Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2023 o 07:31, ZUBERTO napisał(a):

Mnie temat nie interere, ale ponoć dobra oferta:

https://www.pepper.pl/promocje/bagaznik-rowerowy-thule-926-3-rowery-634829

 

Kurka, za poźno to zobaczyłem a może bym kupił... W wakacje planuję co najmniej 2 dłuższe wyjazdy z rowerami a wypożyczenie platformy to będzie łącznie blisko 1k zł.

 

Korzystając z okazji zapytam:

 

Thule EuroWay G2 922 jest jakoś znacząco gorszy od Velocompact 926?

Z różnic widzę mniejszą ładowność i max 3 rowery, kiedy Velo może zabrać 4.

Coś jeszcze umknęło mojej uwadze?

 

EuroWay jest jakieś 700zł tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ok.....

to teraz westfalia... model WESTFALIA BC 60 - kontra Inter Pack New Spider 2E.....

szukać mi się więcej nie chce....

różnica cenowa pomiędzy nimi do zaakceptowania.

 

Westfalia po złożeniu: Wymiary po złożeniu: 58 x 22 x 69 cm (szer. x wys. x gł.) 

Inter Pack: Wymiary po złożeniu (cm): 26 x 71 x 70

 

waga samej platformy podobna...

 

Do Westfalii można dokupić BOX i podest.... ale czy się kiedyś przyda

Do Westfalii można kupić pokrowiec ;) 

Westfalia się "kładzie" na 90*.... Inter Pack chyba aż tak mocno nie...

 

Na temat Inter Pack już tu się wypowiadano, ale może ktoś miał do czynienia z Westfalią?

 

co wybrać ;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podepnę się. Czy coś zmieniło się na rynku - czy w budżecie ok 3kzł nie ma co kombinować i kupować tego Thule 926 ?

Potrzebny bagażnik na 4 rowery.

 

Odnośnie Thule:

Jak rozumiem w SUVie z odchyleniem nie powinno być problemu ?

Czy te uchwyty bez problemu złapią mniejsze (dziecięce) rowery z obniżoną ramą (damki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał(a):

Podepnę się. Czy coś zmieniło się na rynku - czy w budżecie ok 3kzł nie ma co kombinować i kupować tego Thule 926 ?

Potrzebny bagażnik na 4 rowery.

 

Odnośnie Thule:

Jak rozumiem w SUVie z odchyleniem nie powinno być problemu ?

Czy te uchwyty bez problemu złapią mniejsze (dziecięce) rowery z obniżoną ramą (damki) ?

 

Fajna jest tez YAKIMA. 

Akurat coś podobnego kupiłem. 

Ogadałem obok tego jakiś polski, ale różnica w jakości kolosalna, na korzyść Yakimy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Czy coś zmieniło się na rynku - czy w budżecie ok 3kzł nie ma co kombinować i kupować tego Thule 926 ?
Potrzebny bagażnik na 4 rowery.
 
Odnośnie Thule:
Jak rozumiem w SUVie z odchyleniem nie powinno być problemu ?
Czy te uchwyty bez problemu złapią mniejsze (dziecięce) rowery z obniżoną ramą (damki) ?
4rty, najmniejszy rower to i tak łączysz z 3cim dwustronnym uchwytem. Więc obojętnie co to będzie za rama
Paski/mocowanie kol można dopasować do długości roweru
Jak nie masz vw t5/t6 to nie masz problemu z odchylaniem. Choć bagażnik 4rka pewnie oprze się o ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał(a):

4rty, najmniejszy rower to i tak łączysz z 3cim dwustronnym uchwytem.
Paski/mocowanie kol można dopasować do długości roweru
Jak nie masz vw t5/t6 to nie masz problemu z odchylaniem. Choć bagażnik 4rka pewnie oprze się o ziemię

OK a ten uchwyt obejmie "damkę" ?

 

14 minut temu, Raku napisał(a):

Fajna jest tez YAKIMA. 

Spoko, tylko kosztuje więcej niż Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko kosztuje więcej niż Thule.
Liczba kombinacji jest nieskończona, dopasujesz do każdego roweru.
Tak wygląda uchwyt między 3 a 4 rowerem. Czy go przykręcisz na dole ramy do damki czy na górze do męskiego jest to bez różnicy.
Podobnie z 3ma pozostałymi. Mozna je przestawiać dowolnie.
Ofc pisze o thule, które nie bez powodu jest liderem w tej dziedzinie. 3580ae1f433b0e0ead7787bfa6c0c971.jpg
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hefi napisał(a):

Liczba kombinacji jest nieskończona, dopasujesz do każdego roweru.
Tak wygląda uchwyt między 3 a 4 rowerem. Czy go przykręcisz na dole ramy do damki czy na górze do męskiego jest to bez różnicy.
Podobnie z 3ma pozostałymi. Mozna je przestawiać dowolnie.
Ofc pisze o thule, które nie bez powodu jest liderem w tej dziedzinie. 3580ae1f433b0e0ead7787bfa6c0c971.jpg

Ok, dzieki. Te uchwyty wyglądają podobnie jak w dachowym, który mam teraz 591 chyba. Tam właśnie  nie było problemów z dopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał(a):

Potrzebny bagażnik na 4 rowery.

 

Zastanawiam się nad sprzedażą mojego Thule 926. Raz użyłem - żeby zawieźć rower do serwisu 3 km od domu :)

Mam też dokładkę na czwarty rower (jeszcze nie rozpakowaną).

 

Jak coś - możesz podjechać i sobie przymierzyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 20:39, slawekw napisał(a):

 

Zastanawiam się nad sprzedażą mojego Thule 926. Raz użyłem - żeby zawieźć rower do serwisu 3 km od domu :)

Mam też dokładkę na czwarty rower (jeszcze nie rozpakowaną).

 

Jak coś - możesz podjechać i sobie przymierzyć.

Gdyby sama dokładka była na sprzedaż to ja rezerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie o Thule 926. Zrobiłem pierwsza trasę i nie wiem czemu rowery odchylają się od pionu na zewn. Dół trzyma bo są paski, ale ten pałąk nad hakiem się pochyla :

20230428_214316.jpg.63fcc3632374f02cdf6ab5369c75cb82.jpg

 

Na dole pałąka są dwa pokrętła, dokręcone mocno, ale mimo to po jakimś czasie odchyla się od pionu.

TTTM czy robię coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sherif napisał(a):

Pytanie o Thule 926. Zrobiłem pierwsza trasę i nie wiem czemu rowery odchylają się od pionu na zewn. Dół trzyma bo są paski, ale ten pałąk nad hakiem się pochyla :

20230428_214316.jpg.63fcc3632374f02cdf6ab5369c75cb82.jpg

 

Na dole pałąka są dwa pokrętła, dokręcone mocno, ale mimo to po jakimś czasie odchyla się od pionu.

TTTM czy robię coś nie tak ?

 

Źle ustawiony, dokręcony pałąk:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał(a):

Pytanie o Thule 926. Zrobiłem pierwsza trasę i nie wiem czemu rowery odchylają się od pionu na zewn. Dół trzyma bo są paski, ale ten pałąk nad hakiem się pochyla :

20230428_214316.jpg.63fcc3632374f02cdf6ab5369c75cb82.jpg

 

Na dole pałąka są dwa pokrętła, dokręcone mocno, ale mimo to po jakimś czasie odchyla się od pionu.

TTTM czy robię coś nie tak ?

 

Poluzuj śruby i "wbij" pałąk w platformę. Potem dokręć.

W podstawie platformy są takie gniazda, w które mają wejść nogi tego pałąka.

Powinno być sztywno na amen.

Edytowane przez sowik85
  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sowik85 napisał(a):

 

Poluzuj śruby i "wbij" pałąk w platformę. Potem dokręć.

W podstawie platformy są takie gniazda, w które mają wejść nogi tego pałąka.

Powinno być sztywno na amen.

 

Dokładnie, te śruby są wręcz pomocnicze, by się pałąk nie wysunął ze swoich gniazd w podstawie, a nie by się nie przechylał. Jak go się wsunie to nie sposób go przechylić.

Edytowane przez futrzak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

Poluzuj śruby i "wbij" pałąk w platformę. Potem dokręć.

W podstawie platformy są takie gniazda, w które mają wejść nogi tego pałąka.

Powinno być sztywno na amen.

Tak to jest jak się w pośpiechu montuje ;). Rzeczywiście mocowanie jest ruchome i można wbić pałąk, gdzie się blokuje.

Teraz stoi sztywno.

 

BTW. Czy jest jakaś możliwość zaciśnięcia mocniej uchwytów które wiszą na pałąku ? Chodzi o to że jak zdejmie się rowery to sobie się bują swobodnie. Wiem, że je można odpinać jak się nie używa, ale może można to jakoś zblokować, zacisnąć ..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chalek napisał(a):

A takie te thule proste i intuicyjne.

Różnie z tym bywa. W instrukcji jest krok jak składać ramię i to pominąłem (bo montowałem), a trzeba było zrobić odwrotnie do tego ;).

Zawsze też mam problem z dociskaniem śrub, z jednej strony boję się przekręcić z drugiej, żeby nie było za lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sherif napisał(a):

Różnie z tym bywa. W instrukcji jest krok jak składać ramię i to pominąłem (bo montowałem), a trzeba było zrobić odwrotnie do tego ;).

Zawsze też mam problem z dociskaniem śrub, z jednej strony boję się przekręcić z drugiej, żeby nie było za lekko.

Hehe ze śrubami też mam zawsze problem, a może jeszcze pół obrotu... jeb. 🤣😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Różnie z tym bywa. W instrukcji jest krok jak składać ramię i to pominąłem (bo montowałem), a trzeba było zrobić odwrotnie do tego ;).

Zawsze też mam problem z dociskaniem śrub, z jednej strony boję się przekręcić z drugiej, żeby nie było za lekko.

 

A tutaj ktoś pomyślał i wcale ich nie trzeba mocno dokręcać, bo ramię trzyma się inaczej :) To nie bagażnik z Juli, gdzie trzeba to ciągnąć, bo ramie się trzyma tylko na tym, czasem pęka i się kładzie :facepalm:

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

BTW. Czy jest jakaś możliwość zaciśnięcia mocniej uchwytów które wiszą na pałąku ? Chodzi o to że jak zdejmie się rowery to sobie się bują swobodnie. Wiem, że je można odpinać jak się nie używa, ale może można to jakoś zblokować, zacisnąć ..

 

Weź sobie jedną "gumę" z haczykami owiń dookoła pałąka, tak by przechodziła i przed i za uchwytami, jak te będą wisiały swobodnie w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

A tutaj ktoś pomyślał i wcale ich nie trzeba mocno dokręcać, bo ramię trzyma się inaczej :) To nie bagażnik z Juli, gdzie trzeba to ciągnąć, bo ramie się trzyma tylko na tym, czasem pęka i się kładzie :facepalm:

Tu tak, ale np belki do relingów czy uchwyty narciarskie się przykręca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał(a):

BTW. Czy jest jakaś możliwość zaciśnięcia mocniej uchwytów które wiszą na pałąku ? Chodzi o to że jak zdejmie się rowery to sobie się bują swobodnie. Wiem, że je można odpinać jak się nie używa, ale może można to jakoś zblokować, zacisnąć ..

 

A jak dokrecasz galki od uchwytow to sie nie zaciska na palaku?
U mnie w Peruzzo tak dziala :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A jak dokrecasz galki od uchwytow to sie nie zaciska na palaku?
U mnie w Peruzzo tak dziala :ok:

 

W uchwytach rowerowych była dźwignią że śruba cos jak przy siodełku, więc też można przegiąć i pokrzywić szyny. W narciarskich mam sruby z T.

Kiedyś bałem się uszkodzić Alu relingi i dokręciłem z czuciem. Gość w sklepie poprawił, bo trzeba na fest dokręcać. Wszystko wygląda delikatnie, więc mam obawy, że to połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

W uchwytach rowerowych była dźwignią że śruba cos jak przy siodełku, więc też można przegiąć i pokrzywić szyny.

 

Tak jest chyba w większości. 

 

1 minutę temu, sherif napisał(a):

W narciarskich mam sruby z T.

Kiedyś bałem się uszkodzić Alu relingi i dokręciłem z czuciem. Gość w sklepie poprawił, bo trzeba na fest dokręcać. Wszystko wygląda delikatnie, więc mam obawy, że to połamie.

 

Jak masz Thule to się ciesz, bo one są stosunkowo "solidnie" - jakbyś zobaczył te w Menabo to byś uciekł ;] 

 

PS -  o dziwo trzymają i nic się nie urwało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 13:30, sherif napisał(a):

Podepnę się. Czy coś zmieniło się na rynku - czy w budżecie ok 3kzł nie ma co kombinować i kupować tego Thule 926 ?

Potrzebny bagażnik na 4 rowery.

 

Odnośnie Thule:

Jak rozumiem w SUVie z odchyleniem nie powinno być problemu ?

Czy te uchwyty bez problemu złapią mniejsze (dziecięce) rowery z obniżoną ramą (damki) ?

Ja wciąż z Inter Pack Quattro. Dalej jest ok. image.png.6d20f6f52ba4ecc71a07863cfc60c8cf.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Thule 926. Zrobiłem pierwsza trasę i nie wiem czemu rowery odchylają się od pionu na zewn. Dół trzyma bo są paski, ale ten pałąk nad hakiem się pochyla :
20230428_214316.jpg.63fcc3632374f02cdf6ab5369c75cb82.jpg
 
Na dole pałąka są dwa pokrętła, dokręcone mocno, ale mimo to po jakimś czasie odchyla się od pionu.
TTTM czy robię coś nie tak ?
Wepchnij pałąk do otworów
Edyta :już wiesz

Sprzedałem kilka sztuk 925/7 w tym tyg. W jednych się bujają ramiona w innych nie. Tttm. Chyba zależy jak mocno są wyeksploatowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 14:26, futrzak napisał(a):

 

A tutaj ktoś pomyślał i wcale ich nie trzeba mocno dokręcać, bo ramię trzyma się inaczej :) To nie bagażnik z Juli, gdzie trzeba to ciągnąć, bo ramie się trzyma tylko na tym, czasem pęka i się kładzie :facepalm:

Ja dodatkowo robiłem "odciągi" od tego pałąka do dołu pasami bagażowymi. Nie mialo szans się położyć nawet nie dokręcone ;]

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zamontowany, w weekend testy. 
 

Jak coś to promka na nówki za +/-1500pln. https://www.e-bagazniki.pl/bagazniki-rowerowe/na-hak-ze-swiatlami/na-2-rowery/bagaznik-na-hak-platforma-thule-942-euroride,18235.html?gclid=CjwKCAjwsvujBhAXEiwA_UXnAPgb432fXgfWwfVulg7NWF7_hju3J4mfLsuTUiz5BJdF5ceFHDWUABoCDqIQAvD_BwE 

 

Pewnie wchodzi nowy model i się wyprzedają. 

 

IMG_4932.jpeg

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

Pewnie wchodzi nowy model i się wyprzedają. 

 

Ma już kilku następców przez lata pobytu na rynku, prędzej magazyny czyszczą ;]

 

34 minuty temu, G.O.A.T. napisał(a):

Doskonale, znaczy że sprawdzony i świetnie działa a znając Thule to znacznie lepiej niż konkurencja. :oki:

 

Pewnie będzie służył długo, części są, dobry wybór :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Ma już kilku następców przez lata pobytu na rynku, prędzej magazyny czyszczą ;]

 

 

Pewnie będzie służył długo, części są, dobry wybór :ok:


 

Skoro tyle lat na rynku znaczy dobry i solidny a jak nowy, i tanio to się Poznan cieszy :phi:

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, G.O.A.T. napisał(a):

Pewnie wchodzi nowy model i się wyprzedają. 

 

Przecież ten model 'od zawsze' tyle kosztuje. Przed sezonem mozna było go kupic nawet na ok 1200, tylko, że sprzedawanego u dilera Renault pod jakąś inną nazwą. 

 

Ja kupiłem za 1500 Aterę Strada M3 w kwietniu na promce. Teraz ten sam widzę 2400, pewnie w listopadzie będzie za 1700. Towar sezonowy 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):


 

Cos jak ze Skoda to to samo co Audi tylko pod inna nazwą? :phi:

Prawie 😄

Thule, tylko model 'producencki' OE nie nazywał się "euro cośtam", tylko jakoś inaczej, ale był identyczny. 

Nawet się zastanawiałem czy wziąć, ale Atera ma sporo większą max nośność (na papierze). W 45kg nie mieszczę sie z moimi 3-ma klocami.

No i thule nie wchodzi mi do bagażnika na szerokość. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, iwik napisał(a):

Przecież ten model 'od zawsze' tyle kosztuje. Przed sezonem mozna było go kupic nawet na ok 1200, tylko, że sprzedawanego u dilera Renault pod jakąś inną nazwą. 

 

 

Podeślesz proszę linka do tej okazji, kumpel szuka i się zainteresował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

 

Podeślesz proszę linka do tej okazji, kumpel szuka i się zainteresował. 

Nie podeślę, bo już nie ma (nie znalazłem przynajmniej) 

Któryś diler Renault ze Śląska wystawiał na olx, albo otomoto, ale to było zimą/wiosną wczesną jakoś. No i trzeba było odebrać osobiście, nie wysyłali. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
6 godzin temu, hefi napisał(a):
9 godzin temu, MarcG napisał(a):
Mam aterę ale mam jakieś mieszane uczucia, łapie jakieś luzy na tym mechaniźmie do odchylania

Ok na boki ale góra dół jest luz?

Nie rozumiem pytania ;]

Po zatrzaśnięciu jeszcze się lekko wychyla do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś bagażnik rowerowy na hak który ma odpinane pałąki do ramy  jak thule czy aguri? 
Jakaś tańsza firma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 06:54, G.O.A.T. napisał(a):

 

A dlaczego tam się mieszczą tylko trzy rowery? Nie ma na cztery czy ja nie widzę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

A dlaczego tam się mieszczą tylko trzy rowery? Nie ma na cztery czy ja nie widzę?

 

 

Thule ma domyślnie na 3 rowery, na 4ty dokupuje się dostawkę.

Tylko nie do wszystkich modeli- do Velocompact można dokupić, a np do Euroway nie- producent  ie przewiduje bo za mała nośność.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.