Skocz do zawartości

W jakim celu VAG przed kilkunastoma laty dawał takie dziwne.


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co poeta miał na myśli, ale wydaje mi się, że lewe lusterko miało być do obserwacji pojazdów na sąsiednim pasie, a prawe do parkowania oraz łatwiejszego omijania/wyprzedzania innych...pojazdów. Np. Mercedes miał lewe lusterko niskie i szerokie, a prawe wyższe i węższe.

Jednak w praktyce te lusterka były koszmarne.

Ciekaw też jestem dlaczego w A4 B5 oryginalne szkła luster były...niebieskie? Ale Niemcy coś mają z tym błękitem. Wraz z Golfem IV wywołali szał na niebieskie zegary. I poszło. Niebieskie ledy, pozycyjne, podświetlenia tablic... screwy.gif

Patrzę jednak na wiele niemieckich samochodów i dochodzę do wniosku, że oni uważają lusterka zewnętrzne za zbędny bajer siłą narzucony przepisami. Cały świat za funkcję dodatkową uważa ręczne bądź elektryczne składanie lusterek, a Niemcy traktują to jako opcję rozkładania lusterek. zlosnik.gif

No i tylko kierowca niemieckiego samochodu potrafi zrozumieć sens systemu monitorującego martwe pole.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co poeta miał na myśli, ale wydaje mi się, że lewe lusterko miało być do obserwacji

> pojazdów na sąsiednim pasie, a prawe do parkowania oraz łatwiejszego omijania/wyprzedzania

> innych...pojazdów. Np. Mercedes miał lewe lusterko niskie i szerokie, a prawe wyższe i węższe.

> Jednak w praktyce te lusterka były koszmarne.

> Ciekaw też jestem dlaczego w A4 B5 oryginalne szkła luster były...niebieskie? Ale Niemcy coś mają z

> tym błękitem. Wraz z Golfem IV wywołali szał na niebieskie zegary. I poszło. Niebieskie ledy,

> pozycyjne, podświetlenia tablic...

> Patrzę jednak na wiele niemieckich samochodów i dochodzę do wniosku, że oni uważają lusterka

> zewnętrzne za zbędny bajer siłą narzucony przepisami. Cały świat za funkcję dodatkową uważa

> ręczne bądź elektryczne składanie lusterek, a Niemcy traktują to jako opcję rozkładania

> lusterek.

> No i tylko kierowca niemieckiego samochodu potrafi zrozumieć sens systemu monitorującego martwe

> pole.

> Pozdrawiam.

Ja bym sie nie wysnuwał jakiś dziwnych teorii. Wymyślili to księgowi, to bardzo popularne w autach grupy VAG. Były lusterka i były a chyba nawet nadal są zderzaki pomalowane do połowy, że niby nie porsyujesz ich przy stłuczce(oczywista bzdura), w lepszych , jeśli nie najlepszych wersjach już były pomalowane całe. Dotyczyło to przecież nawet droższych aut jak np. Audi A6.

Także księgowi rulez zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie tylko VAG, punto miało małe lusterka, stilo tak zamo, o SC nie wspomnę. Scenic to już w ogóle ma małe w stosunku do gabarytów, panda pierwotnie też miała małe, ale po lifcie chyba w 2009 dali wielkie jak uszy słonia.

Nie wiem czy jest na to jakaś reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ie tylko VAG, punto miało małe lusterka, stilo tak zamo, o SC nie wspomnę. Scenic to już w ogóle

> ma małe w stosunku do gabarytów, panda pierwotnie też miała małe, ale po lifcie chyba w 2009

> dali wielkie jak uszy słonia.

> Nie wiem czy jest na to jakaś reguła.

kolego mylisz pojęcia.

VAG miał prawe lusterko mniejsze od lewego, a nie po prostu małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ie tylko VAG, punto miało małe lusterka, stilo tak zamo, o SC nie wspomnę. Scenic to już w ogóle

> ma małe w stosunku do gabarytów, panda pierwotnie też miała małe, ale po lifcie chyba w 2009

> dali wielkie jak uszy słonia.

> Nie wiem czy jest na to jakaś reguła.

Czekaj czekaj... Ale Punto, Stilo, SC, CC i Panda sprzed liftu miały małe lusterka z obu stron - symetrycznie, a Paśnik B5, Gofer IV i parę innych VAGów z lewej miało normalne lusterka, a z prawej - pokracznie małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym sie nie wysnuwał jakiś dziwnych teorii. Wymyślili to księgowi, to bardzo popularne w autach

> grupy VAG.

Na mój księgowy rozum...produkcja lusterek "asymetrycznych" jest droższa niż zrobienie klasycznych i jednakowych. Nie przekonuje mnie mniejsza ilość materiału na jedno, mniejsze lusterko...

Tu musiał być jakiś pomysł i dziwny, ukryty sens.

A za lusterka, w których mało co widać obwiniałbym bardziej designerów, którzy uważają, że musi być ładne, a nie księgowych...chociaż jedni muszą drugich przekonywać, że wygląd to kasa.

Natomiast w kategorii "najlepsze lusterka świata" głos oddaję na moją Ravkę...są znakomite. ok.gif

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebieskie szkła luster do dzisiaj mają auta premium - np BMW - o wiele mniej przeszkadzają

> odbijające się światła auta za tobą. Czasami dodatkowo te lusterka są samościemniające.

nie wiedziałem, że Fiat jest premium 270751858-jezyk.gif Ale jeśli chodzi o odblaski to potwierdzam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebieskie szkła luster do dzisiaj mają auta premium - np BMW - o wiele mniej przeszkadzają

> odbijające się światła auta za tobą. Czasami dodatkowo te lusterka są samościemniające.

Toż moja Skoda jest premium??

Co prawda nie mam niebieskich szkieł, ale za to się ściemniają same yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebieskie szkła luster do dzisiaj mają auta premium - np BMW - o wiele mniej przeszkadzają

> odbijające się światła auta za tobą.

shocked.gif W życiu bym nie wymyślił, że światła za mną mogą mi przeszkadzać. Przeszkadza mi natomiast ciemne otoczenie przy cofaniu w nocy. oslabiony.gif

> Czasami dodatkowo te lusterka są samościemniające.

Doświadczyłem tego chorego patentu. W nocy widzę totalną czerń z dwoma, blado żółtymi punktami. Szatański pomysł. Ale idę o zakład, że jeśli wsiądę za kierownicę samochodu każdego, komu przeszkadza światło w bocznych lusterkach, będę w nich widział głównie drzwi...

Nie może to być wina wrażliwości, a tylko i wyłącznie złego ustawienia lusterek. Ja w bocznych lusterkach chcę widzieć sąsiednie pasy, a wsiadając do wielu obcych aut, widzę drzwi i to co za mną...

Tylko wtedy mogę zrozumieć tą ideę. I tylko wtedy rozumiem ideę RVM.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.