Skocz do zawartości

Mówiłem już, że Skoda to dziadostwo ???


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, marcindzieg napisał:

Skoro inaczej nie jesteś w stanie pojąć to zastanów się czemu w szpitalach nie maluje się ścian na szaro. Albo pomaluj sobie mieszkanie na szaro i opowiedz o swoich wrażeniach.

Mam sporą część mieszkania na szaro - lepsze to niż szpitalna biel.

Ostatnio jeden pokój zmienił kolor z zielonego na beżowo-szary.

19 minut temu, marcindzieg napisał:

Ja się zastanawiam co trzeba mieć z psychiką żeby tak wielbić to przeciętne aż do bólu auto.

Już na to odpowiadałem - dla fascynatów kształtu blach i cekinów jest to auto przeciętne. Dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń, wygodę i dobre silniki - jest to auto ponadprzeciętne.

20 minut temu, marcindzieg napisał:

A stonowane kolory i prostota to jest właśnie w Subaru - jeśli już o tym wspominasz. A w Skodzie jest paskudna szarość.

Czekam na dokładny model i wersję wyposażenia - znajdę grafikę i porównam.

Coś się opierasz przed podaniem tych namiarów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Dobra, nie wyszło ad absurdum to będzie ad personam. Myślę że stać Cię na więcej.

 

Jeszcze raz. To jest teza:

 

Skoda ma brzydsze wnętrza od większości konkurencyjnych pojazdów i jeśli ktoś kupi Skodę to musi z tym żyć.

 

Polemizuj z tym, jeśli potrafisz. Na razie na to nie wygląda.

 

 

Pamiętaj o tym, że każdy ma inne wymagania, oczekiwania, itd. Co nie zmienia faktu, iż wnętrza przywołanych aut francuskich są na pewno jakieś, a wnętrza Skody wizualnie są po prostu ok. Nie ma się na czym rozwodzić. Wszystko jest łatwe w obsłudze, wykonanie ok, mnóstwo przestrzeni i tyle. Skody docenia się za inne rzeczy niż projekt deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Polarny napisał:

Mam sporą część mieszkania na szaro - lepsze to niż szpitalna biel.

Ostatnio jeden pokój zmienił kolor z zielonego na beżowo-szary.

Już na to odpowiadałem - dla fascynatów kształtu blach i cekinów jest to auto przeciętne. Dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń, wygodę i dobre silniki - jest to auto ponadprzeciętne.

Czekam na dokładny model i wersję wyposażenia - znajdę grafikę i porównam.

Coś się opierasz przed podaniem tych namiarów ...

Inni odpuścili to ja zacznę. ;]

Z pewnymi rzeczami musisz się pogodzić - wnętrze Skody jest "takie se". Coś jak w Astrze H i Vectrze C - mimo, że jeśli chodzi o obsługę i jakość nie ma im nic do zarzucenia, to mistrzostwem współczesnego designu nie są, a nawet bym powiedział, że więcej emocji wzbudzają, co prawda negatywnych, ale zawsze. ;] A Skoda to takie nic - powietrze, żadnych emocji - i teraz patrząc na to z drugiej strony, tutaj nikt nie pisze, że przez to są złe - ale czekać na samochód, który jest "jak powietrze neutralny" pół roku do roku, czyli tyle ile na Astona to trochę przesada, jak mi Ford sypnął 3 miechy to myślałem, że gorzej im, ale na szczęście był po dwóch, podobnie w Oplu - miał być w 3 był w 1 miesiąc, a na samochód porównywalny z tym Fordem miałbym poczekać 6 miechów, albo i więcej? To bym powiedział nie dziękuję, nie zależnie od tego co oferuje, inni potrafią wcale nie gorsze samochody dowieźć szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcindzieg napisał:

odpuszczam

Odpuścić czy pokazać wnętrze swojego auta?

Odpuścić ...

15 minut temu, AstraC napisał:

A Skoda to takie nic - powietrze, żadnych emocji

Jak już pisałem - zależy, czy emocje polegają na podniecaniu się kształtem blach i plastikami, czy jazdą.

Bo wg mnie - ale pewnie się mylę - prawdziwe emocje to jazda. A nie auto na postoju.

Tak się niefortunnie składa, że do skody VAG daje naprawdę niezłe silniki. Do tego nie muszę się gnieść w środku i nie muszę brać boxa gdy jadę na wakacje.

 

Co do czasu oczekiwania, to już się wypowiadałem - też czekałem i się nie doczekałem - kupiłem w końcu na otomoto auto z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

Skoda ma brzydsze wnętrza od większości konkurencyjnych pojazdów i jeśli ktoś kupi Skodę to musi z tym żyć.

Rozumiem, że UE wraz z Trumpem i Putinem wczoraj wprowadziła przepis mówiący, że ładne jest to co się @Ryb'owi podoba, a brzydkie to co mu się nie podoba. No i od wczoraj to @Ryb podejmuje wiążące decyzje co jest ładniejsze a co brzydsze ?

To w takim razie ładne są drobne brunetki czy duże blondynki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polarny napisał:

Odpuścić czy pokazać wnętrze swojego auta?

Odpuścić ...

Jak już pisałem - zależy, czy emocje polegają na podniecaniu się kształtem blach i plastikami, czy jazdą.

Bo wg mnie - ale pewnie się mylę - prawdziwe emocje to jazda. A nie auto na postoju.

Tak się niefortunnie składa, że do skody VAG daje naprawdę niezłe silniki. Do tego nie muszę się gnieść w środku i nie muszę brać boxa gdy jadę na wakacje.

 

Co do czasu oczekiwania, to już się wypowiadałem - też czekałem i się nie doczekałem - kupiłem w końcu na otomoto auto z placu.

Okej - też jeździłem VC i AH i było spoko, ale umiem docenić np. skok jakościowy i wizualny Vectra C -> Insignia B. :ok:

I problem mam też taki, że Skoda wciąż jeździ... przeciętnie - ma dużo miejsca, jest wygodna, ale nie jeździ się tym jakoś bardzo wyjątkowo. Coś jak moja eks Astra 1.6T 180KM, fajnie było że miała moc, ale wciąż to nie prowadziło się super.

Tutaj np. Ford ma przewagę - prowadzi się fajnie i dobry silnik i można mieć frajdę, zdając sobie sprawę, że niestety inne rzeczy kuleją. A Skoda, jest po prostu poprawna - i wsadzenie tutaj nawet 500KM tego nie zmieni, to będzie poprawna Skoda z 500KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AstraC napisał:

Tutaj np. Ford ma przewagę - prowadzi się fajnie i dobry silnik i można mieć frajdę, zdając sobie sprawę, że niestety inne rzeczy kuleją. A Skoda, jest po prostu poprawna - i wsadzenie tutaj nawet 500KM tego nie zmieni, to będzie poprawna Skoda z 500KM.

A co konkretnie jest "poprawne"? To, że ma komfortowe zawieszenie, przez co przy 1000 km trasie dojadę do celu minutę później, ale za to niewytrzęsiony?

Jeżeli tak, to jak najbardziej mi ta poprawność odpowiada.

Miałem swego czasu bmw z usztywnionym zawieszeniem i to była porażka totalna. Emocje były - a jakże: chciałem się tego badziewia jak najszybciej pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, noras napisał:

Rozumiem, że UE wraz z Trumpem i Putinem wczoraj wprowadziła przepis mówiący, że ładne jest to co się @Ryb'owi podoba, a brzydkie to co mu się nie podoba.

Przy czym ów @Ryb również dziwnym trafem nie pochwalił się wnętrzem swojego pojazdu. Czyżby delikatne zwątpienie w swój gust nastąpiło?

Generalnie uwielbiam, gdy ktoś zachowuje się niczym niedojrzały gimnazjalista, hejtując wszystkich dookoła, a gdy zaczną go namierzać, to już milknie.

Skoda to wg nich kupa i samobójstwo po wyjściu z auta, ale jak zapytać "pochwalcie się swoimi", to nagle następuje Wielkie Odpuszczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Skoda to wg nich kupa i samobójstwo po wyjściu z auta,

@bergerac  się będzie śmiał ale zapytam - jakżeś taki dojrzały to wskaż w którym miejscu coś takiego napisałem ja lub on. Lub ktokolwiek tutaj. Proszę pokaż swoją dorosłość i napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika z organoleptycznych oględzin obu modeli i porównania ich parametrów z założeniami i wymaganiami...

Przy flotach nie wiem jak z oględzinami ale porównanie parametrów z założeniami i wymaganiami na pewno robią...

U mnie w robocie jeżdżą 2 skody ale to wynikało ze zniżki branżowej.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Polarny napisał:

A co konkretnie jest "poprawne"? To, że ma komfortowe zawieszenie, przez co przy 1000 km trasie dojadę do celu minutę później, ale za to niewytrzęsiony?

Jeżeli tak, to jak najbardziej mi ta poprawność odpowiada.

Miałem swego czasu bmw z usztywnionym zawieszeniem i to była porażka totalna. Emocje były - a jakże: chciałem się tego badziewia jak najszybciej pozbyć.

Fordem dojadę równie komfortowo, a przy tym przy skręcie lub konieczności dynamicznego wykonania manewru nie muszę sprzątać zbroi, czaisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ja tu czytam że jest odwrotnie. Dlatego taka sugestia. W końcu to i to to klasa D.

jeszcze kilka stron i ustalimy kolejność jakościową marek w grupie VW. Na razie wiemy, że:

- Skoda to praktycznie to samo co Audi i VW, max 5% części się różni

- jakość jest taka sama, a zasadniczo to Superb jest lepszy od Passata

- Skoda jest ładniejsza niż inne marki, a nawet jak nie jest ładniejsza to jest lepsza

- Golf jest tańszy od Octavi, co jest zresztą zrozumiałe, jako, że Octavia jest większa i lepsza.

- różnica w cenach to tylko drobiazg, który potwierdza, że Skody kupują tylko rozsądni i mądrzy ludzie. Przecież Skoda Kodiaq jest gabarytów Q5, a nawet ciut większa. Cena bazowa to lekko ponad 90 kPLN, a takie Q5 startuje od 150 kPLN. To chyba potwierdza jakie głupki kupują nie-Skody, jak jakość jest taka sama (a nawet lepsza).

- do zakupu Skody trzeba dojrzeć i wydorośleć. 

 

Potwierdza to zresztą poniższy obrazek - VW jest w jednym rzędzie z AUDI i Seatem - czyli głęboki mainstream. Skoda jest w jednej linii Bentleyem i Bugatti.

 

0ac08f827df10ec9.jpg

 

;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Czasem dochodzi do absurdów, Znajomy w swoim korpo walczył ze 2 miesiace z politykami i procedurami, bo wg rozdzielnika mogl sobie skonfigurowac Passerati do kwoty X. A on sie uparl ze chce superba bo jest wiekszy. I skonfigurowal go za 15 czy 20k taniej niz swoj limit na paska. 

I kopał się z koniem, bo wg rozdzielnika superb przyslugiwalo o jeden szczebelek wyzej z drabince i nikogo nie obchodzilo, ze bedzie tanszy. Ot korporacyjna logika

 

Ja tez mam ograniczenie na klase auta i limit kwotowy... Takie sa zasady i tyle :ok:

Jeżeli przysługuje kompakt, to nie widze sensu kombinować z klasa D czy SUVem.

Mnie by szkoda było czasu i energii na takie "walki" bo to tylko sluzbowe auto, które dzisiaj jest a jutro moze nie byc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Polarny napisał:

Pytasz na poważnie, czy to jakiś żart?

Sam silnik:

Pytam na poważnie. Gdybym miał wydać ponad 100 tys. na auto to chciałbym żeby sprawiało chociaż jakąś małą radość dla moich oczu.

 

Te 8 sekund do pierwszej 100-ki żadną hańbą nie jest. Wolę Mazdę, przykro mi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał:

wskaż w którym miejscu coś takiego napisałem ja lub on. Lub ktokolwiek tutaj. Proszę pokaż swoją dorosłość i napisz.

 

Jeśli porównujesz ze Skodą to jest ładniejsze. Nie jest tak smutne że wysiadając masz ochotę się powiesić.

Mają przed nosem środek który akurat w Skodzie wygląda jak kupa.

 

Coś jeszcze o dorosłości chciałbyś dodać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja tez mam ograniczenie na klase auta i limit kwotowy... Takie sa zasady i tyle :ok:

Jeżeli przysługuje kompakt, to nie widze sensu kombinować z klasa D czy SUVem.

Mnie by szkoda było czasu i energii na takie "walki" bo to tylko sluzbowe auto, które dzisiaj jest a jutro moze nie byc...

 

 

Jemu sie chcialo i wywalczyl :) juz nie pamietam o co chodzilo :) raczej nie o miejsce dla kierowcy bo on raczej z tych niskopiennych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AstraC napisał:

Fordem dojadę równie komfortowo, a przy tym przy skręcie lub konieczności dynamicznego wykonania manewru nie muszę sprzątać zbroi, czaisz różnicę?

A to już twój problem - jeżeli tak się boisz manewrów, to wybieraj forda.

No i co porównujesz - znowu mamy 5.5 vs 7.9 w przyspieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Polarny napisał:

Ale odróżniasz wygląd od techniki która jest pod spodem? Nie bardzo? Bo jakbyś uważał na języku polskim to zdania:

"Samochód wygląda w środku jak kupa"

i

"Samochód jest kupą"

Oznaczają coś zupełnie innego. Naprawdę. Chciałbyś jeszcze coś o dorosłości?  ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacob24 napisał:

Pytam na poważnie. Gdybym miał wydać ponad 100 tys. na auto to chciałbym żeby sprawiało chociaż jakąś małą radość dla moich oczu.

Są tacy, co mają radość z jazdy i tacy, co mają radość patrząc na auto na parkingu ...

Mój kolega ma porównanie i już mu się blacha opatrzyła. A osiągów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale odróżniasz wygląd od techniki która jest pod spodem? Nie bardzo? Bo jakbyś uważał na języku polskim to zdania:

"Samochód wygląda jak w środku kupa"

i

"Samochód jest kupą"

Oznaczają coś zupełnie innego. Naprawdę. Chciałbyś jeszcze coś o dorosłości?  ;]

 

Ale i tak oznacza to, że jesteś dziecinnym hejterem - niezależnie od tego, czy napisałeś, że skoda jest kupą, czy też że wygląda jak kupa. Napisałeś też, że miałbyś ochotę powiesić się po jeździe skodą.

Twoje silenie się na znajdowanie niuansów tego nie zmieni.

 

To jakim modelem i wersją wyposażenia jeździsz? Niech zobaczę, co tracę.

No nie wstydź się - na pewno nie ma czego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Polarny napisał:

A to już twój problem - jeżeli tak się boisz manewrów, to wybieraj forda.

No i co porównujesz - znowu mamy 5.5 vs 7.9 w przyspieszeniu.

No moment. Z jednej strony zarzucasz mi, że to że Ford się lepiej prowadzi to nie ma znaczenia, a z drugiej że 5.5s jest ważne, to się zdecyduj? No albo to ma znaczenie albo nie? I co w jeździe daje więcej frajdy, proste po horyzont autostrady czy górskie kręte drogi? Jednak to górskie drogi są wybierane jako te najfajniejsze, a twoje nastawienie do samochodu, jak nieco przejaskrawione, reprezentuje Vectra C OPC 280KM 6.3s 0-100 na papierze super samochód, ale jakoś zakrętów nie ogarnia.

Poza tym co porównujesz te 5.5 z 7.9? Bo tego to już nie rozumiem, wyskoczyles z porównaniem z kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Polarny napisał:

Ale i tak oznacza to, że jesteś dziecinnym hejterem - niezależnie od tego, czy napisałeś, że skoda jest kupą, czy też że wygląda jak kupa. Napisałeś też, że miałbyś ochotę powiesić się po jeździe skodą.

Twoje silenie się na znajdowanie niuansów tego nie zmieni.

 

Niech tak będzie. Dojrzały, mądry i dorosły człowiek kupuje Skodę. Pozostali to niedojrzałe emocjonalnie dzieciaki. Co do modelu wszystko co potrzeba jest napisane. Wystarczy poszukać. Nie ułatwię bo to akurat dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia. Dla pozostałych pewnie też włączając w to większość posiadaczy Skód. Podobnie jak nie ma dla mnie znaczenia czy auto ma 5, 7 czy 10 sekund do setki. I możesz napisać że to kupa bo mnie to zupełnie nie rusza. A na Skodę Superb i tak nie zamienię bo choćby miała sekundę do setki to i tak nie wiedzie tam, gdzie ja bywam przynajmniej kilkanaście razy w roku. Ale możesz sobie tłumaczyć że jestem niedojrzałym emocjonalnie dzieciakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Polarny napisał:

Są tacy, co mają radość z jazdy i tacy, co mają radość patrząc na auto na parkingu ...

Mój kolega ma porównanie i już mu się blacha opatrzyła. A osiągów brak.

Może inaczej, nie ma co porównywać 6 sek do 100 vs 8, poza tym w Skodzie silnik doładowany więc oczywiście osiągi będą zdecydowanie lepsze.

 

Natomiast stwierdzenie, że w 6-ce z 2.5 osiągów brak to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Przy czym ów @Ryb również dziwnym trafem nie pochwalił się wnętrzem swojego pojazdu. Czyżby delikatne zwątpienie w swój gust nastąpiło?

Generalnie uwielbiam, gdy ktoś zachowuje się niczym niedojrzały gimnazjalista, hejtując wszystkich dookoła, a gdy zaczną go namierzać, to już milknie.

Skoda to wg nich kupa i samobójstwo po wyjściu z auta, ale jak zapytać "pochwalcie się swoimi", to nagle następuje Wielkie Odpuszczenie.

 

 

Różnica jest taka ze @Ryb owi wiele razy napisalem ze jego mitsu jest straszne i to strasznie brzydkie ale on nigdy takiej spiny jak ty nie lapal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Niestety ale nie. Prowadzenie, wyposazenie jest jednak lepsze w Passacie.

Tak w szczególności, że zawiecha jest ta sama :). Różnic w opcjach nie zauważyłem. W Skodzie dostaje się poprostu więcej za mniej przy porównaniu obu modeli.

Różnice w prowadzeniu/zawieszeniu były w poprzedniej generacji Superba. Sam po pierwszych kilku dniach z takim autem powiedziałem .. kto to kupuje :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Widac osoba, która ukladala regulamin przyznawania aut sluzbowych w tamtej firmie miała inne zdanie na ten temat :ok:

Tak to jest jak się biorą za to Ci co nie mają pojęcia, a już w szczególności :piekna:. W poprzedniej robocie nowa baba z HR wzięła się za regulamin przyznawania ryczałtu na auto (który dostawało pół firmy od kilku lat) i wpisała: auto max 4 lata stare, min kl D, przebieg roczny min 50kkm (Pepsi nie sprzedawaliśmy :]), jeszcze chciała nam diesle wymuszać, gdzie każdy płacić za swoje. Na szczęście dość szybko ją posuneli ;]:ok:.

W obecnej przy aucie służbowym nie mogę mieć tylko SUVa a reszta to kwestia limitu $$ i tym samym mam auto droższe/większe niż główny nasz dyrektor na EU ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał:

No moment. Z jednej strony zarzucasz mi, że to że Ford się lepiej prowadzi to nie ma znaczenia, a z drugiej że 5.5s jest ważne, to się zdecyduj? No albo to ma znaczenie albo nie? I co w jeździe daje więcej frajdy, proste po horyzont autostrady czy górskie kręte drogi?

Bo gdzie masz takie drogi, gdzie przewaga zawieszenia się ujawnia?

Że niby co - kupię sobie forda i będę co tydzień w góry jeździł?

1 godzinę temu, AstraC napisał:

Poza tym co porównujesz te 5.5 z 7.9?

Przyspieszenie do 100. Samo w sobie mało istotne, ale ta różnica pogłębia się przy większych prędkościach.

 

1 godzinę temu, jacob24 napisał:

Natomiast stwierdzenie, że w 6-ce z 2.5 osiągów brak to gruba przesada.

Zależy, do czego człowiek się przyzwyczaił. Kolega miał wcześniej octavię II 1.8 tsi, więc teraz jest nieco zawiedziony.

54 minuty temu, Marcin79 napisał:

Różnica jest taka ze @Ryb owi wiele razy napisalem ze jego mitsu jest straszne i to strasznie brzydkie ale on nigdy takiej spiny jak ty nie lapal

Generalnie uznaję taką zasadę, że skoro ktoś się odzywa i atakuje, to niech będzie konsekwentny do końca i pokaże, że sam nie jest taki, jak ocenia innych. Jak widać, nie wszyscy do tego dojrzali - dwóch największych hejterów, którzy się przywalili nie wiadomo o co, nagle chroni informacje o wyglądzie swoich aut niczym dane osobowe.

To dopiero jest łapanie spiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

Golf jest tańszy od Octavi, co jest zresztą zrozumiałe, jako, że Octavia jest większa i lepsza.

tak mówi cennik, może inaczej da sie dogadać w Skodzie a inczej w VW, ale wg katalogu Golf jest tańszy. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Zależy, do czego człowiek się przyzwyczaił. Kolega miał wcześniej octavię II 1.8 tsi, więc teraz jest nieco zawiedziony

ale zaraz - ktoś go zmuszał do zakupu n/a. Skoro miał turbo to oczywiste jest inne rozwijanie mocy, nieco gorsza elastyczność. Z drugiej strony 6-ka trochę broni się pojemnością, relatywnie niską masą więc myślę, że porównując do OII 1.8 tsi w wersji 160 ps nie będzie absolutnie ani żadnej przepaści ani nawet dużej czy średniej różnicy.

Tsi będzie szybciej "kopało", Mazda bardziej w wyższych rejestrach. Stare jak świat:-) W sprincie będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

Potwierdza to zresztą poniższy obrazek - VW jest w jednym rzędzie z AUDI i Seatem - czyli głęboki mainstream.

Jak już obśmiałeś, to teraz pomóż. Mam parę obrazków wnętrz VW z których jakiś złośliwiec usunął znaczki - no i jakiś piękny VW czy Seat może się okazać paskudną Skodą:

https://zapodaj.net/075cdf5533fe2.jpg.html

https://zapodaj.net/8b1386efe9f04.jpg.html

https://zapodaj.net/ee38c56ad32ec.jpg.html

https://zapodaj.net/dbb648928d03d.jpg.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, noras napisał:

Jak już obśmiałeś, to teraz pomóż. Mam parę obrazków wnętrz VW z których jakiś złośliwiec usunął znaczki - no i jakiś piękny VW czy Seat może się okazać paskudną Skodą:

https://zapodaj.net/075cdf5533fe2.jpg.html

https://zapodaj.net/8b1386efe9f04.jpg.html

https://zapodaj.net/ee38c56ad32ec.jpg.html

https://zapodaj.net/dbb648928d03d.jpg.html

 

 

ale jakie jest pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał:

Jeżeli tak, to jak najbardziej mi ta poprawność odpowiada.

Bo Skoda to taki schabowy z frytkami - wstyd się publicznie przyznać, że się lubi, wypada pozować na miłośnika vegeburgerów z odpowiedzialnych upraw kaszy jaglanej z sałatką z ekojarmużu popijaną smoothie z buraka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, noras napisał:

Jak już obśmiałeś, to teraz pomóż. Mam parę obrazków wnętrz VW z których jakiś złośliwiec usunął znaczki - no i jakiś piękny VW czy Seat może się okazać paskudną Skodą:

https://zapodaj.net/075cdf5533fe2.jpg.html

https://zapodaj.net/8b1386efe9f04.jpg.html

https://zapodaj.net/ee38c56ad32ec.jpg.html

https://zapodaj.net/dbb648928d03d.jpg.html

 

 

Nr 2 oraz 4 to dla mnie Skoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, noras napisał:

Wskaż proszę marki tych wnętrz, bo może gdzieś paskudna skoda udaje pięknego volkswagena ... albo vw udaje seata ?

spróbuję, ale nie uważam się za znawcę grupy VW, więc raczej będę strzelał:

 

1 - Seat

2 - wygląda na jakiegoś kundla. Zegary od Fabii 1, a kierownica od Golfa golasa. Nie wiem co to za wydumka.

3 - obstawiłbym Audi

4 - Skoda

 

co ten test ma udowodnić, bo nie do końca rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrus napisał:

Pewnie kolega nas podpuścił i to jest Exeo 

może i tak, ale co to zmienia w kontekście wątku. Może być Exeo bo to kalka ze starszego A4, a te badziewne sterowanie klimą występowało w niższych wersjach Audi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Tak w szczególności, że zawiecha jest ta sama :).

Ale rozstaw osi nie jest. Zawias w BMW 3GT i 3 jest niby też taki sam ale przez inny rozstaw osi to są kompletnie inne auta w prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bergerac napisał:

 

co ten test ma udowodnić, bo nie do końca rozumiem ?

Przecież ta paskudnie okropna skoda miała wypalać oczy swoją brzydotą, obrzydliwość wnętrza miała powodować natychmiastowy odruch wymiotny - a tu się okazuje, że usunięcie znaczka powoduje problemy w rozpoznawaniu marki ...

Jakoś mam pełne przekonanie, że gdyby w kolejnej generacji pomylono znaczki w grupie VAG i na to co pierwotnie miało być seatem naklejono skodę, a na seata vw - internetowi "znawcy" uznaliby że skoda jest paskudna, seat ma twarde zawieszenie a vw jest wzorcem w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czym stoi po 230 co s tam postach?

 

 

- Skoda ma ch,$;@9:: obsluge klienta jeśli chodzi o kupno auta, a dostać Skoda w terminie kontraktu to jest nie możliwe.

 

- obecna generacja Skoda Kodiaq/Karoq nie różni się niczym od sit-a czy VeeDud.

 

- superb ma wnętrze jak guana porównując do aut z F - pomijając Ford oczywiście.

 

Aż sobie z ciekawości popatrzyłem - Skoda za 2018.

 

Cała sprzedaż na świecie 1,253,700. Wzrost 4.4% do 2017. (1,200,500)

 

Największe rynki:

- EU - 826,800 wzrost sprzedaży o 4.9% do 2017

- CDM - - 341,000 - znów wzrost - 4.9% do 2017

- Rosija - 81,500 - nudne - następny wzrost +30.7% do 2017

 

Zachodnia EU mamy:

- 486,400 - największy rynek w D - wzrost +1.9%

- F - wszystko co na F ta Franca - 32,000 - znów wzrost o +17.5%

- Espaniol - kraj sit-a - 27,000, wzrost o +11.5%

- Kraj sera - NL - 17,000 +11.6%

- GR - 3,700 sztuk z +17.6%

 

Wniosek na EU zachodnia - ktoś ta Skoda kupuje mimo fuj wnętrza.

 

 

EU centralna - zobaczymy, może gusta inne.

 

212,900 sztuk sprzedane w 2018 (vs 2017: 207,100 sztuk , +2.8%).

 

 

- CZ - - 93,600 sztuk - 2017: 95,000 , -1.5% - CZ nie lubi Skoda ?

 

 

- PL wzrost o 6.7% do 71,100 sztuk (2017: 66,600).

- SK 21,900, +4.2%

- H 13,800 +9.1%

- SLO 7,300 +2.4%

- HR - 5,300 +11.5%

 

Czyli wynika, ze wszyscy oprócz wrednych Czechów lubia Skoda, nawet w PL - inaczej by tyle + nie było...

 

EU wschodnia - Hmm 46,100 sztuk w 2018 – znow wzrost o +11.5% (2017: 41,300)

 

-RO 13,200, +13.4%

- LV, LT, EST 8,000 +7.4%

- Serbia 7,400 +10.2%

-BG 3,900, +21.9%

- Bosnia 1,800 + 13.7%

 

RUS 81,500 +30.7% (2017: 62,300 ).

 

KAZ - marne 800 sztuk ale wzrost o +105%

 

CDM - 341,000 - wzrost +4.9% - (2017 było 325,000 sztuk)

 

India - 17,200 sztuk +0.8% (2017: 17,100)

 

 

Czyli jeśli się nie mylę PL jest 5 rynkiem dla Skoda ??? - D, CDM, CZ, RUS, PL... pod względem wielkości.

 

Zastanawiające, ze sprzedaż i dostępność może być tak zła a klient dalej jest ....

 

 

 

 eb508fb831e5c14a1fb4724afff3406a.jpg

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, noras napisał:

Przecież ta paskudnie okropna skoda miała wypalać oczy swoją brzydotą, obrzydliwość wnętrza miała powodować natychmiastowy odruch wymiotny - a tu się okazuje, że usunięcie znaczka powoduje problemy w rozpoznawaniu marki ...

 Jakoś mam pełne przekonanie, że gdyby w kolejnej generacji pomylono znaczki w grupie VAG i na to co pierwotnie miało być seatem naklejono skodę, a na seata vw - internetowi "znawcy" uznaliby że skoda jest paskudna, seat ma twarde zawieszenie a vw jest wzorcem w swojej klasie.

po pierwsze napisz ile trafiłem. 

po drugie - widzisz gdzieś tu atrakcyjne i ładne wnętrze ?

po trzecie - nie przesadzaj już, to nie HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś chyba 1 i 4 - choć Rapid i Toledo to to samo auto.

Te wnętrza może nie zachwycają, ale są ergonomiczne i praktyczne. Wszystko jest sensownie umieszczone i działa. Cóż mi z pięknego francuskiego czy włoskiego wnętrza, jak poranną kawę piję w serwisie, a włączniki są w dziwnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.