Skocz do zawartości

Dla użytkowników Yanosika


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Może dla niektórych jest to oczywiste, ale na wszelki wypadek podaję:

 

Zdarzenie jest lokalizowane podczas naciśnięcia "Zgłoś", później jest czas na zastanowienie się, którą ikonkę kliknąć:

 

Istotne jest też, kiedy się potwierdza zdarzenie - należy to robić w chwili mijania go:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sugestia z mojej strony - jeżeli jedziemy 2-pasmówką i pobór haraczu jest po naszej stronie, warto zgłosić ten fakt z lekkim wyprzedzeniem (i potwierdzać z takimż). Jeżel jest po przeciwnej stronie - z lekkim opóźnieniem.

A dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sugestia z mojej strony - jeżeli jedziemy 2-pasmówką i pobór haraczu jest po naszej stronie, warto zgłosić ten fakt z lekkim wyprzedzeniem (i potwierdzać z takimż). Jeżel jest po przeciwnej stronie - z lekkim opóźnieniem.

 

Ja bym nie kombinował (gdybym w ogóle używal janosika) bo skąd wiesz czy algorytmy janosika już tego nie kompensują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik nie powinien się zastanawiać jak obsługiwać aplikację z jednym kneflem, widzę - naciskam. Yanosik powinien wziąć poprawkę i uśredniać. Dla "odbiorcy" ostrzeżenia nie ma znaczenia czy się Yanosik myli o 100m czy nie - informowany jest i tak kilkaset metrów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje jeszcze jednej rzeczy w janosiku, jeśli w górnym prawym rogu pojawia się info o zbliżającym np pomiarze prędkości, to chciałbym klikając w ikone, zostać na mapie przeniesiony do tego punktu zgłoszenia. W przypadku np zatrzymanego pojazdu, można wcześniej zareagować i zmienić trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoimy na bramkach kat-kra to Y powiadamia: włącz światła awaryjne, skręć koła w prawo a to pobór opłat jest...

 

Nie narzekaj bo poprawią tego buka, a potem wprowadzą opłaty :)

I tak dziwne że jeszcze tego nie uczynili, ale pewnie niebawem...będzie jak z darmowym olx-em, nauczyć ludzi, a potem spieniężyć ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami miałem taką sytuację, że skręcałem w prawo bądź lewo na skrzyżowaniu a 100-200m za skrzyżowaniem, na wprost stał jakiś punkt i też go potwierdzałem albo zgłaszałem, bo go widziałem i był...Yanek go sobie uśredni...zawsze lepszy potwierdzony choć nie dokładnie w tym miejscu niż brak zgłoszenia lub niepotwierdzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wykombinować, żebym na dwupasmówkach nie dostawał komunikatu o niektórych sytuacjach dziejących się na przeciwnych pasach ruchu (zatrzymanych pojazdach czy kosiarkach koszących pobocza). Czasem robi się z tego śmietnik. Mogłiby wprowadzić jakąś funkcjonalność, że jak jest droga dwujezdniowa, to informacje dostają jadący w tym samym kierunku, co zgłaszający.

Wiem, wiem, wydziwiam ;-)

Ale moim zdaniem największym problemem jest to, co parę dni temu opisałem na wątku CB. Po jakimś czasie użytkowania (np. dwóch godzinach jazdy) Yano czasami przestaje komunikować głosem o zbliżających się stacjonarnych fotoradarach. Ikonka takiego fotoradaru jest na mapie nawigacji, ale aplikacja o tym nie gada. Jak jestem w obcym terenie i nie znam lokalizacji takowych sprzętóww, to może sie głupio skończyć...

Po zamknieciu aplikacji i uruchomieniu jej ponownie sytuacja wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj bo poprawią tego buka, a potem wprowadzą opłaty :)

I tak dziwne że jeszcze tego nie uczynili, ale pewnie niebawem...będzie jak z darmowym olx-em, nauczyć ludzi, a potem spieniężyć ludzi.

Wydaje mi się że wystarczająco zarabiają na reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale moim zdaniem największym problemem jest to, co parę dni temu opisałem na wątku CB. Po jakimś czasie użytkowania (np. dwóch godzinach jazdy) Yano czasami przestaje komunikować głosem o zbliżających się stacjonarnych fotoradarach. Ikonka takiego fotoradaru jest na mapie nawigacji, ale aplikacja o tym nie gada. Jak jestem w obcym terenie i nie znam lokalizacji takowych sprzętóww, to może sie głupio skończyć...

Po zamknieciu aplikacji i uruchomieniu jej ponownie sytuacja wraca do normy.

 

U mnie nic takiego się nie dzieje. A robie w trasie średnio po 800km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wszyscy narzekają to  mnie denerwuje debilna mapa. Np jadę z Wrocławia do poznania to na siłę chce mnie przez centrum Trzebnicy nie wiadomo po jakiego grzyba. I brakuje tego że jak jest droga zablokowana (np wypadek) to powinien wcześniej ostrzegać a nie 3km przed wypadkiem bo wtedy jp na autostradzie można sobie uciec na objazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mapę to przeszkadza inna sprawa. Nawigacji używam w nocy, żeby widzieć profil drogi przede mną (np. jak się biorę za wyprzedzanie to patrzę, czy nie jestem przed zakrętem). Linie drogi w Yanosiku kiepsko odzwierciedlają stan rzeczywisty, tzn. jeśli jest zakręt, to ten na mapie wygląda na delikatny, podczas gdy w rzeczywistości jest znacznie ostrzejszy. Idealnie było to rozwiązane w Naviexpercie - grafika dość dobrze odzwierciedlała rzeczywistość. W Yanosiku na delikatne skrzywienie na wyświetlaczu trzeba wziąć sporą poprawkę.

Wiem, i tak będe go używał, ale jeśli chodzi o nawigowanie to często drażniące jest prowadzenie mnie drogą o kilkadziesiąt km dłuższą i natarczywe nakazywanie "zawróć" na drogę wg Yanosika lepszą. Gorzej jest, jak sie pojedzie gdzieś w nieznane...

Tak przy okaazji: uzywa ktoś urządzeń Yanosika? Bo oprócz wersji na smartfony Yanosik oferuje swoje własne. Jak to wygląda? jest jakaś róznica pomiędzy wersją darmową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłiby wprowadzić jakąś funkcjonalność, że jak jest droga dwujezdniowa, to informacje dostają jadący w tym samym kierunku, co zgłaszający.

Zgłaszający może zauważyć suszarkę w przeciwną stronę ...

Ale coś przydałoby się z tym zrobić, np. określenie dodatkowo, po której stronie jest "POI".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mapę to przeszkadza inna sprawa. Nawigacji używam w nocy, żeby widzieć profil drogi przede mną (np. jak się biorę za wyprzedzanie to patrzę, czy nie jestem przed zakrętem). Linie drogi w Yanosiku kiepsko odzwierciedlają stan rzeczywisty, tzn. jeśli jest zakręt, to ten na mapie wygląda na delikatny, podczas gdy w rzeczywistości jest znacznie ostrzejszy. Idealnie było to rozwiązane w Naviexpercie - grafika dość dobrze odzwierciedlała rzeczywistość. W Yanosiku na delikatne skrzywienie na wyświetlaczu trzeba wziąć sporą poprawkę.

Wiem, i tak będe go używał, ale jeśli chodzi o nawigowanie to często drażniące jest prowadzenie mnie drogą o kilkadziesiąt km dłuższą i natarczywe nakazywanie "zawróć" na drogę wg Yanosika lepszą. Gorzej jest, jak sie pojedzie gdzieś w nieznane...

Tak przy okaazji: uzywa ktoś urządzeń Yanosika? Bo oprócz wersji na smartfony Yanosik oferuje swoje własne. Jak to wygląda? jest jakaś róznica pomiędzy wersją darmową?

Jeśli masz androida to nie lepiej Ci trzymać Yanosika w tle i używać innej nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden feler takiego rozwiązania, który zmusił mnie do zapłaty 200 PLN i zakupu wersji GT...

 

otóż gdy mamy go na smartfonie i ktoś do nas zadzwoni to niestety przestaje komunikować nam o niebezpieczeństwach, bo przestaje działać połączenie internetowe. Mi zdarzyła się kilkunastominutowa rozmowa zakończona 82/50 i mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla niektórych jest to oczywiste, ale na wszelki wypadek podaję:

 

Zdarzenie jest lokalizowane podczas naciśnięcia "Zgłoś", później jest czas na zastanowienie się, którą ikonkę kliknąć:

 

Istotne jest też, kiedy się potwierdza zdarzenie - należy to robić w chwili mijania go:

 

 

Co za kolesław - zrobił doświadczenia i zebrał opinię użytkowników, zamiast zapytać producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego się nie dzieje. A robie w trasie średnio po 800km dziennie.

800km srednio dziennie :O Ja myslalem ze duzo robie bo jakas polowe tego, ale Ty to chyba od rana do wieczora w aucie?!

A co do tematu to fajnie wiedzieć, bo właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800km srednio dziennie :O Ja myslalem ze duzo robie bo jakas polowe tego, ale Ty to chyba od rana do wieczora w aucie?!

A co do tematu to fajnie wiedzieć, bo właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem.

 

Nop ale nie jeżdżę 5 dni w tygodniu tylko 4 czasem 3. Np w zeszły piątek Wrocław-Koszalin - Szczecin - Słubice - Świebodzin - Legnica - Wrocław Scudo 1040km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo dobrze wam zlicza kilometry w statystykach bo ostatnio mi coś oszukuje. Zrobiłem 1040 km a na liczniku w Yanosiku pokazuje 480 km:/ A z tego co widziałem to cały czas był online i działał GPS w telefonie.

Tylko kto by się tym w ogóle przejmował? Nie masz licznika w aucie?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y używałem jako navi 2 razy i jakoś się spisał.

Mnie zastanawia jedna rzecz, ile odwołań potrzeba żeby zgłoszenie przestało być widoczne?

Irytuje mnie to, że użyszkodnicy zgłaszają w miejscu kontroli wszystko co jest możliwe: kontrola, inspekcja, zatrzymany pojazd, itd...

Ciekawa sprawa z tymi potwierdzeniami zgłoszeń, ja często potwierdzałem wcześniej, od razu w momencie zauważenia, a jednak to błąd. Dobrze wiedzieć. :oki:

Bardzo dobra apka, ostatnio jechałem pierwszy raz przez odcinkowy pomiar prędkości i bardzo fajne jest info o tym, że średnia prędkość była odpowiednia (mogło by jeszcze pokazywać ile wyszło).

Dwóch rzeczy mi brakuje. Pierwsza to info o aktualnym ograniczeniu prędkości na drodze którą jadę, druga to sposób informowania o tym, że dana droga stoi przez wypadek (tak jak na CB użytkownicy informują, że był dzwon i należy omijać, bo wszystko stoi). Tylko jak to zrobić, chyba jedynie przez dodawanie wpisu pod zgłoszeniem, ale to zbyt niebezpieczne dla kierującego. :hmm:

 

edycja:

czy korzystacie z Y jako wideorejestratora? Zastanawiam się czy kupić kam montowaną na stałe, ale boje się o kradzież urządzenia, czy lepiej zainwestować w porządny uchwyt do tel i korzystać z Y jako nagrywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ostatnio jechałem pierwszy raz przez odcinkowy pomiar prędkości i bardzo fajne jest info o tym, że średnia prędkość była odpowiednia (mogło by jeszcze pokazywać ile wyszło).

 

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że po przejechaniu takiego odcinka właśnie pokazuje średnią prędkość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz, ile odwołań potrzeba żeby zgłoszenie przestało być widoczne?

Kiedyś czytałem, że dwa. Albo brak potwierdzeń przez 3 godziny - nie dotyczy stacjonarnych fotoradarów.

 

Irytuje mnie to, że użyszkodnicy zgłaszają w miejscu kontroli wszystko co jest możliwe: kontrola, inspekcja, zatrzymany pojazd, itd...

Standardowo przy stacjonarnym FR mamy jeszcze "kontrolę prędkośći" 50m bliżej/dalej.

 

Bardzo dobra apka, ostatnio jechałem pierwszy raz przez odcinkowy pomiar prędkości i bardzo fajne jest info o tym, że średnia prędkość była odpowiednia (mogło by jeszcze pokazywać ile wyszło).

Zwłaszcza w trakcie - czy wyprzedzenie ciężarówki skończy się mandatem, czy też można śmiało wyprzedzać.

 

sposób informowania o tym, że dana droga stoi przez wypadek

Droga ma określony kolor, w zależności od prędkości pojazdów, które się nią poruszają - oczywiście o ile mają yanosika, ale na głównych mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.