Skocz do zawartości

Kompakt,van ,suv max 50-70 tyś


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że foka mk2 jeżdzi ,nie psuje się ,ale po 8 latach znudziła się ,pomału szukam czegoś młodszego.

Na dzień dzisiejszy z fokusie są do wymiany 4 opony ,rozrząd ,zrobiłem 80tyś,pasek klinowy,olej, hamulce są nowe...lampy zmatowiałe ,troche porysowane...delikatny wykwit na błotniku.

Co denerwuje mnie w foce :

hałas pow.110km/h

brak 6 biegu

 

Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:

6 bieg,

mniejszy hałas w środku,

mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...

może być z turbo,jeszcze nie miałem

młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.

90%miasto ,w trasie aby jechało te 120 km/h, były niższe obroty niz w foce 2900 przy 100k/h 5 bieg..brak 6 biegu.

Znalazłem takiego hultaja na wstępie

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-i30-modern-1-5-110km-gwarancja-aso-fv23-ID6FIgis.html

 

 

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam I30 ( służbowe ) z 2020r ale 1.4 -100km

 

zobacz jakie ma radio te z ogłoszenia ( jak moje )  - prehistoria , ale po BT gra całkiem znośnie 

silnik ( przynajmniej 1.4-100km ) do toczenia się OK i mało pali ale zapomnij o wyprzedzaniu na ostatnich biegach , dopiero zmiana na niższy i obroty pow. 4.5krpm powodują , że coś zaczyna jechać , być może w 1.5 jest inaczej 

jak już się jedzie te 140km/h to obroty ( nie pamiętam dokładnie ) ale są już w okolicach 4krpm  , przy czym hałasu nie ma za dużego , przy 160 - 5kpm 

poprawnie trzyma się drogi 

 

ale szukaj coś z AA , bo to radio z wyglądu to dramat i przydała by się navi a nie telefon na szybie 

 

jak będziesz jeździł poza miastem do 100km/h , spali poniżej 5l/100km ( przynajmniej 1.4 -100km jaki mam , raz z 50km udało mi się zejść do 4.5l )

w mieście ( 3-miasto ) trasa Gdynia - Gdańsk jadąc miastem bez specjalnych korków to uda się uzyskać 6.2-6,5l 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

mam I30 ( służbowe ) z 2020r ale 1.4 -100km

 

zobacz jakie ma radio te z ogłoszenia ( jak moje )  - prehistoria , ale po BT gra całkiem znośnie 

silnik ( przynajmniej 1.4-100km ) do toczenia się OK i mało pali ale zapomnij o wyprzedzaniu na ostatnich biegach , dopiero zmiana na niższy i obroty pow. 4.5krpm powodują , że coś zaczyna jechać , być może w 1.5 jest inaczej 

jak już się jedzie te 140km/h to obroty ( nie pamiętam dokładnie ) ale są już w okolicach 4krpm  , przy czym hałasu nie ma za dużego , przy 160 - 5kpm 

poprawnie trzyma się drogi 

 

ale szukaj coś z AA , bo to radio z wyglądu to dramat i przydała by się navi a nie telefon na szybie 

 

jak będziesz jeździł poza miastem do 100km/h , spali poniżej 5l/100km ( przynajmniej 1.4 -100km jaki mam , raz z 50km udało mi się zejść do 4.5l )

w mieście ( 3-miasto ) trasa Gdynia - Gdańsk jadąc miastem bez specjalnych korków to uda się uzyskać 6.2-6,5l 

No radio jest kiepskie, nie podoba mi się te małe... szybciej niz 120 nie jeżdzę  ,zalezy mi aby było w miarę cicho i te ok max 3 tys obr przy 120 km/h..auto głównie po Poznaniu wkoło komina ,raz w miesiąc trasa 150km..Te uturbione 1,0 czy 1,5 pewnie lepiej jadą ,ale sa droższe i nie wiem jak awaryjne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arek_m napisał(a):

Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:

6 bieg,

mniejszy hałas w środku,

mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...

może być z turbo,jeszcze nie miałem

młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.

 

Nie wiem niestety zbyt wiele o awaryjności, ale jechałem kilka razy z sąsiadem, jego służbowym Fordem Mondeo.

On miał diesla, niedawno mu wymienili na inne auto.

 

Było to auto nawet ciche. Diesla było słychać jak to diesla, ale jakieś tam szumy zewnętrzne, czy koła to było ok.

 

Jak znajdziesz jakieś roczniki w tej cenie co oczekujesz, to bym się zainteresował.

Sporo miejsca jest w tym aucie, jak potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, arek_m napisał(a):

No radio jest kiepskie, nie podoba mi się te małe... szybciej niz 120 nie jeżdzę  ,zalezy mi aby było w miarę cicho i te ok max 3 tys obr przy 120 km/h..auto głównie po Poznaniu wkoło komina ,raz w miesiąc trasa 150km..Te uturbione 1,0 czy 1,5 pewnie lepiej jadą ,ale sa droższe i nie wiem jak awaryjne są.

 

Kup sobie Golfa 7, przy takich wymaganiach to nawet 1,0TSI będzie aż nadto :ok:

  • Lubię to 8
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Kup sobie Golfa 7, przy takich wymaganiach to nawet 1,0TSI będzie aż nadto :ok:

no cos w ten deseń, takie 1,0 na pewno lepiej jedzei niz moje .Wczoraj jechałem s5 120km/h 3600obr.no az prosi sie o 6 bieg ,mało komfortowo wtedy ,a jak z awaryjnoscią..Generalnie te 1,0 tsi w golfie czy skodach1,2tsi ea211 to dobre motory? vw ,skoda,opel,z tych uturbionych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Nie wiem niestety zbyt wiele o awaryjności, ale jechałem kilka razy z sąsiadem, jego służbowym Fordem Mondeo.

On miał diesla, niedawno mu wymienili na inne auto.

 

Było to auto nawet ciche. Diesla było słychać jak to diesla, ale jakieś tam szumy zewnętrzne, czy koła to było ok.

 

Jak znajdziesz jakieś roczniki w tej cenie co oczekujesz, to bym się zainteresował.

Sporo miejsca jest w tym aucie, jak potrzebujesz.

ale który diesel?2.0 ? mondeo fajne ,wydaje mi się za duże..i do miasta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, arek_m napisał(a):

no cos w ten deseń, takie 1,0 na pewno lepiej jedzei niz moje .Wczoraj jechałem s5 120km/h 3600obr.no az prosi sie o 6 bieg ,mało komfortowo wtedy ,a jak z awaryjnoscią..Generalnie te 1,0 tsi w golfie czy skodach1,2tsi ea211 to dobre motory? vw ,skoda,opel,z tych uturbionych..

 

Tak sie składa, że w parku maszyn mam akurat focusa 1.6 i Golfa 1.0. Silnika się nie bój, miałem już wiele TSI i problemów brak.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arek_m napisał(a):

Z racji że foka mk2 jeżdzi ,nie psuje się ,ale po 8 latach znudziła się ,pomału szukam czegoś młodszego.

Na dzień dzisiejszy z fokusie są do wymiany 4 opony ,rozrząd ,zrobiłem 80tyś,pasek klinowy,olej, hamulce są nowe...lampy zmatowiałe ,troche porysowane...delikatny wykwit na błotniku.

Co denerwuje mnie w foce :

hałas pow.110km/h

brak 6 biegu

 

Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:

6 bieg,

mniejszy hałas w środku,

mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...

może być z turbo,jeszcze nie miałem

młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.

90%miasto ,w trasie aby jechało te 120 km/h, były niższe obroty niz w foce 2900 przy 100k/h 5 bieg..brak 6 biegu.

Znalazłem takiego hultaja na wstępie

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-i30-modern-1-5-110km-gwarancja-aso-fv23-ID6FIgis.html

 

 

Ten hyundai nie jest cichy i też nie jedzie, 6 bieg też jest krótki. Już 1.0 TSI jest dużo bardziej dynamiczny od 1.5 GDI.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Kup sobie Golfa 7, przy takich wymaganiach to nawet 1,0TSI będzie aż nadto :ok:

 

51 minut temu, czachabrava napisał(a):

 

Tak sie składa, że w parku maszyn mam akurat focusa 1.6 i Golfa 1.0. Silnika się nie bój, miałem już wiele TSI i problemów brak.

Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie zaproponował jakiejś mazdy :hmm:;]

  • Lubię to 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_m napisał(a):

no cos w ten deseń, takie 1,0 na pewno lepiej jedzei niz moje .Wczoraj jechałem s5 120km/h 3600obr.no az prosi sie o 6 bieg ,mało komfortowo wtedy ,a jak z awaryjnoscią..Generalnie te 1,0 tsi w golfie czy skodach1,2tsi ea211 to dobre motory? vw ,skoda,opel,z tych uturbionych..


Golfa 7 nie proponowałem, bo napisales coś o Vanie.

Myslalem ze jednak myślisz o większym aucie.

 

Golfer 7 jest bardzo cichy.

1.0TSI będzie miało niecałe 2500 obrotów przy 120km/h

 

Ja miałem wersje 115KM i było 6 biegów.

 

Te słabsze wersje co mają 5 biegów, podobno maja tak długie biegi, ze w nich 5 to jak 6 w mocniejszej wersji.

Tak przynajmniej pisali jakiś czas temu tu na AK. Nie mam jak sprawdzić czy tak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 1.0 tsi w Golfie ma długie przełożenie  5 biegu i obroty wychodzą podobnie, jak w skrzyni 6 biegowej. Z tym że te skrzynie 5 biegowe są bardziej awaryjne, bo to jest to samo, co w UPie 1.0 MPI, a jednak momentu dużo więcej w Golfie, dlatego zaproponuję G7, może być również w Variancie, jeśli potrzeba więcej miejsca, ale 1.0 110-115 KM i wtedy będzie miał skrzynię 6 b. W tym budżecie spokojnie znajdzie się polifta 2017r 1.4 125 KM, nawet w Highline. Będzie cicho, z przodu na fotelach dużo miejsca, a propos miejsca, ostatnio jeździłem Passatem B7 i tak się trochę poczułem, jak w swoim G7, jeśli chodzi o przestrzeń, wziąłem miarkę i w najszerszym miejscu z przodu, tam, gdzie się łokieć opiera, w Passacie B7 było 147 cm, natomiast w Golfie 7 jest 151 cm. Następnego dnia miałem Passata B8 i z ciekawości tu już było 153 cm, ale kokpit środkowy, kierownica już identyko z Golfem. Miejsca na tylnej kanapie nie porównuję, bo wiadomo. 

Na silnik 1.2 tsi trzeba uważać, bo zdarzają się przypadki z wadą, gdzie sporo oleju pobiera, podobnie jest z przedliftowym 1.4 122 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

ostatnio jeździłem Passatem B7 i tak się trochę poczułem, jak w swoim G7, jeśli chodzi o przestrzeń, wziąłem miarkę i w najszerszym miejscu z przodu, tam, gdzie się łokieć opiera, w Passacie B7 było 147 cm, natomiast w Golfie 7 jest 151 cm. Następnego dnia miałem Passata B8 i z ciekawości tu już było 153 cm

Aż z ciekawości poszedłem u siebie zobaczyć . U siebie w łokciach mam 147cm a pod szybą 142cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kartonik napisał(a):

Czyli można założyć, że każdy 1.4T 125 KM będzie tym bezproblemowym? :hmm:

Nie słyszałem nawet o jednym przypadku, żeby 1.4 tsi 125 KM coś dolegało, podobnie z tym mocniejszym 150 KM. Oba są w ofercie od 2015 r i spełniają normę euro 6, natomiast 122 KM i 140 KM są z normą euro 5. Problem z olejem występował głównie w wersji 122 KM od 2013 do połowy 2014r w jakimś tam procencie aut z tym silnikiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

natomiast w Golfie 7 jest 151 cm.

z ciekawości pomierzyłem Karoqa, który jest oparty na G7 - są np takie same dywaniki na podłodze - no i jest tak samo jak w G7 -> 151 cm w najszerszym miejscu na podłokietnikach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Phil_ips napisał(a):

Popatrz na Renault Megane Grandtour ale koniecznie 1.33 TCe. W budżecie kupisz dobrze wyposażone z automatem z 2018 - 2019. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz z przedłużoną gwarancją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam jest FaP widzę problemowy? ogólnie renówki nie maja problemów z elektryką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 11:29, arek_m napisał(a):

Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:

6 bieg,

mniejszy hałas w środku,

mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...

może być z turbo,jeszcze nie miałem

młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.

90%miasto ,w trasie aby jechało te 120 km/h, były niższe obroty niz w foce 2900 przy 100k/h 5 bieg..brak 6 biegu.

Znalazłem takiego hultaja na wstępie

taki spełni twoje oczekiwania :)

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-karoq-i-wlasciciel-serwis-aso-bezwypadkowy-1-0-tsi-115km-ambition-ID6FGcZW.html

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jettison napisał(a):

Jak komuś nie przeszkadza brak jednego cylindra to taki 1.0 będzie ok tym bardziej że autor nie jeździ za szybko 

 

https://zeperfs.com/en/duel7380-7642.htm

 

Ale ja szedł bym w 1.5TSI bo to na trasie oszczędny silnik przynajmniej w Octavi 4 i zapasu mocy nie zaszkodzi 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

Jak komuś nie przeszkadza brak jednego cylindra to taki 1.0 będzie ok tym bardziej że autor nie jeździ za szybko 

 

https://zeperfs.com/en/duel7380-7642.htm

 

Ale ja szedł bym w 1.5TSI bo to na trasie oszczędny silnik przynajmniej w Octavi 4 i zapasu mocy nie zaszkodzi 

Oczywiście, większy silnik i normalne 4 cylindry robią robotę, ale nawet to 1.0 jest wystarczające do codziennej jazdy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest FaP widzę problemowy? ogólnie renówki nie maja problemów z elektryką? 

W zeszłym miesiącu sprzedałem swoją Megane 1.33 TCe 140 KM, którą miałem od nowości przez 4.5 roku i 75 kkm. Zero problemów z elektryką i FAP. Całkowicie bezproblemowe auto.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przykład:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-grand-c-max-ford-grand-c-max-2016-przebieg-162-000-salon-polska-ID6Fq5EY.html
Generalnie Ford (Grand) C-Max 1.5 EB. Miałem i byłem zadowolony, cichy, dobrze się prowadzący, w trasie zaskakująco oszczędny. W mieście niestety mniej, ale ja jeździłem (szczególnie zimną) 1.6km+1.6km->postój 8h i znów 1.6km+1,6km to w mrozy - kilkanaście stopni palił 13l. Jak się przejechało na raz te >3km to wciągał 10.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 16:15, arek_m napisał(a):

ale który diesel?2.0 ? mondeo fajne ,wydaje mi się za duże..i do miasta..

 

Diesle 2.0 występowały 150KM i 180KM, ten sam silnik, tylko inna mapa, zamienialne kompem w 5 minut.

Czy za duże? No małe nie jest, ale da się tym jeździć wszędzie.

 

W dniu 14.08.2023 o 17:36, kravitz napisał(a):


Mial jakieś mocne 2.0, nie wiem jakie dokładnie.

jak 2.0 to 150KM/180KM lub Biturbo 210 KM.

 

W dniu 15.08.2023 o 12:55, Phil_ips napisał(a):

Popatrz na Renault Megane Grandtour ale koniecznie 1.33 TCe. W budżecie kupisz dobrze wyposażone z automatem z 2018 - 2019. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz z przedłużoną gwarancją.

 

To też spoko opcja, mniejsze auto, bagaznik jak w kompakcie, dość duży, ale w środku trochę ciasnawy wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich 2 latach przewinęło się u mnie:

1. 2x Megane (kombi + HB) z motorami 1.5 dCI - zacne auta, z tym że HB na miasto ideał (gabaryt), ale dla rodziny to jednak za mało, dlatego polecam kombiaka. Ten akurat był z AT (nawet nie wiem ile biegów). Fajna podwójna podłoga w kufrze, sporo miejsca w 2gim rzędzie siedzeń. Największa wada: palcujący się kokpit, a nie był to piano black.

2. Duster II 1.0 turbo benzyna - bardzo poprawny samochód. Jeżeli ktoś nie ma ciśnienia na premium-plastiki, to auto spełnia wszelkie wymagania. To była wersja chyba Laureate - kolor rudy-metalic, automatyczna klimatyzacja, fajna felga, kamery, prosty ale jednocześnie fukncjonalny system audio-navi. FIZYCZNE przyciski :ok:

3. Scala 1.0 turbo benzyna - alternatywa dla Golfa. Miejsca sporo, wykonanie jak u Skody. Super-zwrotna, super-cicha, no ale max prędkość na S8 to 120km/h, potem prawie zerowa dynamika. 

4. P208 1.2 benzyna, chyba 82KM - dramat. I wykończenie, i dynamika, i ten przekombinowany kokpit.

5. P2008 1.0 turbo benzyna. Lepiej niż P2008 z dynamiką, ale jajec nie urywało. Kokpit nadal przekombinowany, nie wiem gdzie ta aspiracja u Peżota do równania do VW jeżeli chodzi o jakość materiałów. 

6. P308 kombi 1.5 blueHDI - jak w pozostałych Peżotach powyżej. Dopóki nic nie musisz przestawić-ustawić, można tym jeżdzić. Jak musisz coś wyregulować, to macasz ten debilny tablet po środku. Dramatyczna jakość wyświetlacza iCocpit, tylko chyba 3 tryby wyświetlania danych, wszystkie nieczytelne i przekombinowane. Duży kufer, mało wydajna klimatyzacja. 

7. Kamiq 1.0 turbo-benzyna. Fajne auto, sporo miejsca, foremny kufer, ale po autostradzie tym nie polatasz. 

 

Spalanie: najmniej paliły Meganki, najwięcej Duster. Scala i Kamiq gdzieś po środku. 

Przyjemność z zjazdy na trasie: Megane, P308, Scala

Przyjemność z jazdy po mieście: Kamiq, Duster, Megane HB 

Nieprzyjemność z jazdy: P208, P2008

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AstraC napisał(a):

Jako przykład:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-grand-c-max-ford-grand-c-max-2016-przebieg-162-000-salon-polska-ID6Fq5EY.html
Generalnie Ford (Grand) C-Max 1.5 EB. Miałem i byłem zadowolony, cichy, dobrze się prowadzący, w trasie zaskakująco oszczędny. W mieście niestety mniej, ale ja jeździłem (szczególnie zimną) 1.6km+1.6km->postój 8h i znów 1.6km+1,6km to w mrozy - kilkanaście stopni palił 13l. Jak się przejechało na raz te >3km to wciągał 10.

Grand mi sie nie podoba ze względu na tył ,juz ładniejszy cmax ,gdybym miał kupowac .tylko czy 1,5 to dobry wybór i bezpieczny ..wstępnie szukałem zwykłego 1,6 125KM ,ale może byc mułowaty jak moj 1,6 😅.Fordami sie dobrze jeżdzi ..

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, arek_m napisał(a):

Grand mi sie nie podoba ze względu na tył ,juz ładniejszy cmax ,gdybym miał kupowac .tylko czy 1,5 to dobry wybór i bezpieczny ..wstępnie szukałem zwykłego 1,6 125KM ,ale może byc mułowaty jak moj 1,6 😅.Fordami sie dobrze jeżdzi ..

Na FCP będą marudzić. Ale zmieniać olej co 15kkm, rozrząd częściej niż producent przewiduje i będzie git.

Aha i nie ma co brać wersji 182KM bo w lato i tak cierpi z powodu kiepskiego IC i lubi komp obcinać czasem moc w upały przy ciśnieniu. Do tego 150KM starcza w zupełności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 19:54, AstraC napisał(a):

Na FCP będą marudzić. Ale zmieniać olej co 15kkm, rozrząd częściej niż producent przewiduje i będzie git.

Aha i nie ma co brać wersji 182KM bo w lato i tak cierpi z powodu kiepskiego IC i lubi komp obcinać czasem moc w upały przy ciśnieniu. Do tego 150KM starcza w zupełności. 

te silniki nie cierpiały na jakies wady ?niby sa poprawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 11:29, arek_m napisał(a):

Z racji że foka mk2 jeżdzi ,nie psuje się ,ale po 8 latach znudziła się ,pomału szukam czegoś młodszego.

Na dzień dzisiejszy z fokusie są do wymiany 4 opony ,rozrząd ,zrobiłem 80tyś,pasek klinowy,olej, hamulce są nowe...lampy zmatowiałe ,troche porysowane...delikatny wykwit na błotniku.

Co denerwuje mnie w foce :

hałas pow.110km/h

brak 6 biegu

 

Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:

6 bieg,

mniejszy hałas w środku,

mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...

może być z turbo,jeszcze nie miałem

młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.

90%miasto ,w trasie aby jechało te 120 km/h, były niższe obroty niz w foce 2900 przy 100k/h 5 bieg..brak 6 biegu.

Znalazłem takiego hultaja na wstępie

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-i30-modern-1-5-110km-gwarancja-aso-fv23-ID6FIgis.html

 

 

Nie wiem jak ten 1.5 ale jego poprzednik 1.4 to był muł straszny. Twój focus to przy nim rakieta 😄 Już bym wolał jakieś małe turbo. Popatrz na ceeda 1.0T jak lubisz koreańce. Albo coś z grupy VW z 1.0/1.5 Tsi. Fordowski 1.0 ecoboost też bardzo przyjemnie jeździ - z budą focusa całkiem dobrze sobie radzi - sprawdzałem.

No i to radio z przed 15 lat. W życiu bym tyle kasy nie wydał za coś bez Android Auto. Nie idź tą drogą! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że foka mk2 jeżdzi ,nie psuje się ,ale po 8 latach znudziła się ,pomału szukam czegoś młodszego.
Na dzień dzisiejszy z fokusie są do wymiany 4 opony ,rozrząd ,zrobiłem 80tyś,pasek klinowy,olej, hamulce są nowe...lampy zmatowiałe ,troche porysowane...delikatny wykwit na błotniku.
Co denerwuje mnie w foce :
hałas pow.110km/h
brak 6 biegu
 
Czego oczekuje od nowego/uzywanego samochodu:
6 bieg,
mniejszy hałas w środku,
mało awaryjny silnik i skrzynia i ogólnie...
może być z turbo,jeszcze nie miałem
młode auto,jak najmłodsze compakt ,van ,suv.
90%miasto ,w trasie aby jechało te 120 km/h, były niższe obroty niz w foce 2900 przy 100k/h 5 bieg..brak 6 biegu.
Znalazłem takiego hultaja na wstępie
 
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-i30-modern-1-5-110km-gwarancja-aso-fv23-ID6FIgis.html
 
 
Picasso c4 hdi najlepiej 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 07:16, akisel napisał(a):

Jak juz o Golfach i VW wszyscy, spójrz na Golf sportsvan. Ja, co prawda, mialem 150km i DSG, ale przed zakupem jeździłem jakimś słabszym i manual. 

Bardzo fajnie wspominamy ten samochod, polecam 

 

właśnie miałem pisać o takim.

niedawno przesiadłem się z c-max 1.8 tdci do GSV 1.4. Niewiarygodne jak to ciche jest.

No ale nie każdemu się może podobać sylwetka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alvin napisał(a):

I30 III 1.0 tgdi jest ciche i ma 6 biegów. Spalanie mi wychodzi 6-7 (przepisowe).

silnik cichy w miarę, u mnie słychać najbardziej opony, słabe wyciszenie nadkoli, golf 7 będzie tutaj niebo lepszy, ogólnie też bym polecał g7 z 1.4 jak da radę - będzie przyjemnie jeździć i wciąż mało palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

silnik cichy w miarę, u mnie słychać najbardziej opony, słabe wyciszenie nadkoli, golf 7 będzie tutaj niebo lepszy, ogólnie też bym polecał g7 z 1.4 jak da radę - będzie przyjemnie jeździć i wciąż mało palić

No z bólem muszę przyznać rację, ja mam aurisa, mój ojciec golfa 7, podobne silniki podobne roczniki, golf jest lepszy ma więcej miejsca i jest cichszy, jedyna przewaga toyoty jest większy bagażnik i trochę wyższa pozycja za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dobromir napisał(a):

No z bólem muszę przyznać rację, ja mam aurisa, mój ojciec golfa 7, podobne silniki podobne roczniki, golf jest lepszy ma więcej miejsca i jest cichszy, jedyna przewaga toyoty jest większy bagażnik i trochę wyższa pozycja za kierownicą.

 

Ciezko chyba o gorzej wyciszone auta niz Toyoty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dobromir napisał(a):

Wiesz, kwestia priorytetow, są słabiej wyciszone i może gorzej zakonserwowane ale za to kompletnie bezawaryjne.

Nieprawda, znajomy ma avensis z nalotem koło 400kkm i miał problematyczną usterkę którą dopiero za którymś razem ogarnął, trochę gratów powymieniał przy okazji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał(a):

Nieprawda, znajomy ma avensis z nalotem koło 400kkm i miał problematyczną usterkę którą dopiero za którymś razem ogarnął, trochę gratów powymieniał przy okazji ;) 

Mialem poprzednio Avensis i sprzedałem jak miała 300 tys w tym moje około 180 tys. I nigdy mi się nie zepsuła uniemożliwiając jazdę, tylko pierdoły typy czujnik od klimy czy nierówno zużywające się klocki z tyłu. Ty piszesz o aucie które przejechalo 400 tys, przy takim przebiegu wszystko już może się zepsuć, myślę że nawet producenci aut nie analizują co może w ich aucie wytrzymać przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał(a):

Nieprawda, znajomy ma avensis z nalotem koło 400kkm i miał problematyczną usterkę którą dopiero za którymś razem ogarnął, trochę gratów powymieniał przy okazji ;) 

Nieprawdopodobne-usterka przy 400kkm:nie_wiem:

Chyba w takim razie trzeba kupowac cos z 1.2THP-tam taka usterka raczej nie grozi:hehe:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 golf 7 będzie tutaj niebo lepszy, ogólnie też bym polecał g7 z 1.4 jak da radę - będzie przyjemnie jeździć i wciąż mało palić

 

Ogólnie szukałbym 1.4 140/150KM. A jak nie to 1.0TSI, bo można kupić młodsze i często z mniejszym przebiegiem auto. A podczas jazd próbnych 1.0 vs 1.4 125KM nie czuć dużej różnicy. W mieście prawie nie do wychwycenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje , drgania, kultura pracy, 3 cylindry nawet dobrze wyważone to 3 cylindry.

Sa auta ze norma jak fotel skacze przez drgania jakie ma silnik 3 cylindry na wolnych obrotach.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, trex11 napisał(a):

Wibracje , drgania, kultura pracy, 3 cylindry nawet dobrze wyważone to 3 cylindry.

Sa auta ze norma jak fotel skacze przez drgania jakie ma silnik 3 cylindry na wolnych obrotach.

 

Podaj jakiś przykład, bo sporo przerobiłem już aut z 3 cylindrami i nawet w tico nie skakał fotel... 

A akurat w golfie z 1.0 nie czuć i nie słychać że to 3 cylindry. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dobromir napisał(a):

Mialem poprzednio Avensis i sprzedałem jak miała 300 tys w tym moje około 180 tys. I nigdy mi się nie zepsuła uniemożliwiając jazdę, tylko pierdoły typy czujnik od klimy czy nierówno zużywające się klocki z tyłu. Ty piszesz o aucie które przejechalo 400 tys, przy takim przebiegu wszystko już może się zepsuć, myślę że nawet producenci aut nie analizują co może w ich aucie wytrzymać przy takim przebiegu.

 

8 godzin temu, wlad napisał(a):

Nieprawdopodobne-usterka przy 400kkm:nie_wiem:

Chyba w takim razie trzeba kupowac cos z 1.2THP-tam taka usterka raczej nie grozi:hehe:

 

ale wy to oczka na końcu nie widzieliście? ;] 

Narzekanie na usterkę trudniejszą do zdiagnozowania przy przebiegu 400kkm to właśnie była pochwała bezproblemowości tego auta i marki

Miało to też dodać nutkę ale do stwierdzenia "kompletnie bezawaryjna" bo jednak i u tojki czasem coś klęknie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 07:10, arek_m napisał(a):

te silniki nie cierpiały na jakies wady ?niby sa poprawione.

 

Moim zdaniem te co wymieniłem. Zmieniać olej co 15kkm nie na Castrola, a np. Millers ma dedykowany do Ford'a. Zmienić rozrząd wcześniej niż Ford zaleca, poza tym jakiś wielki problemów nie kojarzę. Kupiłem go z przeświadczeniem że zrobię nim 200kkm, więc zupełnie bez strachu. Myślę, że uczciwy egzemplarz te 300kkm zrobi bez jakiś cudów...
Miałem ze swojej strony polecam, można próbować 1.6 125KM ale skrzynia 5'ka, diesla bym nie brał, 1.6EB niby też jest, w sumie jak przeszedł akcję serwisową to wiele się z nim dziać również nie powinno, aby nie zdążył nikt go przegrzać. Więc to trudniej sprawdzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, arek_m napisał(a):

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-c-max-ford-c-max-1-6-ti-vct-125-km-m5-trend-compact-pierwszy-wlasciciel-ID6FL12f.html z moich okolic wolnossak długo wisi i cena zaporowa😄 wczoraj był 1,5 eb 92tyskm  15r 50tyś zł 1 wł.szybko sie sprzedał

Zobacz, przejedź się, może Tobie charakterystyka 1.6 wystarczy.
PS. Przed FL (Grand) C-Max to 1.6EB, a i zdaje się że była krótka seria w 2019 z 1.5EB ale już z FFIV R3, a nie R4, a można się naciąć bo pojemność 1.5 i też 150KM. ;] 
EDIT:
I tutaj wychodzi, że polak woli się pokazać. ;] Pakiet Design dokupiony, który w sumie nic sensownego nie wnosi, a był pakiet z automatyczną klimą i pakiet winter 1. ;] image.png.0b1c7f3d967c3daf8889652443b3d6f6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.