Skocz do zawartości

Głośność silnika


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe, że ten sam silnik w tym samym samochodzie i w tych samych zakresach obrotów itd. raz pracuje ciszej a innym razem głośniej??

Wsiadając do samochodu kolegi (Golf z silnikiem 1.4 TSI) słyszę zasadniczą różnicę w głośności w zależności od tego czy silnik "ma dobry czy gorszy dzień".

Cały czas jeździ 1-2 osoby, w bagażniku nie ma nic oprócz koła zapasowego, gór w Warszawie też niewielezlosnik.gif.

Czy to możliwe, czy po prostu muszę częściej płukać uszy i nie wmawiać sobie pierdół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to możliwe, że ten sam silnik w tym samym samochodzie i w tych samych zakresach obrotów itd.

> raz pracuje ciszej a innym razem głośniej??

> Wsiadając do samochodu kolegi (Golf z silnikiem 1.4 TSI) słyszę zasadniczą różnicę w głośności w

> zależności od tego czy silnik "ma dobry czy gorszy dzień".

> Cały czas jeździ 1-2 osoby, w bagażniku nie ma nic oprócz koła zapasowego, gór w Warszawie też

> niewiele.

> Czy to możliwe, czy po prostu muszę częściej płukać uszy i nie wmawiać sobie pierdół??

Ja mam takie samie odczucia w Focusie który uchodzi za jeden z najgłośniejszych kompaktów.

Raz wydaje mi się ze chodzi ciszej raz głośniej.

Wyrażnie to zależy od nawet nie wielkich wahań temperatury.

Wczoraj było okolo 1.5 stopnia i było zdecydowanie ciszej niż przy okolo 0 stopni a ta sama trasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie samie odczucia w Focusie który uchodzi za jeden z najgłośniejszych kompaktów.

> Raz wydaje mi się ze chodzi ciszej raz głośniej.

> Wyrażnie to zależy od nawet nie wielkich wahań temperatury.

> Wczoraj było okolo 1.5 stopnia i było zdecydowanie ciszej niż przy okolo 0 stopni a ta sama trasa .

Jak zatankuje do pelna, chodzi zdecydowanie ciszej i lepiej zlosnik.gif takie subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to możliwe, że ten sam silnik w tym samym samochodzie i w tych samych zakresach obrotów itd.

> raz pracuje ciszej a innym razem głośniej??

u siebie mam to samo, ale wydaje mi sie, ze to jednak tylko takie wrazenie

przykladowo idz na dyskoteke, a potem wsiadz do samochodu, a zobaczysz jaki jest cichutki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy wnętrze mam odkurzone i plastiki wyplakowane to jakoś auto lepiej się zbiera i jest wrażenie

> jakby miało lżej jechać. Nie wiem od czego to zależy

U mnie identycznie. Czyste, wymyte auto jeździ super, wszystko pracuje idealnie.

Sa oczywiście dni, że mam swojego auta dość a sa dni, ze jest cichutko, nic nie wibruje, wszystko gra jak należy.

Sam nie wiem czym to jest spowodowane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wracam z gokartów do domu i wsiądę do swojej starej 3er, to mam wrażenie, że jadę nową 7er. Nawet zawias -50 jakiś taki miękki i komfortowy przez chwilę jest.

Jeżeli chodzi o dźwięk TSI, to pewnie czasem łańcuch bardziej grzechocze, w zależności od temperatury wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony podobno silniki w autach, gdzie jest "jajko" pod pedałem gazu, chodzą ciszej a w tych gdzie tego "jajka" nie ma chodzą głośniej. Z drugiej strony ucho jest niestety słabym czujnikiem - zmiana ciśnienia, zatkane zatoki, zwykły katar, zmęczenie, otoczenie i już "inaczej słyszysz"...poza tym koledze kuny mogły wygryźć wyciszenie albo zamokło ono miejscami i już będą różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie samie odczucia w Focusie który uchodzi za jeden z najgłośniejszych kompaktów.

Nic nie przebije Astry III 1.8 - głośność w kabinie przy 4000obr/min na V-biegu 85dB(A)

> Raz wydaje mi się ze chodzi ciszej raz głośniej.

> Wyrażnie to zależy od nawet nie wielkich wahań temperatury.

> Wczoraj było okolo 1.5 stopnia i było zdecydowanie ciszej niż przy okolo 0 stopni a ta sama trasa .

chyba każde auto tak ma, może to być kwestia ciśnienia atmosferycznego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to możliwe, że ten sam silnik w tym samym samochodzie i w tych samych zakresach obrotów itd.

> raz pracuje ciszej a innym razem głośniej??

[...]

Niezależnie od opowieści niektórych, że tylko "ci się wydaje", to takie efekty są namacalne i empirycznie udowodnione hehe.gif

Nie wiem, ja reguły nie znam, ale często wpływ ma temperatura i zapewne praca (oraz wiek) układu amortyzującego zespół napędowy. Spory wpływ ma wydech - w jednym z samochodów póki miałem oryginalny to w zasadzie zawsze było cicho, po wymianie na zamienniki było różnie i zależało od ciężko stwierdzić czego - wystarczyło zapalić i już było wiadomo, czy będzie cicho, czy głośno (pojęcia względne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.