Skocz do zawartości

Nowa astra J sedan. Jest sens?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Za niewiele ponad 50 tys można kupić nowe, nieźle wyposażone, dość duże auto. Konkurencja w tej cenie jest segment niżej.

Design już może niezbyt świeży, ale moim zdaniem za tą cenę dostajemy na prawdę dużo...

Czy to głupi pomysł czy nie? Ma to jakieś większe wady pomijając to że jest ciężka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty aby trzeźwy jesteś? Pokaż mi przyzwoicie wyposażonego ceeda lub i30 z 2016 roku za mniej niż 58tys

Nawet najtańsza s-ka jest lepiej wyposażona. Astra J to jest poziom Cee'da pierwszej generacji. Chyba najmniej udany samochód swoich czasów. Zapytałeś o "niewiele" ponad 50 tys. Nawet jak byś miał zaoszczędzić te pięć czy sześć, to czy warto męczyć się dobrych kilka lat? Mój Cee'd też kosztował prawie 60 tys. Wszedłem do salonu z ulicy i kupiłem za 52,300  ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę bliźniaczym Cruze - bardzo przyzwoite auto, a Astra lepiej wykończona wewnątrz :ok:

4 rok, 92 kkm na liczniku i zero awarii.

Tyle, że to ciężkie auto - 1,8 141 KM jako tako daje radę. Lepszy chyba 1,4 turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele ponad 50 tys można kupić nowe, nieźle wyposażone, dość duże auto. Konkurencja w tej cenie jest segment niżej.

Design już może niezbyt świeży, ale moim zdaniem za tą cenę dostajemy na prawdę dużo...

Czy to głupi pomysł czy nie? Ma to jakieś większe wady pomijając to że jest ciężka?

bardzo ciasne auto na tylnej kanapie, wez pod uwage merive - podobne pieniadze, nawet tansza..., a duzo praktyczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na jeździe testowej wolnossącą benzyną 1.6 jak dla mnie fotele baaaardzo mi odpowiadały, były fajnie miękkie, wnętrze obszerne i wygląd też mi się podobał, bagażnik ogromny,  ale przy pierwszym większym dodaniu gazu uznałem że silnik był za głośny . Moim zdaniem we focusie 1.6 było ciszej, ale fotele nie takie miekkie i nie taki pakowny. I kupiliśmy w końcu focusa a.d. 2011 i jesteśmy zadowoleni 105 koni nam wystarcza i przy trasie Wdzydze kiszewskie - Sosnowiec (A1 licznikowe 120km/h)  spalił 5,6 l/100km. W salonie na wyprzedaży rocznika przedstawiciel (z mrugnięciem oka) mógłby sprzedać za ok 50-53 tyś właśnie 1.6 105KM (przynajmniej tak było w naszym przypadku).

Edytowane przez adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba, chodzi mi po głowie 1.4 T z  fabrycznym lpg. Można za ok 60 koła nówkę wyrwać. Jak ktoś nie chce LPG to imo jednak lepiej kupić K w htb. Ciekawe czy będą sprzedawali J jako astra classic  jak wejdzie K sedan ;] ?

 

No właśnie ;) A 1.4T bez LPG można wyrwać jeszcze za 2-3 tys mniej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to głupi pomysł czy nie? Ma to jakieś większe wady pomijając to że jest ciężka?

Zwykle 1.4 to wyjątkowo głupi pomysł. Jeździłem wyjątkowo krótko takim zastępczym i jazda po drogach z ograniczeniem pow. 50 to próba samobójcza. Min. to 1.4T, ale wtedy to już 60 tys. W niskich wersjach wyposażenia będzie widać taniość - kierownica z przyciskami bez funkcji. Z wad - największa to ta parszywa skrzynia m32. Spora szansa awarii. Oczywiście samochód ciężki i ciasny z tyłu. Zawieszenie potrafi hałasować, choć w młodszych rocznikach trochę to poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele ponad 50 tys można kupić nowe, nieźle wyposażone, dość duże auto. Konkurencja w tej cenie jest segment niżej.

Design już może niezbyt świeży, ale moim zdaniem za tą cenę dostajemy na prawdę dużo...

Czy to głupi pomysł czy nie? Ma to jakieś większe wady pomijając to że jest ciężka?

 

Od dwóch lat latam 1.4T 120 km.

 

1 Warto kupić auto za te pieniądze jednakże  minimum 1,4 140 km

2 Nie pchać się w silniki wolno ssące.

 

Auto wykonane dobrze, wyciszone przyzwoicie, ogólnie jazda bardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe auto? nie ma sensu.

szukaj 2-3 latka, wbrew pozorom ludzie też takie sprzedają.

powodów takiej a nie innej decyzji mogą być tysiące.

auto straci na wartości przez ten czas i kupisz z reguły mało zjechany wózek za przyzwoity pieniądz.

oczywiście nowe ma gwarancję, ale spójrzmy prawdzie w oczy - ile razy z tej gwarancji byłaby szansa skorzystać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.