Skocz do zawartości

Polska dieslem stoi-jeździ!!??


yasq

Rekomendowane odpowiedzi

> porównuję samochód, który mam do takiego samego modelu z dieslem, którym też jeździłem i który był

> dostępny, gdy kupowałem i wrażenia mam dużo gorsze. Ale również te nowoczesne diesle np. 1.6

> czy 2.0 też nie robią na mnie wrażenia. W klasie C czy D zawsze czuć że jedziemy dieslem. Do

> tego są coraz bardziej wysilone, osiągi wynikają w coraz większej części z turbo, a nie z

> pojemności, mają coraz większe turbodziury i lagi. Szczytem jest tu dla mnie diesel 1.7,

> którym jeździłem w I40. Miał 137KM i taki lag, że czekałem i czekałem, jak już zacząłem

> myśleć, że coś się zepsuło, to zaczynał jechać. Jazda takim autem by mnie męczyła po prostu. Z

> chęcią bym się przejechał jakimś dieslem BiTurbo, może bym trochę zmienił zdanie. Ale znowu

> komplikacja takiego silnika

> oczywiście masz rację. Czym większe i cięższe auto, tym będą większe różnice w spalaniu na korzyść

> diesla. Dlatego w dostawczakach są tylko diesle

Odniosłem sie do jakis erg'ów marznięcia i innych takich. Nie występuje chyba ze to tanie auto albo jakis wybitny wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale diesel jest też bardzo popularny w kompaktach a np berlingo z benzyną prawie nie występuje

Kwestia gdzie szukasz. Napisałem tez jakie auta mnie interesuja. Kazdy ma inne preferencje i inaczej jeździ. Wszytko to przekłada sie na spalanie i ogólnie koszty utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już się poddaję. O ile nie neguję tego, ze kultura pracy tego silnika jest zerowa, to w życiu

> nie zgodzę się, że te silniki mają taką dynamikę jak 1.4 benzyna lub 1.9SDI.

> 1.4 TDI moment 195Nm

> 1.4 noPb 132Nm

> 1.9 SDI 125Nm.

O, wyznawca momentu zlosnik.gif Opowiedz, co ma wspólnego moment obrotowy na wale silnika z dynamiką auta chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, wyznawca momentu Opowiedz, co ma wspólnego moment obrotowy na wale silnika z dynamiką auta

Normalnie, jak przy wódce opowiesz wszystkich że masz 400Nm to brzmi lepiej niż jak masz 250Nm ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie, jak przy wódce opowiesz wszystkich że masz 400Nm to brzmi lepiej niż jak masz 250Nm

Ten parametr oznacza, że jadąc powiedzmy 90, na V biegu - mając turbosprężarkę, wystarczy umiarkowanie docisnąć gaz, by po po chwili jechać 150.

I tak chwila trwa krócej dla silników turbodoładowanych, niż N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, wyznawca momentu Opowiedz, co ma wspólnego moment obrotowy na wale silnika z dynamiką auta

Pokaż mi (seryjne i cywilne!) auto ze 125Nm momentu jeżdżące jak takie co ma 400Nm momentu i będzie namacalny dowód, że ten parametr nie ma znaczenia.

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokazuj, zamiast chwalić się że możesz pokazać.

Idąc dalej 175 nm n/a szybsze o 0.9sek do 100 niż 580 nm

Sporo jest tego

Ile ten Twój dizel ma nm? 400 ma? Moje 210 nm n/a jest o 5 sekund szybsze

Założę się też, że lepiej przyspiesza na każdym biegu z dowolnej V

Może spróbujemy ta elastyczność dizla od 20kmh na 5 do 240? bbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idąc dalej 175 nm n/a szybsze o 0.9sek do 100 niż 580 nm

> Sporo jest tego

Pokaż konkretne auta.

> Ile ten Twój dizel ma nm? 400 ma? Moje 210 nm n/a jest o 5 sekund szybsze

Nie wiem, ale mój to SUV, nie służy do wyścigów. A Ty też masz SUVa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odwracaj kota ogonem, nie pytałes o ta sama klasę.

> Przykład : elise 1,8 i e90 auto 335d

Nie pytałem też o tę samą masę. Porównajmy więc traktor ze skuterem. Jaja sobie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma ich w benzynie więc się nie popsują - tyle. A sa to drogie części prawda?

Quote:

Bo każda z tych często psujących się elementów idzie w tysiące.


A klimatronik to tani jest? Czy to że nie jest tani i że nie ma go w niektórych autach oznacza, że jest często psującym się elementem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytałem też o tę samą masę. Porównajmy więc traktor ze skuterem. Jaja sobie robisz?

No jak zwykle, argumenty fanów momentu. zlosnik.gif

Moment to przydaje się na polu do ciągania pluga.

Zrobię się elastyczny jak dizel i się katapultuje się z tego tematu jak 500nm prestiza spod świateł grinser006.gif

Ps. Moje auto waży 1600kg razem ze mną i paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak zwykle, argumenty fanów momentu.

> Moment to przydaje się na polu do ciągania plugu.

No jak zwykle argumenty przeciwników momentu. Traktor ma wielki moment a nie jedzie tak szybko jak Cinquecento 700.

> Zrobię się elastyczny jak dizel i się katapultuje się z tego tematu jak 500nm prestiza spod

> świateł

> Ps. Moje auto waży 1600kg razem ze mną i paliwem

I fajnie. Ale nie o to pytałem. Tylko o to, żeby mi pokazać PORÓWNYWALNE (skoro już porównujemy to chyba logiczne, nie?) auta z dużym i małym momentem, z których to z małym jeździ lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o pytanie, które zostało postawione na początku. Po czym wnosisz, że wymienione przez Ciebie

> elementy się często psują?

bo mam znajomych, którzy maja diesle i co jakiś czas wymieniają a to dwumasę a to egr. w benzynie tego nie ma więc się nie wymienia. to oznacza, że liczenie kosztów posiadania diesla vs benzyna uwzględniając mniejsze o 4 litry zużycie paliwa jak tu pisał kolega nie jest prawdą. zgadzasz się z tym?

co innego jeżeli chodzi p nowe benzyny - gdzie zaczęli wkładać turbo i dwumasę, po to żeby zarabiać na częściach cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo mam znajomych, którzy maja diesle i co jakiś czas wymieniają a to dwumasę a to egr. w benzynie

> tego nie ma więc się nie wymienia. to oznacza, że liczenie kosztów posiadania diesla vs

> benzyna uwzględniając mniejsze o 4 litry zużycie paliwa jak tu pisał kolega nie jest prawdą.

> zgadzasz się z tym?

> co innego jeżeli chodzi p nowe benzyny - gdzie zaczęli wkładać turbo i dwumasę, po to żeby zarabiać

> na częściach

Widać mało wiesz, dwumasy w benzynach to już w okolicach 1997r były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo mam znajomych, którzy maja diesle i co jakiś czas wymieniają a to dwumasę a to egr. w benzynie

> tego nie ma więc się nie wymienia. to oznacza, że liczenie kosztów posiadania diesla vs

> benzyna uwzględniając mniejsze o 4 litry zużycie paliwa jak tu pisał kolega nie jest prawdą.

> zgadzasz się z tym?

Nie zgadzam się z tym, bo nie tylko mam znajomych ale SAM MAM DIESLE i co ciekawe, NIGDY nie wymieniałem żadnego z wymienionych przez Ciebie elementów.

Nie miałem żadnej awarii, która byłaby związana z rodzajem paliwa na jakim jeździ samochód.

> co innego jeżeli chodzi p nowe benzyny - gdzie zaczęli wkładać turbo i dwumasę, po to żeby zarabiać

> na częściach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet sprzedawcy w sklepach czasem nie wiedzą.

> A tak jest po prostu szybciej. Zbliżeniowo identyfikuje kartę zamiast wsadzania chipa w czytnik a

> potwierdzasz normalnie PINem.

sprawdzałem dziś i rzeczywiście działa ok.gif (kwota 190zł zbliżeniowo potwierdzona pin-em)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I fajnie. Ale nie o to pytałem. Tylko o to, żeby mi pokazać PORÓWNYWALNE (skoro już porównujemy to

> chyba logiczne, nie?) auta z dużym i małym momentem, z których to z małym jeździ lepiej.

Weź dowolnego VAGa z powiedzmy 1.8 TSI i porównaj do analogicznego TDI. Bez problemu znajdziesz ten sam model z tym samym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się z tym, bo nie tylko mam znajomych ale SAM MAM DIESLE i co ciekawe, NIGDY nie

> wymieniałem żadnego z wymienionych przez Ciebie elementów.

> Nie miałem żadnej awarii, która byłaby związana z rodzajem paliwa na jakim jeździ samochód.

> > na częściach

No widać że masz. Zdajesz sobie sprawę z tego że nie jesteś jedynym użytkownikiem diesla na świecie? Jeżeli zamontowano drogie w naprawie części to po prostu prawdopodobieństwo że mogą się popsuć i podwyższyć kosztu użytkowania są większe. I tyle. Kto kupuje diesla i tego nie uwzględnia potem płacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się z tym, bo nie tylko mam znajomych ale SAM MAM DIESLE i co ciekawe, NIGDY nie

> wymieniałem żadnego z wymienionych przez Ciebie elementów.

> Nie miałem żadnej awarii, która byłaby związana z rodzajem paliwa na jakim jeździ samochód.

> > na częściach

Ale Ty nie kupujesz 10-letniego diesla z przebiegiem 180kkm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ty nie kupujesz 10-letniego diesla z przebiegiem 180kkm

i chyba o tym jest głównie ten wątek. Nieważne czy się kupuje nowoczesnego diesla, czy skomplikowaną benzynę. Kupując nowy, albo prawie nowy i tak zazwyczaj mamy kilka lat spokoju, no chyba że trafimy jakąś wpadkę, typu rozrządy w TSI czy skrzynie M32 zlosnik.gif Ale takie rzeczy i tak zazwyczaj naprawia się na gwarancji, więc nie jest to straszny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i chyba o tym jest głównie ten wątek. Nieważne czy się kupuje nowoczesnego diesla, czy

> skomplikowaną benzynę. Kupując nowy, albo prawie nowy i tak zazwyczaj mamy kilka lat spokoju,

> no chyba że trafimy jakąś wpadkę, typu rozrządy w TSI czy skrzynie M32 Ale takie rzeczy i

> tak zazwyczaj naprawia się na gwarancji, więc nie jest to straszny problem.

Dokładnie tak. Jak się kupi nowy samochód, nie kupi się jakiegoś bubla i użytkuje w miarę po ludzku to prędzej się znudzi niż zepsuje - niezależnie od tego czy to diesel czy benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie o nowych rozmowa jak mniemam. Autor szukał używanego.

widzisz mój benyzniak z 2004r ma dwumasę, podobno awaryjne klapki w kolektorze i trochę jeszcze innych gadżetów

diesel z 2010r nie ma za to dwumasy i prostą turbinę (nie psująca się i tania w ew naprawie)

turbo benzyny są już od lat na runku - mają turbinę i dwumasę

do tego trafiają się wynalazki typu GDI mitsu czy SKYACTIV mazdy

aha, sprzęgło do foda kosztowało mnie 1500zł, za kpl do diesla z dwumasą tylko 500zł więcej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokazuj, zamiast chwalić się że możesz pokazać.

Ceed 2008 1.6Pb vs 1.6Crdi. Po redukcji benzyna jest szybsza 80-120 vs diesel. Roznica momentu ponad 100Nm. Do 100 tez jest szybszy. W praktyce w 80% czasu na drodze jednak diesel bedzie szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo przecież każdemu diesle palą po 5 litrów, więc Ci pozostali też chcą mieć podobnie. A to, że

> potem nie spala tyle, 5 litrów może na trasie raz w miesiącu to nie znaczy, że nie można się

> chwalić, że auto ciągle pije maks piątkę. W ten sposób mózg przekonuje posiadacza, że ma

> oszczędne auto, które potrafi nawet spalić mniej niż piątaka i świadomość potrafienia

> posiadaczowi wystarczy. W towarzystwie może zawsze powiedzieć, że pali piątaka. Przy tym

> posiadacz benzyniaka zawsze wypadnie blado.

Ja jakim dieslem bym nie jeździł (przejeżdżam 50-80kkm rocznie - jakieś 70% w trasach) to średnia ze wszystkich tankowań w danym aucie wychodzi mi w przedziale 6,5 - 6,9 l/100km zlosnik.gif Auto klasy C i D.

Ostatnio miałem 1.4 TSI 140KM NoPb (Octa) i średnia z 6 tankowań jak jeździłem normalnie wyniosła około 7,8 l/100km z kalkulatora icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widać że masz. Zdajesz sobie sprawę z tego że nie jesteś jedynym użytkownikiem diesla na

> świecie?

Tak, ale ja i tak jestem bardziej wiarygodny jako posiadacz pięciu diesli, a nie ktoś kto słyszał o nich od kolegów.

> Jeżeli zamontowano drogie w naprawie części to po prostu prawdopodobieństwo że mogą

> się popsuć i podwyższyć kosztu użytkowania są większe. I tyle. Kto kupuje diesla i tego nie

> uwzględnia potem płacze.

Cena części nie idzie w parze z prawdopodobieństwem popsucia. Wymieniony klimatronik też jest drogi i co z tego? Wystarczy nie kupować wyeksploatowanych trupów i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź dowolnego VAGa z powiedzmy 1.8 TSI i porównaj do analogicznego TDI. Bez problemu znajdziesz ten

> sam model z tym samym wyposażeniem.

I nareszcie dobry argument. wink.gif

Jeździłem Passatami w różnych konfiguracjach i faktycznie, jeżdżą porównywalnie mimo różnic w momencie.

Ale trzeba przyznać, że te różnice nie są dramatyczne, turbosprężarki w benzynach są m.in. po to, żeby właśnie dać dużo momentu na niskich obrotach (znów ten moment!), a benzyny trzeba dużo wyżej kręcić żeby jechały tak jak tedeiki. Wrażenie że auto jest szybkie w dowolnym momencie jest jednak większe w TDI (nie dotyczy aut z DSG bo tu skrzynia robi robotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceed 2008 1.6Pb vs 1.6Crdi. Po redukcji benzyna jest szybsza 80-120 vs diesel. Roznica momentu

> ponad 100Nm. Do 100 tez jest szybszy. W praktyce w 80% czasu na drodze jednak diesel bedzie

> szybszy.

Nie jeździłem Ceedem ale zakładam że CRDI i tak będzie sprawiał lepsze wrażenie.

Tyle że ja tu nie udowadniam, że moment w oderwaniu od reszty parametrów jest super-hiper. Polemizuję tylko z tym, jakoby w ogóle się nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, uwzględniasz w tym dpf, turbo, egr i dwumasę? Bo każda z tych często psujących się

> elementów idzie w tysiące.

W nowych nie ma takiego problemu, a jeżeli jest, to gwarancja go załatwia. W znakomitej części używek też - najwięcej ww. problemów sprawiają "perełki" z Reichu o niewiadomym przebiegu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.