Skocz do zawartości

Dwa dinosaury - czyli 2023 Nissan Patrol Y62 5.6l V8


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że w końcu pojawiły się rzeczywiste dane o zużyciu paliwa. Pamiętam jak się wielokrotnie dziwiliśmy jak pisałeś, że różne potwory z V8 palą 10 litrów na setkę ;)

 

Wg mnie auto bardzo fajne, ale w połączeniu z silnikiem benzynowym to jednak porażka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w końcu pojawiły się rzeczywiste dane o zużyciu paliwa. Pamiętam jak się wielokrotnie dziwiliśmy jak pisałeś, że różne potwory z V8 palą 10 litrów na setkę
 
Wg mnie auto bardzo fajne, ale w połączeniu z silnikiem benzynowym to jednak porażka.
Alez moje stare wyniki stoja. Urbanistyka jest inna, Ile ten bedzie palil, nie wiem.

Podejrzewam, i jak mowie podejrzewam, ze zejde do tych 13 nie oczekuje 11.1l z naklejki u siebie na wsi (extra urban).Jezdze jak stara babcia juz.

Wiem, ze sasiad ma RAM Hemi, i gdyby wnetrze bylo ok to bym mial RAM w garazu, a nie Nissan. 12l u niego, ale ma odciecie 4 cylindrow, Patrol nie.

Modyfikacje zmienia mi wage, szczegolnie 80kg stali na przod, dlatego mysle robic 2' lift, ale zobaczymy, pare wypraw w bush oceni to.

Czyli chce robic ok 1,000km z jednego baku bez ciagniecia zabawek.

Zycie to zweryfikuje.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowanie wróciło?!
 
Kurde, tak sobie myślę jakie to smutne że:
* raz potrzebujesz wozić dzieci do szkoły
* dwa potrzebujesz vIlestam do tego...
Nie, hard earned cash... nie wierze w kredyty na zabawki...

Jakie to smutne, ze dzis nie wolno sobie cos kupic, zeby sie mordka cieszyla... nie ma znaczenia, czy mam wozic psa, kota czy weza, wazne ze ja sie ciesze.

Czyli, lubisz male Hybrid, EV, i sie cieszysz, kupuj... , wiele lat pisalem, wybor, wybor i wybor. Ja chce go miec, a nie byc zmuszany do nie mania krowy na siedzeniach, czy jezdzic na prund bo jakis kretyn w rzadzie mi mowi, ze ma globalne ocipienie...

Niech spier...la



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OZI napisał(a):

 

Sinik.

Stary dobry, nie do zabicia, nie dotchniety przez guana Reanault - 5.6l V8 VK56VD, 298kW czyli 405KM, 560Nm, 146KM na 1,000 kg auta. czy jak kto woli 1.46KM na kg. 7 biegowy automat.

Oczywiscie, jakis EU wynalazkow typu start-stop brak.

 

146KM na 1,000 kg auta. czy jak kto woli 1.46KM na kg - raczej  0,146KM/kg auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał(a):

Wygląda na to, że w końcu pojawiły się rzeczywiste dane o zużyciu paliwa. Pamiętam jak się wielokrotnie dziwiliśmy jak pisałeś, że różne potwory z V8 palą 10 litrów na setkę ;)

 

Wg mnie auto bardzo fajne, ale w połączeniu z silnikiem benzynowym to jednak porażka.

W tym gabarycie będzie ciężko zejść ze spalaniem poniżej 20 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał(a):

Wygląda na to, że w końcu pojawiły się rzeczywiste dane o zużyciu paliwa. Pamiętam jak się wielokrotnie dziwiliśmy jak pisałeś, że różne potwory z V8 palą 10 litrów na setkę ;)

 

Wg mnie auto bardzo fajne, ale w połączeniu z silnikiem benzynowym to jednak porażka.

Tylko europa zachodnia chce uratować świat zmuszając ludzi do przesiadki na ev ..

 Ale głupia ta reszta świata  .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bergerac napisał(a):

Wg mnie auto bardzo fajne, ale w połączeniu z silnikiem benzynowym to jednak porażka.

 

Nie w takim przypadku, zakładam że tak jak w moim Hemi, @OZI będzie miał do dyspozycji 500 Nm już od 2000 obrotówow miarę płasko do końca skali obrotomierza, żadnej turbo dziury, nic nie telepie i klekocze, tylko cichy bulgot V8 jak przyłożysz w pedał. 

 

Jedyny minus to spalanie, ale jak widać poza EU ludzie mają do tego inne podejście.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

Nie w takim przypadku, zakładam że tak jak w moim Hemi, @OZI będzie miał do dyspozycji 500 Nm już od 2000 obrotówow miarę płasko do końca skali obrotomierza, żadnej turbo dziury, nic nie telepie i klekocze, tylko cichy bulgot V8 jak przyłożysz w pedał. 

 

Jedyny minus to spalanie, ale jak widać poza EU ludzie mają do tego inne podejście.

właśnie o tym spalaniu piszę :) W naszych warunkach spalanie by pewnie wynosiło ok 25 l/100 w mieście.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bergerac napisał(a):

właśnie o tym spalaniu piszę :) W naszych warunkach spalanie by pewnie wynosiło ok 25 l/100 w mieście.

 

Jeepem mieszcze się w 20-23, mam odłączanie cylindrów ale mam też starą 5 biegową skrzynię która po mieście praktycznie nie spina konwertera. Nowsze wersje z 8Hp mają spalanie o 10% niższe

 

Patrol ma nowszą skrzynię także myślę że zmieściłby się w 20.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OZI napisał(a):

Czyli pasujemy do siebie, znalazly sie dwa dinosoury.....  a to wszystko zaczelo sie przez #$%^&* dwa kangury...

 

spacer.png

 

 

Fajna bryka ale ja mimo wszystko czekałbym na tą 70'tkę - to już chyba jeden z ostatnich modeli tego typu i zaraz nie będzie takich aut.

 

Patrząc na y62 vs starszy brat y61/gu4 już widać duże upośledzenie właściwości terenowych, także pewnie nie zrobi w PL takiej kariery jak y60/y61.

 

Co do liftu do skoro zamierzasz zakładać windę i metalowy zderzak to jak najbardziej bym zakłdał, ja założyłem Old Man Emu i auto jest nie do poznania (mam wersje +0kg bo Jeep jest typową bulwarówką, są dostępne też wersje pod dodatkowe wyposażenie/obciążenie)

 

P.s. Też jestem fanbojem nyski, mam krótkie y61

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 02:18, OZI napisał(a):

Czyli pasujemy do siebie, znalazly sie dwa dinosoury.....  a to wszystko zaczelo sie przez #$%^&* dwa kangury...

 

(...)

 

 

 

Brzydkie toto okrutnie ale na szczęście będziesz to oglądał głownie od wewnątrz. Widziałem testy tego wynalazku, zadziwiająco sprawny w terenie.

 

 

Zobacz sobie też "towing test" bo tam jednak widać, że rządzą silniki turbodoładowane.

 

Mi w Nissanie nie pasują przede wszystkim archaiczne multimedia ale jeśli u Ciebie nie jest to tak ważne to auto się pewnie sprawdzi.

:ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał(a):

Śmieje się.  W europie auto które pali 10 litrów to już smok a po drugiej stronie globu bardzo dobrze sprzedają się wozy które mają zużycie paliwa 20 litrów 😋

 

No ale jedno z drugim jest związane bo przy takim wielkim i tak słabo zaludnionym kraju to sobie mogą kopcić spalinami do upadłego a szanse, że się uduszą są niewielkie. U nas wygląda to inaczej.

Ale żeby powalczyć trochę z mitami to ZTCW u nich też promowane są elektryki bo do jazdy po mieście się sprawdzają a do jazdy poza miastem to każdy ma i tak inny samochód.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No ale jedno z drugim jest związane bo przy takim wielkim i tak słabo zaludnionym kraju to sobie mogą kopcić spalinami do upadłego a szanse, że się uduszą są niewielkie. U nas wygląda to inaczej.

Ale żeby powalczyć trochę z mitami to ZTCW u nich też promowane są elektryki bo do jazdy po mieście się sprawdzają a do jazdy poza miastem to każdy ma i tak inny samochód.

 

Ryb zgadzam sie z Tobą , tylko u nas elektryki promowane są jako zbawienie świata i dlatego to ratowanie świata dla Europejczyka kosztuje krocie .  A tym czasem Ozi , Florydziak kupują sobie auta które palą po 20 litrów. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin79 napisał(a):

Ryb zgadzam sie z Tobą , tylko u nas elektryki promowane są jako zbawienie świata i dlatego to ratowanie świata dla Europejczyka kosztuje krocie .  A tym czasem Ozi , Florydziak kupują sobie auta które palą po 20 litrów. 

 

 

 

Florydziak ma EV i PHEV z tego co pamietam 😄 

 

Wez też poprawkę jak wygląda miejsce, gdzie teraz mieszka OZI :)

 

A co do Australii i pewnie w duzych miastach zacznie sie pojawiac coraz wiecej EV. Przez pierwsze 7 miesiecy br. kupili juz o 50% wiecej blenderów niż za cały 2022. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał(a):

 

Florydziak ma EV i PHEV z tego co pamietam 😄 

 

Wez też poprawkę jak wygląda miejsce, gdzie teraz mieszka OZI :)

 

A co do Australii i pewnie w duzych miastach zacznie sie pojawiac coraz wiecej EV. Przez pierwsze 7 miesiecy br. kupili juz o 50% wiecej blenderów niż za cały 2022. 

Tak tak, Florydziak to tylko taki przypadek Amerykanina który jeździ v8 😋...  zresztą też ma rację zaraz cały świat będzie jeździł na chińskich bateria i silnikach elektrycznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

Tak tak, Florydziak to tylko taki przypadek Amerykanina który jeździ v8 😋...  zresztą też ma rację zaraz cały świat będzie jeździł na chińskich bateria i silnikach elektrycznych .

 

I całymi samochodami ;) nie tylko made in China ale designed and built in China.

 

BYD właśnie wprowadza 2 modele do EU

PC01.jpg

 

Cytat

BYD products are now available in several European markets: Norway, Sweden, Denmark, the UK, France, Germany, the Netherlands, Belgium, Austria and Spain, with more to follow imminently.

 

ten mały w Irlandii startuje ponizej 30k€

Większy ceny zblizone do TM3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

I całymi samochodami ;) nie tylko made in China ale designed and built in China.

 

BYD właśnie wprowadza 2 modele do EU

PC01.jpg

 

 

ten mały w Irlandii startuje ponizej 30k€

Większy ceny zblizone do TM3

Kiepsko widzę przyszłość europejskich gigantów motoryzacyjnych.  W Europie będziemy mieli takie Detriot

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

W tym gabarycie będzie ciężko zejść ze spalaniem poniżej 20 ;]

 

E tam… V8 w Volvo powtarzalne 15 i to LPG na 100km z kilku ostatnich zbiorników tzn 14.7-15.5. Jak gniotę bardzo to do 20l LPG na 100km. Spokojna trasa do 120km/h na benzynie to niecałe 9l na 100km. 
Pomruk V8 cieszy 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym gabarycie będzie ciężko zejść ze spalaniem poniżej 20 ;]
 
Z pol baku, wg komputera siedzimy na rowne 17l, ale zobaczymy. Missus Ozi sie dorwala, wiec noga ciezka...

Wyglad cegly nie pomaga....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Florydziak to tylko taki przypadek Amerykanina który jeździ v8 ...  zresztą też ma rację zaraz cały świat będzie jeździł na chińskich bateria i silnikach elektrycznych .
Ale florydziak nie ma V8 on ma raptem R4 :ee:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 11:41, grogi napisał(a):

Kurde, tak sobie myślę jakie to smutne że:

* raz potrzebujesz wozić dzieci do szkoły

* dwa potrzebujesz vIlestam do tego...

A co w tym smutnego? U mnie też dzieciak jeździ C klasą w kombi do szkoły a spokojnie mógłby klasą A. To po prostu auto rodzinne czy to do szkoły czy na wycieczkę, u niego tak samo

 

W dniu 10.09.2023 o 20:46, Marcin79 napisał(a):

Ze  nadal bezkarnie można kupować takie smoki . Powinni szybko zakazać i również promować ev w Australii .😋

jaki to smok, swego czasu takie pojemności były nazywane small block

a poza tym w EU też sobie możesz kupić takie smoczki w wydaniu europejskim

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/jaguar-f-pace-v8-svr-kamery360-meridian-sound-system-ID6F3V1i.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/land-rover-defender-110-5-0-v8-525-ps-awd-auto-ID6FmLkz.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/audi-r8-coup-5-2l-v10-performance-rwd-s-tronic-2023-bang-olufsen-ID6FLm4C.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-klasa-s-s-680-business-class1278588-ID6FOytU.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bentley-bentayga-bentley-bentayga-4-0-v8-s-black-black-orange-22-naim-ID6FDdM8.html

 

koszt jak widać od 1 do 3 działek po 1000m2 pod Warszawą, co dla przeciętnego rolnika posiadającego ze 3-6 ha nie jest dużym wydatkiem ;) 

u nas jak widać cena jest już odpowiednia gdyż V8 to luksus, jednak ceny aut z USA jak mustang itd są połowe niższe i już za 250tys można sobie latać V8 

 

A że nie jest to tak popularne to wiadomo, cena paliwa robi swoje oraz wszelkie "podatki". Wystarczy spojrzeć na zarobki w Australii. Tam nie ma już takiej przepaści. Zarobki są podobne. Za to towar tańszy. Ot państwo dla ludu a nie ludzie dla państwa... 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, grogi napisał(a):

 

To, że infrastruktura publiczna jest do kitu i musicie osobiście wozić dzieciaki do szkoły. 

 

Wg mnie to nie problem infrastruktury ;) Kiedys byla duzo gorsza i dzieciaki same dawaly rade ;]

Obecnie okolice szkol przed 8 to jest jeden wielki korek i balagan...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał(a):

ale ja wożę do prywatnej szkoły... ;] 

 

Na Marsie? 

 

Z jakiegoś powodu zdecydowałeś, że chcesz swoje bąbelki wozić. Albo nie miały jak dojechać, albo okolica nie jest bezpieczna, albo nie chcesz im dać samodzielności... 

 

Którykolwiek z powyższych powodów wywołuje u mnie smutek... 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał(a):

 

Na Marsie? 

 

Z jakiegoś powodu zdecydowałeś, że chcesz swoje bąbelki wozić. Albo nie miały jak dojechać, albo okolica nie jest bezpieczna, albo nie chcesz im dać samodzielności... 

 

Którykolwiek z powyższych powodów wywołuje u mnie smutek... 

 

lepsza edukacja ot co, przykładowo w tygodniu ma 9h angielskiego z czego 4h z native... i to już słychać po jednym roku

chce go uzbroić na przyszłość w dobre narzędzia, czyli w tzw wędke a nie rybę 

 

a prywatnych szkół nie ma jak grzyby po deszczu

Edytowane przez bielaPL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wg mnie to nie problem infrastruktury ;) Kiedys byla duzo gorsza i dzieciaki same dawaly rade ;]

Obecnie okolice szkol przed 8 to jest jeden wielki korek i balagan...

 

Ja bym tutaj jednak dodał kwestie puszczania w obecnych czasach dziecka samego do tej szkoły. No jednak nie odważę się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

lepsza edukacja ot co, przykładowo w tygodniu ma 9h angielskiego z czego 4h z native... i to już słychać po jednym roku

chce go uzbroić na przyszłość w dobre narzędzia, czyli w tzw wędke a nie rybę 

 

a prywatnych szkół nie ma jak grzyby po deszczu

W której klasie bąbelek?

9h angielskiego niby fajne, o ile więcej niż normalnie, o 7?

Ile do tego dochodzi matmy i innych, ile dziennie bąbelek spędza godzin w tej szkole?

Polecę klasykiem z AK, wiela taka szkoła się ceni?

Tak, wiem że jak po szkole państwowej dokupię prywatnie zajęcia to też kosztują mnie czas i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stig napisał(a):

Ja bym tutaj jednak dodał kwestie puszczania w obecnych czasach dziecka samego do tej szkoły. No jednak nie odważę się. 

W jakim wieku jest że się boisz?

Dziecko zawsze będzie dzieckiem, a od cyca kiedyś oderwać trzeba.

Ja woziłem do 3 klasy włącznie (w 3 klasie czasami pozwalaliśmy młodej by sama wracała).

 Od 4 chodzi sama, jak będzie lipna pogoda podrzucę.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

W jakim wieku jest że się boisz?

Dziecko zawsze będzie dzieckiem, a od cyca kiedyś oderwać trzeba.

Ja woziłem do 3 klasy włącznie (w 3 klasie czasami pozwalaliśmy młodej by sama wracała).

 Od 4 chodzi sama, jak będzie lipna pogoda podrzucę.

Dopiero zacznie w przyszłym roku przygodę szkolną więc nie rozważam nawet innej opcji. Z resztą nawet nie wiem czy jest z racji komunikacji między wioskami. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał(a):

Z resztą nawet nie wiem czy /inna opcja/ jest z racji komunikacji między wioskami. 

 

I nie uważasz, że to smutne? Że życie na wiosce, a w takiej Oz nawet w mieście, wymaga, żebyś miał samochód albo dwa?

 

Że cykl życia dyktuje przywieź-zawieź? Każde spotkanie z przyjaciółmi, każda lekcja pianina i później każda impreza to będzie wożenie bąbelków?

 

Że dzieciaki nie uczą się samodzielności i decydowania o sobie od najmłodszych lat? Że jak mają akurat dzisiaj ochotę, to będą w domu 20 minut później, ale pójdą na lody albo spacerem przez park? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał(a):

 

I nie uważasz, że to smutne? Że życie na wiosce, a w takiej Oz nawet w mieście, wymaga, żebyś miał samochód albo dwa?

 

Że cykl życia dyktuje przywieź-zawieź? Każde spotkanie z przyjaciółmi, każda lekcja pianina i później każda impreza to będzie wożenie bąbelków?

 

Że dzieciaki nie uczą się samodzielności i decydowania o sobie od najmłodszych lat? Że jak mają akurat dzisiaj ochotę, to będą w domu 20 minut później, ale pójdą na lody albo spacerem przez park? 

Z 1 strony tak, a z 2 inaczej.

Wolałbyś żeby cisnęły do innej wsi 8km z buta do szkoły jak moi rodzice?

Nie znały innego świata poza swoją wioską, polem na którym musieli robić od małego i najbliższego miasteczka od wielkiego dzwona, a impreza to ognisko po zbiorach ziemniaków.

Kumam, chciałbyś mieć skomunikowane wioski zbiorkomem i zachowaną logistykę małolatów jak w mieście, ale tak się nie da.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Z 1 strony tak, a z 2 inaczej.

Wolałbyś żeby cisnęły do innej wsi 8km z buta do szkoły jak moi rodzice?

 

Wolałbym, żeby miały szkolny autobus. 

 

5 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Nie znały innego świata poza swoją wioską, polem na którym musieli robić od małego i najbliższego miasteczka od wielkiego dzwona, a impreza to ognisko po zbiorach ziemniaków.

Kumam, chciałbyś mieć skomunikowane wioski zbiorkomem i zachowaną logistykę małolatów jak w mieście, ale tak się nie da.

 

Zbiorkomem się może nie da. Autobus szkolny 4x (raz rano, trzy razy po południu) dobę jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał(a):

Zbiorkomem się może nie da. Autobus szkolny 4x (raz rano, trzy razy po południu) dobę jak najbardziej tak.

Każdy by wolał, ale z tymi autobusami szkolnymi to chyba też różnie jest?

W gminie obok widziałem ogłoszenie by w ramach obowiązku dowozu do szkoły zgłaszać się do UG po bilety miesięczne na PKS.

Na wioskach gdzie mam rodzinę, autobus szkolny jest i jeździ 2x dziennie (jezeli tak mozna to nazwać), rano ok 7 wyjazd i powrót ok 17. Niezależnie na którą ma dzieciak to wyjeżdża o 7 i wraca o 17.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 10:06, Maciej__ napisał(a):

 

Wg mnie to nie problem infrastruktury ;) Kiedys byla duzo gorsza i dzieciaki same dawaly rade ;]

 

 

No. Autem wiozę syna 20-30min w zależności od tych korków.

Komunikacją publiczną 1h 20min. Bardzo fajna ta infrastruktura. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 22:04, ZUBERTO napisał(a):

Tak, wiem że jak po szkole państwowej dokupię prywatnie zajęcia to też kosztują mnie czas i pieniądze.

 

To nie to samo, w prywatnej może poznać dzieci polityków PiS.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2023 o 13:15, grogi napisał(a):

 

Wolałbym, żeby miały szkolny autobus. 

 

 

Zbiorkomem się może nie da. Autobus szkolny 4x (raz rano, trzy razy po południu) dobę jak najbardziej tak.

 

Autobus szkolny ma szansę powodzenia tylko w przypadku szkoły lokalnej a nie prywatnej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.