Skocz do zawartości

SuperB 2015 - rewolucja?


Cendra

Rekomendowane odpowiedzi

> Taka cisza w temacie?

> Jak sie podoba?

> A może się nie podoba.

> KLIKEN MACHEN

> Całkiem schludnie, bez udziwnień... Ale czy to aż taka rewolucja stylizacyjna? Wg mnie nie.

octavia xl - powinien sie lepiej sprzedawać od poprzednika bo "tyłka" nie ma doklejonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka cisza w temacie?

> Jak sie podoba?

> A może się nie podoba.

> KLIKEN MACHEN

> Całkiem schludnie, bez udziwnień... Ale czy to aż taka rewolucja stylizacyjna? Wg mnie nie.

ja szanuję skodę za konsekwencję i czerpanie z dobrych wzorców. Tak jak Subaru postanowili, że NIGDY nie zrobią ładnego auta i będzie to ich wizytówką smile.gif i trzymają się tego konsekwentnie! no ale nie dziwota - to niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka cisza w temacie?

> Jak sie podoba?

> A może się nie podoba.

> KLIKEN MACHEN

> Całkiem schludnie, bez udziwnień... Ale czy to aż taka rewolucja stylizacyjna? Wg mnie nie.

Już widzieliśmy nową Octavię, to po co jeszcze raz o niej pisać? hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Ładne lampy z tyłu. Przynajmniej jeden element, po którym będzie je można odróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ladniejszy od obecnego potworka zwlaszcza tyl. Rewolucji nie ma jest jak Passat bardzo zachowawczy. Wroze dobra sprzezdaz. Troche szkoda, ze srodek taki ciosany ale nie ma sie do czego przyczepic.

Ludzie za 5 lat beda sie o uzywki zabijali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja szanuję skodę za konsekwencję i czerpanie z dobrych wzorców. Tak jak Subaru postanowili, że

> NIGDY nie zrobią ładnego auta i będzie to ich wizytówką i trzymają się tego konsekwentnie! no

> ale nie dziwota - to niemcy.

Ciezko powiedziec, ze jakies masowo klepane niemieckie auta sa jakies wybitne. Na tym tle pozytywnie wyroznia sie Mercedes i nowe BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciezko powiedziec, ze jakies masowo klepane niemieckie auta sa jakies wybitne. Na tym tle

> pozytywnie wyroznia sie Mercedes i nowe BMW.

Merc wyglada w sumie OK. Audi też. Ale BMW? to festyn i totalna utrata tożsamości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Merc wyglada w sumie OK. Audi też. Ale BMW? to festyn i totalna utrata tożsamości.

Moze to i lepiej bo wszystkie X mi sie podobaja a zwlaszcza X4. A taka prosze Pana trojka. Przeciez to wyglada tak samo od paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja to nie, bo konsekwentnie jest to kolejna wersja Passata.

Z aktualnej SuperB jestem tak zadowolony, że jak finanse pozwolą to zmienię na nową za dwa, dwa i pół roku (nie chce kupować dopiero co zaprezentowanego auta z powodu problemów wieku dziecięcego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze to i lepiej bo wszystkie X mi sie podobaja a zwlaszcza X4. A taka prosze Pana trojka.

X4 i X6 to absolutne top 5 najbrzyszych aut wszechczasów. zaraz obok wydumek Ssanyonga.

> Przeciez

> to wyglada tak samo od paru lat.

no... tak samo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kot wg Ciebie robi obecnie ladne auta?

> Mam na mysli popularnych producentow

Jaguar i Range Rover.

Merce mi się podobią nawet (wstyd przyznać). oczywiście poza Aklasą.

Lexusy są ciekawe, ale oni balansują na krawędzi i często przeginają (jak np ten nowy mały SUV) - także tutaj tylko pojedyńcze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaguar i Range Rover.

ok.gif

> Merce mi się podobią nawet (wstyd przyznać). oczywiście poza Aklasą.

nowa C-klasa ok.gif

dodaje mazdę 6 oraz audi a5 sportback

> Lexusy są ciekawe, ale oni balansują na krawędzi i często przeginają (jak np ten nowy mały SUV) -

> także tutaj tylko pojedyńcze modele.

whaaaaaaaaaaaaaat? icon_eek.gif Lexus ładny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka cisza w temacie?

> Jak sie podoba?

> A może się nie podoba.

> KLIKEN MACHEN

> Całkiem schludnie, bez udziwnień... Ale czy to aż taka rewolucja stylizacyjna? Wg mnie nie.

Skoda robi się coraz bardziej podobna do Seata no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewolucja to nie, bo konsekwentnie jest to kolejna wersja Passata.

> Z aktualnej SuperB jestem tak zadowolony, że jak finanse pozwolą to zmienię na nową za dwa, dwa i

> pół roku (nie chce kupować dopiero co zaprezentowanego auta z powodu problemów wieku

> dziecięcego)...

Mam podobne zdanie i spostrzeżenie z własnego doświadczenia...Rozsądne auto, za rozsądną cenę w stosunku do tego co oferuje ... szczególnie jak ma "nie kłuć w oczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowa C-klasa

> dodaje mazdę 6 oraz audi a5

mazda 6 to auto ładne na moment. są modele, które się ładnie starzeją (np bmw e39 jest ponadczasowe), są takie do których trzeba dojrzeć (np,. obecna moda na bmw 7er wieloryba). mazda jest grupie - ładne na 5 minut. tak jak insignia.

Audi A5 nie wiem jak może się heteroseksualnym mężczyznom podobać smile.gif

> whaaaaaaaaaaaaaat? Lexus ładny?

tak. po części dlatego że brzydki (bo nie pomylisz go z niczym) - tak jak jaga i range rovera. Merc trochę zalatuje Hyundajem, ale C klase i Sklase bardzo lubię smile.gif

ale to np:

lexus-ls-460-redesign.jpg

food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobne zdanie i spostrzeżenie z własnego doświadczenia...Rozsądne auto, za rozsądną cenę w

> stosunku do tego co oferuje ... szczególnie jak ma "nie kłuć w oczy"

Przy zakupie aktualnego nie miałem za bardzo czasu, żeby czekać na 3.6 więc kupiłem 2.0TDI (najkrótszy okres oczekiwania), ale następny będzie już sześciocylindrowy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja szanuję skodę za konsekwencję i czerpanie z dobrych wzorców. Tak jak Subaru postanowili, że

> NIGDY nie zrobią ładnego auta i będzie to ich wizytówką i trzymają się tego konsekwentnie!

nieprawda

subaru-svx-p0002194.jpg

a co do superba to design już opatrzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mazda jest grupie - ładne na 5 minut. tak jak insignia.

zgoda co nie zmienia faktu, że jest "inna" a przez to atrakcyjna

> Audi A5 nie wiem jak może się heteroseksualnym mężczyznom podobać

bo to piękny kobiecy samochód

704x396_as5_sb_10015.jpg

> tak. po części dlatego że brzydki (bo nie pomylisz go z niczym) - tak jak jaga i range rovera. Merc

> trochę zalatuje Hyundajem, ale C klase i Sklase bardzo lubię

> ale to np:

lexus dla mnie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgoda co nie zmienia faktu, że jest "inna" a przez to atrakcyjna

to prawda. ale az taka inna nie jest. pierwsze zdjęcia pojawiły się razem z nowym mondeo i szczerze - nie wiedziałem co jest co, z niektórych kątów.

no ale to ten rodzaj urody, że na premierze jest wow. a jak juz 5 mcy się sprzedaje to jest... meeeeeh.

> bo to piękny kobiecy samochód

a no w tej kategorii. zgoda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak z ciekawości z masowo klepanych "nie-niemieckich" co byś wyróżnił? mazda 6? coś jeszcze?

Nowy styl Mazdy mi odpowiada. Volvo v40/ S60/ XC60. Oby dwie firmy podobaja mi sie i wewnatrz i zewnatrz. Na plus wygla zewnetrzny SX4 Scross i Vitara choc w srodku czar pryska choc bylbym w stanie to zniesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już widzieliśmy nową Octavię, to po co jeszcze raz o niej pisać?

> Ładne lampy z tyłu. Przynajmniej jeden element, po którym będzie je można odróżnić.

O właśnie to dokładnie - przecież one wszystkie są takie same. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O właśnie to dokładnie - przecież one wszystkie są takie same.

ostatnio w TV widziałem reklamę skody. i dopóki nie dotarli do końca gdzie okazało się że to Fabia, zastanawiałem się, "po kiego znowu reklamują Rapida? wyprzedaż rocznika jeszcze w lutym?"

no ale to samo jest przeciez z BMW? 3,4,5 nie do odróżnienia. Audi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio w TV widziałem reklamę skody. i dopóki nie dotarli do końca gdzie okazało się że to Fabia,

> zastanawiałem się, "po kiego znowu reklamują Rapida? wyprzedaż rocznika jeszcze w lutym?"

Więcej różnicy jest pomiędzy Omegą B a BFL niż Rapidem, Octavia czy inną nową Fabią. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (najkrótszy okres oczekiwania), ale następny będzie już sześciocylindrowy

Jeśli to będzie superb to raczej nie będzie, bo mają byc tylko 4 garowe silniki w SIII wink.gif

A wracając do wątku, to mi się chyba podoba nawet bardziej od nowego paśnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych rzeczy:

- większy bagażnik i jeszcze więcej miejsca (zwłaszcza na szerokość z tyłu),

- SmartLink - ciekawe czy w każdej wersji i czy w końcu wyświetlę yanosika i własną nawigację na ekranie samochodu?

- fajne otwieranie bagażnika bez brudzenia sobie rąk

- wreszcie kamera cofania - czujnik jest beznadziejny, bo piszczy ciągłym już chyba z pół metra

- hamulec elektryczny - więc może w końcu i auto-holda się dorobi automat w skodzie?

- lżejsza

- więcej parasolek smile.gif

To takie wołanie na puszczy wśród postów skupiających się wyłącznie na tym, jak karoseria jest powyginana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z aktualnej SuperB jestem tak zadowolony, że jak finanse pozwolą to zmienię na nową za dwa, dwa i

> pół roku (nie chce kupować dopiero co zaprezentowanego auta z powodu problemów wieku

> dziecięcego)...

Ale to przecież auto bez wyrazu - i ten znaczek ... Jak możesz z tym żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaguar i Range Rover.

> Merce mi się podobią nawet (wstyd przyznać). oczywiście poza Aklasą.

> Lexusy są ciekawe, ale oni balansują na krawędzi i często przeginają (jak np ten nowy mały SUV) -

> także tutaj tylko pojedyńcze modele.

OK, dla mnie to nie sa popularne marki grinser006.gif

I Skoda chyba poki co nie zamierza z nimi konkurowac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dla mnie to nie sa popularne marki

niepopularne to Maserati jest czy Porsche.

> I Skoda chyba poki co nie zamierza z nimi konkurowac

stylistykę może mieć niezależnie od segmentu budżetu do którego należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dla mnie to nie sa popularne marki

w parze z audi, mercedesem, bmw, lexusem.. w tym kontekście to sa popularne marki

> I Skoda chyba poki co nie zamierza z nimi konkurowac

cenowo wyglada to podobnie... najdroższy superb 182 kzł, najtańsze a6: 181 kzł, E-klasa: 180, a BMW5: 179 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ocena

wreszcie tyl nie doklejony na sile

poco tak wysokiee ranty na tylnej szybie/slupku ??

co to za glut naklejony na kierownice (caly srodek chowajacy airbaga)-cal akiera jakos slabo wyglada...

kwadraciak jakis wokol drazka skrzyni-niby mialy krolowac trojkaty a tu jakis taki mozno zaznaczony kwadrat...

generalnie chyba lepiej niz w poprzednim/aktualnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest zrobione po to, by uzyskać właściwą emisję CO2 w całym katalogu Z tego co wiem te

> auta istnieją tylko na papierze.

Kwestia czasu aż spotkasz je na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia czasu aż spotkasz je na ulicy.

Znajomy kiedyś pytał w salonie i robili icon_eek.gif takie oczy. W katalogu jest, w sprzedaży nie ma grinser006.gif Ale chodzi już nawet nie tyle o pojemność - ale trzy cylindry i 130 KM w segmencie D to żenada niezależnie od pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy kiedyś pytał w salonie i robili takie oczy. W katalogu jest, w sprzedaży nie ma Ale

> chodzi już nawet nie tyle o pojemność - ale trzy cylindry i 130 KM w segmencie D to żenada

> niezależnie od pojemności.

Ja się z tym zgadzam, ale jakaś pro-eko korporacja weźmie na słuzbówki cały zapas.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy kiedyś pytał w salonie i robili takie oczy. W katalogu jest, w sprzedaży nie ma Ale

> chodzi już nawet nie tyle o pojemność - ale trzy cylindry i 130 KM w segmencie D to żenada

> niezależnie od pojemności.

Poprzedni Superb byl w wersji 105KM hehe.gif

W sumie na taxi, wiecej nie potrzeba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno będzie coś pokroju 3.6 V6

> Po prostu muszą

i to jest jedyny powód żeby wogóle patrzec na to auto. ot w tym segmencie taka konfiguracja to biały kruk i jak ktoś chce mieć coś fajnego pod maską - to wyboru wielkiego nie ma u innych producentów (nie premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.