Skocz do zawartości

ciągłośc polisy OC


CoBeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co zrobić:

polisa w XYZ wygasła (zgłosiłem wypowiedzenie )22.02.15

chce nowa w innej firmie od 02.03.15

a tu pani mnie informuję ze dostane kare za brak ciągłości w OC.

a chciałem póżniej ubiezpieczyć aby spokojnie znaleść dobrą ofertę.

Dodam że autem nie jeżdzie wcale stoi i rdzewieje na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co zrobić:

> polisa w XYZ wygasła (zgłosiłem wypowiedzenie )22.02.15

> chce nowa w innej firmie od 02.03.15

> a tu pani mnie informuję ze dostane kare za brak ciągłości w OC.

> a chciałem póżniej ubiezpieczyć aby spokojnie znaleść dobrą ofertę.

> Dodam że autem nie jeżdzie wcale stoi i rdzewieje na razie.

Nie może być dnia przerwy bo inaczej UFG naliczy karę. I nie licz, że Ci się uda jej uniknąć. Rozwiązanie na już to ubezpieczaj od dziś i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki ?

Quote:

Od 1 stycznia 2015 r. wysokość opłaty z tytułu niespełnienia obowiązku ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, obowiązującej w każdym roku kalendarzowym (w sytuacji braku polisy przez więcej niż 14 dni), stanowi dla:

- samochodów osobowych - równowartość dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2015 r. - 3500 zł),

- samochodów ciężarowych, ciągników samochodowych i autobusów - równowartość trzykrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2015 r. - 5250 zł) ,

- pozostałych pojazdów - równowartość jednej trzeciej minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2015 r. - 580 zł).

W przypadku posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy nie spełnili obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych istnieje gradacja opłat uzależniona od okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w każdym roku kalendarzowym i wynosi:

1) 20 % pełnej opłaty - w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni;

2) 50 % pełnej opłaty - w przypadku gdy okres ten nie przekracza 14 dni;

3) 100 % opłaty - w przypadku gdy okres ten przekracza 14 dni.


LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co zrobić:

> polisa w XYZ wygasła (zgłosiłem wypowiedzenie )22.02.15

> chce nowa w innej firmie od 02.03.15

> a tu pani mnie informuję ze dostane kare za brak ciągłości w OC.

> a chciałem póżniej ubiezpieczyć aby spokojnie znaleść dobrą ofertę.

> Dodam że autem nie jeżdzie wcale stoi i rdzewieje na razie.

Nieznajomość prawa szkodzi.

Ubezpieczać błyskawicznie bo kara rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co zrobić:

> polisa w XYZ wygasła (zgłosiłem wypowiedzenie )22.02.15

> chce nowa w innej firmie od 02.03.15

> a tu pani mnie informuję ze dostane kare za brak ciągłości w OC.

> a chciałem póżniej ubiezpieczyć aby spokojnie znaleść dobrą ofertę.

> Dodam że autem nie jeżdzie wcale stoi i rdzewieje na razie.

Rocznik pojazdu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieznajomość prawa szkodzi.

> Ubezpieczać błyskawicznie bo kara rośnie.

Dokładnie w życiu nie słyszałem o takich karach.

Znając moje szczęście dowalą mi 670 zł więcej niż składka a taki co jeżdzi 5 lat bez OC się uśmiecha dalej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie w życiu nie słyszałem o takich karach.

> Znając moje szczęście dowalą mi 670 zł więcej niż składka a taki co jeżdzi 5 lat bez OC się

> uśmiecha dalej

O karach z UFG i braku OC to raz w miesiącu na MK jest. Szanse na karę masz sporą bo teraz komputery pilnują terminów (jest wspólna baza OC) i przekroczenie wyskakuje w UFG od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. Zadzwoń na infolinię firmy w której wypowiedziałeś i zapytaj czy mogą anulować Twoje

> wypowiedzenie, bo żona przez pomyłkę dzisiaj opłaciła składkę zgodnie z ich ofertą...

ale to i tak się nie uda bo jest do 3 dni frown.gif

Focus 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba do dobrego znajomego. Trzeba byc idiota, zeby wystawic OC ze wsteczna data.

najlepiej przez znajomego ok.gif

nie ma z tym większego problemu, salony samochodowe nagminnie naginają daty OC zlosnik.gif

najlepiej uderzyć do znajomego z salonu, oni tam mają swoje panie od tego i na 100% przepchną, nie takie przepychały zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej przez znajomego

> nie ma z tym większego problemu, salony samochodowe nagminnie naginają daty OC

> najlepiej uderzyć do znajomego z salonu, oni tam mają swoje panie od tego i na 100% przepchną, nie

> takie przepychały

W salonie na nowe to czesta praktyka, jak handlowiec sie nie dogada z kupujacym hehe.gif ale w przypadku uzywanych i samego OC to nie wiem, ja bym zwyczajnie powiedzial, ze mi przykro... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej przez znajomego

> nie ma z tym większego problemu, salony samochodowe nagminnie naginają daty OC

> najlepiej uderzyć do znajomego z salonu, oni tam mają swoje panie od tego i na 100% przepchną, nie

> takie przepychały

Szczerze, to Pani musiałby być idiotką przepychając polisę ze składką 300-400 zł dla totalnie obcej osoby. Ryzyko duże, zysk żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie w życiu nie słyszałem o takich karach.

> Znając moje szczęście dowalą mi 670 zł więcej niż składka a taki co jeżdzi 5 lat bez OC się

> uśmiecha dalej

No właśnie nie mogę tego ogarnąć - jeżdżą całe życie bez OC i się śmieją, a my trzęsiemy dupami, kiedy przytrafi się chwila przerwy w tym ubezpieczeniu a wręcz haraczu (bo trudno nazwać ubezpieczeniem opłatę obowiązkową bez względu na to, czy auto pojawia się na drodze). Baza UFG wydaje się być kompletna co najmniej od początku 2006 r. Czyli jak ktoś kupił auto wtedy lub później i nie przerejestrował na siebie, może bezkarnie jeździć bez OC do chwili zatrzymania przez policję? Czy w takiej sytuacji za OC jest nękany poprzedni właściciel, jeśli nie zgłosił sprzedaży w urzędzie? Dlaczego tak represyjne wobec obywateli państwo, nie jest w stanie dobrać się do tyłków cwaniakom, którzy jeżdżą, a nie płacą? Przecież to "dzięki" nim płacimy coraz wyższe składki! Kara ma być chyba odwrotnie proporcjonalna do przewinienia. Komuś, komu auto od lat gnije na podwórku, za dwa tygodnie zwłoki dowalą taką karę, że się nie wypłaci, a taki, co bez OC rozjedzie po pijaku kilka osób, dostanie "karę" w zawieszeniu. Wystarczy, że ma odpowiednie powiązania polityczne (inny by się zresztą nie odważył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie mogę tego ogarnąć - jeżdżą całe życie bez OC i się śmieją, a my trzęsiemy dupami,

> kiedy przytrafi się chwila przerwy w tym ubezpieczeniu a wręcz haraczu (bo trudno nazwać

> ubezpieczeniem opłatę obowiązkową bez względu na to, czy auto pojawia się na drodze).

Ilu znasz takich co jeżdżą całe życie bez ubezpieczenia? To jest margines. Znając polską mentalność gdyby nie obowiązek i dotkliwe kary byłoby ich znacznie więcej. Bo np "panie ja tylko raz na miesiąc koło domu jeżdżę to po co mam wykupować".

> Baza UFG

> wydaje się być kompletna co najmniej od początku 2006 r. Czyli jak ktoś kupił auto wtedy lub

> później i nie przerejestrował na siebie, może bezkarnie jeździć bez OC do chwili zatrzymania

> przez policję?

Nie do końca, bo ten pojazd mimo wszystko gdzieś figuruje i system może wychwycić brak ubezpieczenia. Chyba że mówimy o jakimś struclu który nie jest ubezpieczany od 20 lat.

>Czy w takiej sytuacji za OC jest nękany poprzedni właściciel, jeśli nie zgłosił

> sprzedaży w urzędzie?

Teoretycznie tak.

> Dlaczego tak represyjne wobec obywateli państwo, nie jest w stanie

> dobrać się do tyłków cwaniakom, którzy jeżdżą, a nie płacą? Przecież to "dzięki" nim płacimy

> coraz wyższe składki!

Bez przesady, dochody UFG to raptem 0,7% składki od ubezpieczycieli plus właśnie kary od osób złapanych na braku ubezpieczenia.

A wyższe składki płacimy przez wzrost kosztów odszkodowań spowodowany np tym że każdy chce teraz samochód zastępczy. Liczba cwaniaków bez OC nie ma na to wpływu.

> Kara ma być chyba odwrotnie proporcjonalna do przewinienia. Komuś, komu

> auto od lat gnije na podwórku, za dwa tygodnie zwłoki dowalą taką karę, że się nie wypłaci, a

> taki, co bez OC rozjedzie po pijaku kilka osób, dostanie "karę" w zawieszeniu. Wystarczy, że

> ma odpowiednie powiązania polityczne (inny by się zresztą nie odważył).

Jak rozjedzie po pijaku to nie ma specjalnego znaczenia czy miał OC czy nie, bo i tak ostatecznie będzie płacił poszkodowanym z własnej kieszeni. To jest niezależne od ewentualnej kary w zawieszeniu (bądź normalnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za każdą kolejną podobną poradę będą bany.

Rozumiem, ze AK jest swietsze od najswietszych, ale bez przesady.

W takim razie, poradz lepiej od radzu koledze do kogo zal ma pisac i $ w zebach niesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze AK jest swietsze od najswietszych, ale bez przesady.

> W takim razie, poradz lepiej od radzu koledze do kogo zal ma pisac i $ w zebach niesc.

Chciałbyś dostać strzała od kogoś kto jeździ tylko raz w miesiącu i to tylko do sklepu i dlatego nie ma OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo i nie, jeśli masz AC. Wtedy idzie z Twojego AC, a UFG ewentualnie zwraca Ci różnicę w

> składce...

Też niekoniecznie. TU często odmawia wypłaty, jeżeli ewidentnie jest wina innego kierowcy, a na dodatek ten inny kierowca był pijany albo nie miał OC (wtedy TU ma spore problemy ze ściągnięciem kasy). Bardziej się więc im opłaca odmówić wypłaty, bo zwyżka jest zdecydowanie mniejsza, niż odszkodowanie. A bujać się kilka lat z regresem też im się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też niekoniecznie.

o ile wiem, to koniecznie.

> TU często odmawia wypłaty, jeżeli ewidentnie jest wina innego kierowcy, a na

nie rozumiem?

> dodatek ten inny kierowca był pijany

wtedy TU sprawcy płaci przecież normalnie z jego OC i UFG nie ma nic do tego

> albo nie miał OC (wtedy TU ma spore problemy ze

> ściągnięciem kasy).

Wtedy płaci UFG, lub, jeśli jesteś poszkodowanym i masz AC, Twoje TU z Twojego AC.

> Bardziej się więc im opłaca odmówić wypłaty, bo zwyżka jest zdecydowanie

> mniejsza, niż odszkodowanie. A bujać się kilka lat z regresem też im się nie chce.

z jakim regresem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też niekoniecznie. TU często odmawia wypłaty, jeżeli ewidentnie jest wina innego kierowcy, a na dodatek ten inny kierowca był pijany albo nie miał OC (wtedy TU ma spore problemy ze ściągnięciem kasy). Bardziej się więc im opłaca odmówić wypłaty, bo zwyżka jest zdecydowanie mniejsza, niż odszkodowanie. A bujać się kilka lat z regresem też im się nie chce.

Poniosło Cię, Casco jest Twoim "zabezpieczeniem" i właśnie najlepiej się przydaje w przypadkach, które przytoczyłeś.

Potencjalny problem z wyegzekwowaniem regresu nie jest i nie może być podstawą odmowy uznania roszczenia z AC.

Sytuacje, w których Casco nie działa są nazwane i wymienione w OWU, regresu tam nie ma (u wszystkich ubezpieczycieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poniosło Cię,

Jak bym to nazwał wręcz zaklinaniem rzeczywistości hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> Casco jest Twoim "zabezpieczeniem" i właśnie najlepiej się przydaje w przypadkach,

> które przytoczyłeś.

> Potencjalny problem z wyegzekwowaniem regresu nie jest i nie może być podstawą odmowy uznania

> roszczenia z AC.

> Sytuacje, w których Casco nie działa są nazwane i wymienione w OWU, regresu tam nie ma (u

> wszystkich ubezpieczycieli).

Pełna zgoda. Abstrahując od teorii, to wielokrotnie sprawdzone empirycznie - w tym z pijanym ucieczkowiczem, gdzie sprawa się toczyła w sumie chyba parę lat palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.