Skocz do zawartości

Mercedes GLC - który silnik ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Robię przebiegi spore (jako pracownik biurowy w 2018 zrobiłem ok. 120kkm, w czasach pandemii "tylko" 40kkm rocznie). Wiele km przejechanych z prędkościami 250+.

Miałem m.in. GLC 220d i 350d, GLE 300d, 350d i 350de. Jeździłem też m.in. GLC i GLE 63.

GLC 350d wziąłem bo miałem przyczepę DMC 1000 i skonfigurowane GLC 350d miało 2500, więc nie przejmowałem sie viatollem.

Jeśli jeździsz sporo wokół komina, to "e" jest fajne. Ja niestety nie wykorzystywałem dużo elektryka, bo niewiele miałem krótkich jazd, a każda dłuższa, kiedy bateria już była rozładowana, to "mniejszy silnik napędzający cięższy samochód". 

Jeśli masz gdzie ładować i na 80% dziennych tras wystaryczy Ci zasięgu na baterii - to bierz "e". Jak nie... 

 

PS Dla mnie (oczywiście poza AMG) najfajniejszy był GLC 350d. 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gierma napisał:

Robię przebiegi spore (jako pracownik biurowy w 2018 zrobiłem ok. 120kkm, w czasach pandemii "tylko" 40kkm rocznie). Wiele km przejechanych z prędkościami 250+.

Miałem m.in. GLC 220d i 350d, GLE 300d, 350d i 350de. Jeździłem też m.in. GLC i GLE 63.

GLC 350d wziąłem bo miałem przyczepę DMC 1000 i skonfigurowane GLC 350d miało 2500, więc nie przejmowałem sie viatollem.

Jeśli jeździsz sporo wokół komina, to "e" jest fajne. Ja niestety nie wykorzystywałem dużo elektryka, bo niewiele miałem krótkich jazd, a każda dłuższa, kiedy bateria już była rozładowana, to "mniejszy silnik napędzający cięższy samochód". 

Jeśli masz gdzie ładować i na 80% dziennych tras wystaryczy Ci zasięgu na baterii - to bierz "e". Jak nie... 

 

PS Dla mnie (oczywiście poza AMG) najfajniejszy był GLC 350d. 

 

Ps jeśli robiłeś 120kkm rocznie to jako pracownik biurowy miałeś biuro w samochodzie-wychodzi ponad 320km /dziennie?

 Słyszałem  o jednym gościu, który sprzedał auto benzynowe, wziął w Leasing  elektryka z takim zasięgiem aby wystarczał na cały dzien jazdy, bo wyliczył ze rata za auto jest niższa niż za paliwo, które zużywał -auto ładuje we wspólnym garażu-za prąd płaci wspólnota-czyli, na jego wyjazdy zrzuca się cały blok…

Edytowane przez kondziu
  • Haha 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, kondziu said:

 Słyszałem  o jednym gościu, który sprzedał auto benzynowe, wziął w Leasing  elektryka z takim zasięgiem aby wystarczał na cały dzien jazdy, bo wyliczył ze rata za auto jest niższa niż za paliwo, które zużywał -auto ładuje we wspólnym garażu-za prąd płaci wspólnota-czyli, na jego wyjazdy zrzuca się cały blok…

 

Hmm, zeby naladowac EV na takie przebiegi przez noc, to wspolnota by chyba musial miec tam superchargera w garazu ;]

Przez noc ze zwyklego gniazdka to moze naladujesz Plug-ina na 40-50km ;)

NIe wierz we wszystkie bzdury jakie przeczytasz w internecie :hehe:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, zeby naladowac EV na takie przebiegi przez noc, to wspolnota by chyba musial miec tam superchargera w garazu ;]

Przez noc ze zwyklego gniazdka to moze naladujesz Plug-ina na 40-50km ;)

NIe wierz we wszystkie bzdury jakie przeczytasz w internecie :hehe:

 

aha

pierwszy z brzegu :

"Mazda MX-30 zużywa jedynie 19 kWh energii na 100 kilometrów. To oznacza, że jest ona w stanie przejechać 100 kilometrów za kilkanaście złotych. W tym modelu zastosowano wydajną baterię litowo-jonową o pojemności 35,5 kWh. Zasięg przy pełnym naładowaniu to nawet 200 kilometrów! Samochód można ładować ze zwykłego gniazdka 230 V, ale najlepsza jest do tego domowa, ścienna ładowarka DC (prądu stałego). Wystarczą 3–4 godziny, aby by bateria była pełna. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondziu napisał:

aha

pierwszy z brzegu :

"Mazda MX-30 zużywa jedynie 19 kWh energii na 100 kilometrów. To oznacza, że jest ona w stanie przejechać 100 kilometrów za kilkanaście złotych. W tym modelu zastosowano wydajną baterię litowo-jonową o pojemności 35,5 kWh. Zasięg przy pełnym naładowaniu to nawet 200 kilometrów! Samochód można ładować ze zwykłego gniazdka 230 V, ale najlepsza jest do tego domowa, ścienna ładowarka DC (prądu stałego). Wystarczą 3–4 godziny, aby by bateria była pełna. "

I nikogo nie dziwi nagly wzrost oplaty za prad w garazu o kwote rzedu 1500zl miesiecznie?

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, kondziu said:

aha

pierwszy z brzegu :

"Mazda MX-30 zużywa jedynie 19 kWh energii na 100 kilometrów. To oznacza, że jest ona w stanie przejechać 100 kilometrów za kilkanaście złotych. W tym modelu zastosowano wydajną baterię litowo-jonową o pojemności 35,5 kWh. Zasięg przy pełnym naładowaniu to nawet 200 kilometrów! Samochód można ładować ze zwykłego gniazdka 230 V, ale najlepsza jest do tego domowa, ścienna ładowarka DC (prądu stałego). Wystarczą 3–4 godziny, aby by bateria była pełna. "

 

Cytujesz cos czego nie rozumiesz... Domowa ladowarka DC to nie jest zwykle gniazdko, tylko wymaga zainstowalania wallboxa.

Ze zwyklego gniazdka w garazu taka Mazda potrzebuje ok 20h zeby sie naladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondziu napisał:

Nie mam pojęcia-nie znam tematu aż tak mocno.

Ale nie jest to zachowanie godne pochwały mówiąc delikatnie…

U mnie w garażu gniazdka pozamykali w puszki na klucz ;]

 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Cytujesz cos czego nie rozumiesz... Domowa ladowarka DC to nie jest zwykle gniazdko, tylko wymaga zainstowalania wallboxa.

Ze zwyklego gniazdka w garazu taka Mazda potrzebuje ok 20h zeby sie naladowac.

Ok może wiec zróbmy inaczej - tematu nie ma i nie było, taka sytuacja nie istnieje. Po prostu robi sobie herbatę w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał:

 

to się nazywa dopiero promowanie elektromibilności :hehe:

Nie no, niech sobie zrobią podliczniki, a nie ciągną prąd opłacany wspólnie - komunizmu u nas jeszcze nie ma ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kondziu said:

Ok może wiec zróbmy inaczej - tematu nie ma i nie było, taka sytuacja nie istnieje. Po prostu robi sobie herbatę w garażu.

 

Ja nie neguje tego, ze ktos kradnie prad, tylko ze w ten sposob nie da sie naladowac EV na wieksze przebiegi.

Fizyki nie oszukasz ale jak chcesz w to wierzyc i powtarzac opowiesci z mchu i paproci to juz nie moj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja nie neguje tego, ze ktos kradnie prad, tylko ze w ten sposob nie da sie naladowac EV na wieksze przebiegi.

Fizyki nie oszukasz ale jak chcesz w to wierzyc i powtarzac opowiesci z mchu i paproci to juz nie moj problem.

I tu jest problem z naszym szkolnictwem, że na wykładach tylko: twierdzenie-dowód i tak w kółko. Na ćwiczeniach to ćwiczenia 🤣

ale nikt nikogo nie nauczy ile z gniazda 230v przy zabezpieczeniu 16A trzeba czasu aby naładować baterie z dajmy na to pojemności 30kWh 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja nie neguje tego, ze ktos kradnie prad, tylko ze w ten sposob nie da sie naladowac EV na wieksze przebiegi.

Fizyki nie oszukasz ale jak chcesz w to wierzyc i powtarzac opowiesci z mchu i paproci to juz nie moj problem.

Zależy od przebiegów i długości "wieczoru". Jeżeli ktoś odstawia auto do garażu o 18 i wyjeźdza o 8 to mamy 14h. Ładowarki pokładowe biorą 2.3kW. Czyli auto może przyjąć 32kWh, odejmują straty i zaokrąglając mamy do dyspozycji prawie 30kWh za wieczór. Takim eUp styknie bez większych problemów na ok 200-250km jazdy. Taką Mazdą na ok 150km. Do miasta i okolicy większości to styka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, sherif said:

Zależy od przebiegów i długości "wieczoru". Jeżeli ktoś odstawia auto do garażu o 18 i wyjeźdza o 8 to mamy 14h. Ładowarki pokładowe biorą 2.3kW. Czyli auto może przyjąć 32kWh, odejmują straty i zaokrąglając mamy do dyspozycji prawie 30kWh za wieczór. Takim eUp styknie bez większych problemów na ok 200-250km jazdy. Taką Mazdą na ok 150km. Do miasta i okolicy większości to styka.

 

I tym sposobem da sie zaoszczedzic tyle na paliwie co wynosi rata leasingowa za EV?

Pomijam juz fakt, ze w polskich realiach najpozniej po tygodniu by mial ta wtyczke wyjeta i temat zgloszony do wspolnoty.

Kolega dodatkowo komentowal post, gdzie byla mowa o przebiegach rzedu 100kkm rocznie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I tym sposobem da sie zaoszczedzic tyle na paliwie co wynosi rata leasingowa za EV?

Pomijam juz fakt, ze w polskich realiach najpozniej po tygodniu by mial ta wtyczke wyjeta i temat zgloszony do wspolnoty.

Kolega dodatkowo komentowal post, gdzie byla mowa o przebiegach rzedu 100kkm rocznie ;]

 

To znów zależy, jak porówna się zużycie w dużym SUVie vs rata elektrycznej Dacii to może ...;)

Wspólnota to najgorsze co może być, ludzie i bez tego nie potrafią się dogadać i są pełni zawiści. 100kkm rocznie EV to IMHO b. mało realne w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

To znów zależy, jak porówna się zużycie w dużym SUVie vs rata elektrycznej Dacii to może ...;)

Wspólnota to najgorsze co może być, ludzie i bez tego nie potrafią się dogadać i są pełni zawiści. 100kkm rocznie EV to IMHO b. mało realne w pl.

Zgadzam się co do wspólnot. Ledwo co kupią swoje 40m2 w budynku z ochrona i już gwiazdorzą. Tu chyba nowoczesne spółdzielnie wracają do łask.

co do tematu 100 000 elektrykiem w PL. To jakieś 500km dziennie 😱 to dzień pracy z przerwa na lądowanie to 18h.

moim zdaniem niewykonalne pracując średnio 20 dni w miesiącu.

Kiedys robiłem osobowym po 70 000 w roku i to było już szaleństwo. Mówimy cały czas o Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

Zgadzam się co do wspólnot. Ledwo co kupią swoje 40m2 w budynku z ochrona i już gwiazdorzą. Tu chyba nowoczesne spółdzielnie wracają do łask.

co do tematu 100 000 elektrykiem w PL. To jakieś 500km dziennie 😱 to dzień pracy z przerwa na lądowanie to 18h.

moim zdaniem niewykonalne pracując średnio 20 dni w miesiącu.

Kiedys robiłem osobowym po 70 000 w roku i to było już szaleństwo. Mówimy cały czas o Polsce.

Przy takich przebiegach tylko szybkie ładowarki, względnie wallbaxy w domu, ale nadal się to czasowo średnio spina. Może w takim Amsterdamie, gdzie Tesle jeźdzą na Taxi  i mają szybkie ładowarki to da radę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

I tym sposobem da sie zaoszczedzic tyle na paliwie co wynosi rata leasingowa za EV?

Pomijam juz fakt, ze w polskich realiach najpozniej po tygodniu by mial ta wtyczke wyjeta i temat zgloszony do wspolnoty.

Kolega dodatkowo komentowal post, gdzie byla mowa o przebiegach rzedu 100kkm rocznie ;]

 

No dobra bo widze ze musisz mieć wszystko za rękę policzone…

Gość miał auto które paliło sporo -większa benzyna-ale ustalmy, ze palił zaledwie 12l/100km.

Jeździ codziennie 150km, 

Na tyle jest w stanie naładować bez problemu auto z gniazdka 230v bez specjalnych, mocniejszych ładowarek.

 

Przy założeniu, ze paliwo kosztuje 5.8zl/l koszt przejechania 150km to 104.40zl. zakładające ze jeździ 21dni w miesiącu daje to 2192,4zl ; Za podobne pieniądze  ma nowe auto elektryczne, z gwarancja mobilności itd. Zostawiajac w garażu auto późnym popołudniem spokojnie naładuje samochód na +150km. Nie wiem co mam Ci jeszcze udowadniać, pomijam ze nie widze sensu-taka sytuacja ma miejsce i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, kondziu said:

No dobra bo widze ze musisz mieć wszystko za rękę policzone…

Gość miał auto które paliło sporo -większa benzyna-ale ustalmy, ze palił zaledwie 12l/100km.

Jeździ codziennie 150km, 

Na tyle jest w stanie naładować bez problemu auto z gniazdka 230v bez specjalnych, mocniejszych ładowarek.

 

Przy założeniu, ze paliwo kosztuje 5.8zl/l koszt przejechania 150km to 104.40zl. zakładające ze jeździ 21dni w miesiącu daje to 2192,4zl ; Za podobne pieniądze  ma nowe auto elektryczne, z gwarancja mobilności itd. Zostawiajac w garażu auto późnym popołudniem spokojnie naładuje samochód na +150km. Nie wiem co mam Ci jeszcze udowadniać, pomijam ze nie widze sensu-taka sytuacja ma miejsce i tyle. 

 

Papier wszystko przyjmie :ok: Prawdopodobienstwo, ze we wspolnym garazu uda sie ladowac auta za frajer przez dluzszy czas wynosi ZERO.

I naprawde nie musisz mi juz nic udowadniac, bo mnie internetowe bajki nie interesuja.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Papier wszystko przyjmie :ok: Prawdopodobienstwo, ze we wspolnym garazu uda sie ladowac auta za frajer przez dluzszy czas wynosi ZERO.

I naprawde nie musisz mi juz nic udowadniac, bo mnie internetowe bajki nie interesuja.

:chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a byłeś już w salonie?
To może skutecznie zniechęcić do marki ;]

 

Moja żona też chciała GLC albo GLE - odechciało jej się.
Wspólnik też próbował swego czasu GLE kupić dla żony - już 2 albo 3 kolejne auta kupił, a oferty w mercedesie się nie doprosił.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Papier wszystko przyjmie :ok: Prawdopodobienstwo, ze we wspolnym garazu uda sie ladowac auta za frajer przez dluzszy czas wynosi ZERO.

I naprawde nie musisz mi juz nic udowadniac, bo mnie internetowe bajki nie interesuja.

Czasem się udaje. U nas w robocie gdzie jest wspólny garaż nawet do tego zachęcali aby być eco. Nawet jakieś gniazdka dołożyli specjalnie. Aczkolwiek jakoś większego zainteresowanie tym nie było. Zwykle ładował się jeden plugin.

We wspólnocie mieszkaniowej też tego nie widzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, sherif said:

Czasem się udaje. U nas w robocie gdzie jest wspólny garaż nawet do tego zachęcali aby być eco. Nawet jakieś gniazdka dołożyli specjalnie. Aczkolwiek jakoś większego zainteresowanie tym nie było. Zwykle ładował się jeden plugin.

We wspólnocie mieszkaniowej też tego nie widzę :).

 

W robocie to co innego, czesto prad jest w cenie najmu powierzchni/garazu i nikt w to nie wnika :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondziu napisał:

No dobra bo widze ze musisz mieć wszystko za rękę policzone…

Gość miał auto które paliło sporo -większa benzyna-ale ustalmy, ze palił zaledwie 12l/100km.

Jeździ codziennie 150km, 

Na tyle jest w stanie naładować bez problemu auto z gniazdka 230v bez specjalnych, mocniejszych ładowarek.

 

Przy założeniu, ze paliwo kosztuje 5.8zl/l koszt przejechania 150km to 104.40zl. zakładające ze jeździ 21dni w miesiącu daje to 2192,4zl ; Za podobne pieniądze  ma nowe auto elektryczne, z gwarancja mobilności itd. Zostawiajac w garażu auto późnym popołudniem spokojnie naładuje samochód na +150km. Nie wiem co mam Ci jeszcze udowadniać, pomijam ze nie widze sensu-taka sytuacja ma miejsce i tyle. 

a kto bogatemu zabroni kupować auto palące 12l/100km i robić 150km dziennie . Mi np służbowe auto pali 5,5-6l/100km i robię ok. 2,2-2,5kkm miesięcznie więc koszt dla firmy to 800-850zł , dużo czy mało nie wiem . Prywatne pali ok. 7l/100km i koszt 150km to ok. 60zł ( jak bym się postarał to 50zł ) ale taki już urok Hybryd jak i MH ( palą troszkę mniej ) 

 

jak dla mnie idealne to PHEV , do miasta styknie na 50km a i w trasie da radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 13:58, pfikusny napisał:

O, a byłeś już w salonie?
To może skutecznie zniechęcić do marki ;]

 

Moja żona też chciała GLC albo GLE - odechciało jej się.
Wspólnik też próbował swego czasu GLE kupić dla żony - już 2 albo 3 kolejne auta kupił, a oferty w mercedesie się nie doprosił.

 

Byłem. Może przez znajomości, ale traktowali nas bardzo dobrze. Jeżdziłem EQC, C i GLE.

Kupiliśmy GLE diesel+elektryk. A po tygodniu doszedł jeszcze CLA, ale 3 letni. 

Bez gwiazdy nie ma jazdy :hehe:

Zmiana biegów przy kierownicy to jest coś bajecznego. Po dwóch tygodniach kręcenia się po mieście nie mogłem ruszyć Mini - ale wycieraczki włączałem koncertowo :facepalm:

 

No i żwawe są. GLE, kloc 2.6 tony ma 6.9/100. A ten drugi chyba 7. Co przy awd jest powtarzalne, więc do miasta spoko. Zresztą i tak nikt tak nie rusza.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

 

No i żwawe są. GLE, kloc 2.6 tony ma 6.9/100. A ten drugi chyba 7. Co przy awd jest powtarzalne, więc do miasta spoko. Zresztą i tak nikt tak nie rusza.

A jak bateria pusta to jakie ma osiagi? Przymierzam sie do plugina ale strach, ze nie bedzie jechac z pusta bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bateria pusta to jakie ma osiagi? Przymierzam sie do plugina ale strach, ze nie bedzie jechac z pusta bateria.
Nie ma czegoś takiego jak pusta bateria. Zawsze zostawia sobie margines. No chyba że non stop masz but w podłogę na A

Każde piszczenie gazu wykorzystuje do doładowania buforu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Nie ma czegoś takiego jak pusta bateria. Zawsze zostawia sobie margines. No chyba że non stop masz but w podłogę na A

Każde piszczenie gazu wykorzystuje do doładowania buforu.

Niby tak ale czy przyspieszenie 100-200 bedzie takie same z pelna bateria jak i z pusta po 300km jazdy autostrada? Nigdzie nie moge znalezc testow jak jedzie plugin z pusta bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Niby tak ale czy przyspieszenie 100-200 bedzie takie same z pelna bateria jak i z pusta po 300km jazdy autostrada? Nigdzie nie moge znalezc testow jak jedzie plugin z pusta bateria.

bateria nigdy nie będzie pusta , auto zawsze zostawi 20% jej pojemności 

100-200 będzie trwało pewnie z kilkanaście sekund więc i te 20% naładowania starczy by pomóc silnikowi spalinowemu 

 

w Mild Hybrid jest inaczej ( przynajmniej u mnie )

jak baterię uda się naładować do 4-5 kresek ( rzadkość ) to podczas każdego przyśpieszania ,nawet lekkiego silnik elektryczny wspomaga spalinowca 

jak bateria ma 2-3kreski ( czuli prawie cały czas )  to tylko podczas  "buta" silnik elektryczny wspomaga spalinowca 

sama bateria w Mild Hybrid ma taką pojemność , że przy "pełnym bucie" i będąc w pełni naładowaną starczy na 2min. , a w Vitarze 0-vmax trwa ok 40-50s a do utrzymywania zadanej prędkości ( czy do 30km/h czy 160km/h ) bateria nie jest potrzebna 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale czy przyspieszenie 100-200 bedzie takie same z pelna bateria jak i z pusta po 300km jazdy autostrada? Nigdzie nie moge znalezc testow jak jedzie plugin z pusta bateria.
Jest nie bedziesz robic 10 razy pod rząd takich przyspieszeń to będzie identyczne

Poza tym jak wiesz ze chcesz się "pobawic" to naciskasz SAVE i trzyma akumulator na tym sam poziomie

Korzystałem z tego zawsze jadąc z przyczepa lub w górach.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Jest nie bedziesz robic 10 razy pod rząd takich przyspieszeń to będzie identyczne

Poza tym jak wiesz ze chcesz się "pobawic" to naciskasz SAVE i trzyma akumulator na tym sam poziomie

Korzystałem z tego zawsze jadąc z przyczepa lub w górach.

Myślałem o BMW 330e albo o Mercu ale będę musiał porównać przyspieszenie vs Cupra. Nie jeżdżę jak małpa cały czas z gazem w podłodze ale byłoby miło żeby 100-200 miało na takim samym poziomie. Nie chce się przesiadać na wolniejsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o BMW 330e albo o Mercu ale będę musiał porównać przyspieszenie vs Cupra. Nie jeżdżę jak małpa cały czas z gazem w podłodze ale byłoby miło żeby 100-200 miało na takim samym poziomie. Nie chce się przesiadać na wolniejsze auto.
Szwagier przesiadł się cupry 280 na najnowsze 330i

Mimo że trochę słabsze na papierze to nie wogole czego porównywać jednak co premium to premium.

Teraz ma nowa cklase 300d ale już awd też mega komfortowy polykacz autostradowy.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał:

Myślałem o BMW 330e albo o Mercu ale będę musiał porównać przyspieszenie vs Cupra. Nie jeżdżę jak małpa cały czas z gazem w podłodze ale byłoby miło żeby 100-200 miało na takim samym poziomie. Nie chce się przesiadać na wolniejsze auto.

Przy dzisiejszym  taryfikatorze to 100-140 ( no może deko więcej ale na autostradzie po co ) może mieć znaczenie a nie 100-200

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mmaciejosss napisał:

Przy dzisiejszym  taryfikatorze to 100-140 ( no może deko więcej ale na autostradzie po co ) może mieć znaczenie a nie 100-200

Na autostradzie nie ma policji :phi: często jeżdżę poza godzinami szczytu wiec dla mnie właśnie ten czas jest najistotniejszy na codzień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Na autostradzie nie ma policji :phi: często jeżdżę poza godzinami szczytu wiec dla mnie właśnie ten czas jest najistotniejszy na codzień.

A ma  to jakieś znaczenie czy masz 100-200 w 10s czy w 20s ( strzelam oczywiście ) jak zapewne i tak non stop 200 nie jedziesz . Ja bym się bardziej skupiał na tym które auto przy wyższej prędkości mniej pali a nie szybciej osiągał vmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a byłeś już w salonie?
To może skutecznie zniechęcić do marki ;]
 
Moja żona też chciała GLC albo GLE - odechciało jej się.
Wspólnik też próbował swego czasu GLE kupić dla żony - już 2 albo 3 kolejne auta kupił, a oferty w mercedesie się nie doprosił.

Ja w ostatnim tygodniu ogarniałem GLE 450.
Trochę pracy, telefonów i mam produkcje w kwietniu i dostawę w połowie maja.

Jak się chce to można.
Jakby, chciał diesle to bym mail produkcje w 2 tygodniu lutego i dostawę w kwietniu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mmaciejosss napisał:

A ma  to jakieś znaczenie czy masz 100-200 w 10s czy w 20s ( strzelam oczywiście ) jak zapewne i tak non stop 200 nie jedziesz . Ja bym się bardziej skupiał na tym które auto przy wyższej prędkości mniej pali a nie szybciej osiągał vmax

Tak to jest przepasc. Spalanie pomijam mam srednie 10,5. CZy spali 8 czy 10 to bez znaczenia. To jest 12 zl na 100km. To jest 1200 zl na 10kkm. To przy moich przebiegach razem z zona jest po 100zl na glowe. miesiecznie. Takim pluginem ogarne miasto na pradzie na autostradzie bedzie palil pewnie wiecej wiec srednie wyjdzie podobnie.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, listoor napisał:


Ja w ostatnim tygodniu ogarniałem GLE 450.
Trochę pracy, telefonów i mam produkcje w kwietniu i dostawę w połowie maja.

Jak się chce to można.
Jakby, chciał diesle to bym mail produkcje w 2 tygodniu lutego i dostawę w kwietniu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Gdzie to klepia w Ameryce? To ma ladne osiagi jak na takiego kloca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 13:07, wujek napisał:

A jak bateria pusta to jakie ma osiagi? Przymierzam sie do plugina ale strach, ze nie bedzie jechac z pusta bateria.

Tutaj masz odpowiedz na przykładzie octy rs. 

Wyglądą, że bez prądu jednak jest słabo. Konkrety w 3:30. 

Twoje 100-200 ponad 6 sekund różnicy.

 

Edytowane przez Konrad`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Konrad` said:

Tutaj masz odpowiedz na przykładzie octy rs. 

Wyglądą, że bez prądu jednak jest słabo. Konkrety w 3:30. 

Twoje 100-200 ponad 6 sekund różnicy

 

 

NIe ma co oczekiwac cudow bez pradu, bo to na bazie 1,4TSI...

Pytanie jak czesto taka sytuacja wystepuja w praktyce.

Bo co innego wydrenowac baterie na potrzeby testow, a co innego normalna jazda :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Konrad` napisał:

Tutaj masz odpowiedz na przykładzie octy rs. 

Wyglądą, że bez prądu jednak jest słabo. Konkrety w 3:30. 

Twoje 100-200 ponad 6 sekund różnicy.

 

:panic: To jest przepaść, muszę się przejechać tym BMW tam większy silnik od tego 1.4. W octavi Nawet z prądem dramat 25s :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/26/2022 at 7:03 PM, Maciej__ said:

 

Hmm, zeby naladowac EV na takie przebiegi przez noc, to wspolnota by chyba musial miec tam superchargera w garazu ;]

Przez noc ze zwyklego gniazdka to moze naladujesz Plug-ina na 40-50km ;)

NIe wierz we wszystkie bzdury jakie przeczytasz w internecie :hehe:

 

 

3.3 kW * 8h = 26 kWh. Na miasto na 200km starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

NIe ma co oczekiwac cudow bez pradu, bo to na bazie 1,4TSI...

Pytanie jak czesto taka sytuacja wystepuja w praktyce.

Bo co innego wydrenowac baterie na potrzeby testow, a co innego normalna jazda :ok:

 

Jak w życiu jeden na prądzie przejedzie pół Warszawy, inny będzie z każdych świateł ruszał z pełnym butem i bateria pusta. 

Nie jest tajemnicą, że osiągi hybryd z rozładowaną baterią są gorsze tu akurat zadano sobie trudu, żeby to pomierzyć. 

Fakt ciekawe jak to wyjdzie w przypadku silnika o większej pojemności. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w życiu jeden na prądzie przejedzie pół Warszawy, inny będzie z każdych świateł ruszał z pełnym butem i bateria pusta. 
Nie jest tajemnicą, że osiągi hybryd z rozładowaną baterią są gorsze tu akurat zadano sobie trudu, żeby to pomierzyć. 
Fakt ciekawe jak to wyjdzie w przypadku silnika o większej pojemności. 
Ale mowa była o plug-in

Tam ciężko wypompować baterie do dna. A nawet jak mamy taki zamiar to można zmusić spaline aby każdą wolną chwilę gdy gaz nie jest w podliczę uzupełniała baterie. Do tego dłuży funkcja SAVE i CHARGE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.