Skocz do zawartości

Najtanszy nowy na trasy


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Troche nietypowo. Tak dyskutujemy w pracy. Jaki jest najtanszy sposob na nowy samochod, ktory bedzie spokojnie nadawal sie na wypady za miasto i na autostrady do 140km/h.

 

Budzet max 60k

Wyposazenie: klima, centralny + tempomat.

 

Przebieg 10-12kkm rocznie spalanie bez znaczenia. Plus bardzo krotkie odcinki w miescie 3-4km.

 

Moje typy:

1. Fiesta 1.4 lub 1.6 z automatem

2. Focus 1.6

3. Jakas kila rio bo ma 6 biegow

4. Fabia f Tsiku 90KM dajmy na to ale to jest szkaradne w srodku.

 

A co myslicie o pierdziawkach 1.0T by Ford, Nissan Note 1.2 +  kompresor. Nissan Juke 1.6 115KM ale jak silnik ten sam co w Megane to odpada. 

 

 

Jest jeszcze nowosc pod tytulem Fiat Tipo z automatem w 60k da sie zamknac.

 

Za odpowiedzi typu Panda LPG albo prawie nowe Audi A6 z tych po 2000roku proponuje bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nietypowo. Tak dyskutujemy w pracy. Jaki jest najtanszy sposob na nowy samochod, ktory bedzie spokojnie nadawal sie na wypady za miasto i na autostrady do 140km/h.

 

Budzet max 60k

Wyposazenie: klima, centralny + tempomat.

 

Przebieg 10-12kkm rocznie spalanie bez znaczenia. Plus bardzo krotkie odcinki w miescie 3-4km.

 

Moje typy:

1. Fiesta 1.4 lub 1.6 z automatem

2. Focus 1.6

3. Jakas kila rio bo ma 6 biegow

4. Fabia f Tsiku 90KM dajmy na to ale to jest szkaradne w srodku.

 

A co myslicie o pierdziawkach 1.0T by Ford, Nissan Note 1.2 +  kompresor. Nissan Juke 1.6 115KM ale jak silnik ten sam co w Megane to odpada. 

 

 

Jest jeszcze nowosc pod tytulem Fiat Tipo z automatem w 60k da sie zamknac.

 

Za odpowiedzi typu Panda LPG albo prawie nowe Audi A6 z tych po 2000roku proponuje bana.

 

Citroen C4 1.2 T :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie musiałoby to być minimum auto kompaktowe - ale wtedy z wypasem i silnikiem może być cienko.

Auta klasy małych hatchbacków niby wyrosły, ale czy nadają się w dłuższe trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie musiałoby to być minimum auto kompaktowe - ale wtedy z wypasem i silnikiem może być cienko.

Auta klasy małych hatchbacków niby wyrosły, ale czy nadają się w dłuższe trasy?

Ja Suzuki śmigam i po autostradzie ale powyżej 120km/h jest już głośno. Musiałoby mieć 6ty bieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował nad Pugiem 301 z dieslem lub benzyną 1.6. Tanio, sporo miejsca, dobre wyposażenie. Tempomat kosztuje tylko 500zł. 

 

Zrobiłem czymś takim trasę: głośno, tandetnie, wolno i ciasno (3os), imho to dobra alternatywa dla młodej rodziny do miasta, albo na Ubera (chyba z 4 razy takim tam jechałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował nad Pugiem 301 z dieslem lub benzyną 1.6. Tanio, sporo miejsca, dobre wyposażenie. Tempomat kosztuje tylko 500zł. 

 

Troszku z nim lipa. Tipo ladniejsze w srodku a Fluence tez by sie zalapal ale silnik 1.6 beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane się zmieści:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-limited-tce115-euro6-od-reki-opony-zimowe-i-ubezpieczenie-gratis-ID6ycTDR.html#1545d56e3e

Szukałbym kompakta, nie van-owatego (jak Pulsar) - żeby był "płaski" - hałas opływającego powietrza będzie ważny.

 

Ten Pulsar to zwykły kompakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nawet od spodu z megane identyczny - pomyślałem o tym jak już napisałem.

Wygląda na wyższego na zdjęciach, ale może kwestia perspektywy.

 

Widziałem go w Japanmotors - przy okazji serwisu mojego szwędałem się po salonie. Na moje oko normalny kompakt ale nie wiem co ma od spodu. Tym silnikiem 1.2 turbo jeździłem natomiast w Qashqai i nawet daje toto radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Suzuki śmigam i po autostradzie ale powyżej 120km/h jest już głośno. Musiałoby mieć 6ty bieg.

 

Ztym 6tym biegiem to trzeba uważać (w sensie poczytać) bo w małych i słabych autach bardzo często biegi są krótkie i na autostradzie na 6-tce wyje podobnie jak auta ze skrzynią 5-biegową a nawajhować się więcej trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane się zmieści:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-limited-tce115-euro6-od-reki-opony-zimowe-i-ubezpieczenie-gratis-ID6ycTDR.html#1545d56e3e

Szukałbym kompakta, nie van-owatego (jak Pulsar) - żeby był "płaski" - hałas opływającego powietrza będzie ważny.

Megane mieliśmy służbowe troszku kupa. Fiesta i Focus lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztym 6tym biegiem to trzeba uważać (w sensie poczytać) bo w małych i słabych autach bardzo często biegi są krótkie i na autostradzie na 6-tce wyje podobnie jak auta ze skrzynią 5-biegową a nawajhować się więcej trzeba...

No tak 4 vs 5 to różnica 500 rpm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak takie opowieści już dawno słyszałem ale jak trzeba kupić to się nie da.

 

najtańszą 1.2tsi  kupi bez najmniejszego problemu

 

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-wyprzedaz-2015-auto-gazda-rybnik-ID6y4dZj.html#954a6b930b

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-active-1-2-tsi-85km-wyprz-2015-od-dealera-rabat-9-200-ID6yeYUF.html#954a6b930b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował nad Pugiem 301 z dieslem lub benzyną 1.6. Tanio, sporo miejsca, dobre wyposażenie. Tempomat kosztuje tylko 500zł. 

Nie sprawdza się w trasie. Fatalne prowadzenie. Tak mi klienci opowiadają. W mieście ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie musiałoby to być minimum auto kompaktowe - ale wtedy z wypasem i silnikiem może być cienko.

Auta klasy małych hatchbacków niby wyrosły, ale czy nadają się w dłuższe trasy?

Jako wlasciciel Punto gabarytowo wielkosci Golfa IV to powiem Ci, ze sie nie nadaja, glosno jest ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przebieg 10-12kkm rocznie spalanie bez znaczenia. Plus bardzo krotkie odcinki w miescie 3-4km.

Wujku,

Skoro chcesz robić 10-12 tysięcy rocznie w trasach, to ile tych "tras" w tym roku będzie? Dwadzieścia?

Przy takich przebiegach to w zasadzie nie ma co wymagać. Jak masz budżet 60 tysi, to szukaj jakiegoś kompakta na wyprzedażach. Oraz, coś o numer mniejsze, tylko że lepiej wyposażone.

Fiesta to fajny pomysł. Foka też, całkiem przyjemnie się jeździ nową Foką - żonka ma od niedawna taką służbówkę i sobie chwali, a ja miałem okazję popróbować.

Z innych kompaktów to szukaj..... czegoś na wyprzedażach, byleby się zmieścić w budżecie.

 

Natomiast cały czas kłócą mi się dwa wymagania: "trasy" oraz "10-12tys km rocznie".

Przy takim zapotrzebowaniu zainteresowałbym się leasingie długoterminowym, bo per saldo może to wyjść korzystniej a można próbowac wyrwać jakiś wygodny dupowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.