz w Tuszynie, bo A1 jest w budowie... i kulasz albo przez łódzkie korki, albo na południe po starej "jedynce". Z dwojga złego wolałbym południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakby nazwali odcinek Wrocław - Łódź S8, a Piotrków - Warszawa np. S9, poprawiłby by Ci to humor?

Gdyby leciała prosto np. od Sieradza do Tomaszowa Maz. to byłoby o wiele lepiej niż jest teraz, kiedy z Tuszyna trzeba spadać na starą jedynkę, wlec się kawałek za TIR-ami i koło Piotrkowa znów wbijać na S8. Trajektoria, jaką jest poprowadzona powoduje więcej przejechanych km i straty w czasie na odcinku łączącym dwie nitki S8. Po co mam kombinować, skoro można by było prościej?

Numeracja nie ma tu nic do rzeczy, tylko to, że jest poprowadzona trochę "z dupy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby leciała prosto np. od Sieradza do Tomaszowa Maz. to byłoby o wiele lepiej niż jest teraz,

lepiej dla kogo?

> kiedy z Tuszyna trzeba spadać na starą jedynkę, wlec się kawałek za TIR-ami i koło Piotrkowa

> znów wbijać na S8.

jak tylko bedzie gotowa A1 to w Rzgowie bedziesz mogl wjechac na A1, a potem na A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby leciała prosto np. od Sieradza do Tomaszowa Maz. to byłoby o wiele lepiej niż jest teraz,

> kiedy z Tuszyna trzeba spadać na starą jedynkę, wlec się kawałek za TIR-ami i koło Piotrkowa

> znów wbijać na S8. Trajektoria, jaką jest poprowadzona powoduje więcej przejechanych km i

> straty w czasie na odcinku łączącym dwie nitki S8. Po co mam kombinować, skoro można by było

> prościej?

"Byłoby o wiele lepiej" dla kogo? Droga zamiast łączyć 2 największe miasta (Wrocław i Łódź) łączyłaby Wrocław z wyrobiskiem pokopalnianym pod Bełchatowem. Lepiej tylko w konteście trasy Warszawa - Wrocław.

Przy okazji mniejsze miasta po drodze (Sieradz, Łask, Zduńska Wola) zamiast mieć szybkie połączenie z Łodzią zostałyby ze starą droga i bez obwodnic.

Swiat nie kończy się na Warszawie i Wrocławiu... trajektoria poprowadzona w linii prostej byłaby z kolei bardziej uciażliwa dla dojeżdżających do Łodzi, bo robiliby więcej km.

Jak będzie A1 (która w założeniach już miała być gotowa) to odcinek łączący nitki S8 będzie szybki i nie uciążliwy. Plus będziesz miał alternatywne trasy do Warszawy - przez A2 albo S8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Byłoby o wiele lepiej" dla kogo?

Np. dla mnie? grinser006.gif

> Droga zamiast łączyć 2 największe miasta (Wrocław i Łódź)

> łączyłaby Wrocław z wyrobiskiem pokopalnanym pod Bełchatowem. Lepiej tylko w konteście trasy

> Warszawa - Wrocław.

Ale spoko, niech leci na Łódź aa potem prosto na Tomaszów. Tylko niech leci w jednym kawałku, bo nie zamierzam uiszczać opłat za przejazd A1 czy inną "A"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie możesz pojechać S8 do końca do DK1, potem na południe DK1 i A1 do odcinka do S8 do Wawy ?

> BTW. Nadal nie rozumiem, jak można było tak zaplanować przebieg S8 z dziurą w środku

Tę dziurę z czasem skasują ciągnąc S8 w okolice Tomaszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogi mają mieć taki przebieg, żeby łączyły miasta i służyły ludziom.

> S8 puszczona gdzieś przez pola pod Bełchatowem to przecież twór jakiego chorego pisowskiego umysłu

> był

> Jak będzie gotowa A1 to będziesz miał opcje jechać z Wrocka albo na północ Wawy A2, albo na pd. -

> S8. Narazie lądujesz w Tuszynie, bo A1 jest w budowie... i kulasz albo przez łódzkie korki,

> albo na południe po starej "jedynce". Z dwojga złego wolałbym południe.

Święta prawda. Przy obecnym przebiegu 8. łączy trzy miasta woj. łódzkiego: Sieradz, Zduńską Wolę i Łask ze stolicą województwa.

Gdyby puścić 8 w wariancie bełchatowskim to przez dziesiątki km leciałaby przez pola i lasy, a ww. miasta la dziesiątki lat nie miałby tej klasy drogi do Łodzi, bo nikt nie wybuduje jej szybko w tak bliskiej odległości od eski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Byłoby o wiele lepiej" dla kogo? Droga zamiast łączyć 2 największe miasta (Wrocław i Łódź)

> łączyłaby Wrocław z wyrobiskiem pokopalnianym pod Bełchatowem. Lepiej tylko w konteście trasy

> Warszawa - Wrocław.

> Przy okazji mniejsze miasta po drodze (Sieradz, Łask, Zduńska Wola) zamiast mieć szybkie połączenie

> z Łodzią zostałyby ze starą droga i bez obwodnic.

> Swiat nie kończy się na Warszawie i Wrocławiu... trajektoria poprowadzona w linii prostej byłaby z

> kolei bardziej uciażliwa dla dojeżdżających do Łodzi, bo robiliby więcej km.

> Jak będzie A1 (która w założeniach już miała być gotowa) to odcinek łączący nitki S8 będzie szybki

> i nie uciążliwy. Plus będziesz miał alternatywne trasy do Warszawy - przez A2 albo S8.

Święta prawda. Dojedzie się do Tuszyna i tam podejmie decyzję: czy jadę do Wawy przez A2 czy lecę do Piotrkowa i dalej S8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. dla mnie?

No tak palacz.gif

> Ale spoko, niech leci na Łódź aa potem prosto na Tomaszów. Tylko niech leci w jednym kawałku, bo

> nie zamierzam uiszczać opłat za przejazd A1 czy inną "A"

Jak nie zamierzasz uiszczać opłat, to pozostanie Ci ominięcie płatnych odcinków waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.