Skocz do zawartości

Volvo EX30


komandos80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ktoś to już oglądał, interesował się tym samochodem?

Czy na elektryki w volvo też można wynegocjować spory rabat?

Wygląda na to, że za 230tys można mieć już te wersje z napędem.4x4 o mocy ponad 400KM. Zastanawia mnie tylko jak maly jest ten samochód, czy dla 4 osobowej rodziny w ogóle się nada?

To co, ktoś może coś o tym samochodzie powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, komandos80 napisał(a):

Hej,

Ktoś to już oglądał, interesował się tym samochodem?

Czy na elektryki w volvo też można wynegocjować spory rabat?

Wygląda na to, że za 230tys można mieć już te wersje z napędem.4x4 o mocy ponad 400KM. Zastanawia mnie tylko jak maly jest ten samochód, czy dla 4 osobowej rodziny w ogóle się nada?

To co, ktoś może coś o tym samochodzie powiedzieć?

 

Youtuberzy widzieli i to bez mozliwosci jazdy.

Auto ładne szybkie i wygląda na atrakcyjne wycenione. Jeśli dzieciaki mają mniej niż 160 cm i nie zabiera się dużo bagażu, to można traktować jako rodzinne.

Po zamowieniu będzie trzeba pewnie swoje odczekać, nie widzę powodu, z którego Volvo miało dawać jakieś rabaty. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, komandos80 napisał(a):

Hej,

Ktoś to już oglądał, interesował się tym samochodem?

Czy na elektryki w volvo też można wynegocjować spory rabat?

Wygląda na to, że za 230tys można mieć już te wersje z napędem.4x4 o mocy ponad 400KM. Zastanawia mnie tylko jak maly jest ten samochód, czy dla 4 osobowej rodziny w ogóle się nada?

To co, ktoś może coś o tym samochodzie powiedzieć?

4.20, imo typowo miejskie auto a nie rodzinny wóz dla 4os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

4.20, imo typowo miejskie auto a nie rodzinny wóz dla 4os.

Ale rozstaw osi chyba 2650mm chyba, czyli prawie jak kompakt. :)

6 minut temu, HelixSv napisał(a):

nie widzę powodu, z którego Volvo miało dawać jakieś rabaty. 

Volvo jest znane z dużych rabatów, więc tak sobie pomyślałem. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, komandos80 napisał(a):

Ale rozstaw osi chyba 2650mm chyba, czyli prawie jak kompakt. :)

Szukalem ostatnio nastepcy Ateci. Siedziałem w xc40, które ma 440cm i rozstaw 2700 i jest tam ciasno i malutki bagażnik. Odpuściłem jazdy, bo nie było sensu.

Może tego jakoś nadzwyczajnie zaprojektowali i będzie lepiej z przestrzenią w środku, ale jak jest 20cm krótszy to cudów bym się nie spodziewał.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, komandos80 napisał(a):

Hej,

Ktoś to już oglądał, interesował się tym samochodem?

Czy na elektryki w volvo też można wynegocjować spory rabat?

Wygląda na to, że za 230tys można mieć już te wersje z napędem.4x4 o mocy ponad 400KM. Zastanawia mnie tylko jak maly jest ten samochód, czy dla 4 osobowej rodziny w ogóle się nada?

To co, ktoś może coś o tym samochodzie powiedzieć?

 

bierz tesle Y.

glowny powod to wiesz ile osob Cie na AK znienawidzi ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 10:44, komandos80 napisał(a):

zona powiedziala, nie

chyba, ze otworza serwis w Lodzi :)

czyli nie wiem czy dozyje :)

 

 

 

Łódź to zdalny obsłuży także pozostaje kwestia terminu tylko…, lub aż 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Łódź to zdalny obsłuży także pozostaje kwestia terminu tylko…, lub aż 😁

Podobno warto już umawiać... tak na wszelki wypadek :phi: Jak się nic nie wydarzy można zawsze slota odsprzedać 🤑

Edytowane przez zinger
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HelixSv napisał(a):

 

Tzn 2 EV w dospodarstwie domowym?

A jakieś spalinowe auto w razie, jak trzeba pojechać dalej niż pobliski Walmart?


Po paru przejażdżkach dalej elektrykiem mój strach przed ładowarkami znikł. Tak, człowiek dociera wolniej do celu ale wolniej oznacza 30 minut a nie następnego dnia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Florydzialski napisał(a):


Po paru przejażdżkach dalej elektrykiem mój strach przed ładowarkami znikł. Tak, człowiek dociera wolniej do celu ale wolniej oznacza 30 minut a nie następnego dnia. 

 

Chodzi o wyprawę do Atlanty, albo gdzieś dalej. Electrify America podobno ufać nie można. 

Odważyłbyś się EV czy może będziesz miał jakiegoś spalinowego, czy raczej na takie trasy, to tylko samolot....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HelixSv napisał(a):

 

Chodzi o wyprawę do Atlanty, albo gdzieś dalej. Electrify America podobno ufać nie można. 

Odważyłbyś się EV czy może będziesz miał jakiegoś spalinowego, czy raczej na takie trasy, to tylko samolot....?


Do Atlanty to już raczej samolot. Nie chce mi się daleko samochodem jeździć. Choć raz dojechałem aż do Charlotte, SC. 12 godzin. Gdyby nie masaż pleców w siedzeniu to bym umarł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 00:22, Florydzialski napisał(a):


Po paru przejażdżkach dalej elektrykiem mój strach przed ładowarkami znikł. Tak, człowiek dociera wolniej do celu ale wolniej oznacza 30 minut a nie następnego dnia. 

Witamy w alternatywnej rzeczywistości 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 17:22, Florydzialski napisał(a):


Po paru przejażdżkach dalej elektrykiem mój strach przed ładowarkami znikł. Tak, człowiek dociera wolniej do celu ale wolniej oznacza 30 minut a nie następnego dnia. 

Wolniej jeśli byś jechał bez zatrzymywania.

Ja jak już muszę się turlać autem to robię sobie przerwy w jakimś "Welcome center" pomiędzy stanami, czy też kawka, siczku itp  i docieram do celu na miękko, a autko mi się ładuje w momencie kiedy się od niego oddalam.

Tak samo koło mojej "pieczary". Raz czy dwa razy w tygodniu wtykam wtyczkę i idę do sklepu. 

Przy dystrybutorze z paliwem musisz (powinieneś) stać jak cymbał. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 23:51, PawelWaw napisał(a):

@Roman XXL kiedy volvo ma przyjsc z chin ? 

pochwal sie tu specyfikacja.

jak cie znam to pewnie dlozyles tyle dodatkow ze wyszlo 500k za volvo EV :jem:

 

BTW. chyba sie zgadzamy ze w EV to juz sie przyspiesza momentem silnika elektrycznego a nie moca ?

maks co można zamówić w konfiguratorze ze wszystkimi akcesoriami typu mata do bagażnika, uchwyt na narty czy naklejka na zderzak to jest 260k. Ja tam dodatków nie lubię więc wziąłem najprostszą wersję plus grzane zydle. Mogę to jeszcze zmienić, ale nie chcę ładować kasy w auto którego na oczy nie widziałem. Jak się sprawdzi i czegoś będzie brakować, to się sprzeda i zamówi nowe, ale wątpię prawdę mówiąc żeby mi czegoś tam brakowało. Tym bardziej że będę jeździł sporadycznie, raczej dla fanu niż z potrzeby.

 

BTW czy to elektryk czy diesel, czy benzyna przyspieszenie i tak zależy od mocy.

Się zastanawiam skąd w ludziach jest to przeświadczenie o tym że moment maksymalny ma jakiekolwiek znaczenie skoro niemal w ogóle nie używa się obrotów przy których on występuje kiedy maksymalnie przyspieszamy, tylko obroty mocy maksymalnej. Silniki elektryczne mają niemal "płaski" wykres mocy, dlatego nie potrzebują skrzyni biegów.

Edytowane przez Roman XXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
21 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Ciekawy ten wózek, taki przełomy dość się wydaje.

 

 

 

Pan musi sobie podregulować okulary, bo ciągle je poprawia. :old:

 

Ładne, bardzo dwuosobowe auto. 

Podoba mi się deska, minus za piano black i przełącznik rear,  przednie fotele wyglądają na wygodne, cupholdery spoko, klamki wewnętrzne super. 

Miejsce z tyłu zostawię bez komentarza... :facepalm:

 

Wróżę sporą sprzedaż. Może nawet pierwsza dziesiatka w Europie (licząc również auta z poprzedniej epoki). :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten wózek, taki przełomowy dość się wydaje.
 
 
O ile jeszcze ilość miejsca na tylnej kanapie można jakoś zaakceptować to to że nie ma Jak na nią normalnie wsiąść to jest dramat

brak miejsca na stopy i wysokości siedziska można wytłumaczyć wysoką podłogą w którą jest bateria to kompletnie nie rozumiem dlaczego tak zawężyli wejście na tylną kanapę mimo że Drzwi otwierają się na normalną szerokość - bezpieczeństwo przy zderzeniach bocznych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):

O ile jeszcze ilość miejsca na tylnej kanapie można jakoś zaakceptować to to że nie ma Jak na nią normalnie wsiąść to jest dramat

brak miejsca na stopy i wysokości siedziska można wytłumaczyć wysoką podłogą w którą jest bateria to kompletnie nie rozumiem dlaczego tak zawężyli wejście na tylną kanapę mimo że Drzwi otwierają się na normalną szerokość - bezpieczeństwo przy zderzeniach bocznych?

Mnie bardziej ciekawi jakość tego auta, jakoś mam obawy, że bliżej mu będzie do chińskich odpowiedników niż do pozostałych modeli gamy 8-).

Wnętrzem niestety nie przypomina większych modeli .. a szkoda, bo rzeczywiście fajne auto mogło być. Już nawet z tym ciasnym tyłem, w końcu to miejskie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Bagażnik jak w matizie :jem:

W jakim celu duży bagażnik w aucie miejskim? Jak obniżysz podłogę to jest tyle co mam w Cuprze. Na 4 osoby nawet na wczasy wystarczy. Rozumiem ze co tydzień świniaka i kartofle w Tesli wozisz? Ja świadomie wziąłem mniejszego elektryka bo mniejsze auto w mieście jest po prostu lepsze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Ciekawy ten wózek, taki przełomowy dość się wydaje.

 

Właśnie się przekonałem, że odpada, jestem w kolejce na testy jak tylko pojawią się w grudniu, ale chyba odpuszczę ;] Jakież to małe jest :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

W jakim celu duży bagażnik w aucie miejskim? Jak obniżysz podłogę to jest tyle co mam w Cuprze. Na 4 osoby nawet na wczasy wystarczy. Rozumiem ze co tydzień świniaka i kartofle w Tesli wozisz? Ja świadomie wziąłem mniejszego elektryka bo mniejsze auto w mieście jest po prostu lepsze.

 

Przecież to na plus było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi jakość tego auta, jakoś mam obawy, że bliżej mu będzie do chińskich odpowiedników niż do pozostałych modeli gamy default_icon_rolleyes.gif.
Wnętrzem niestety nie przypomina większych modeli .. a szkoda, bo rzeczywiście fajne auto mogło być. Już nawet z tym ciasnym tyłem, w końcu to miejskie auto.
Też mam obawy ze to juz nie będzie w środku jakość VOLVO tylko volvo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał(a):

Mnie bardziej ciekawi jakość tego auta, jakoś mam obawy, że bliżej mu będzie do chińskich odpowiedników niż do pozostałych modeli gamy

 

A ja zgaduję, że będzie podobnie jak w Polstar 2, albo xc40. Bez szału, ale solidnie. 

Podoba mi się jak Chińczycy prowadzą tę markę. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 20:45, mrBEAN napisał(a):

Ciekawy ten wózek, taki przełomowy dość się wydaje.

 

 

 

No, widziałem ten film. Wygląda na to, że tam w Szwecji za wszelką cenę postanowili zrobić konkurenta Dacii Spring. I nawet się trochę udało.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No, widziałem ten film. Wygląda na to, że tam w Szwecji za wszelką cenę postanowili zrobić konkurenta Dacii Spring. I nawet się trochę udało.

:lol:

Spring to jeden z lepiej sprzedających się EV, czyli szampany już mogą strzelać w Volvo?  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

Spring to jeden z lepiej sprzedających się EV, czyli szampany już mogą strzelać w Volvo?  😁

 

Jeśli postanowili, że chcą konkurować z Dacią to mogą się cieszyć na ten sukces. Tak jak wyżej pisałem.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 20:45, mrBEAN napisał(a):

Ciekawy ten wózek, taki przełomowy dość się wydaje.

 

Bardzo ciekawe dwuosobowe auto.

Do tej pory aby mieć niefunkcjonalne i szybkie auto kupowało się spalinowe coupe, a teraz elektrycznego crossovera.

 

Ciekawy kierunek.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 09:49, wujek napisał(a):

W jakim celu duży bagażnik w aucie miejskim? Jak obniżysz podłogę to jest tyle co mam w Cuprze. Na 4 osoby nawet na wczasy wystarczy.

 

Jak oglądałem fragment z bagażnikiem, to teoretycznie do podobnych wniosków doszedłem. Na początku ;]

Bagażnik wygląda jak w Golfie, a tym autem zapakowanym po dach jednak jeżdżę na wakacje w 4 osoby.

Ale właśnie chodzi o to pakowanie po dach ;]

Jak masz w Golfie odległośc od półki do dachu, a jak w tym Volvo?

Bo w Volvo to do półki to jest praktycznie po dach. Dalej nie ma miejsca i jest wąsko ;)

 

A i nie znam żadnej osoby, który w kucki by chciała jechać dłużej niż godzinę. Zobacz jaką powierzchnią ciała gość dotyka siedziska. Dwie kartki pocztowe maks.

Mięśnie pośladków zwyczajnie będą niedokrwione po 20 minutach.

 

A pozycja taka, przez ogromnie grubą podłogę. Te listwy zewnętrzne na progi na dole są czarne, bo czarne wyszczupla ;)

Od podłogi do dachu stawiam że miejsca mniej niż w spalinowym kompakcie, chociaż auto jest wyższe.

Ukryli to właśnie niskim siedziskiem, stąd wysoki chłop nie zawadza głową o dach.

 

Nie da rady tym dalej jechać w 4 osoby niż 100km. Tylko po mieście.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Bardzo ciekawe dwuosobowe auto.

Do tej pory aby mieć niefunkcjonalne i szybkie auto kupowało się spalinowe coupe, a teraz elektrycznego crossovera.

 

Ciekawy kierunek.

Nowoczesnym emerytom nic więcej nie potrzeba :skromny:

Dacia Spring się sprzedaje, to i takie EX30 będzie z pocałowaniem w rączkę ;) 

 

A że pudełko plastik fantastic, takie czasy idą. Będzie gorzej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Jak oglądałem fragment z bagażnikiem, to teoretycznie do podobnych wniosków doszedłem. Na początku ;]

Bagażnik wygląda jak w Golfie, a tym autem zapakowanym po dach jednak jeżdżę na wakacje w 4 osoby.

Ale właśnie chodzi o to pakowanie po dach ;]

Jak masz w Golfie odległośc od półki do dachu, a jak w tym Volvo?

Bo w Volvo to do półki to jest praktycznie po dach. Dalej nie ma miejsca i jest wąsko ;)

 

A i nie znam żadnej osoby, który w kucki by chciała jechać dłużej niż godzinę. Zobacz jaką powierzchnią ciała gość dotyka siedziska. Dwie kartki pocztowe maks.

Mięśnie pośladków zwyczajnie będą niedokrwione po 20 minutach.

 

A pozycja taka, przez ogromnie grubą podłogę. Te listwy zewnętrzne na progi na dole są czarne, bo czarne wyszczupla ;)

Od podłogi do dachu stawiam że miejsca mniej niż w spalinowym kompakcie, chociaż auto jest wyższe.

Ukryli to właśnie niskim siedziskiem, stąd wysoki chłop nie zawadza głową o dach.

 

Nie da rady tym dalej jechać w 4 osoby niż 100km. Tylko po mieście.

 

Będą kupowali przede wszystkim do miasta. Zreszta jazda poza miastem elektrykiem w Pl zwłaszcza w centralnej Polsce to masochizm. Ale tak zgadzam się bagażnik mógłby być taki jak w kompaktach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą kupowali przede wszystkim do miasta. Zreszta jazda poza miastem elektrykiem w Pl zwłaszcza w centralnej Polsce to masochizm. Ale tak zgadzam się bagażnik mógłby być taki jak w kompaktach. 
Przegięcie z tym tylnym siedzeniem. Dużo gorzej niż w obecnej klasie B nie mówiąc o suvach klasy B

To był dla mnie mocny kandydat jako auto dookoła komina w miejsce xc40 i twingo 3.

Czekam więc dalej - może nowe renault 5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał(a):

Przegięcie z tym tylnym siedzeniem. Dużo gorzej niż w obecnej klasie B nie mówiąc o suvach klasy B

To był dla mnie mocny kandydat jako auto dookoła komina w miejsce xc40 i twingo 3.

Czekam więc dalej - może nowe renault 5 ?

Renault wyglada genialnie będzie tez Alpine 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał(a):

Nie da rady tym dalej jechać w 4 osoby niż 100km. Tylko po mieście.

Volvo nie znam, ale eCitygo kilka razy jechaliśmy w 4os na weekend ponad 200km. Nie było problemów ani ze spakowaniem się, ani z miejscem czy też z zasięgiem ;). Tak wiem, 200km to nic dla diesla, ale akurat taka była odległość, ale jest to znacznie więcej niż tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał(a):

Volvo nie znam, ale eCitygo kilka razy jechaliśmy w 4os na weekend ponad 200km. Nie było problemów ani ze spakowaniem się, ani z miejscem czy też z zasięgiem ;). Tak wiem, 200km to nic dla diesla, ale akurat taka była odległość, ale jest to znacznie więcej niż tylko po mieście.

 

Znalazłem test VW Up, to chyba odpowiednik Skody.

 

 

Zobacz jak siedzi typ w tym Up, a jak w Volvo.

W Up uda leżą na siedzisku. I tak jest wygodnie.

Całe pośladki trzymają masę tułowia, a nogi masz w naturalnej pozycji

 

W Volvo siedzisz de facto na kawałkach pośladków, a nogi masz podkulone.

W Volvo właściwie by mogło byc tylko połowę siedziska, nawet byłoby wygodniej wsiadać.

Ta druga połowa nie jest potrzebna, bo nogi jej nie dotykają. Jest miejsce na oszczędność

 

 

IMG_1071.png

IMG_1073.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał(a):

Volvo nie znam, ale eCitygo kilka razy jechaliśmy w 4os na weekend ponad 200km. Nie było problemów ani ze spakowaniem się, ani z miejscem czy też z zasięgiem ;). Tak wiem, 200km to nic dla diesla, ale akurat taka była odległość, ale jest to znacznie więcej niż tylko po mieście.

 

Grafika z baterią w vw e up / ecitygo. 

 

W Volvo pewnie jest zwykły prostopadłościan. 

 

 

 

 

Screenshot_20230803_175922_Chrome.jpg

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Znalazłem test VW Up, to chyba odpowiednik Skody.

 

 

Zobacz jak siedzi typ w tym Up, a jak w Volvo.

W Up uda leżą na siedzisku. I tak jest wygodnie.

Całe pośladki trzymają masę tułowia, a nogi masz w naturalnej pozycji

 

W Volvo siedzisz de facto na kawałkach pośladków, a nogi masz podkulone.

W Volvo właściwie by mogło byc tylko połowę siedziska, nawet byłoby wygodniej wsiadać.

Ta druga połowa nie jest potrzebna, bo nogi jej nie dotykają. Jest miejsce na oszczędność

 

 

IMG_1071.png

IMG_1073.png

 

Niezła masakra, mogli to zrobić 2 miejscowe. @Roman XXL co to za g wyprodukowało VOLVO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.