Skocz do zawartości

Koszty jazdy - diesel vs EV


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, Filipfm said:

Podziwiam za upór z jakim bronisz Twojej tezy, że auto, którego konstrukcja z połowy lat 80tych nie była specjalnie bezpieczna nawet w tamtych czasach :) jest równie (nie)bezpieczne niż współczene auta 😄 

Bo bezpieczeństwo na drogach to kompleksowa sprawa. Samochod to tylko czesc sprawy. Wiem, ze tutaj sa niektórzy tak bogaci i tak się boja śmierci 😃 ze oddadzą kazde 100 tysi żeby było o 1-2-5-10 % bezpieczniej. Ale swiat taki piękny nie jest żeby każdego było stać na taka rozrzutność.

 

Ale sa tez inne rzeczy i pola do popisu:

- statystyka (tak jak pisałem, dotyczy predkosci zderzenia 40-90, w innych wypadkach albo obydwa gina, albo obydwa zyja)

- prawo drogowe i respektowanie go

- doświadczenie i umiejetnosci jeździeckie (przewidywanie, zapobieganie kolizji itp)

 

32 minutes ago, Dark_Knight said:

W większości premiumów przy większych prędkościach nie słychać silnika, niezależnie od obrotów bo jest bardziej wyciszony niż pozostałe szumy jazdy.

2. Kto jedzie kilkaset kilometrów z obrotami 4500??? :O Normalne auta w trasie mają ok. 2000 rpm.

ja się nie pytam o auta które nie potrzebują tych obrotow. Pytam o takie w których jest cicho przy 4000 - 4500 tys obrotow. w zadnym aucie tego nie doswiadczylem, ani w skodzie, ani w benzynie, ani w dieslu, ani w bmw 5gt, ani w Mustangu V8.

35 minutes ago, Dark_Knight said:

Heloł... Mamy rok 2020! Owszem, zrobi.

napisz dokładnie co zrobi, oprócz ewentualnego awaryjnego hamowania jeśli ma radar z przodu i wstępnego napięcia napinaczy pasow i przygotowania poduszek do wystrzelenia. I radar z przodu to może ma 1% aut. I głupek w takim aucie wciśnie hamulec do oporu i przywali w poprzedzające auto. Madrzejszy w Golfie IV wciśnie hamulec i ominie przeszkodę. I oczywiście na odwrot

39 minutes ago, Dark_Knight said:

co najwyżej 10-letnie" to nie jest dobry samochód

tu to się obudz. Nie mam dokładnych statystyk ale 70-80% samochodow w Polsce to przynajmniej 10 latki. Może tylko w Wawie jest inaczej ….. Ludzi tak z 90% w Polsce nie stać tego SUVa, którym jeździsz 😷 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Filipfm napisał:

 

:}Tylko spalanie Ci nie pasuje w moim poście  ;l

Zalożysz LPG :) jak do Maruti mozna, to i do malucha da rade :O wtedy bedzie auto idealne

Bo akurat co do pozostalych mozna sie zgodzic.Samochod o dlugosci 305cm mozna zaliczyc do malych,da sie nim dotrzec do Bulgarii,dobrze parkuje sie miescie,przy 90km/h na pewno sie czlowiek zabije.Ale ze malo spala? Przy zachowaniu podobnej dynamiki kazdy wspolczesny kompakt wazacy 2 razy tyle i majacy 5 razy mocniejszy silnik bedzie spalal mniej od niego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wlad napisał:

Bo akurat co do pozostalych mozna sie zgodzic.Samochod o dlugosci 305cm mozna zaliczyc do malych,da sie nim dotrzec do Bulgarii,dobrze parkuje sie miescie,przy 90km/h na pewno sie czlowiek zabije.Ale ze malo spala? Przy zachowaniu podobnej dynamiki kazdy wspolczesny kompakt wazacy 2 razy tyle i majacy 5 razy mocniejszy silnik bedzie spalal mniej od niego.

 

Przy zachowaniu dynamiki malucha to dochodzimy o próby z TG - Prius vs M3 😄 

Czyli jaka rada, trzeba do malców ładowac inne silniki - to jedyny słaby punkt 😄 

 

22 minuty temu, gregoryj napisał:

Bo bezpieczeństwo na drogach to kompleksowa sprawa. Samochod to tylko czesc sprawy. Wiem, ze tutaj sa niektórzy tak bogaci i tak się boja śmierci 😃 ze oddadzą kazde 100 tysi żeby było o 1-2-5-10 % bezpieczniej. Ale swiat taki piękny nie jest żeby każdego było stać na taka rozrzutność.

 

Ale sa tez inne rzeczy i pola do popisu:

- statystyka (tak jak pisałem, dotyczy predkosci zderzenia 40-90, w innych wypadkach albo obydwa gina, albo obydwa zyja)

- prawo drogowe i respektowanie go

- doświadczenie i umiejetnosci jeździeckie (przewidywanie, zapobieganie kolizji itp)

 

Pewnie, że kompleksowa. Ale na bezpieczeństwo własnego pojazdu masz bezpośredni wpływ. I zgoda, większe bezpieczeństwo - większa skłonnośc do ryzyka. Też uważam, że od kiedy na nartach jeżdzę w kasku, jezdze szybciej. Ale tez mam swiadomosc, ze mam wieksze szanse przezycia jak ktos wjedzie we mnie. To samo z samochodami. Ile razy w komunikatach drogowych słyszysz "z niewyjasnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z prawidłowo poruszającym się pojazdem"? Bo ja dość często kojarzę tę frazę. I naprawdę w takiej sytuacji wolę być za kółkiem w miarę współczesnego auta z ery "gwiazdkowej" NCAP, nawet jak to ma być małe miejskie auto

 

22 minuty temu, gregoryj napisał:

napisz dokładnie co zrobi, oprócz ewentualnego awaryjnego hamowania jeśli ma radar z przodu i wstępnego napięcia napinaczy pasow i przygotowania poduszek do wystrzelenia. I radar z przodu to może ma 1% aut. I głupek w takim aucie wciśnie hamulec do oporu i przywali w poprzedzające auto. Madrzejszy w Golfie IV wciśnie hamulec i ominie przeszkodę. I oczywiście na odwrot

 

Strasznie Cinosujesz :) systemy zdejmują nieco odpowiedzialności z kierowcy, bo może na chwilę popatrzyć w inną stronę, może regulować klimę czy grzebać w audio.

I co do zasady większość systemów można zastąpić działaniami człowieka - ba pewnie kierowca rajdowy w aucie bez wspomagaczy zachowa się lepiej w tej sytuacji niż ktoś świeżo po egzaminie w aucie z milionem trzyliterowych systemów. Ale ... no własnie. Po 10 minutach na torze Słomczyn czy po odcinku KJSu, wysiadam z auta bardziej zmęczony niż po 300km cywilnej jazdy. Stopień koncentracji i zaangażowanie fizyczne potrzebne do jazdy na limicie jest nieporównywalnie większy. Stąc dobrze mi z tym, że w cywilu mam ABS, VSA, które byćmoże pozwolą uniknąć kolizji i w ostateczności poduchy i inne systemy, które ograniczą jej skutki. A pewnie w kolejnym aucie będzie też jakieś pilnowanie pasa, radar i tego wypu wynalazki, które sprawią, że trasa będzie bardziej komfortowa. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gregoryj napisał:

ja się nie pytam o auta które nie potrzebują tych obrotow. Pytam o takie w których jest cicho przy 4000 - 4500 tys obrotow. w zadnym aucie tego nie doswiadczylem, ani w skodzie, ani w benzynie, ani w dieslu, ani w bmw 5gt, ani w Mustangu V8.

 

Ale po co taki idiotyczny parametr? Będziesz autostradą na dwójce jechał, że Ci to do czegokolwiek potrzebne? 4500 obrotów jest do chwilowego używania, nie do jazdy tak setki kilometrów, więc głośność silnika przy tych obrotach jest pomijalna. Z kolei podczas stałej jazdy z takimi obrotami masz zwykle okolice prędkości maksymalnej, a wtedy głośność silnika nadal jest pomijalna, bo już dawno zagłusza go coś innego.

 

30 minut temu, gregoryj napisał:

napisz dokładnie co zrobi, oprócz ewentualnego awaryjnego hamowania jeśli ma radar z przodu i wstępnego napięcia napinaczy pasow i przygotowania poduszek do wystrzelenia.

 

1. ESP - utrzyma tor jazdy gdy zrobisz coś źle (nie "bardzo źle" ale na zwykłe "źle" wystarczy)

2. Awaryjne hamowanie - samo zahamuje przed innym pojazdem, pieszym, rowerzystą, motocyklem etc. Sam. Ty możesz trzymać ręce w kieszeniach.

3. Utrzymanie pasa ruchu - nie wjedzie do rowu, w drzewo, w filar wiaduktu gdy zaśniesz lub zasłabniesz na autostradzie.

 

Jest jeszcze kilka innych systemów wspomagających ale te są najważniejsze.

 

30 minut temu, gregoryj napisał:

I radar z przodu to może ma 1% aut.

 

Spora większość nowych. Lada chwila będzie to obowiązkowe w EU, jeśli już nie jest. Więc bliżej 100% kupowanych aut niż 1%.

 

30 minut temu, gregoryj napisał:

I głupek w takim aucie wciśnie hamulec do oporu i przywali w poprzedzające auto. Madrzejszy w Golfie IV wciśnie hamulec i ominie przeszkodę. I oczywiście na odwrot

 

To co piszesz tylko świadczy o tym, że nie wiesz jak to działa. System uruchamia się wtedy, gdy kierowca przegapi już swoją szansę na reakcję.

 

30 minut temu, gregoryj napisał:

tu to się obudz. Nie mam dokładnych statystyk ale 70-80% samochodow w Polsce to przynajmniej 10 latki. Może tylko w Wawie jest inaczej …..  

 

Zacznijmy od zrozumienia tego, co napisałem. 10-latki to nie są dobre i nowe samochody, niezależnie od tego ile % ich mamy na drogach. Zgodnie z Twoją logiką stare Peugeoty 405 to dobre auta bo ich pełno jeździ po Afryce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Filipfm napisał:

Strasznie Cinosujesz :) systemy zdejmują nieco odpowiedzialności z kierowcy, bo może na chwilę popatrzyć w inną stronę, może regulować klimę czy grzebać w audio.

I co do zasady większość systemów można zastąpić działaniami człowieka - ba pewnie kierowca rajdowy w aucie bez wspomagaczy zachowa się lepiej w tej sytuacji niż ktoś świeżo po egzaminie w aucie z milionem trzyliterowych systemów. Ale ... no własnie. Po 10 minutach na torze Słomczyn czy po odcinku KJSu, wysiadam z auta bardziej zmęczony niż po 300km cywilnej jazdy. Stopień koncentracji i zaangażowanie fizyczne potrzebne do jazdy na limicie jest nieporównywalnie większy. Stąc dobrze mi z tym, że w cywilu mam ABS, VSA, które byćmoże pozwolą uniknąć kolizji i w ostateczności poduchy i inne systemy, które ograniczą jej skutki. A pewnie w kolejnym aucie będzie też jakieś pilnowanie pasa, radar i tego wypu wynalazki, które sprawią, że trasa będzie bardziej komfortowa. 

 

Żeby było porównywalne to na tor Słomczyn powinieneś pojechać zmęczony i niewyspany, z bijącymi się dziećmi z tyłu, żoną gadającą z boku i teściową dobijającą się na telefon. Ciekawe jak by Ci wtedy szło.

;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Żeby było porównywalne to na tor Słomczyn powinieneś pojechać zmęczony i niewyspany, z bijącymi się dziećmi z tyłu, żoną gadającą z boku i teściową dobijającą się na telefon. Ciekawe jak by Ci wtedy szło.

;)

 

to inna sprawa. Gdzieś czytałem, że np nieprzespana noc to spadek refleksu i reakcji do poziomu porównywalnego do okolic 1 promila. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Przy zachowaniu dynamiki malucha to dochodzimy o próby z TG - Prius vs M3 😄 

Czyli jaka rada, trzeba do malców ładowac inne silniki - to jedyny słaby punkt 😄 

 

Z ciekawosci spojrzalem na statystyki spalania Spritmonitor dla Golfa o mocy 5-krotnej 126p.Srednia wychodzi 6,06l/100km.Nie sadze aby na codzien uzytkownicy golfow rozpedzali sie do 80km/h w 27 sekund...

Jezdzac maluchem mialem srednie spalanie ok.7l/100km-a naprawde nie wykorzystywalem jego wszystkich mozliwosci[glownie ze strachu ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wlad napisał:

Z ciekawosci spojrzalem na statystyki spalania Spritmonitor dla Golfa o mocy 5-krotnej 126p.Srednia wychodzi 6,06l/100km.Nie sadze aby na codzien uzytkownicy golfow rozpedzali sie do 80km/h w 27 sekund...

Jezdzac maluchem mialem srednie spalanie ok.7l/100km-a naprawde nie wykorzystywalem jego wszystkich mozliwosci[glownie ze strachu ].

 

Ja spalanie takie jak w Maluchu mam w dużym SUVie o 10x większej mocy. To fajna ilustracja postępu jaki się dokonał.

:ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wlad napisał:

Z ciekawosci spojrzalem na statystyki spalania Spritmonitor dla Golfa o mocy 5-krotnej 126p.Srednia wychodzi 6,06l/100km.Nie sadze aby na codzien uzytkownicy golfow rozpedzali sie do 80km/h w 27 sekund...

Jezdzac maluchem mialem srednie spalanie ok.7l/100km-a naprawde nie wykorzystywalem jego wszystkich mozliwosci[glownie ze strachu ].

 

Ja miałem maluchem spalanie 0 :) bo cale szczescie nie mialem nigdy koniecznosci jazdy tym autem 😄 

Ale 7 w tamtych czasach bylo malolitrazowe. Ojca poldek ponizej 11 w miescie nie chcial zejsc 😄 

 

swoja droga sam kiedys raportowalem swoje auta na spritmonitor i te wyniki wprawiaja mnie w zdumienie. Czasem mam wrazenie, ze to wyniki ponizej danych producenta 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

 

to inna sprawa. Gdzieś czytałem, że np nieprzespana noc to spadek refleksu i reakcji do poziomu porównywalnego do okolic 1 promila. 

Nie znam badań po 24 godzinach ale widziałem artykuł o testach  sprawnościowych i intelektualnych mówiący ze po 18 godzinach pracy  jest się tak jakby z 0,8 promila.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Ja miałem maluchem spalanie 0 :) bo cale szczescie nie mialem nigdy koniecznosci jazdy tym autem 😄 

Ale 7 w tamtych czasach bylo malolitrazowe. Ojca poldek ponizej 11 w miescie nie chcial zejsc 😄 

 

swoja droga sam kiedys raportowalem swoje auta na spritmonitor i te wyniki wprawiaja mnie w zdumienie. Czasem mam wrazenie, ze to wyniki ponizej danych producenta 😄 

A u mnie sie sprawdzaja.Na tej zasadzie ze kazde moje auto pali 10% wiecej niz srednia na Spritmonitor.A poniewaz u mnie przewazaja krotkie odcinki  wiec jest to IMO wielce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Ale podróż przez to trwa 20-30% dłużej. Na trasie 1000km to 2h więcej. Kto by chciał przez dodatkowe 2h siedzieć zamknięty w Suzuki Maruti? To okrutne jest!

;l

 

 

To nie jest okrutne 🙂 Mi to sprawia FRAJDĘ 🙂  Gdzie staniesz autem to wywołuje pozytywne emocje. Pojedziesz do Łeby, to ludzie robią zdjęcia i się oglądają za autem 🙂  Przejedziesz całą polskę to patrzą jak na UFO.  Jedziesz zwykłym autem do Łeby to jesteś poprostu szarakiem z tłumu...

 

Pospolite auta kojarzą mi się ze sprzętem AGD. Setki takich samych. Kupisz auto a sąsiad dwa domy dalej ma taki sam model i kolor... Nosz.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

 

Tylko że nowoczesne auto w większości przypadków zdąży wytracić prędkość, uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. O bezpieczeństwie czynnym słyszał?

 

 

 

Idąc z drugiej strony. Takie Maruti ma 140 cm szeokosci. Powiedzmy pół metra węższe niż auto klasy średniej. Przy mijaniu na "centymetry" wariata z naprzeciwka te centymetry mogą Cie uratować. 🙂

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcG napisał:

Były juź dyskusje o wyźszości wołgi i łady nad nowoczesnymi samochodami, ale dyskusja o wyźszości maruti nad nowymi suvami to juź chyba rekord świata.

 

Tu jest profesionalny test dlaczego Maruti800 jest lepszy niż typowy SUV 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, delco napisał:

Gdybym musiał kupić samochód terenowy np za 5 tys zł to kto wie czy to nie byłaby Niva...

Co dziennie przejeżdżam koło salonu wschodnich wynalazków i dzisiaj widziałem jest nowa dostawa pięknych nowych ład niva :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Nie wiem, nie znam się na samochodach bo nie potrafię sobie wyobrazić takiego, które pali 3l więcej przy 140 niż przy 120. Mój duży, paliwożerny i nieekologiczny SUV pali przy 130km/h ok. 6.2-6.5l/100km i raczej gdy zwolnię do 100 to nie mam co liczyć na spalanie rzędu 3.5l.

 

Tak będziesz miał z lekkim samochodem ze słabym silnikiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

To nie jest okrutne 🙂 Mi to sprawia FRAJDĘ 🙂  Gdzie staniesz autem to wywołuje pozytywne emocje. Pojedziesz do Łeby, to ludzie robią zdjęcia i się oglądają za autem 🙂  Przejedziesz całą polskę to patrzą jak na UFO.  Jedziesz zwykłym autem do Łeby to jesteś poprostu szarakiem z tłumu...

 

Czyli katujesz się w zamian za atencję?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Idąc z drugiej strony. Takie Maruti ma 140 cm szeokosci. Powiedzmy pół metra węższe niż auto klasy średniej. Przy mijaniu na "centymetry" wariata z naprzeciwka te centymetry mogą Cie uratować. 🙂

 

Na motocyklu, skuterze albo rowerze jest jeszcze bezpieczniej 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Wychodzi, że najbezpieczniejsze są elektryczne hulajnogi.

 

 

No pewnie, bo jezdza po chodnikach 😄 

a strefy zgniotu i systemy bezpieczeństwa są takie same jak w Maruti 😄 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Filipfm napisał:

 

No pewnie, bo jezdza po chodnikach 😄 

 

A nieprawda. Ostatnio widuję na drogach. Jednego po zmroku nawet mało nie rozjechałem.

 

 

8 minut temu, Filipfm napisał:

a strefy zgniotu i systemy bezpieczeństwa są takie same jak w Maruti 😄 

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Jadąc 110-120km/h maruti będziesz miał więcej wrażeń niż 250km/h sportowym samochodem ;]

 

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

W kwestii wrażeń (choć zupełnie innych) takie Maruti może chyba śmiało konkurować.

 

Czyli wszystkie kawałki układanki sklejają się w logiczną całość.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Polarny napisał:

Czyli katujesz się w zamian za atencję?

 

Nie dogadamy się 🙂  Rozmowa jak ze ślepym o kolorach 🙂 

 

Katują się wszyscy CI co jadą za mną na drogach krajowych 80km/h 🙂  Ich szlak trafia że ja jadę przed nimi 🙂 A ja mam w aucie relaks i muzyczka. 🙂  I do celu docieram wypoczęty i zrelaksowany a nie jak tamci z obgryzioną kierownicą bo on musi leciec 100km/h 🙂

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

W kwestii wrażeń (choć zupełnie innych) takie Maruti może chyba śmiało konkurować.

;l

 

No się śmiejecie. 

Moje Maruti przynajmniej zamyka zegary ;] Ba nawet więcej ;]

A znaczna większość Waszych motoryzacyjnych pokrak nie jest w stanie wskazówką dotrzeć do końca skali ;l

Nie jest Wam wstyd że macie ZA SŁABY silnik aby wskazówka prędkościomierza dotarła do końca???? ;]

 

 

95084300_522957035063557_5652053704564539392_n.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

No się śmiejecie. 

Moje Maruti przynajmniej zamyka zegary ;] Ba nawet więcej ;]

A znaczna większość Waszych motoryzacyjnych pokrak nie jest w stanie wskazówką dotrzeć do końca skali ;l

Nie jest Wam wstyd że macie ZA SŁABY silnik aby wskazówka prędkościomierza dotarła do końca???? ;]

 

 

95084300_522957035063557_5652053704564539392_n.jpg

post-61568-14352511261399_thumb.jpg

nie jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

No się śmiejecie. 

Moje Maruti przynajmniej zamyka zegary ;] Ba nawet więcej ;]

A znaczna większość Waszych motoryzacyjnych pokrak nie jest w stanie wskazówką dotrzeć do końca skali ;l

Nie jest Wam wstyd że macie ZA SŁABY silnik aby wskazówka prędkościomierza dotarła do końca???? ;]

 

 

95084300_522957035063557_5652053704564539392_n.jpg

 

U mnie na końcu jest 2x tyle niż u Ciebie. Bałbym się dotrzeć wskazówką do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Nie dogadamy się 🙂  Rozmowa jak ze ślepym o kolorach 🙂 

 

Katują się wszyscy CI co jadą za mną na drogach krajowych 80km/h 🙂  Ich szlak trafia że ja jadę przed nimi 🙂 A ja mam w aucie relaks i muzyczka. 🙂  I do celu docieram wypoczęty i zrelaksowany a nie jak tamci z obgryzioną kierownicą bo on musi leciec 100km/h 🙂

 

Z Jeleśni do Łeby dojeżdżasz maruti zrelaksowany ;l Cały dzień w maruti to faktycznie muzyczka i relaks :hehe:

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcG napisał:

Z Jeleśni do Łeby dojeżdżasz maruti zrelaksowany ;l Cały dzień w maruti to faktycznie muzyczka i relaks :hehe:

 

Nie wiem skąd bierze się to przekonanie że każdy stary samochód musi być niewygodny. Nie twierdzę nowe auta są niewygodne. Jak na razie najbardziej niewygodne fotele miałem w polifcie Twingo. Płaskie siedziska. Po 200 km to był koszmar. Pod tym względem Twingo nie nadawało się na jazdę gdzieś dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Moim zdaniem te zegary są z jakiegoś reliktu bo nie ma wyświetlacza tylko tradycyjne wskazówki jak z lat 90tych. Przyjdą ludzie i powiedzą że takimi reliktami by nie jeździli ;]

 

Przecież one są zepsute. Zdjęcie nie zostało zrobione podczas jazdy.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

No się śmiejecie. 

Moje Maruti przynajmniej zamyka zegary ;] Ba nawet więcej ;]

A znaczna większość Waszych motoryzacyjnych pokrak nie jest w stanie wskazówką dotrzeć do końca skali ;l

Nie jest Wam wstyd że macie ZA SŁABY silnik aby wskazówka prędkościomierza dotarła do końca???? ;]

 

 

95084300_522957035063557_5652053704564539392_n.jpg

 

oo widze wersja TOP z obrotomierzem ... dzwiękowym

 

Ja niestety nie dam rady zamknąć budzika :( za słaby silnik. Czuje sie przegrany :( 

 

maxresdefault.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

Moim zdaniem te zegary są z jakiegoś reliktu bo nie ma wyświetlacza tylko tradycyjne wskazówki jak z lat 90tych. Przyjdą ludzie i powiedzą że takimi reliktami by nie jeździli ;]

Nie aż takiego jak Maruti.

To Lanos.

Wygrzebałem z czeluści AK jak rekord V pobijałem. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:


W 99,99% zamilowanie do takich sztrucli przechodzi w momencie jak mozna sobie pozwolic zeby kupic wspolczesne auto ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wiesz co, do miasta taki Maruda pewnie jest calkiem ok, dynamika takich malych lekkich autek do 50 czy 80kmh moze zdziwic niejedno wieksze wspolczesne auto, jest mały i zwrotny. No ale zachwalanie jak to trasy się swietnie jezdzi to juz fanatyzm 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wiesz co, do miasta taki Maruda pewnie jest calkiem ok, dynamika takich malych lekkich autek do 50 czy 80kmh moze zdziwic niejedno wieksze wspolczesne auto, jest mały i zwrotny. No ale zachwalanie jak to trasy się swietnie jezdzi to juz fanatyzm  

Nawet jesli jest "OK", to i tak wspolczesne auto klasy A bedzie lepsze pod kazdym wzgledem :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.