Skocz do zawartości

Jaki samochód do 90tyś?


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

Staruszek jak wiecie rozbił Ceeda :(

 

Szuka już następcy, na razie oglądał w salonach:

 

Toyotę Auris, Corolla

 

Nissana Pulsar (jeden z faworytów)

 

Kia Ceed GT

 

Astrę K (jeden z faworytow)

 

Mazda 3

 

 

wchodzą w grę także małe suvy jak Mazda CX3 czy Nissan Qashkai

 

co jeszcze mozna zobaczyć? moze jest coś z segmentu D, co by sie nadawało?

 

Silnik minimum 130KM, benzyna, jak najlepsze wyposażenie 

 

Jakieś plusy, minusy? Na co uważać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportage, zapowiedziano nowy model, więc może rabat będzie większy :)

Moi rodzice z Cee'da się przesiedli i są bardzo zadowoleni. Wygodniejsze, deko większe, szybsze, lepiej wyposażone i znacznie ciekawsze.

 

szkoda by było brac stary model jak wlazi nowy :) minusem kia jest brak jakichkolwiek rabatów, starszego powiedziano, ze na ceeda moze dostałby 1%-2% upustu  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 tys za kompakta dla "staruszka" ?

 

Niezła emeryturka musi być ;]

 

 

 

A tak na poważnie to w tym budżecie masz już nowego Avensisa, Insignię i ogólnie sporo do wyboru w segmencie D.

W życiu bym nie dał 90 za kompakta, chyba że coś pokroju Golfa GTI, Civica Type R. 

 

Chyba dawno cenników nie widziałeś  :phi:

 

Podstawowe C zaczynają się od tych 60tyś zł, ale z najslabszym silnikiem, bez wyposażenia itp, za sredni wypas trzeba dać kolo 80tyś, a za topowe wersje wyposazenia 90tyś (bez dodatków), za Golfa GTI musisz dac 111tyś zł i to bez ksenonów, swiateł p. mgielnych, poduszek powietrznych z tyłu czy systemów monitorujących otoczenia, jak go doposażysz to 160tyś zł leeeci ;)

Type-R to koszt 144tyś na dzień dobry, ale pewnie ma prawie wszystko w standardzie.

 

Klasa D zaczyna sie co prawda od tych 80tyś średnio, ale tez za golasy z dychawicznym silniczkiem  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dawno cenników nie widziałeś  :phi:

 

Podstawowe C zaczynają się od tych 60tyś zł, ale z najslabszym silnikiem, bez wyposażenia itp, za sredni wypas trzeba dać kolo 80tyś, a za topowe wersje wyposazenia 90tyś (bez dodatków), za Golfa GTI musisz dac 111tyś zł i to bez ksenonów, swiateł p. mgielnych, poduszek powietrznych z tyłu czy systemów monitorujących otoczenia, jak go doposażysz to 160tyś zł leeeci ;)

Type-R to koszt 144tyś na dzień dobry, ale pewnie ma prawie wszystko w standardzie.

 

Klasa D zaczyna sie co prawda od tych 80tyś średnio, ale tez za golasy z dychawicznym silniczkiem  ;]

 

 

 

Wiem, że na nowego Golfa GTI nie starczy. Miałbym tu na myśli raczej 2 latki. 

 

Za swojego rocznego G7 dałem 70 niecałe, więc wiem co i za ile. Właśnie dlatego nie kupiłem nowego, bo 80-90koła za kompakta to już wyraz choroby psychicznej.

 

W segmencie D kupisz większość modeli w podstawie. Ale nawet podstawa będzie segmentem D i komfort jazdy będzie z segmentu D, a nie C.

Z resztą - o czym my tu mówimy. Czy którykolwiek nowy pojazd z D seg. ma słabe wyposażenie w bazie? No bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na nowego Golfa GTI nie starczy. Miałbym tu na myśli raczej 2 latki. 

 

Za swojego rocznego G7 dałem 70 niecałe, więc wiem co i za ile. Właśnie dlatego nie kupiłem nowego, bo 80-90koła za kompakta to już wyraz choroby psychicznej.

 

W segmencie D kupisz większość modeli w podstawie. Ale nawet podstawa będzie segmentem D i komfort jazdy będzie z segmentu D, a nie C.

Z resztą - o czym my tu mówimy. Czy którykolwiek nowy pojazd z D seg. ma słabe wyposażenie w bazie? No bez jaj.

 

widocznie moj staruszek (i pewnie wiele innych osób) jest chory psychicznie  :facepalm:

 

takze jestem przeciwnikiem zakupu nowych samochodów w salonie, no ale nie moje pieniadze, nie moja broszka :)

 

 

Wezmy taka Insignie, za 90tys zł masz silnik 1.8 140KM, i wersje wyposazenia "Insignia", która w standardzie nie ma:

 

- elektrycznych szyb tylnych,

- automatycznej klimatyzacji (klimatronik)

- felg aluminiowych

- srodkowego zagłówka z tyłu,

 

ze nie wspomne o poduszkach powietrznych bocznych z tylu, czujnikach parkowania, automatycznych światłach czy wycieraczkach itp

 

 

Mazda 6, za 89tyś zł masz silnik 2.0 145KM i wersje wyposażenia SkyGO, która nie ma:

 

- swiatel p. mgielnych,

- kimatyzacji automatycznej

- zestawu glosnomowiacego

 

automatycznych swiatel, czujników parkowania itp

 

 

W Toyocie Avensis wygląda to trochę lepiej,

za 86tyś zł masz silnik 1.6 132KM, wersję ACTIVE, ma co prawda swiatla p. mgielne i kilka innych bajerow jak tylne led czy podgrzewane lusterka, ale nie masz takze:

 

- klimy automatycznej,

 

 

Generalnie wszedzie jest tak, ze jesli chcesz dodac lepszy silnik, aby samochod sie odpychał do 100km/h ponizej 9s, wyposazenie z nawigazja, klima automatyczna, automatycznymi swiatlami, wycieraczkami, podgrzewane fotele, poduszki powietrzne tylne boczne, czujniki parkowania (o kamerze nie wspomne) to wyskakuje Ci cena 120-130tys zł za klasę D  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie moj staruszek (i pewnie wiele innych osób) jest chory psychicznie  :facepalm:

 

takze jestem przeciwnikiem zakupu nowych samochodów w salonie, no ale nie moje pieniadze, nie moja broszka :)

 

 

Wezmy taka Insignie, za 90tys zł masz silnik 1.8 140KM, i wersje wyposazenia "Insignia", która w standardzie nie ma:

 

- elektrycznych szyb tylnych,

- automatycznej klimatyzacji (klimatronik)

- felg aluminiowych

- srodkowego zagłówka z tyłu,

 

ze nie wspomne o poduszkach powietrznych bocznych z tylu, czujnikach parkowania, automatycznych światłach czy wycieraczkach itp

 

 

Mazda 6, za 89tyś zł masz silnik 2.0 145KM i wersje wyposażenia SkyGO, która nie ma:

 

- swiatel p. mgielnych,

- kimatyzacji automatycznej

- zestawu glosnomowiacego

 

automatycznych swiatel, czujników parkowania itp

 

 

W Toyocie Avensis wygląda to trochę lepiej,

za 86tyś zł masz silnik 1.6 132KM, wersję ACTIVE, ma co prawda swiatla p. mgielne i kilka innych bajerow jak tylne led czy podgrzewane lusterka, ale nie masz takze:

 

- klimy automatycznej,

 

 

Generalnie wszedzie jest tak, ze jesli chcesz dodac lepszy silnik, aby samochod sie odpychał do 100km/h ponizej 9s, wyposazenie z nawigazja, klima automatyczna, automatycznymi swiatlami, wycieraczkami, podgrzewane fotele, poduszki powietrzne tylne boczne, czujniki parkowania (o kamerze nie wspomne) to wyskakuje Ci cena 120-130tys zł za klasę D  :(

 

 

 

 

Udzielając odpowiedzi brałem pod uwagę, że przyszły właściciel jest osobą w wieku  c.a. 60+.

Założyłem więc, że wyposażenie typu boczne poduszki z tyłu (bo przednich braku też bym nie zaakceptował ), klima manualna, czujniki parkowania, zestaw głośnomówiący nie będzie kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze auta.

 

Za to wydawało mi się, że starszemu człowiekowi spodoba się komfort jazdy segmentem D, nieosiągalny w żadnym kompakcie, przestrzeń w środku i jakkolwiek to nie zabrzmi stonowana elegancja, której również na próżno szukać w większości prostackich kompaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez sensu to jest gorszy kysz kysz.
Ala za to jaki ładny :)

Nissan bedzie 1.6T za podobna kase.
Myśle że finalnie z 10 koła różnicy będzie. Renułary słyną z rabatów. Gdy wchodziło Clio to sprzedawca na jeździe próbnej oferował mi 7% od cennika tylko za samą jazdę próbną :bzik:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie wszedzie jest tak, ze jesli chcesz dodac lepszy silnik, aby samochod sie odpychał do 100km/h ponizej 9s, wyposazenie z nawigazja, klima automatyczna, automatycznymi swiatlami, wycieraczkami, podgrzewane fotele, poduszki powietrzne tylne boczne, czujniki parkowania (o kamerze nie wspomne) to wyskakuje Ci cena 120-130tys zł za klasę D  :(

 

tak jest. Kompakt z jakimś silnikiem mocniejszym niż podstawowy, wyposażeniem lepszym niż podstawowe (ale też nie ze wszystkim) prawie zawsze wyjdzie około 80 tys., niezależnie jakiej marki: mazda,vw,ford,opel itd. Ja jestem zdania, że, przy ograniczeniach budżetowych, lepiej kupić samochód klasę niżej, za to z mocnym i elastycznym silnkiem, dobrym wyposażeniem, żeby mieć wszystko to co chcemy i potem nie żałować, że się skusiliśmy na bieda wersję klasy D, a jak trzeba wyprzedzić, to przyspieszenia nie ma, elastyczności też i trzeba ciągle redukować, zimą by się chciało zagrzać tyłek, czy rączki na kierownicy, ale się nie da, bo to najtańsza klasa D.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to totalna głupota wydawać tyle na auto, gdy ktoś jeździ nim po bułki do sklepu i kościoła... Sam napisałeś w poprzednim wątku, że ojciec zrobił przez 7 lat tylko 30 tys. km (!!!).

 

Weź nim potrząśnij porządnie, bo nie myśli logicznie. Niech sobie kupi, ale dobrze wyposażoną klasę B (pomijam już po co komuś wyposażenie full wypas przy takich przebiegach :facepalm:), a nie D, bo zaraz zacznie narzekać, że ciężko mu się parkuje tak dużym autem. A jak się uprze to 2-3 letnie, a nie nowe!

 

Resztę kasy niech lepiej da wnukom, po stokroć będzie lepszy z niej pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przecież to totalna głupota wydawać tyle na auto, gdy ktoś jeździ nim po bułki do sklepu i kościoła

Jego kasa, jego zachcianki, co Tobie do tego? Jak chce to moze kasa nawet palic w kominku, jego kasa, nie Twojha, a dawanie wnukom to jeszcze większa głupota. Wnuki do roboty, niech sobie zapracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszek jak wiecie rozbił Ceeda :(

 

Szuka już następcy, na razie oglądał w salonach:

 

Toyotę Auris, Corolla

 

Nissana Pulsar (jeden z faworytów)

 

Kia Ceed GT

 

Astrę K (jeden z faworytow)

 

Mazda 3

 

 

wchodzą w grę także małe suvy jak Mazda CX3 czy Nissan Qashkai

 

co jeszcze mozna zobaczyć? moze jest coś z segmentu D, co by sie nadawało?

 

Silnik minimum 130KM, benzyna, jak najlepsze wyposażenie 

 

Jakieś plusy, minusy? Na co uważać?

 

Octavia .. w tej cenie to już będzie fajny wypas , ew. Golf lub Leon.. Niech sobie do Forda zajrzy też. Jak trafi mądrego sprzedawce (jak chcesz dam Ci namiar w Kielcach na chłopaka który dobrze ogarnia) kupisz pełnego Focusa poniżej zakładanej kwoty ;) i to z Ecoboostem 1.5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia .. w tej cenie to już będzie fajny wypas , ew. Golf lub Leon.. Niech sobie do Forda zajrzy też. Jak trafi mądrego sprzedawce (jak chcesz dam Ci namiar w Kielcach na chłopaka który dobrze ogarnia) kupisz pełnego Focusa poniżej zakładanej kwoty ;) i to z Ecoboostem 1.5 ;)

 

Niestety się myslisz :(

 

Octavia z wypasem przekracza 100tys zł, to samo z Golfem, identycznie jest z Leonem :(

 

Aktualny Focus to juz leciwy model, ma 5 lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to totalna głupota wydawać tyle na auto, gdy ktoś jeździ nim po bułki do sklepu i kościoła... Sam napisałeś w poprzednim wątku, że ojciec zrobił przez 7 lat tylko 30 tys. km (!!!).

 

Weź nim potrząśnij porządnie, bo nie myśli logicznie. Niech sobie kupi, ale dobrze wyposażoną klasę B (pomijam już po co komuś wyposażenie full wypas przy takich przebiegach :facepalm:), a nie D, bo zaraz zacznie narzekać, że ciężko mu się parkuje tak dużym autem. A jak się uprze to 2-3 letnie, a nie nowe!

 

Resztę kasy niech lepiej da wnukom, po stokroć będzie lepszy z niej pożytek.

 

 

Ovzywiście masz rację, takze jestem tego zdania, ze nie potrzebuje wypasionej klasy C, baaa... jakby czlowiek policzył to pewnie taniej by było jezdzic taksówkami niz kupować samochód  :hehe:

 

Ale mówiłem, tłumaczyłem, kłóciłem sie, a on dalej swoje  :facepalm:

 

Wolę więc w tym uczestniczyć i pomóc wybrac jak najlepsza opcję niż pozwolić aby jakiś sprzedawca namówił go na jakiś syf  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet stary superb łapie się wyłącznie w najuboższej wersji - odpada :(

 

no co ty ?

 

za 90tys. rok temu kupiłem superba kombi 1.8 ambition z dodatkami za 8tys (felgi 18, szyby grzane i ciemne, inna tapicerka, alarm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ovzywiście masz rację, takze jestem tego zdania, ze nie potrzebuje wypasionej klasy C, baaa... jakby czlowiek policzył to pewnie taniej by było jezdzic taksówkami niz kupować samochód  :hehe:

 

Ale mówiłem, tłumaczyłem, kłóciłem sie, a on dalej swoje  :facepalm:

 

Wolę więc w tym uczestniczyć i pomóc wybrac jak najlepsza opcję niż pozwolić aby jakiś sprzedawca namówił go na jakiś syf  :oki:

 

Popieram ccfana. Jak nie mozesz mu zabrac chociaz polowy z tego budzetu i przekazac jego wnukom to nie pomagaj mu w wyborze w ogole. niech kupi najgorszego pascia tak zeby mu sie odechcialo na nastepny raz kupowac nowego auta za taka kwote. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ccfana. Jak nie mozesz mu zabrac chociaz polowy z tego budzetu i przekazac jego wnukom to nie pomagaj mu w wyborze w ogole. niech kupi najgorszego pascia tak zeby mu sie odechcialo na nastepny raz kupowac nowego auta za taka kwote. :-)

 

A jesli nie ma wnukow? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie ma wnukow? :hehe:

To niech rozda byle komu - a najlepiej autorom tych mądrych pomysłów.  :hehe:

 

Człowiek chce sobie kupuić auto za własne pieniądze, nikomu przy tym nie szkodząc to dobre rady są takie żeby kupił używane a kasę dał komu innemu. Jak się nie podoba, to należy mu nie pomagać żeby dał się nabrać i kupił źle.

 

Cóż, postawa godna dzieci wychowanych w Internecie. Pozostaje życzyć żeby dzieci autorów tych wpisów też kiedyś im nie pomogły, za karę że nie chcieli oddać swojej własnej kasy innym, a samemu byle czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszek jak wiecie rozbił Ceeda :(

 

Szuka już następcy, na razie oglądał w salonach:

 

Toyotę Auris, Corolla

 

Nissana Pulsar (jeden z faworytów)

 

Kia Ceed GT

 

Astrę K (jeden z faworytow)

 

Mazda 3

 

 

wchodzą w grę także małe suvy jak Mazda CX3 czy Nissan Qashkai

 

co jeszcze mozna zobaczyć? moze jest coś z segmentu D, co by sie nadawało?

 

Silnik minimum 130KM, benzyna, jak najlepsze wyposażenie 

 

Jakieś plusy, minusy? Na co uważać?

 

Kaszkaj, Kadjar, może Pug 3008? Fiata 500X też niech zobaczą. Ewentualnie Skoda Yeti albo Opel Mokka. Ludzie im starsi tym trudniej się do niskich aut wsiada. Zresztą za te pieniądze można mieć coś ciekawszego niż zwykły kompakt, więc ja bym wśród małych crossoverów szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech rozda byle komu - a najlepiej autorom tych mądrych pomysłów.  :hehe:

 

Człowiek chce sobie kupuić auto za własne pieniądze, nikomu przy tym nie szkodząc to dobre rady są takie żeby kupił używane a kasę dał komu innemu. Jak się nie podoba, to należy mu nie pomagać żeby dał się nabrać i kupił źle.

 

Cóż, postawa godna dzieci wychowanych w Internecie. Pozostaje życzyć żeby dzieci autorów tych wpisów też kiedyś im nie pomogły, za karę że nie chcieli oddać swojej własnej kasy innym, a samemu byle czym jeździć.

 

Nie dzieci z internetu tylko doroslych ludzi. Niektorym trzeba po prostu wybijac glupote mlotkiem z glowy. Na 30tys km przez 7 lat (rocznie mniej niz 5 tys km) niech kupi Pande albo klase B na wypasie za 50 tys PLN i niech reszte odda potrzebujacym. A i tak uwazam, ze to przesada

 

Mam ojca ktory 2 lata temu kupowal auto (na nowe mial 65tys PLN) na przebiegi do 10tys km rocznie i mowil ze musi byc automatyczna klimatyzacja. Pytalem sie po co, ale na szczescie zmadrzal i kupil uzywke za 25 tys PLN. Jakby kupil nowe auto za 90 tysi to bym go "wydziedziczyl" :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieci z internetu tylko doroslych ludzi. Niektorym trzeba po prostu wybijac glupote mlotkiem z glowy. Na 30tys km przez 7 lat (rocznie mniej niz 5 tys km) niech kupi Pande albo klase B na wypasie za 50 tys PLN i niech reszte odda potrzebujacym. A i tak uwazam, ze to przesada

 

Mam ojca ktory 2 lata temu kupowal auto (na nowe mial 65tys PLN) na przebiegi do 10tys km rocznie i mowil ze musi byc automatyczna klimatyzacja. Pytalem sie po co, ale na szczescie zmadrzal i kupil uzywke za 25 tys PLN. Jakby kupil nowe auto za 90 tysi to bym go "wydziedziczyl" :-) .

 

Moze lepiej zajmij sie wlasnym zyciem, a nie ustalaniem tego co jest dla kogo najlepsze :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się myslisz :(

 

Octavia z wypasem przekracza 100tys zł, to samo z Golfem, identycznie jest z Leonem :(

 

Aktualny Focus to juz leciwy model, ma 5 lat :(

 

O3 można spokojnie kupić całkiem fajnie wyposażoną za zakładaną przez Was kwotę.. 

 

Leona FR można mieć poniżej 90kzł z 1.4 150KM ;)

 

A focus jest po lifcie, wygląda świeżo i to jest bardzo udany compact.  

 

No ale nic na siłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieci z internetu tylko doroslych ludzi. Niektorym trzeba po prostu wybijac glupote mlotkiem z glowy. Na 30tys km przez 7 lat (rocznie mniej niz 5 tys km) niech kupi Pande albo klase B na wypasie za 50 tys PLN i niech reszte odda potrzebujacym. A i tak uwazam, ze to przesada

 

Mam ojca ktory 2 lata temu kupowal auto (na nowe mial 65tys PLN) na przebiegi do 10tys km rocznie i mowil ze musi byc automatyczna klimatyzacja. Pytalem sie po co, ale na szczescie zmadrzal i kupil uzywke za 25 tys PLN. Jakby kupil nowe auto za 90 tysi to bym go "wydziedziczyl" :-) .

 

a kim ty jesteś żeby decydować co dla kogoś innego jest głupie, mądre, czy potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieci z internetu tylko doroslych ludzi. Niektorym trzeba po prostu wybijac glupote mlotkiem z glowy. Na 30tys km przez 7 lat (rocznie mniej niz 5 tys km) niech kupi Pande albo klase B na wypasie za 50 tys PLN i niech reszte odda potrzebujacym. A i tak uwazam, ze to przesada

 

Mam ojca ktory 2 lata temu kupowal auto (na nowe mial 65tys PLN) na przebiegi do 10tys km rocznie i mowil ze musi byc automatyczna klimatyzacja. Pytalem sie po co, ale na szczescie zmadrzal i kupil uzywke za 25 tys PLN. Jakby kupil nowe auto za 90 tysi to bym go "wydziedziczyl" :-) .

 

Współczuję.. ja na odwrót doradzałem Tacie nowe auto a nie używkę ... człowiek w pewnym wieku ceni sobie święty spokój - a to jest w nowym aucie praktycznie pewniak (nawet jeśli się zepsuje dają zastępczy na czas naprawy). Nie rozumiem jak można "wydziedziczać ;) " ojca bo chce mieć nowe dobre auto a nie starego rumpla. Tak sam jeżdżę starym rumplem ale jakby mnie było stać to chętnie poszedłbym do salonu po nowe auto..

 

Chłop chce nowe niech kupi nowe - fajnie dla niego ! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy tutaj chyba nie byli kochani w dzieciństwie i są totalnymi egoistami... Jeśli wg was lepiej wydać kupę kasy na auto, które będzie więcej stało niż jeździło zamiast dać dzieciom czy wnukom to żal mi was i waszych potomków.

 

Po to jest forum, aby wyrażać swoje opinie i głupie posty "co mi do tego" powinny być nagradzane banami za OT, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy tutaj chyba nie byli kochani w dzieciństwie i są totalnymi egoistami... Jeśli wg was lepiej wydać kupę kasy na auto, które będzie więcej stało niż jeździło zamiast dać dzieciom czy wnukom to żal mi was i waszych potomków.

 

Po to jest forum, aby wyrażać swoje opinie i głupie posty "co mi do tego" powinny być nagradzane banami za OT, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

 

Wiesz, brak egoizmu to postawa: "zamiast kupić sobie - komuś dam".

Natomiast postawa: "zamiast kupić sobie - mi daj" to odrobinkę co innego. Nie nam tu egoizm zarzucaj.  :hehe:

 

A co do merytoryki - kto zamiast doradzić jakie auto zaczął OT na temat co dla kogo jest najlepsze w zakresie wydawania swoich pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy tutaj chyba nie byli kochani w dzieciństwie i są totalnymi egoistami... Jeśli wg was lepiej wydać kupę kasy na auto, które będzie więcej stało niż jeździło zamiast dać dzieciom czy wnukom to żal mi was i waszych potomków.

 

Po to jest forum, aby wyrażać swoje opinie i głupie posty "co mi do tego" powinny być nagradzane banami za OT, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

 

najlepiej, to się nie wtrącać do tego, kto na co wydaje swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Współczuję.. ja na odwrót doradzałem Tacie nowe auto a nie używkę ... człowiek w pewnym wieku ceni sobie święty spokój - a to jest w nowym aucie praktycznie pewniak (nawet jeśli się zepsuje dają zastępczy na czas naprawy). Nie rozumiem jak można "wydziedziczać ;) " ojca bo chce mieć nowe dobre auto a nie starego rumpla. Tak sam jeżdżę starym rumplem ale jakby mnie było stać to chętnie poszedłbym do salonu po nowe auto..

 

Chłop chce nowe niech kupi nowe - fajnie dla niego ! 

 

A wiesz co Ci powiem. Tatus sie teraz cieszy, ze mu mlotkiem wybilem nowe auto, (bo musialby wtedy ze 30 tysi wziasc na kredyt). Po 1,5 roku od kupna auta podupadl na zdrowiu i dostal renty polowe tego co zarabial. Teraz sie cieszy ze kupil uzywke, bo ma kase na opieke zdrowotna swojej osoby. I nie kupil starego rumpla tylko 7 letnie auto z automatyczna klima, elektryka i tym podobnymi bajerami. Przez 2 lata nic do niego nie dolozyl oprocz plynow eksploatacyjnych.

 

Sam autor watka wspomnial, ze kupno takiego auta to czysta glupota i ze lepiej i taniej wyjdzie taksowka. Do tego wracamy, bo caly czas mowimy o przebiegach ok 4,2 tys km rocznie (11 km dziennie - maluchem objade to bez zmeczenia). Sa 2 rozwiazania:

1) jesli "staruszek" ma drobne 90 tysi na wydanie (czyli posiada majatek ok 1 mln zl minimum) to niech kupi co mu sie podoba i w czym dobrze sie bedzie czul, bo bedzie go stac na naprawy itp. Wiec dyskusja doradcza troche na autokaciku mija sie z celem

2) jesli sie boi ze sie auto zepsuje i nie bedzie mial na naprawy, albo moze nie byc go stac na kredyt w przyszlosci to kupuje auto tansze a reszte trzyma w rezerwie albo oddaje komu potrzebujacym, bo do takich przebiegow to kazde auto wytrzyma 10 lat. nawet najgorsze DSG to sie psuja najwczesniej po 40 tys km

 

Tyle mowi rozum, ale wiadomo chlop zrobi co mu sie zywnie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty ?

 

za 90tys. rok temu kupiłem superba kombi 1.8 ambition z dodatkami za 8tys (felgi 18, szyby grzane i ciemne, inna tapicerka, alarm)

 

z tym co staruszek chce wychodzi ponad 110tyś z silnikiem 1.8, nowy superb jest oczywiscie drozszy

 

 

Kaszkaj, Kadjar, może Pug 3008? Fiata 500X też niech zobaczą. Ewentualnie Skoda Yeti albo Opel Mokka. Ludzie im starsi tym trudniej się do niskich aut wsiada. Zresztą za te pieniądze można mieć coś ciekawszego niż zwykły kompakt, więc ja bym wśród małych crossoverów szukał.

 

Oferta Kaszkaja wygląda bardzo dobrze :)

Peugeota odradzałem ze wzlędu na duza utrate wartosci samochodów francuskich, ale nawet nie sprawdziłem oferty Citroena!

Yeti juz staruszkiem jest, a Mokka... za duzo mam do czynienia z Oplem aby mu to doradzić  :phi:

 

 

Ale wiesz jak to jest z nowym. Niekoniecznie musi być lepszy niż stary :)

 

Wiem, wiem, najlepiej wybierac model ktory ma z rok lub nawet dwa lata, ale jesli model produkowany jest od 5 lat i wiadomo, ze lada chwila będzie następca to moim zdaniem nie ma sensu ;)

 

 

a może nowego tucsona?

 

Oglądałem ale drogo wychodzi, z wyposazeniem i silnikiem benzynowym koło 110 -120 tyś

Zastanawiam się jakie ceny będzie miał nowy Sportage, powinien być tańszy od Tuscona  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to totalna głupota wydawać tyle na auto, gdy ktoś jeździ nim po bułki do sklepu i kościoła... Sam napisałeś w poprzednim wątku, że ojciec zrobił przez 7 lat tylko 30 tys. km (!!!).

 

Weź nim potrząśnij porządnie, bo nie myśli logicznie. Niech sobie kupi, ale dobrze wyposażoną klasę B (pomijam już po co komuś wyposażenie full wypas przy takich przebiegach :facepalm:), a nie D, bo zaraz zacznie narzekać, że ciężko mu się parkuje tak dużym autem. A jak się uprze to 2-3 letnie, a nie nowe!

 

Resztę kasy niech lepiej da wnukom, po stokroć będzie lepszy z niej pożytek.

 

 

Doskonale rozumiem Twoje podejście i się z Tobą zgadzam ale...No właśnie ale.

 

Wyjdźmy od tego, że w zasadzie to idąc tym tokiem rozumowania to auto powyzej 100kpln + byłyby totalnie asprzedawalne.

Praktycznie 90% ludzi mogłoby jeździć z powodzeniem przynajmniej o klasę niższym ale wchodzimy tu już w w argumenty mało racjonalne i logiczne, bo zaczynają tu wchodzić w grę takie słowa jak prestiż, mały siurek, marzenie z dzieciństwa, próżność, szpan itp.

 

W gruncie rzeczy jak by tak się przyjrzeć temu czym jest samochód, to jest to kawał blachy, plastiku i gumy długi na 4-5m i szeroki na c.a. 180cm.

I za takie coś można wybecelować nawet 200, 300 tys, milion zlotych.

 

 

Zawsze się zastanawiam w jakiej relacji cena - > korzyść stoi samochód do nieruchomości. Wg. mnie w absurdalnej i nieporównywalnej.

 

 

Średniej klasy auto z dobrym spasem to lekko licząc 130kpln. Za tyle kupujesz kawalerkę.

 

W cenie Merca S masz 3 pokoje w Warszawie.

 

 

Więc patrząc na ceny samochodów przez pryzmat logiki i zdrowego rozsądku zawsze dojdziesz do wniosków jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem, wiem, najlepiej wybierac model ktory ma z rok lub nawet dwa lata, ale jesli model produkowany jest od 5 lat i wiadomo, ze lada chwila będzie następca to moim zdaniem nie ma sensu ;)

 

Na pewno będzie dłużej trzymał wartość. Z drugiej strony stary model kupuje się jak na wyprzedaży. Więc na jedno wychodzi :)

W sumie Sportage powinna być tańsza od Tuscona. Bo mimo że technicznie taka sama to jest niżej pozycjonowana przez producenta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.