Skocz do zawartości

SUV w cenie 150-250 tys zł?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pfikusny napisał:

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

Ja właśnie w tym budżecie zamówiłem XC60, dostałem nawet fajny rabat. Wersja B5, full po korek, co tylko było ;). Niby ma być w lipcu, kolega dzisiaj odbierał zamawianego w listopadzie.

Kolega ma Formentora i jakoś nie .. małe to. Nad Higlanderem się zastanawiałem, bo spory jest .. dopóki nie wsiadłem. Nawet już nie jeździłem, choć wiem, że cvy nie lubię.

SPortage jest super, ale jak Ci się nie podoba to masz Sorento, bardziej stonowane i olbrzymie w środku. Auto przypadło mi do gustu, ale trochę słabo jeździło z tym 1.6.

Jest jeszcze Stelvio, powinna być już dostępna wersja MY22 - mi to auto nie podeszło z wielu względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości rzuciłem okiem co jest w tym budżecie (otomoto - od 180 KM, pb/hybryda, awd, automat, 140-270k zł)

Z takiego szybkiego, subiektywnego przesiewu, kolejność mniej lub bardziej istotna:

 

[Edit] …czasem człowiek zaczyna coś robić (np. wklejać zdjęcia) i zdaje sobie sprawę że to bez sensu ale szkoda przerwać ;] Możesz pokazać zainteresowanej, niech sobie coś wybierze - ignorując moje sugestie i kolor na zdjęciu. Chowam w spoilerze, żeby się za każdym razem nie otwierał wszystkim ten tasiemiec ;) 

 

 

Spoiler

Prawdopodobnie kupiłbym:

 

RAV4

toyota-rav4-cennik-2022-otwarcie.jpg

CR-V

2022-Honda-CR-V-Hybrid_37.jpg

Kodiaq

skoda-kodiaq-rs-cennik-otwarcie.jpg

 

Obejrzałbym z ciekawości i/lub zamiarem zakupu:

 

Tiguan / Tiguan Allspace

x2022-Volkswagen-Tiguan-Allspace-1.jpg.pagespeed.ic.zfv7lzFXS2.webp

T-Roc R

x2022-Volkswagen-T-Roc-R-1.jpg.pagespeed.ic.lVfVBYuyCC.jpg

NX300

YipktkpTURBXy81MDMzMzhkMmM2NWFhMjNjM2E3YzAyODA0Y2Q4N2VjZS5qcGeSlQMAIM0EAM0CQJMFzQSwzQJ2

RX300

rx5.jpg

Tucson

hyundai-tucson_200917173850-164.jpg

Santa Fe

2022-Hyundai-Santa-Fe-2-5T-HTRAC-30.jpg

Sportage

x2023-Kia-Sportage-1.jpg.pagespeed.ic.JXyCVU-Llc.jpg

Sorento

2022_kia_sorento-plug-in-hybrid_4dr-suv_sx-prestige_fq_oem_1_815.jpg

CX-60

x2022-Mazda-CX-60-3.jpg.pagespeed.ic.z6z4YXEM0y.jpg

Q3

audi-q3-cennik-2022-otwarcie.jpg

Q5

Audi-Q5.jpg

GLC
mercedes-glc-cennik-2022-otwarcie.jpg

Formentor

nuova-cupra-formentor-3.jpg

XC40

bbd4b689effeb73f2b118dfb1d866556

XC60

2022-volvo-xc60_100826341_h.jpg

Wrangler

2021-Jeep%C2%AE-Wrangler-Sahara-High-Altitude-4xe.-Jeep-1.jpg?resize=708,398&ssl=1

Highlander

toyota-highlander-cennik-2022-otwarcie.jpg

GLB

2022-mercedes-benz-glb-front-left.jpg

 

Obejrzałbym i nie kupił:

 

3008

da51d8412896487f94b6039ca89df729.JPG

DS7

.101914.jpg

X1

bmw-x1-suv-4299-46359_head.jpg

X2

2021-bmw-x2-xdrive25e-1-2e4f2cafe9efd1801dcdd031ac7d24d4.jpg

X3

bmw-x3-2021.jpg

CX-5

2022-mazda-cx-5-front-left.jpg

Karoq

maxresdefault.jpg

Kuga

Ford-Kuga-2022-price-list.jpg

Across

maxresdefault.jpg

Stelvio

alfa-romeo-stelvio_100808795_h.jpg

Ateca

seat-ateca-suv-4414-48406_head.jpg

Evoque

2022-land-rover-range-rover-evoque.jpg

Discovery Sport

eff6d3a8a60021c642f961c8e1958bbc.jpeg

GLA

mercedes-gla-cennik-2022-otwarcie.jpg

 

Nawet bym nie oglądał:

 

Countryman

2022_MINI_Countryman-front-left-side.jpg

Grandland

2022-Opel-Grandland-1.jpg

Renegade

2022-Jeep-Renegade-e-Hybrid-01.jpg

Compass

Jeep-Compass-2022-%E2%80%93-skrzynka-bezpiecznikow-4.jpg

Eclipse

2022_mitsubishi_eclipse-cross_4dr-suv_sel_fq_oem_1_1600.jpg

 

Poniżej 180 KM mamy dodatkowo: Qashqai, Forester i pewnie coś jeszcze… ale chyba nie ma co sobie głowy zawracać ;)

 

 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wujek napisał:

Najpierw zorientuj sie czy cos wogole da sie kupic.

Dokładnie na vw,q5 czy sorento czeka się rok. Więc jeśli autor chce mieć auto jeszcze w roku 22 to trzeba przyjąć inne kryteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na vw,q5 czy sorento czeka się rok. Więc jeśli autor chce mieć auto jeszcze w roku 22 to trzeba przyjąć inne kryteria
Kumpel dziś zamówił (wziął to co dostępne) z mazdy cx30. Odbiór za 2 tygodnie. Auto w 100% nowe 2022 z zerowym przebiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, ppmarian said:

Kumpel dziś zamówił (wziął to co dostępne) z mazdy cx30. Odbiór za 2 tygodnie. Auto w 100% nowe 2022 z zerowym przebiegiem.

 

W Mazdzie pewnie maja troche aut na stocku :ok:

Tam opcje konfiguracji sa prawie zadne, wiec dilerzy zamawiaja najbardziej chodliwe kombinacje i zawsze cos sie znajdzie ;)

Jak ktos chce konfigurowac od podstaw to jakies 6-8 miesiecy podobniez (CX-5).

Za 2 tyg to pewnie z centralnego placu w Belgii sciagna bo tam przyplywaja statkiem.

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pfikusny napisał:

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

 

A nowy Citroen C5? Na plus, że można wykupić gwarancję nawet na 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie zdecydowanie X3 lub Q5 - trochę tego stoi na placach z roczników 2021. Sprzedaż w tym roku strasznie siadła, także może pojawia się jakieś rabaty.

 

XC60 jest jeszcze bardzo fajnym cenowo samochodem, z uwagi na rabaty. Niewątpliwym minusem jest średnie wyciszenie kabiny, a jezeli samochód ma latać w trasach, to zakładam, że ten apsket ma znacznie.

 

X3 jest rewelacyjnie wyciszone.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

W takim budżecie zdecydowanie X3 lub Q5 - trochę tego stoi na placach z roczników 2021. Sprzedaż w tym roku strasznie siadła, także może pojawia się jakieś rabaty.

 

XC60 jest jeszcze bardzo fajnym cenowo samochodem, z uwagi na rabaty. Niewątpliwym minusem jest średnie wyciszenie kabiny, a jezeli samochód ma latać w trasach, to zakładam, że ten apsket ma znacznie.

 

X3 jest rewelacyjnie wyciszone.

 

BMW odpada - przyjmijmy, że "bo tak".
Q5 - zraziłem się przy poprzednich poszukiwaniach. Tzn jak kupowaliśmy auto 3 lata temu - chcieliśmy kupić właśnie q5 (mając w tym czasie też A4). Nowe wtedy Q5 było tak tandetnie plastikowe i słabo spasowane, że jazda testowa to było chyba 5 minut i już wiedzieliśmy, że to nie to.

 

Z innych:
Mercedes - GLC - podoba się żonie. Mi - nie. Dodatkowo poziom obsługi w salonach mercedesa to jakaś kpina.
Land Rover - NIE ;]
Alfa - jakąś mi sie już ta bryła zdążyła znudzić - podobnie jak z Mazdą. Niby CX60 - noś nowego, a jednak wygląda jak staroć sprzed 3-5 lat.

Franzucy - nie jestem przekonany ;]

 

Odnośnie czasu... Mi się strasznie nie spieszy. Żona bardziej po autach dostępnych od ręki patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet w sumie dosyć mocno rozrzucony cenowo

 

do 250:

 

- GLC Coupe

- X4

- Może Elektryk? Volvo C40 - ale to zależy ja z dziennymi przebiegami

 

Do 200:

 

- X3

- Q5 - chociaż już trąci myszką

- XC60

 

Za 150 to już trzeba patrzeć w stronę Korei :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pfikusny napisał:

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

Przejedź się sportage 1.6 phev 230.

Kosztuje to to trochę ponad 200k zł wyposażone pod korek a naprawdę fajnie im wyszła ta hybryda i jazda na samym prądzie.

W środku fajna, na zewnątrz, no gust jest jak dupa  😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Chalek said:

Przejedź się sportage 1.6 phev 230.

Kosztuje to to trochę ponad 200k zł wyposażone pod korek a naprawdę fajnie im wyszła ta hybryda i jazda na samym prądzie.

W środku fajna, na zewnątrz, no gust jest jak dupa  😁

 

230 to ma zwykla hybryda (HEV) i w najwyzszej wersji kosztuje 180-190 :ok:

Pytanie czy autor ma gdzie ladowac tego PHEVa, bo jak nie to taki zakup nie ma zadnego sensu.

PHEV ma 265KM.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

230 to ma zwykla hybryda (HEV) i w najwyzszej wersji kosztuje 180-190 :ok:

Pytanie czy autor ma gdzie ladowac tego PHEVa, bo jak nie to taki zakup nie ma zadnego sensu.

PHEV ma 265KM.

 

 

O to to o pheva mi chodziło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pfikusny napisał:

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

Jest do sprzedania demo bmw x3 za 220K. Silnik 3.0 diesel.

Wczoraj roznawialem z kolegą który dostał taka ofertę od dealera. 

Tylko ze auto słabo wyposażone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pfikusny napisał:

Szukamy auta dla żony.

 

Raczej chce SUVa.
Na pewno automat.
Raczej 4x4.
Roczne przebiegi 30-40 tys km.

Najlepiej żeby gwarancja była minimum na długość leasingu (czyli 3-4 lata i około 100-150 tys km).

Przy obecnych cenach paliwa to oczywiście najlepiej żeby paliła jak najmniej.

 

Jak na razie to przeglądamy neta.
Mi wpadła w oko Cupra Formentor - nie widziałem na żywo, jej się na fotkach też podoba. Nie znam auta.
Dałoby się wyrwać jakieś Volvo XC60 w tej cenie ale wnętrze tego auta to dla mnie stylistyczna porażka.
Żona podesłała:
Kia Sportage - wg mnie to tak brzydkie, że trzeba jeździć w kominiarce żeby nikt nie rozpoznał.
Jeep Compass.... nie widzę niczego ładnego w tym aucie.
Toyota Rav4 / Highlander - nooo jakąś nie. Tzn w ostateczności. Wygląda jak auto emerytowanego nauczyciela.

 

No i mój faworyt, żona nie chce - Lexus NX...

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

 

W tym budżecie można już wybrać jakąś markę premium z fajnym silnikiem i wyposażeniem. I ja bym tak zrobił zamiast oglądać Kie i Skody.

:ok:

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW bym jednak odrzucił.
Jakieś tam GLC sobie żona wyszukała (co prawda cena z lekkim haczykiem ale wygląda całkiem przyjemnie).
Ja mam tylko dość spory uraz do marki ze względu na chyba najbardziej leniwych w świecie handlowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pfikusny napisał:

BMW bym jednak odrzucił.
Jakieś tam GLC sobie żona wyszukała (co prawda cena z lekkim haczykiem ale wygląda całkiem przyjemnie).
Ja mam tylko dość spory uraz do marki ze względu na chyba najbardziej leniwych w świecie handlowców.

 

Jak poznasz bliżej serwis to może handlowcy okażą się nie tacy źli...

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

XC60 jest jeszcze bardzo fajnym cenowo samochodem, z uwagi na rabaty. Niewątpliwym minusem jest średnie wyciszenie kabiny, a jezeli samochód ma latać w trasach, to zakładam, że ten apsket ma znacznie.

To twoje spostrzeżenia czy jakieś testy ? Porównywałeś to auto z innym ?

 

Pamietam jak chciałem kupić Superba i we wszystkich testach spuszczali się jakie to świetne auto i ciche. Niestety nawet przy szybszej jeździe miejskiej nie potwierdziłem tego. Było głośno, m.in z racji opon.

Jeździłem trochę XC90, swoim V90 zrobiłem w ost tyg niemal 3kkm po autostradach i to są mega ciche auta. Nie sądze aby w XC60 było zauważalnie głośniej, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Jak poznasz bliżej serwis to może handlowcy okażą się nie tacy źli...

;l

 

 

Serwis grupy VAGa też mnie nie przekonuje...
Co prawda serwis odwiedzamy tylko na wymiany płynów / filtrów ale już np. akcji serwisowej z przyciskami na kierownicy nie byli w stanie przeprowadzić bo elektryk tylko we wtorki i środy, a auto umówione na czwartek ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

W tym budżecie można już wybrać jakąś markę premium z fajnym silnikiem i wyposażeniem. I ja bym tak zrobił zamiast oglądać Kie i Skody.

:ok:

 

 

Ja mam trochę takie podejście, że jeśli można na auto wydać mniej, a będzie spełniało wszystkie wymagania (poza prestiżem) to czemu nie...
Zawsze to miesięczna rata będzie trochę niższa i żona sobie kupi o parę butów więcej ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pfikusny napisał:

 

Ja mam trochę takie podejście, że jeśli można na auto wydać mniej, a będzie spełniało wszystkie wymagania (poza prestiżem) to czemu nie...
Zawsze to miesięczna rata będzie trochę niższa i żona sobie kupi o parę butów więcej ;]

 

To już lepsze dobre auto niż kolejne buty do których i tak jeszcze będzie chciała torebkę, pasek, szalik i kapelusz a potem założy to może raz bo jej się odwidzi. 

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

To twoje spostrzeżenia czy jakieś testy ? Porównywałeś to auto z innym ?

 

Pamietam jak chciałem kupić Superba i we wszystkich testach spuszczali się jakie to świetne auto i ciche. Niestety nawet przy szybszej jeździe miejskiej nie potwierdziłem tego. Było głośno, m.in z racji opon.

Jeździłem trochę XC90, swoim V90 zrobiłem w ost tyg niemal 3kkm po autostradach i to są mega ciche auta. Nie sądze aby w XC60 było zauważalnie głośniej, ale może się mylę.

Oczywiście, że jeździłem. Ba, nawet rozważałem zakup, głównie przez wzgląd na cenę oraz to co się otrzymuje w zamian. Na pewno jest to trochę lepszy samochód od tych nie-premium, lecz pod względem wyposażenia/technologii jest poniżej wielkiej trójki z Niemiec.

 

Wyciszenie jest o niebo lepsze w X3 oraz Q5, tak samo układ jezdny oraz technologia.

 

Jeżeli któryś testujący w swojej publikacji wspomina, że wyciszenie lub jakiś inny element, który "delikatnie" wskazuje na minus,  to wiedz, że problem jest spory :) oglądając nawet testy XC60 Ci testujacy nie będący z głównego nurtu na to zwracają uwagę w wypadku XC60, także daje to do myślenia.

 

XC60 jest bardzo przyjemnym samochodem, w szczególności dla osób które cenią sobie po prostu przemieszczanie z punktu A do B w przytulnym wnętrzu, siedząc na bardzo wygodnych siedzeniach wersji R design. Leniwa skrzynia biegów, leniwe silniki, leniwy układ kierowniczy, itd. Samochód nastraja to spokojnego toczenia się.

 

Superb nie jest w żadnym wypadku samochodem dobrze wyciszonym, ale zawsze trzeba brać poprawkę na to, jaki ktoś ma punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pfikusny napisał:

BMW bym jednak odrzucił.
Jakieś tam GLC sobie żona wyszukała (co prawda cena z lekkim haczykiem ale wygląda całkiem przyjemnie).
Ja mam tylko dość spory uraz do marki ze względu na chyba najbardziej leniwych w świecie handlowców.

W tym roku ma byc nowe GLC zdaje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rado_ napisał:

W tym roku ma byc nowe GLC zdaje się. 

 

Może dlatego stare da się jeszcze kupić w "rozsądnej cenie". Chociaż przyznam, że z zewnątrz juz jednak trochę trąci myszką.
Jeśli chodzi o wygląd - dla mnie nowy NX odstawia wszystko inne daleeeeeko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pfikusny napisał:

 

Może dlatego stare da się jeszcze kupić w "rozsądnej cenie". Chociaż przyznam, że z zewnątrz juz jednak trochę trąci myszką.
Jeśli chodzi o wygląd - dla mnie nowy NX odstawia wszystko inne daleeeeeko.

Tylko, że NX to chyba dużo mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał:

Tylko, że NX to chyba dużo mniejszy?

 

Czy tak aż strasznie... nie wiem. Trochę mniejszy jest na pewno ale miejsca ma i tak wystarczająco.
Maj łajf jest uprzedzona do NXa trochę z tego względu, że jeździła poprzednią wersją i twierdziła, że rozstaw osi to ma za mały i przez to słabo się drogi trzyma.
RXem już jeździło jej się OK.

 

Tylko, że my na upartego dużego auta nie potrzebujemy. Nawet UX by pewnie wystarczył (nie przymierzałem się - nie wiem ile w nim miejsca ;] )

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pfikusny napisał:

 

Może dlatego stare da się jeszcze kupić w "rozsądnej cenie". Chociaż przyznam, że z zewnątrz juz jednak trochę trąci myszką.
Jeśli chodzi o wygląd - dla mnie nowy NX odstawia wszystko inne daleeeeeko.

To jest pierwszy Lexus, ktory moglbym kupic. Rzeczywiscie wygladem bije wszystkich no i w koncu multimedia daja rade. Niestety osiagi psuja wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Oczywiście, że jeździłem. Ba, nawet rozważałem zakup, głównie przez wzgląd na cenę oraz to co się otrzymuje w zamian. Na pewno jest to trochę lepszy samochód od tych nie-premium, lecz pod względem wyposażenia/technologii jest poniżej wielkiej trójki z Niemiec.

Nie powiedziałbym, rozważałem BMW i tam były braki lub dziwne wyłączenia. Co prawda w nowym cenniku Volvo zmieniło wersje wyposażenia dostępne od wielu lat i podobnie jak w BMW nieraz trzeba dużo więcej zapłacić aby dostać to na czym zależy.

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jeżeli któryś testujący w swojej publikacji wspomina, że wyciszenie lub jakiś inny element, który "delikatnie" wskazuje na minus,  to wiedz, że problem jest spory :) oglądając nawet testy XC60 Ci testujacy nie będący z głównego nurtu na to zwracają uwagę w wypadku XC60, także daje to do myślenia.

 

XC60 jest bardzo przyjemnym samochodem, w szczególności dla osób które cenią sobie po prostu przemieszczanie z punktu A do B w przytulnym wnętrzu, siedząc na bardzo wygodnych siedzeniach wersji R design. Leniwa skrzynia biegów, leniwe silniki, leniwy układ kierowniczy, itd. Samochód nastraja to spokojnego toczenia się.

Spróbuję pomierzyć głośność i w końcu się przejechać. Kolega z pracy odebrał kilka dni temu XC60 a czeka nas kilka delegacji ;). Póki co twierdzi, że jest dużo ciszej i znaczniej wygodniej niż w A4. Nie wiem natomiast czy wyniku nie zepsuje duży szyberdach, bo zarówno u niego jak i w mojej wersji jest taka pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Sorento. Oczekiwanie 10 miesięcy.
Na pewno nie Ford(Kuga za 250k? 😮 ), Mitsubishi(brak Outlandera), Suzuki(fajne jest w okolicach 100k), Opel(no proszę... :facepalm:), Nissan(też nic ciekawego).
Powiedziałbym Edge, ale nie ma, S-MAX'ów 4x4 już nie ma, Ranger to nie to zastosowanie, a Explorer za drogi (i do tego bezsensowny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To jest pierwszy Lexus, ktory moglbym kupic. Rzeczywiscie wygladem bije wszystkich no i w koncu multimedia daja rade. Niestety osiagi psuja wszystko.

 

Nie jeździłem tym modelem - skrzynia zabija czy ogólnie "mało zrywny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pfikusny napisał:

 

Nie jeździłem tym modelem - skrzynia zabija czy ogólnie "mało zrywny"?

Niby jak jeździsz normalnie to nie czuć, ze to CVT, dopiero jak dajesz w rurę. Ale to widziałem w tescie na YouTube,  wiec trzeba samemu sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Nie powiedziałbym, rozważałem BMW i tam były braki lub dziwne wyłączenia. Co prawda w nowym cenniku Volvo zmieniło wersje wyposażenia dostępne od wielu lat i podobnie jak w BMW nieraz trzeba dużo więcej zapłacić aby dostać to na czym zależy.

Spróbuję pomierzyć głośność i w końcu się przejechać. Kolega z pracy odebrał kilka dni temu XC60 a czeka nas kilka delegacji ;). Póki co twierdzi, że jest dużo ciszej i znaczniej wygodniej niż w A4. Nie wiem natomiast czy wyniku nie zepsuje duży szyberdach, bo zarówno u niego jak i w mojej wersji jest taka pozycja.

 

Jakie są braki w wyposażeniu/technologii BMW wobec Volvo?

 

Volvo nie ma nawet tak elementarnego wyposażenia jak światła matrycowe.

 

Tak, wprowadzili nowe wersje wyposażenia i szkoda, gdyż poprzednie były fajnie zdefiniowane przez lata :)

 

Nie wiem do którego A4 porównuje, lecz w trasie przy prędkościach 140 i więcej jest dużo głośniej w XC60 względem A4. Wygodniej na pewno jest w XC60 niż w ciasnawej kabinie A4.

 

Brałeś klejone szyby do XC60?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pfikusny napisał:

 

Nie jeździłem tym modelem - skrzynia zabija czy ogólnie "mało zrywny"?

Nie jest to takie CVT jak jeszcze 5-6 lat temu ale poza miastem trzeba sie do tego przyzwyczaic. W miescie IMO spoko bo czesto wylacza silnik i jezdzi sie bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

Nie jest to takie CVT jak jeszcze 5-6 lat temu ale poza miastem trzeba sie do tego przyzwyczaic. W miescie IMO spoko bo czesto wylacza silnik i jezdzi sie bardzo fajnie.

 W mieście CVT jest bardzo spoko, bo jeździ się płynnie, a do tego napęd jest zrywny podczas ruszania i szybko reaguje. To są jedyne plusy CVT. Poza tym jeździ się tym fatalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Jakie są braki w wyposażeniu/technologii BMW wobec Volvo?

 

Volvo nie ma nawet tak elementarnego wyposażenia jak światła matrycowe.

 

Tak, wprowadzili nowe wersje wyposażenia i szkoda, gdyż poprzednie były fajnie zdefiniowane przez lata :)

 

Nie wiem do którego A4 porównuje, lecz w trasie przy prędkościach 140 i więcej jest dużo głośniej w XC60 względem A4. Wygodniej na pewno jest w XC60 niż w ciasnawej kabinie A4.

 

Brałeś klejone szyby do XC60?

Np ładowarki indukcyjnej czy fotelików zintegrowanych dla dzieci. Z siedzeniami też były jakieś jaja, że trzeba było brać jakieś drogie pakiety aby nie były ala Dacia (taki akurat stał w salonie 8-)). W Volvo mi niczego nie brakowało w konfiguratorze.

Światła matrycowe (aktywne) z tego co wiem to są obecnie. W nowych wersjach jest duża różnica pomiędzy środkową a najwyższą wersją. Niektóre opcje niestety są dostępne tylko w najwyższej wersji, dlatego m.in mamy zbędne wyposażenie jak szyberdach, 4-strefowa klima czy HUD. Wcześniej było to lepiej rozbite i można było dowolnie dobierać wyposażenie. Szyb chyba nie widziałem w opcji. Pamiętam, że jedynie pakietu stylistycznego z jakimiś listwami i pneumatyki nie wybrałem.

A4 to MY19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Np ładowarki indukcyjnej czy fotelików zintegrowanych dla dzieci. Z siedzeniami też były jakieś jaja, że trzeba było brać jakieś drogie pakiety aby nie były ala Dacia (taki akurat stał w salonie 8-)). W Volvo mi niczego nie brakowało w konfiguratorze.

Światła matrycowe (aktywne) z tego co wiem to są obecnie. W nowych wersjach jest duża różnica pomiędzy środkową a najwyższą wersją. Niektóre opcje niestety są dostępne tylko w najwyższej wersji, dlatego m.in mamy zbędne wyposażenie jak szyberdach, 4-strefowa klima czy HUD. Wcześniej było to lepiej rozbite i można było dowolnie dobierać wyposażenie. Szyb chyba nie widziałem w opcji. Pamiętam, że jedynie pakietu stylistycznego z jakimiś listwami i pneumatyki nie wybrałem.

A4 to MY19.

Ale to wynika obecnie tylko i wyłącznie z faktu, że nie ma komponentów.

 

Akurat nie wiem skąd problem z siedzeniami w BMW i Audi, gdyż jest w obu przypadkach wiele możliwych opcji, niezależnie od wybranej opcji wyposażenia.

 

Te w Volvo to nie są żadne światła matrycowe, a prymitywne światła sektorowe, które działają bardzo rzadko, a do tego bardzo przeciętnie. Mijania same w sobie są kiepskie.

 

Warto dopłacić za laminowane szyby. W czasie kiedy się interesowałem XC60, to był koszt ok. 4 tys. zł. 

 

A4 MY 2019 jest bardzo dobrze wyciszone podczas jazdy w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 18:53, pfikusny napisał:

 

Jakieś opinie, o tych autach lub inne propozycje?

zakładamy że demony prędkości nie są jej potrzebne i że na auto nie chcecie czekać wiekami

dynamiczny

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x4-x4-20i-xdrive-g02-bawaria-motors-katowice-fv23-ID6E9JiE.html

oszczędny

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-2-0d-xdrive-190km-salon-polska-serwis-aso-vat-23-m-pakiet-ID6Eyp8D.html

a może RX?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx-lexus-rx300-elegance-vat-23-salon-pl-serwis-aso-gwarancja-ID6EuRiT.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.