Skocz do zawartości

Nowa Toyota Corolla Cross


Mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

Beda sie roznic o jakies 20cm ;) RAV4 to sie zrobilo kawal auta, o dlugosci 4.6m.

Ciezko to nazwac kompaktowym ;]

No co Ty powiesz?

Twoim zdaniem corolla w sedanie czy kombi nie ma 4,6m, nie jest kompaktem? :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ZUBERTO said:

No co Ty powiesz?

Twoim zdaniem corolla w sedanie czy kombi nie ma 4,6m, nie jest kompaktem? :hehe:

 

 

W sumie to masz racje ;] Ale wyglada na sporo wieksze ;)

W takim razie zostaje juz chyba tylko Highlinder :hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Maciej__ said:

 

W sumie to masz racje ;] Ale wyglada na sporo wieksze ;)

W takim razie zostaje juz chyba tylko Highlinder :hehe:

 

 

Ej no, ale tyle to ma Vectra B. ;] A to nie kompakt. ;] 
Swoją drogą mam wrażenie, że każdy z tych samochodów ma dodatkowe cm na jakiś dziwnych zagrywkach stylizacyjnych. :P Samochody rosną, ale w środku tego aż tak nie widać. :hmm: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, ZUBERTO said:

Do 20 letniej vectry to porównuj 20 letnią RAV4.

Widzisz złośnika czy postanawiasz się przyczepić dla zasady?
Zdaje sobie sprawę, że samochody "rosną" i choćby Insignia B jest znacznie większa od Vectry B, a to było w formie żartu.
Tak dla ciekawości:
szkic-techniczny-opel-vectra-b-kombi.jpg
insignia-b-kombi-wymiary-d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

W koncu pojawil sie cennik :ok:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec_corolla_cross_2022.pdf

Tanio nie jest, ale na tle konkurencji to IMHO 150-160kPLN za hybryde 200KM wyglada naprawde rozsadnie.

Szczegolnie na tle np francuskiej konkurencji PSA, ktora za niewiele mniej oferuje 1,2T noPB :hehe:

Musze sie wybrac i obejrzec na zywo ale mysle, ze szykuje sie nowy hit sprzedazowy :ok:

 

 

image.png.ce909c3d08edd0f5656ed4ead943b9c7.png

 

image.png

  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

W koncu pojawil sie cennik :ok:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec_corolla_cross_2022.pdf

Tanio nie jest, ale na tle konkurencji to IMHO 150-160kPLN za hybryde 200KM wyglada naprawde rozsadnie.

Szczegolnie na tle np francuskiej konkurencji PSA, ktora za niewiele mniej oferuje 1,2T noPB :hehe:

Musze sie wybrac i obejrzec na zywo ale mysle, ze szykuje sie nowy hit sprzedazowy :ok:

 

 

 

 

 

 

 

bardzo podobnie kosztuje Sportage HEV 230KM. Wydaje się ciekawszym autem, ale trzeba by pojeździć i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, maro_t said:

 

 

bardzo podobnie kosztuje Sportage HEV 230KM. Wydaje się ciekawszym autem, ale trzeba by pojeździć i porównać.

 

Tesc ma Tucsona z tym napedem i calkiem fajnie to jezdzi :ok:

Ale mnie sie w tych koreancach nie podoba wnetrze i dodatkowo po ostatniej akcji z anulowaniem ludziom zamowien, dla mnie Kia jako marka jest skonczona.

Do tego podobniez slabo wyglada w kwestiach ewentualnej gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Tesc ma Tucsona z tym napedem i calkiem fajnie to jezdzi :ok:

Ale mnie sie w tych koreancach nie podoba wnetrze i dodatkowo po ostatniej akcji z anulowaniem ludziom zamowien, dla mnie Kia jako marka jest skonczona.

Do tego podobniez slabo wyglada w kwestiach ewentualnej gwarancji.

tutaj gość trochę o tym gada, chwali tojkę, wiesza psy na skodzie i bmw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

tutaj gość trochę o tym gada, chwali tojkę, wiesza psy na skodzie i bmw

 

w sumie logicznie gada, problem w tym, że nawet jak sytuacja z dostępnością i produkcją aut się unormuje za te 2 lata, to w sprzedaży już będą tylko elektryki albo inne plugin-y w cenach od 220 tys. zł. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciej__ napisał:

W koncu pojawil sie cennik :ok:

 

Musze sie wybrac i obejrzec na zywo ale mysle, ze szykuje sie nowy hit sprzedazowy :ok:

Czas kupować, wstawić pod kocyk i za 2 lata wyciągnąć i sprzedać +20%, dobra lokata ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciej__ napisał:

W koncu pojawil sie cennik :ok:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec_corolla_cross_2022.pdf

Tanio nie jest, ale na tle konkurencji to IMHO 150-160kPLN za hybryde 200KM wyglada naprawde rozsadnie.

Szczegolnie na tle np francuskiej konkurencji PSA, ktora za niewiele mniej oferuje 1,2T noPB :hehe:

Musze sie wybrac i obejrzec na zywo ale mysle, ze szykuje sie nowy hit sprzedazowy :ok:

 

 

image.png.ce909c3d08edd0f5656ed4ead943b9c7.png

 

image.png

Ciekawe czy włożą słabszy silnik. Ceny niezłe IMO. Francuzy mogą się pakować. Zwłaszcza ze to jest dość ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wujek napisał:

Ciekawe czy włożą słabszy silnik. Ceny niezłe IMO. Francuzy mogą się pakować. Zwłaszcza ze to jest dość ładne.

 

NIE, to nie jest ładne. Te kanciaste kształty, plastikowe nadkola, duży prześwit i przez to ogromne "puste" przestrzenie nad kołami, sprawiają że to naprawdę wygląda jak wóz drabiniasty, albo jak lodówka na kołach, jeśli jest w kolorze białym (co ciekawe w cenniku są dwie wersje białego i 3 szarego 🤪 ) Jednakże kwadratowe nadwozie ma zapewne tę zaletę, że w środku jest wystarczająco dużo miejsca, napęd jest dynamiczny, oszczędny i zapewne trwały, w opcjach jest wszystko co potrzeba, a nawet więcej, za 10 tys. można mieć napęd 4x4, czyli idealny przepis na kompletny zwykły samochód, którym można jeździć tanio po mieście, wystarczająco dynamicznie w trasę, z psem do lasu bez obaw nawet zimą, a przede wszystkim, w którym można by przeczekać najbliższe lata eko-rewolucji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, maro_t said:

 

NIE, to nie jest ładne. Te kanciaste kształty, plastikowe nadkola, duży prześwit i przez to ogromne "puste" przestrzenie nad kołami, sprawiają że to naprawdę wygląda jak wóz drabiniasty, albo jak lodówka na kołach, jeśli jest w kolorze białym (co ciekawe w cenniku są dwie wersje białego i 3 szarego 🤪 ) Jednakże kwadratowe nadwozie ma zapewne tę zaletę, że w środku jest wystarczająco dużo miejsca, napęd jest dynamiczny, oszczędny i zapewne trwały, w opcjach jest wszystko co potrzeba, a nawet więcej, za 10 tys. można mieć napęd 4x4, czyli idealny przepis na kompletny zwykły samochód, którym można jeździć tanio po mieście, wystarczająco dynamicznie w trasę, z psem do lasu bez obaw nawet zimą, a przede wszystkim, w którym można by przeczekać najbliższe lata eko-rewolucji.

 

Dokladnie tak samo to widze, a na koniec jeszcze sprzedac go za bardzo przyzwoite peniadze :ok:

Przy czym mnie sie nawet podoba z wygladu, troche przypomina poprzednia generacje Subaru Forester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rallyrychu napisał:

Co to są za światła basic LED w Toyocie? Tylko dzienne LED, a reszta żarówka?

 

W toyocie basic LED światła mijania mają poniżej 2000 lumenów i tu źródłem światła jest "żarówka led" a reflektor jest z odbłyśnikiem. 

Full led ma soczewkę ponad 2000 lumenów (spryskiwacze muszą być i jakieś samopoziomowanie) 

Są jeszcze matrycowe (z wygaszaniem stref) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bielaPL napisał:

znalazłeś następce astry ;] ?

 

planuję, może pod koniec tego roku, może w przyszłym, jednak kupić jakiś nowy samochód z perspektywą jego długiego używania, bo serio przewiduję, że za kilka lat już mnie nie będzie stać na samochód, patrząc na to co się dzieje. A wynajmy do końca życia mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zinger said:

Wyglada obiecujaco, ale nie moge doczytac, to jest plugin czy zwykla hybryda?

Mozna hak zalozyc, bo nie widze w cenniku?

 

Zwykla hybryda, gdyby nie bylo opcji haka to IMHO by mocno ograniczylo grono odbiorcow.

Moze nie byc w cenniku, bo japonce raczej nie oferuja fabrycznie hakow, tylko diler pozniej doklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Zwykla hybryda, gdyby nie bylo opcji haka to IMHO by mocno ograniczylo grono odbiorcow.

Moze nie byc w cenniku, bo japonce raczej nie oferuja fabrycznie hakow, tylko diler pozniej doklada.

Jak zwykla to lipton i cena juz nie taka fajna jak dla mnie. Jak kiedys bede zmienial to minimum plugin musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Wyglada obiecujaco, ale nie moge doczytac, to jest plugin czy zwykla hybryda?

Mozna hak zalozyc, bo nie widze w cenniku?

Można ciągać przyczepę do 750 kg. Hamowaną i nie hamowaną - obie tyle samo kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Tesc ma Tucsona z tym napedem i calkiem fajnie to jezdzi :ok:

Ale mnie sie w tych koreancach nie podoba wnetrze i dodatkowo po ostatniej akcji z anulowaniem ludziom zamowien, dla mnie Kia jako marka jest skonczona.

Do tego podobniez slabo wyglada w kwestiach ewentualnej gwarancji.

Właśnie miałem zaproponować Kie ;). Cena podobna a imho Kia ma ciekawszy silnik i wyposażenie.

Anulowanie zamówienia, no cóż takie czasy, imho lepsze to niż bezsensowne przedłużanie ala Skoda. Osobiście z gwarancją 7letnią nie miałem nigdy problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

Czas kupować, wstawić pod kocyk i za 2 lata wyciągnąć i sprzedać +20%, dobra lokata ;]

przecież te silniki i skrzynia planetarna są ponoć nie do zajeżdżenia. Kupić, jeździć i nie przejmować się przebiegiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał:

przecież te silniki i skrzynia planetarna są ponoć nie do zajeżdżenia. Kupić, jeździć i nie przejmować się przebiegiem. 

W przeciwieństwie do koreańców, którzy odchodzą id zwykłych hydraulicznych na dwusprzęgłowe, które są znacznie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MarcG said:

MHEW i crdi mają DCT a reszta zwykłe hydrauliki. Dlaczego tak jest nie wiem.

 

Czyli tak jak napisalem FHEV i PHEV maja hydrauliki.

Dla mnie te wszystkie MHEV to bzdury i nawet nie rozpatruje ich w kategoriach hybryd ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli tak jak napisalem FHEV i PHEV maja hydrauliki.

Dla mnie te wszystkie MHEV to bzdury i nawet nie rozpatruje ich w kategoriach hybryd ;] 

niby tak, ale chłopaki opisują tutaj zdumiewające wyniki spalania które są na równi z typową hybrydą. Ja powoli zmieniam zdanie ;) Ale technicznie jednak e-CVT Toyoty jakoś lepiej wygląda pod względem awaryjności. 

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcG napisał:

MHEW i crdi mają DCT a reszta zwykłe hydrauliki. Dlaczego tak jest nie wiem.

 

pewnie z jakiegoś powodu trudniej jest połączyć skrzynię dwusprzęgłową z hybrydą. Jakby było łatwo, już by to zrobili, żeby nie produkować różnych skrzyń, bo to większe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, lucash said:

niby tak, ale chłopaki opisują tutaj zdumiewające wyniki spalania które są na równi z typową hybrydą. Ja powoli zmieniam zdanie ;) Ale technicznie jednak e-CVT Toyoty jakoś lepiej wygląda pod względem awaryjności. 

 

Jest faktycznie taki jeden od Vitary ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Poniewaz niweluja laga zwyklej skrzyni.

Dlaczego w tym samym samochodzie montują dwa rodzaje skrzyń ?

Poza tym to ta AT jest jakaś "gorsza" bo 6 biegowa, w poprzednich modelach była 8 biegowa.

Edytowane przez MarcG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maro_t napisał:

 

pewnie z jakiegoś powodu trudniej jest połączyć skrzynię dwusprzęgłową z hybrydą. Jakby było łatwo, już by to zrobili, żeby nie produkować różnych skrzyń, bo to większe koszty

Mnie sie wydaje, ze tu chodzi o koszty. Po prostu jest taniej a ten dodatkowy kop od elektryka niweluje laga skrzyni. Poza EU to nie ma znaczenia czy DSG czy zwykla tam sie jezdzi mniej dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Akurat w hybrydach 1,6Tsa hydrauliki w Kia/Hyundai :ok:

To zawiła strategia. U ojca w Niro PHEV jest 1.6i ale z DCT, skrzynia nadrabia ale silnik muli. Jak jeździłem Sorento 1.6T PHEV to silnik chciał jechać ale skrzynia muliła ;).

32 minuty temu, wujek napisał:

Mnie sie wydaje, ze tu chodzi o koszty. Po prostu jest taniej a ten dodatkowy kop od elektryka niweluje laga skrzyni. Poza EU to nie ma znaczenia czy DSG czy zwykla tam sie jezdzi mniej dynamicznie.

Właśnie nie niweluje, szczególnie przy jeździe poza miastem. IMHO tak poprostu zaprojektowali zestawy napędu silnik-skrzynia. U jp też często było to ze sobą powiązane.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał:

Anulowanie zamówienia, no cóż takie czasy, imho lepsze to niż bezsensowne przedłużanie ala Skoda.

Anuluje znacznie więcej marek, tylko nie są to akcje tak "masowe" i medialne jak ta ostatnia w Kia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Seth napisał:

Anuluje znacznie więcej marek, tylko nie są to akcje tak "masowe" i medialne jak ta ostatnia w Kia.

Też tak uważam/słyszę. Z dwojga złego wolę usłyszeń od dealera, że nie zrealizują zamówienia, niż ściemnianie i przeciągania ala Skoda.

W Volvo póki co realizują sprawnie zamówienia, mój ma wyznaczoną datę dostawy, 8m po zamówieniu. Zobaczymy, czy dadzą radę, bo w wakacje są jakieś przerwy. Kolega odebrał ostatnio po 6m.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

W Volvo póki co realizują sprawnie zamówienia, mój ma wyznaczoną datę dostawy, 8m po zamówieniu. Zobaczymy, czy dadzą radę, bo w wakacje są jakieś przerwy. Kolega odebrał ostatnio po 6m.

A ja z kolei ostatnio dowiedziałem się, że właśnie Volvo anulowało XC40 PHEV po 8 miesiącach od zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

To zawiła strategia. U ojca w Niro PHEV jest 1.6i ale z DCT, skrzynia nadrabia ale silnik muli. Jak jeździłem Sorento 1.6T PHEV to silnik chciał jechać ale skrzynia muliła ;).

Właśnie nie niweluje, szczególnie przy jeździe poza miastem. IMHO tak poprostu zaprojektowali zestawy napędu silnik-skrzynia. U jp też często było to ze sobą powiązane.

Nie wiem dlaczego w Sorento w normalnych trybach muli skrzynia, w sporcie zachowuje się całkiem inaczej, szczególnie przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Seth said:

Anuluje znacznie więcej marek, tylko nie są to akcje tak "masowe" i medialne jak ta ostatnia w Kia.

Ford to samo - w listopadzie zamawiany - wyceny na diesle, można zamawiać, w grudniu ludzie zamawiali, a jakoś 27.12 zostało wszystko anulowane.
A miałem brać diesla dla AWD, szczęśliwie zamówiłem co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.