Skocz do zawartości

Samochód z 5 niezależnymi siedzeniami


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Który segment aut ma 5 niezależnych siedzeń tak żeby zmieściły się 4 osoby dorosłe i fotelik/podstawka? Nie wiem czy coś w segmencie D się trafi czy raczej tylko minivan'y. Czasami jest potrzeba skorzystania i niestety słabo to wychodzi. 3 dzieci z tyły wchodzi ale 2 dorosłych i dziecko to można podwieźć tylko do najbliższej Żabki a nie kilkaset km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelWaw napisał(a):

C4GP czyli minivan, w sumie nawet 7 :)

Zapomniałem dodać że jak najnowszy z hydraulicznym automatem. Poza tym C4GP jest minivanem i podejrzewam że jest ciut głośniejszy od zwykłego kombi. 

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z założenia musisz szukać auta, które jest szerokie. Znajomy kilka lat temu jak mu się urodziły bliźniaki szukał auta mieszczącego na tylnym siedzeniu miejsca dla dwóch fotelików i starszego dziecka w środku. Wybór padł na X5. Przeglądał masę aut włącznie z wersjami 7osobowymi. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał(a):

Który segment aut ma 5 niezależnych siedzeń tak żeby zmieściły się 4 osoby dorosłe i fotelik/podstawka? Nie wiem czy coś w segmencie D się trafi czy raczej tylko minivan'y. Czasami jest potrzeba skorzystania i niestety słabo to wychodzi. 3 dzieci z tyły wchodzi ale 2 dorosłych i dziecko to można podwieźć tylko do najbliższej Żabki a nie kilkaset km. 

 

Peugeot Rifter ma z tylu 3 niezalezne fotele i nie kosztuje fortuny :ok:

Jesli chodzi o praktycznosc to ciezko bedzie pobic.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Konrad` napisał(a):

To z założenia musisz szukać auta, które jest szerokie. Znajomy kilka lat temu jak mu się urodziły bliźniaki szukał auta mieszczącego na tylnym siedzeniu miejsca dla dwóch fotelików i starszego dziecka w środku. Wybór padł na X5. Przeglądał masę aut włącznie z wersjami 7osobowymi. 

Coś czuję że będzie ciężko pogodzić budżet z małym przebiegiem i funkcjonalnością. 

 

57 minut temu, ArekMiz napisał(a):

S-max też ma 3 niezależne fotele z tyłu. :)

Już był w stajni. Zastanawiałem się czy jakieś kombi by się nie znalazło ale chyba jeszcze takiego nie zrobili. 

 

29 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Spore bydle, to jest minivan ?

ale wygląda jak :poo: ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co po przejrzeniu zostaje do rozpatrzenia:

1. VW Touran

2. C5 Aircross ale silnik 1.2:sciana:

3. Peugeot 5008 ale silnik 1.2 j.w. lub słaby chyba awaryjny 1.6 THP. 

4. S-max to jakies 200 kPLN. 
5. Idealny to byłby Subaru Ascent ale jakoś samochody z US sprowadzane do PL mnie nie przekonują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał(a):

2. C5 Aircross ale silnik 1.2:sciana:

3. Peugeot 5008 ale silnik 1.2 j.w. lub słaby chyba awaryjny 1.6 THP. 

 

W przypadku tych aut, jedynym sensownym silnikiem jest niestety 1,5 hdi.

Ten 1,2 to raz, ze jest za slaby, a dwa ze nigdy nie rozwiazali problemu luszczacego sie paska rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał(a):

Póki co po przejrzeniu zostaje do rozpatrzenia:

1. VW Touran

2. C5 Aircross ale silnik 1.2:sciana:

3. Peugeot 5008 ale silnik 1.2 j.w. lub słaby chyba awaryjny 1.6 THP. 

4. S-max to jakies 200 kPLN. 
5. Idealny to byłby Subaru Ascent ale jakoś samochody z US sprowadzane do PL mnie nie przekonują. 

 

To Smax najfajniejszy z tych

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lucash napisał(a):

Który segment aut ma 5 niezależnych siedzeń tak żeby zmieściły się 4 osoby dorosłe i fotelik/podstawka? Nie wiem czy coś w segmencie D się trafi czy raczej tylko minivan'y. Czasami jest potrzeba skorzystania i niestety słabo to wychodzi. 3 dzieci z tyły wchodzi ale 2 dorosłych i dziecko to można podwieźć tylko do najbliższej Żabki a nie kilkaset km. 

 

Fiat Multipla - trzeba tylko wyjąć jeden fotel 🤣

 

A na poważnie - tzw. kombivan nie wchodzi w grę?

Co do trzech foteli - wcale nie jest powiedziane, że 3 fotele będą wygodniejsze niż kanapa na której będą fotelik i dorośli. Sprawdziłbym konfigurację z fotelikiem na środku i dorosłymi po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

3 fotele będą wygodniejsze niż kanapa na której będą fotelik i dorośli. Sprawdziłbym konfigurację z fotelikiem na środku i dorosłymi po bokach.

Sprawdzane i niestety nie ma opcji żeby się zmieściły 2 osoby dorosłe i fotelik. Kombivany niektóre są fajne ale niestety podejrzewam że ich wyciszenie będzie słabe. 

Czyli podsumowując - nie ma kombi dla 5 osób. Jeszcze jeden trop - CRV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucash napisał(a):

Sprawdzane i niestety nie ma opcji żeby się zmieściły 2 osoby dorosłe i fotelik. Kombivany niektóre są fajne ale niestety podejrzewam że ich wyciszenie będzie słabe. 

Czyli podsumowując - nie ma kombi dla 5 osób. Jeszcze jeden trop - CRV. 

 

Ale CRV chyba nie ma niezaleznych foteli z tylu, tylko kanape.

To nie jest duzo auto w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale CRV chyba nie ma niezaleznych foteli z tylu, tylko kanape.

To nie jest duzo auto w srodku.

Wiem, ale czytałem test gdzie 5 chłopa jakoś siedziało bez wbijania sobie na środkowym siedzeniu zapięcia pasów. Drzwi ponoć są cienkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lucash napisał(a):

Który segment aut ma 5 niezależnych siedzeń tak żeby zmieściły się 4 osoby dorosłe i fotelik/podstawka? Nie wiem czy coś w segmencie D się trafi czy raczej tylko minivan'y. Czasami jest potrzeba skorzystania i niestety słabo to wychodzi. 3 dzieci z tyły wchodzi ale 2 dorosłych i dziecko to można podwieźć tylko do najbliższej Żabki a nie kilkaset km. 

 

 

Trochę na około ale w skodzie możesz zamówić (a do używki dołożyć) isofix na przedni fotel. Fotelik zazwyczaj zajmuje więcej miejsca na szerokość niż osoba dorosła więc jak dziecko idzie do przodu to 3 osoby z tyły się zmieszczą (na pewno tak jest w kodiaqu i superbie).  Mi się tak udaje upakować w kodiaqu 5 osób (3 dorosłych i dwójka dzieci) i kilka tras po 300-500km tak zrobiliśmy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lucash napisał(a):

Wiem, ale czytałem test gdzie 5 chłopa jakoś siedziało bez wbijania sobie na środkowym siedzeniu zapięcia pasów. Drzwi ponoć są cienkie. 

Próbujesz rozwiązać tradycyjny problem rodzin 2+3.
Ja polecam S-MAX'a, tak mam, więc polecam, wiadomo to Ford nie BMW, ale generalnie jest funkcjonalny, cichy i można robić tysiące km. Jakbyś chciał kontakt, to mam spoko dealera w KR. Tylko hybryda to eCVT - przyjemna, ale dla wciąż. Ale pojawiają się ezgmeplarze 2.0 EcoBlue A8.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AstraC napisał(a):

Próbujesz rozwiązać tradycyjny problem rodzin 2+3.
Ja polecam S-MAX'a, tak mam, więc polecam, wiadomo to Ford nie BMW, ale generalnie jest funkcjonalny, cichy i można robić tysiące km. Jakbyś chciał kontakt, to mam spoko dealera w KR. Tylko hybryda to eCVT - przyjemna, ale dla wciąż. Ale pojawiają się ezgmeplarze 2.0 EcoBlue A8.

Tylko ta cena...... Honda to 30-40 kPLN w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lucash napisał(a):

Sprawdzane i niestety nie ma opcji żeby się zmieściły 2 osoby dorosłe i fotelik. Kombivany niektóre są fajne ale niestety podejrzewam że ich wyciszenie będzie słabe. 

Czyli podsumowując - nie ma kombi dla 5 osób. Jeszcze jeden trop - CRV. 

 

jeśli zwracasz uwagę na wyciszenie, a chyba zwracasz z tego co czytałem, to nawet się nie fatyguj do Hondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AstraC napisał(a):

O ciekawe. W Fordzie jest pod tym względem elegancko! :ok: 

 

Kumpel kupował wtedy co ja Astrę, 2018 rok. Nie wiem czy od tego czasu zmienił się model, on brał jakiś nowo wchodzący. Nie pojechał wcześniej na autostradę więc było to lekkim zaskoczeniem. Auto było oddane do profesjonalnej firmy na wyciszenie, do Wrocławia jechał to zrobić, było trochę lepiej ale nadal kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który segment aut ma 5 niezależnych siedzeń tak żeby zmieściły się 4 osoby dorosłe i fotelik/podstawka? Nie wiem czy coś w segmencie D się trafi czy raczej tylko minivan'y. Czasami jest potrzeba skorzystania i niestety słabo to wychodzi. 3 dzieci z tyły wchodzi ale 2 dorosłych i dziecko to można podwieźć tylko do najbliższej Żabki a nie kilkaset km. 

C5 Aircross z 2.0 blueHdi + automat EAT8 w wersji Shine, ale dostępny był do 2020r z tym -jedynym sensownym-napędem. Wiec tylko używka wchodzi w grę. Ma 3 oddzielne fotele z tylu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 19:18, Maciej__ napisał(a):

 

Peugeot Rifter ma z tylu 3 niezalezne fotele i nie kosztuje fortuny :ok:

Jesli chodzi o praktycznosc to ciezko bedzie pobic.

To nie sa niezalezne fotele niestety. Jak to zobaczylem to byla dla mnie najwieksza porazka jaks zobaczylem, bo bylem juz gotowy kupowac Riftera. Tam jedynie kazdy z nich mozna niezaleznie zlozyc. Ale wszystkie sa na wspolnych nogach i nie maja nawet najmniejszej regukacji. ZADNEJ. Ani regulacji oparcia, ani mozliwosci przesuwania przod-tyl. NIC.

 

Sharan / Alhambra maja niezalezne 3 fotele z tylu, a w dobrej konfiguracji nawet z elektrycznie odsuwanymi drzwiami, co jedt niezwykle przydatne z gromada dzieciakow - nie wala drzwiami w sasiednie samochody i same nie musza sie z nimi szarpac. Kobieta rowniez. Doceni bardzo ta funkcje 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zuraw napisał(a):

To nie sa niezalezne fotele niestety. Jak to zobaczylem to byla dla mnie najwieksza porazka jaks zobaczylem, bo bylem juz gotowy kupowac Riftera. Tam jedynie kazdy z nich mozna niezaleznie zlozyc. Ale wszystkie sa na wspolnych nogach i nie maja nawet najmniejszej regukacji. ZADNEJ. 

 

Oglądałeś bieda wersję 😁, w wersji GT są:

 

Trzy indywidualne fotele w 2. rzędzie, składane, mocowania Isofix (x3), dwa uchwyty na kubki, gniazdo 12V w 3. rzędzie.

 

A w wersji long można dokupić 2 dodatkowe fotele do bagażnika 

Edytowane przez 51cent
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 51cent napisał(a):

 

Oglądałeś bieda wersję 😁, w wersji GT są:

 

Trzy indywidualne fotele w 2. rzędzie, składane, mocowania Isofix (x3), dwa uchwyty na kubki, gniazdo 12V w 3. rzędzie.

 

A w wersji long można dokupić 2 dodatkowe fotele do bagażnika 

Wlasnie przeczytawszy ten opis czym predzej pobieglem do dealera i.... domysl sie.... 😖

 

peugeot-rifter-cennik-interior2-1068x711.webp.04ba0beaec8c20e211a5b2e454b32364.webp

 

To sa 3 niezalezne fotele:

 

vw_sharan_2011_7.jpg.f5f0c7a416b6db5cd64dff33214701e1.jpg

 

Volkswagen_Sharan_2_0TDi_118kW_Spor_7.jpg.99d226f068aece32d27e50d992e4757a.jpg

Edytowane przez Zuraw
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 51cent napisał(a):

 

Oglądałeś bieda wersję 😁, w wersji GT są:

 

Trzy indywidualne fotele w 2. rzędzie, składane, mocowania Isofix (x3), dwa uchwyty na kubki, gniazdo 12V w 3. rzędzie.

 

A w wersji long można dokupić 2 dodatkowe fotele do bagażnika 

Byłem oglądałem Toyotę ProAce Verso i w sumie jedyną zaletą względem S-Max'a to była cena. Nic innego. Wtedy full wypas ProAce Verso vs. S-Max Titanium X to było +25k, nie mało, ale w życiu bym się nie zamienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pakafoto napisał(a):

To pozostaje VW T coś tam i Trafic. Ewentualnie Vito.

Są jeszcze niedobitki S-Max'ów, bo niestety Ford Polska przestał sprzedawać Galaxego w PL, mimo że ogólnie jest produkowany. Jeśli ktoś chce mieć VAN'a nowego to w zasadzie został się tylko S-Max lub Sharan:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-sharan-od-reki-sharan-dsg-1-4-tsi-dsg-plichta-torun-ID6EQoh4.html
Ale ja wybrałem Ford'a bo jest nowocześniejszy od VW ogólnie, Sharan na rynku jest od 2010 roku, S-Max od 2015.

Mała EDIT: Dodatkowo patrzyłem na KIA Sorento bo mi się podoba, ale miejsca na tylnej kanapie (jednak nie fotele) na szerokość mało na 3 foteliki. Generalnie SUV musi już być gigantem wtedy. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.