Skocz do zawartości

"Nowe" 3 letnie opony


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

 

Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?

 

Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season

Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.

 

Cena zbliżona.

Edytowane przez badyl1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, badyl1982 napisał(a):

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

 

Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?

 

Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season

Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.

 

Cena zbliżona.

Of kors że nowe leżaki.

Poza tym 3 lata to żadna tragedia.

Chyba że trzymane w mokrej zalewanej co roku piwnicy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, badyl1982 napisał(a):

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

A odpowiedz na pytanie ile rocznie na tych oponach robisz kilometrów? Ja bym jeszcze od tego uzależniał decyzję. 

Czasami można kupić opony z przebiegiem rzędu 1-3 kkm bo ktoś kupił auto i zaraz zmienia (ale to raczej nie wielosezonowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, badyl1982 napisał(a):

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

 

Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?

 

Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season

Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.

 

Cena zbliżona.

 

Pytanie dlaczego ktoś sprzedaje używane opony z 2022?

 

1 minutę temu, badyl1982 napisał(a):

Leżak 350 zł/szt, nowa nowa 610 zł/szt.

 

Przy takiej cenie, brałbym tą "starą-nową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lnk napisał(a):

A nie lepiej zamiast 3 letnich nieużywanych premium kupić świeże budżetowe? Ja kupiłem w zeszłym roku Barumy i wszystko super (>25kkm zrobione).

Barum w tym rozmiarze 489 zł/szt 

Leżak Continental 350 zł/szt

Nowa Continental 610 zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, badyl1982 napisał(a):

Leżak 350 zł/szt, nowa nowa 610 zł/szt.

Przy takiej równicy, o ile sprzedawca utrzymuje gwarancję (lub jest rękojmia), można pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem nowe 6 letnie marki premium. pojeździłem 3 lata i nadal wyglądają jak nowe :) 

w związku z tym, że auto idzie na sprzedaż dołącze je do oferty.

wiem, że prawie 10 letnie opony to kryminał. moje zimówki jeździły w 100 % po mieście w którym zimy nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, janusz napisał(a):

A odpowiedz na pytanie ile rocznie na tych oponach robisz kilometrów? Ja bym jeszcze od tego uzależniał decyzję. 

Czasami można kupić opony z przebiegiem rzędu 1-3 kkm bo ktoś kupił auto i zaraz zmienia (ale to raczej nie wielosezonowe). 

Ja mam do sprzedania opony letnie z wrzesnia ubiegłego roku które  nawet od dealera nie wyjechały. Wystawiałem na OLX za 50% ceny nowych i poza dwoma kosmitami nikt nie zadzwonił

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, delco napisał(a):

Ja mam do sprzedania opony letnie z wrzesnia ubiegłego roku które  nawet od dealera nie wyjechały. Wystawiałem na OLX za 50% ceny nowych i poza dwoma kosmitami nikt nie zadzwonił

Jak popatrzysz, to jest wiele takich ofert właśnie od ludzi którzy zaraz po wyjeździe z salonu zmienili na wielosezon. Szczególnie w obrębie aut klasy A/B i trochę C.

Często trzeba dać naprawdę niską cenę aby ktoś się zainteresował.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Jak popatrzysz, to jest wiele takich ofert właśnie od ludzi którzy zaraz po wyjeździe z salonu zmienili na wielosezon. Szczególnie w obrębie aut klasy A/B i trochę C.

Często trzeba dać naprawdę niską cenę aby ktoś się zainteresował.

Wiem, dlatego dałem  50% ceny nowego kompletu. Problem moze byl wiekszy bo marka opon premium - Continental... Ale IMO 1200 zł za 4 opony Conticontact6 (czy jakos rtam) w rozmiarze małego suva to nie jakaś wygórowana cena ;) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał(a):

Pytanie jak je szybko zajedziesz jak rok dwa to nie ma się co zastanawiać i brać leżaka. 
Jak opona na 10 lat to nowa będzie lepsza.

używka bez sensu.

 

Jak na dziesięć lat, to też lepiej leżak... Nowa po 10 latach nowa też nie będzie... I jeśli wytrzyma 10 lat, to taki leżak wytrzyma przynajmniej 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał(a):

Wiem, dlatego dałem  50% ceny nowego kompletu. Problem moze byl wiekszy bo marka opon premium - Continental... Ale IMO 1200 zł za 4 opony Conticontact6 (czy jakos rtam) w rozmiarze małego suva to nie jakaś wygórowana cena ;) 

 

Ja sprzedawałem 225/40R18 - taka sama sytuacja jak Twoja. Pierwszy rok jakieś tylko "zyebyyy" - "dam 400 i biorę" , ale najpierw się wypytał czy nowe, czy nieuszkodzone, czy nienaprawiane-pytań w ch.....

Chyba na 9 miesięcy odpuściłem i znów wystawiłem i za 1/3 albo i mniej trafił się człowiek :( 

 

Teraz do nowego utargowałem w dobrej cenie drugi komplet kół z czujnikami i nokianami WR D4 i będę przekładał całe koła, bo jak podsumowałem poprzedni interes to obecny mnie taniej wyjdzie :) 

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delco napisał(a):

Ja mam do sprzedania opony letnie z wrzesnia ubiegłego roku które  nawet od dealera nie wyjechały. Wystawiałem na OLX za 50% ceny nowych i poza dwoma kosmitami nikt nie zadzwonił

 

A rozmiar jakiś standardowy, czy jakiś niski profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede musiał kupic na dniach przynajmniej tylne ,Dunlopy z 15r poparciały z biegiem lat.Teraz robie 12 tys rocznie ,ktoś mi podpowiadał o wielosezonach ,ale jakos nie przekonuja mnie na zimę ,pod wzgledem hamowania (choc zim nie ma) alatem pod względem hałasu hm..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, delco napisał(a):

Ja mam do sprzedania opony letnie z wrzesnia ubiegłego roku które  nawet od dealera nie wyjechały. Wystawiałem na OLX za 50% ceny nowych i poza dwoma kosmitami nikt nie zadzwonił

Opchnąłem ostatnio zdjęte u dealera letniawki Continentala za 70% nowych. Poszły w 3 dni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał(a):

Nie wiem czy standardowy  ;) 215/60/17 60 - produkcja 39 tydzień 2022 roku  (przynajmniej ta jedna którą sfotografowałem

Klienta trafisz albo nie.

Ja takie same z Captura sprzedałem, tyle że z 2023, za 1500. Gość był bardzo zadowolony z interesu, ja też nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.
 
Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?
 
Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season
Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.
 
Cena zbliżona.

Ja bym kupił nowe Falkeny. Bardzo fajne ciche opony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.
 
Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?
 
Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season
Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.
 
Cena zbliżona.

Warto poszukać po Facebooku na forach z nowymi autami. Ludzie nagminnie sprzedają nowe fabryczne opony bo zakładają uniwersalne. Przykład nówki Goodyear/Bridgestone w rozmiarze 245/45R19 można kupić za ok 2 kPLN.

Edit: Nie zauważyłem, że szukasz wielosezonowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapa
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Phil_ips napisał(a):


Warto poszukać po Facebooku na forach z nowymi autami. Ludzie nagminnie sprzedają nowe fabryczne opony bo zakładają uniwersalne. Przykład nówki Goodyear/Bridgestone w rozmiarze 245/45R19 można kupić za ok 2 kPLN.

Edit: Nie zauważyłem, że szukasz wielosezonowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapa

W jakim celu sprzedają,ja bym dokupił zimowe .W sumie ,wujas kupując Tipo nowe ,tez kazał im zdjąć letnie i założyc wielosezon..Ktos z was jeżdzi na wielosezonowych? jakie macie odczucia lato zima ,hałas opony latem..

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 11:58, badyl1982 napisał(a):

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

 

Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?

 

Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season

Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.

 

Cena zbliżona.

Nowe Zeetexy bym kupił. 
Po ile są? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 11:58, badyl1982 napisał(a):

Muszę kupić opony. Znalazłem okazję "nowe" opony DOT2820. Mogę też kupić używane powiedzmy z roku 2022.

 

Co byście wybrali i dlaczego? Lepiej nowe leżakowane, czy używane?

 

Opony "nowe" Continental Van Contact 4 Season

Opony używane jaki producent się trafi taki będzie.

 

Cena zbliżona.

Bierz te "nowe", to nie bolid F1 i nie ma co cudować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arek_m napisał(a):

W jakim celu sprzedają,ja bym dokupił zimowe .W sumie ,wujas kupując Tipo nowe ,tez kazał im zdjąć letnie i założyc wielosezon..Ktos z was jeżdzi na wielosezonowych? jakie macie odczucia lato zima ,hałas opony latem..

Ja jeżdżę na wielosezonowych, nie zauważyłem różnicy między letnimi, może tylko jak jest bliżej 30 stopni to bardziej huczą przy 140km/h.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał(a):

Jak kupiłem do poprzedniego auta letnie i żałowałem bo auto zaczęło ściągac a na mokrym kiepsko się trzymały asfaltu.

Bo są różne wersje.

A mowa jest o oponach do busa.

Mam CT1000 i mega opona, a u mnie nie ma miękkiej gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 17:11, arek_m napisał(a):

Ktos z was jeżdzi na wielosezonowych? jakie macie odczucia lato zima ,hałas opony latem..

 

 :yaya: 

Jeżdżąc w miarę normalnie kleją bardzo dobrze, jeśli masz czym i jeździsz ostro i dynamicznie lub przynajmniej masz mocne FWD to lepiej weź 2 kpl. Mam niedawno założone Toyo i przy 160-170+ są głośne, przy ~200  jest mało komfortowo :( na co dzień ok :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał(a):

 

 :yaya: 

Jeżdżąc w miarę normalnie kleją bardzo dobrze, jeśli masz czym i jeździsz ostro i dynamicznie lub przynajmniej masz mocne FWD to lepiej weź 2 kpl. Mam niedawno założone Toyo i przy 160-170+ są głośne, przy ~200  jest mało komfortowo :( na co dzień ok :oki: 

zwykły kompakt 100Km😅.Tak rozważam,bo tył sparciały letni i gdzieś huczy wyje przy 80 mysle ze to opony .a w kanale mam 2020r Pireli cinturato zimowe.na stalowych 15, dość grube z 7mm będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek_m napisał(a):

zwykły kompakt 100Km😅.Tak rozważam,bo tył sparciały letni i gdzieś huczy wyje przy 80 mysle ze to opony .a w kanale mam 2020r Pireli cinturato zimowe.na stalowych 15, dość grube z 7mm będzie.

 

Mam drugie auto na takich oponach i jestem zadowolony, nie zamierzam już przechodzić na 2 komplety. Najbardziej docenia się to podczas sezonowych tłumów w wulkanizacji. 😁

 

PS. Ciężarówki/autobusy też jeżdżą na oponach wielosezonowych 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, swienty napisał(a):

 

Mam drugie auto na takich oponach i jestem zadowolony, nie zamierzam już przechodzić na 2 komplety. Najbardziej docenia się to podczas sezonowych tłumów w wulkanizacji. 😁

 

PS. Ciężarówki/autobusy też jeżdżą na oponach wielosezonowych 😇

No ja  w pracy na 2 busach mam wielosezony jakies matadory z 2022ri tam jest cicho,i w starym traficu  tez ale inne i sa troche głosniejsze.,No generalnie chchiałbym sprzedac juz auto 8 lat jeżdzę.tulko dziad nie psuje sie i szkoda😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arek_m napisał(a):

No ja  w pracy na 2 busach mam wielosezony jakies matadory z 2022ri tam jest cicho,i w starym traficu  tez ale inne i sa troche głosniejsze.,No generalnie chchiałbym sprzedac juz auto 8 lat jeżdzę.tulko dziad nie psuje sie i szkoda😅

 

Ale przynajmniej nie trzeba lakierować jak meganki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał(a):

 

Ale przynajmniej nie trzeba lakierować jak meganki 😁

Megane kupili z mety ,mama zobacz ten sam rok a jak wyglada ,wzieli na drugi dzien ogólnie była zadbana ,na ale schodził tam klas juz minimalnie wie poszła.Generalnie ja dbam o wóz ,i nie ma problemu ze sprzedażą .foki nie polakieruje tez 😆

288891499_574389327590590_6993577122922320867_n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 17:11, arek_m napisał(a):

..Ktos z was jeżdzi na wielosezonowych? jakie macie odczucia lato zima

Tu opisałem moją przygodę na wielosezonowych marki premium. Wracam do sezonowych

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, arek_m napisał(a):

Osobiscie zawsze wolałem lato zima i tak mam do dziś.

Ja już nie wiem co mam sądzić ;) 

Na początku zawsze miałem lato/zima, ale nigdy nie dojeżdżałem opon do końca bo przez 5 lat robiłem po 100 000km czasem plus czasem minus i bieżnika było w opór (za to 2x continentale letnie mi wybuchły po tym czasie z racji chyba wieku, bo nie były spękane, ani naprawiane)

Przez ostatnie z 10 lat kupowałem samochód, opony letnie do żyda a w to miejsce wielosezonowych i było super. Pomijam fakt, że raz sprzedałem nowe opony za 50% a raz za 1/3 i biznes mało opłacalny.

Obecnie zamówiłem nowe auto i udało mi się kupić oryginalne felgi z czujnikami i oponami zimowymi w cenie "sklepowej" i się nie zastanawiałem.

Będę przekładał całe koła jak kiedyś. Zobaczymy czy zmian na plus będzie odczuwalna :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arek_m napisał(a):

zwykły kompakt 100Km😅.Tak rozważam,bo tył sparciały letni i gdzieś huczy wyje przy 80 mysle ze to opony .a w kanale mam 2020r Pireli cinturato zimowe.na stalowych 15, dość grube z 7mm będzie.

 

Jeśli nie wyjeżdżasz bieżnika, a opona umiera od starości, to wielosezonowe są super. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grogi napisał(a):

 

Bym się nawet nad dwoma kompletami nie zastanawiał.

 

Dobierz całoroczne do swojego klimatu w zimie i oczekiwanego poziomu śniegu.

 

w kanale leżą całe koła z oponami 20r Pirelli ,Wstepnie gdybym go nie sprzedał,bo wstawiłem nowy wątek ,pewnie kupie wielosezon może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.