Skocz do zawartości

[KzAK] Nowe do 130K dla 2+2


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o sugestie zakupowe. Auto na 4 lata.

Wymagania-jak największe, komfortowe w środku, ciche, znośne audio,auto warte swojej ceny. Rodzina 2+2 (najlepiej dwa duze foteliki dziecięce tyłem do kierunku jazdy)

Spalanie i osiągi właściwie bez znaczenia (ale miło jest robić 1500km na baku- obecnie robie 450 i jest to straszna strata czasu, bo jezdze 100km dziennie a 2x w tygodniu 250)

 

W tej chwili u mnie na topie jest Citroen C5. Za 127 tysięcy jest na 19 calowych kołach, alcantara na podsufitce, wszystkie panele w skórze, wentylowane fotele, xenon, elektryczna klapa (kombi), dobre audio (mimo ze to tylko philips), bardzo wygodny i bardzo cichy.... tyle że przestronny jest tylko na papierze, subiektywnie ciasny :/ No i nie wiem czy warto tyle pieniędzy wydawać na tak stare modelowo auto (2008r)

Próbowałem się przekonać do superba, ale... to taki niby passat. Niby audio canton, ale brzmi jakby ktoś brzeczał gwożdziami w puszce i do tego dolozyl subwoofer- ta doplata jest chyba tylko za glosnik w bagazniku. Plastiki i cała stylistyka wnetrza- ok- jest poprawna ale za 85 tysięcy mółbym to kupić, tyle, ze nie np za 130... Nie przekonuje mnie. W tej cenie są ładniejsze samochody.

Passat- wygląda bardzo ciekawe 1.8 tsi można miec w tej cenie z jasną skórą navi, ledami... tyle, że też nie jest królem przestronności. Ale jest to na razie nr 3

Mondeo? Jeżdziłem- wydaje się mało komfortowy jeśli o zawieszenie chodzi, jeśli chodzi o jakość wnetrza i stylistyke, wszystkie testy opisują je jako auto które jednak zatrzymało się w poprzedniej epoce. Jest mało elegancki, bardziej dyskotekowy ;) Ale nie skreślam go jeszcze.

Mazda 6- obecnie u mnie nr 2 - 2.0 165 koni w tej cenie można mieć ze skórą, ledami, wentylowanymi fotelami, wszystkimi asystentami... Jest duża (w gre wchodzi dla mnie tylko sedan bo kombi jest krótsze i jak dla mnie ma brzydkie proporcje. Problem jest jak dla mnie taki, ze plastiki są marne i mam już cx-5 więc troche dla mnie wyrzucanie pieniędzy na drugie  prawie takie samo auto, poza tym żona jest zawiedziona jakością mazdy i nie bardzo się godzi na kolejną.

 

Jakie jeszcze samochody można brać pod uwagę w tym pułapie cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 130tys zł ja bym kupił Volvo S/V60 z silnikiem T4 190KM. W tej cenie co prawda wersja wyposażenia Kinetic i przestronność nie na najwyższym poziomie, ale w odróżnieniu do Citroena czy Renault, lepiej wypada w kategorii "wart swojej ceny". Polecam się przejechać, obejrzeć, wypróbować :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smax

nawet nie wiedzialem ze jest nowy. poprzedni mial liche spasowanie, tanie plastiki, zwlaszcza z tylu i bardzo waskie i niskie fotele 2go rzedu. jutro pojade sie przejechac. brzmi obiecujaco

 

EDIT

 

przegladam testy i okazuje sie ze tylne fotele znow siegaja doroslym do lopatek i zawadza sie glowa o sufit- czyli dokladnie jak w nowym espace a 3ci rzad jest do wykorzystania gdy drugi jest dosuniety do przodu tak, ze siedziska dotykaja przednich foteli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedzialem ze jest nowy. poprzedni mial liche spasowanie, tanie plastiki, zwlaszcza z tylu i bardzo waskie i niskie fotele 2go rzedu. jutro pojade sie przejechac. brzmi obiecujaco

 

EDIT

 

przegladam testy i okazuje sie ze tylne fotele znow siegaja doroslym do lopatek i zawadza sie glowa o sufit- czyli dokladnie jak w nowym espace a 3ci rzad jest do wykorzystania gdy drugi jest dosuniety do przodu tak, ze siedziska dotykaja przednich foteli :(

 

Tylko czy do 2+2 potrzebny Ci ten 3 rzad (na poczatku rozwazales auta z 2 rzedaami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedzialem ze jest nowy. poprzedni mial liche spasowanie, tanie plastiki, zwlaszcza z tylu i bardzo waskie i niskie fotele 2go rzedu. jutro pojade sie przejechac. brzmi obiecujaco

 

EDIT

 

przegladam testy i okazuje sie ze tylne fotele znow siegaja doroslym do lopatek i zawadza sie glowa o sufit- czyli dokladnie jak w nowym espace a 3ci rzad jest do wykorzystania gdy drugi jest dosuniety do przodu tak, ze siedziska dotykaja przednich foteli :(

 

Cobyś nie pisał o wielkości S-maxa, to jest nadal dużo większe auto od tych proponowanych przez Ciebie. Jedź i sprawdź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A ja bede zlosliwy... Zalezy jak duze te dwa z tylu ale:

-Superb ewentualnie Octavia

- Levorg ewentualnie Forester

Chodz na kupowanie Subaru to zly czas jest teraz.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciezkie jak diabli i realnie chleje strasznie.

Krawiec

fakt waży prawie dwie tony

ale jest naprawde duzy :)

 

Freemont / Superb3

długość 4910 / 4866

szerokosc 1878/ 1863

wysokosc 1705/ 1468

rozstaw osi 2890 / 2841

 

+ 20 litrów więcej zbiornika paliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak C5 to i może Peugeot 508SW GT, w tym budżecie chyba max wypas będzie.

508 jest sporo drozszy od c5, w dodatku bardzo mi sie nie podobaja w nim tylne swiatla.... Wiem ze to drobiazg ale czasem jest tak z jakas rzecza ze obsesyjnie odpycha... Jak jak taka owlosiona krosta na nosie ladnej kobiety, no nie i juz....

Zreszta jest taki nijaki.... Zreszta jest tu kacikowicz ktory pisal ze chce zmienic swoje 508 bo ma go po prostu dosc-ot tak - i ja wlasnie czuje cos takiego do 508. 

 

 

Co do miejsca i tylnego rzedu.... 2+2 oznacza ze fajnie byloby na wakacje tam jeszcze gdzies tesciowa upchnac ;)

 

Korci mnie jeszcze z uzywek R klasa po lifcie, ale ma straszliwie archaiczne wnetrze, poza tym znajoma bedzie range rover sport sprzedawac na dniach 2011 tyle, ze tu z serwisowaniem w Lodzi kupa straszna :/ A jak ja codziennie dojezdzam do roboty nie chce sie pi serwisach rozbijac i pozyczac auta po znajomych ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede zlosliwy... Zalezy jak duze te dwa z tylu ale:

-Superb ewentualnie Octavia

- Levorg ewentualnie Forester

Chodz na kupowanie Subaru to zly czas jest teraz.

Krawiec

 

Subaru chyba jak zamontujesz dodatkowy zbiornik :)

 

Jest jakieś auto które przy normalnej jeździe da radę na jednym zbiorniku zrobić 1200km? Zbiornik musi mieć ponad 80l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o sugestie zakupowe. Auto na 4 lata.

Wymagania-jak największe, komfortowe w środku, ciche, znośne audio,auto warte swojej ceny. Rodzina 2+2 (najlepiej dwa duze foteliki dziecięce tyłem do kierunku jazdy)

Spalanie i osiągi właściwie bez znaczenia (ale miło jest robić 1500km na baku- obecnie robie 450 i jest to straszna strata czasu, bo jezdze 100km dziennie a 2x w tygodniu 250)

 

W tej chwili u mnie na topie jest Citroen C5. Za 127 tysięcy jest na 19 calowych kołach, alcantara na podsufitce, wszystkie panele w skórze, wentylowane fotele, xenon, elektryczna klapa (kombi), dobre audio (mimo ze to tylko philips), bardzo wygodny i bardzo cichy.... tyle że przestronny jest tylko na papierze, subiektywnie ciasny :/ No i nie wiem czy warto tyle pieniędzy wydawać na tak stare modelowo auto (2008r)

Próbowałem się przekonać do superba, ale... to taki niby passat. Niby audio canton, ale brzmi jakby ktoś brzeczał gwożdziami w puszce i do tego dolozyl subwoofer- ta doplata jest chyba tylko za glosnik w bagazniku. Plastiki i cała stylistyka wnetrza- ok- jest poprawna ale za 85 tysięcy mółbym to kupić, tyle, ze nie np za 130... Nie przekonuje mnie. W tej cenie są ładniejsze samochody.

Passat- wygląda bardzo ciekawe 1.8 tsi można miec w tej cenie z jasną skórą navi, ledami... tyle, że też nie jest królem przestronności. Ale jest to na razie nr 3

Mondeo? Jeżdziłem- wydaje się mało komfortowy jeśli o zawieszenie chodzi, jeśli chodzi o jakość wnetrza i stylistyke, wszystkie testy opisują je jako auto które jednak zatrzymało się w poprzedniej epoce. Jest mało elegancki, bardziej dyskotekowy ;) Ale nie skreślam go jeszcze.

Mazda 6- obecnie u mnie nr 2 - 2.0 165 koni w tej cenie można mieć ze skórą, ledami, wentylowanymi fotelami, wszystkimi asystentami... Jest duża (w gre wchodzi dla mnie tylko sedan bo kombi jest krótsze i jak dla mnie ma brzydkie proporcje. Problem jest jak dla mnie taki, ze plastiki są marne i mam już cx-5 więc troche dla mnie wyrzucanie pieniędzy na drugie  prawie takie samo auto, poza tym żona jest zawiedziona jakością mazdy i nie bardzo się godzi na kolejną.

 

Jakie jeszcze samochody można brać pod uwagę w tym pułapie cenowym?

 

Miałem podobny budżet, też dla rodziny 2+2. Chciałem, żeby auto nie było słabsze niż obecne (250KM), było duże, dobrze wyposażone i miało 4x4. Po kilku przejażdżkach i analizie stanęło na Superbie w najwyższej specyfikacji + dodatki. 

Audio imho jest bardzo dobre w L&K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo d2 lub c5 1.6hdi powinny dac rade na trasie zrobic 1200

Audi A6 na DK palilo mi ok 5l (srednia predkosc ok 55kmh) wiec c5 nie powinno miec z tym problemh nawet 2.0hdi tym bardziej ze audi mialo 65L a c5 ma 70L bak.

Dlatego napisalem ze spalanie nie ma dla mnie znaczenia bo moje przebiegi to 90% 80kmh na 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny budżet, też dla rodziny 2+2. Chciałem, żeby auto nie było słabsze niż obecne (250KM), było duże, dobrze wyposażone i miało 4x4. Po kilku przejażdżkach i analizie stanęło na Superbie w najwyższej specyfikacji + dodatki. 

Audio imho jest bardzo dobre w L&K.

No ale 280 koni faktycznie w tej cenie jest bezkonkurencyjne ale 2.0diesel jest w ofercie kazdego producenta w tych pieniadzach. Poza tym do skody zniechecil mnie tez handlowiec opieszaly ktory stwierdzil ze laskawie moze dac 4% rabatu bo Skoda nie przewiduje.... W vw spytali ile mam aut jak powiedzialem ze jedno to rozmowa zaczela sie od 12% rabatu flotowego lol wiec nagle ceny passata spadly ponizej superba. Druga sprawa jest taka ze w nowym aucie chcialbym wyraznie wiecej miejsca niz w obecnym cx5 bo czyms chcialbym przed samym soba argumentowac kaprys drugiego auta takze np propozycja forestera jest zupelnie nietrafiona. Zaluje ze na szerokosc w mondeo superb czy passacie wcale nie ma wiecej miejsca. Sa to dosc waskie auta co widac chocby po bagaznikach (c5 to przy nich w ogole maluszek) Dlatego kusza mnie uzywane Rklasy czy Q7 bo sa to kolumbryny tyle ze na uzywki nie ma ciekawego finansowania a jeszcze sprzedawane na fvat pelna mozna na palcach reki policzyc. No i na mysl o uzeraniu sie z miernikami lakieru i mirkami mnie mdli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem jak najnowszy outback ...

 

Przez weekend jeździłęm oubackiem MY15 (50 km miasto - 100 km A4 plus Zieleniec i z powrotem) i czuć brak sls-ów.

Jest mniej stabilny i bardziej miękki mimo 18 cali (!). Ja mam 17" i twardo jak diabli. Oba na zimówkach pirelli scorpio.

Na plus świetne materiały wewnątrz, lepsze audio, LEDy zamiast ksenonów, eye-sight z aktywnym tempomatem. Navi dno.

Średnio spalił mi 11 wg kompa, w realu pewnie pół litra więcej (miałem wersję 2.5 benzyna).

Ze względu na kołysanie i metroseksualny wygląd wolę mój stary twardy model z kurnikiem na masce :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wymagania sugerują coś bardziej premium. Tylko kasy masz za mało. Więc albo spuscisz głowę i kupisz superba albo pójdziesz po uzywke np merca e klasę i będziesz zadowolony i z wykończenia i z miejsca i z komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 280 koni faktycznie w tej cenie jest bezkonkurencyjne ale 2.0diesel jest w ofercie kazdego producenta w tych pieniadzach. Poza tym do skody zniechecil mnie tez handlowiec opieszaly ktory stwierdzil ze laskawie moze dac 4% rabatu bo Skoda nie przewiduje.... W vw spytali ile mam aut jak powiedzialem ze jedno to rozmowa zaczela sie od 12% rabatu flotowego lol wiec nagle ceny passata spadly ponizej superba. Druga sprawa jest taka ze w nowym aucie chcialbym wyraznie wiecej miejsca niz w obecnym cx5 bo czyms chcialbym przed samym soba argumentowac kaprys drugiego auta takze np propozycja forestera jest zupelnie nietrafiona. Zaluje ze na szerokosc w mondeo superb czy passacie wcale nie ma wiecej miejsca. Sa to dosc waskie auta co widac chocby po bagaznikach (c5 to przy nich w ogole maluszek) Dlatego kusza mnie uzywane Rklasy czy Q7 bo sa to kolumbryny tyle ze na uzywki nie ma ciekawego finansowania a jeszcze sprzedawane na fvat pelna mozna na palcach reki policzyc. No i na mysl o uzeraniu sie z miernikami lakieru i mirkami mnie mdli.

 

Auta za tyle pieniędzy względem jednego handlowca się nie kupuje. Choć u mnie było podobnie, umawiamy się na daną godzinę a gościa nie ma, w innej Skodzie pół godziny chodziłem po salonie z rodziną .. nikt nie podszedł :( . Jeżeli napisałeś, że ważny jest poziom hałasu a spalanie nie, to ja bym sobie dieslem głowy nie zawracał. W przypadku Skody miałem na testy wersję z dieslem i to był najsłabszy pkt tego auta.

Passat jeżeli przyrównasz do najwyższej wersji Skoda jest dużo droższy, w moim przypadku było to ok 20%.

Super jest szerszy od Mx5, dla mnie tam miejsca nie brakowało ani na szerokość ani na długość a był testowany z rodziną ;). Mógłby mieć trochę jedynie prześwit większy, ale to nie ten segment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś auto które przy normalnej jeździe da radę na jednym zbiorniku zrobić 1200km? Zbiornik musi mieć ponad 80l.

Myślę, że jest sporo takich aut. Mój autobus C8 w sierpniu zrobił trasę Warszawa-Spa-Francorchamps i bez trudu robiłem na baku 1.100km utrzymując na autostradzie średnią ponad 100km/h. Myślę, że bez problemu osiągnąłbym przebieg 1.200km na jednym baku (nominalnie 82 litry).

Wyobrażam sobie, że dowolny samochód z tym samym silnikiem (HDI) ale z lepszym Cx jest w stanie zrobić lepszy wynik w trasie od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jest taka ze w nowym aucie chcialbym wyraznie wiecej miejsca niz w obecnym cx5 bo czyms chcialbym przed samym soba argumentowac kaprys drugiego auta takze np propozycja forestera jest zupelnie nietrafiona. Zaluje ze na szerokosc w mondeo superb czy passacie wcale nie ma wiecej miejsca. Sa to dosc waskie auta co widac chocby po bagaznikach (c5 to przy nich w ogole maluszek) Dlatego kusza mnie uzywane Rklasy czy Q7 bo sa to kolumbryny tyle ze na uzywki nie ma ciekawego finansowania a jeszcze sprzedawane na fvat pelna mozna na palcach reki policzyc. No i na mysl o uzeraniu sie z miernikami lakieru i mirkami mnie mdli.

Zastanów się poważnie nad S-Maxem i pojedź na przymiarkę. Ten samochód, choć ma nadwozie vana, prowadzi się lepiej, niż niejedna osobówka. Silników spora gama, diesle powinny być dość oszczędne i trwałe. Nie wiem, jak z trwałością skrzyni PowerShift, ale mnie akurat automaty bardzo pasują do tych dużych aut. Obecnie ujeżdżam Citro C8 i jestem bardzo zadowolony.

Mając budżet w okolicach 130tys śmiało można znaleźć dobrze wyposażonego S-Maxa.

A jeśli Ci nie podpasuje audio, to przecież za kilka tysi niezależny warsztat Car Audio zrobi Ci z tego samochodu salę koncertową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.