Skocz do zawartości

W jakim stylu łazienka?


denissbe

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, denissbe napisał(a):

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.

jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, denissbe napisał(a):

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.

W marketach budowlanych ma gotowe aranżacje z wyceną i materiałami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, denissbe napisał(a):

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.

Ale wiesz co, dobrze by było określić czy dom czy mieszkanie, rozmiar (w blokach są mniejsze, w domach bywa że rozmiar na więcej pozwala), wie chociaż w jaki styl (nowoczesny, klasyczny, egipski, jakieś spa, kolory w skali szarości, połączenie z drewnem....) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, denissbe napisał(a):

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.

Taki aby pasował do reszty mieszkania. Całość powinna być: "z jednej bajki".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie takie proste. Najpierw niech poogląda sobie aranżacje i zdecyduje w którym kierunku iść. Ciemny/jasny, biały/niebieski, prosty/rokokoko etc....

Potem musi zdecydować, czy chce np. kabinę, czy wannę, umywalkę wolno stojącą, czy na szafce etc.. Kolejny krok to pomiary i sprawdzenie, co z tego co wymyśliła jej się tam zmieści. Co z tego, że wymyśli sobie walk in, jak on zabierze połowę łazienki i nie zmieści kibelka, albo czegoś innego. Jak ma sprzęt to teraz płytki. Te również warto pasować wielkością do ścian. Na jednej ścianie dany wymiar płytek będzie się ładnie układał, a za to na kolejnych trzeba będzie dużo ciąć i sztukować. Przykładowo ma  płytki 80x40, a ściana ma 170, to wyjdzie jej pasek 10 cm z którymś trzeba coś zrobić etc. Jak już mniej więcej dobierze kształt i wielkość płytek, ma wizję koloru, dobrała mniej więcej wyposażenie, rozplanowała meble to już jest z górki :). Szuka w sklepach, idzie na ustępstwa, wymyśla modyfikacje na bieżąco w zależności od tego co jest do dostania..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.
Styl obojętny, ale niech dąży do tego, że jak sobie zrobię w niej półnagie zdjęcie, to łazienka będzie na tym zdjęciu miłym, stonowanym tłem, a nie rzeczą, na która zwraca się uwagę w pierwszej kolejności.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 10:49, denissbe napisał(a):

Podajcie jakieś pomysły na nową łazienkę ? Koleżanka ma gołe ściany i zero pomysłów. Ja też nie mam koncepcji co jej podpowiedzieć.

Po taniości.

Na ściany i podłogę panele winylowe, z promocji. Jak wybierasz najtańsze, to masz jeden problem mniej - nie musisz zastanawiać się, co wybrać, tylko bierzesz, co jest.

Kupuj w Castoramie, bo tam można robić zwroty nawet pojedynczych paneli :ok:

Kabina gotowa, kompletna do wstawienia, za 800 pln, kompakt - jakiś cersanit z promocji marketowej za 300 pln.

 

I koleżanka doceni, ze jesteś oszczędny i ogarnięty :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w temacie bo robiłem remont 3 miesiące temu.

Całość wyszła 30 tys. z robocizną. Łazienka jakieś 9m2

Moje uwagi i spostrzeżenia:

 

1. Nie kupisz wszystkiego w jednym sklepie. My tak chcielismy w castoramie, a potem sie okazywalo, że czegośnie mają , że tylko z wystawy a to że muszą zamowić albo mamy jechac do innej casto.

2.Finalnie płytki kupione w merze, armatura w casto, mercury market a część przez net.

3. Plusem kupowania w sklepach typu casto to fakt ze możesz oddać część lub ją wymienić.

4. Remont miał trwać 1 m-c , trwał 3 miesiące.

5. Monter to mój sąsiad i pewnie dlatego, ale robił powoli i dokladnie. Najważniejsze że kibelek był do samego końca.

6. Elektronike kupowałem na allegro. To wszystko i tak jest szmelc wiec nie ma co przeplacać. Czyli lampki led, kinkiet, żarówki itd.

7. Syfon do wanny kup najlepszy jaki jest. Do umywalki obojętnie bo łatwo wymienić.

8. Stelaż tylko geberit mój był duo coś tam. Sąsiad mowił, że reszta to szmelc.

9. Lustro miałem cięte.

10. Umywalkę kup sobie głęboką, tak żeby mozna było łeb umyć awaryjnie. Ja mam taką w której nie mogę tego zrobić i to był błąd.

11. Bałem się walk ina ale się sprawdza. Trzeba dobrze zrobić spad i odpływ, dlatego mam próg. Walk in ma szerokość 1 metra, ale moim zdaniem za duzy. Wolałbym teraz mniejszy ale pomiędzy umywalkę a szybę wstawiłbym szafkę.  

12. Wszystko co podwieszane się u mnie sprawdza, łatwo umyć wszystko pod.

13. Mam podłogówkę, bo chciałem i jest to super rozwiązanie.

 

 

 

20231226_103535.jpg.e328b5d6c53d07da7e25d450564d1010.jpg

 

20231226_103544.jpg.d7329b02dadb5e1b2d07b8877f62c490.jpg20231226_103544.jpg.d7329b02dadb5e1b2d07b8877f62c490.jpg

 

 

 

20231226_103549.jpg.e74b54e281927f6dbd5a4a00275bedb4.jpg

 

 

 

 

20231226_103554.jpg.ebfca1d597f9ae99087da38ca4cf0155.jpg

 

20231226_103557.jpg.2c6e11b1c37a04434fbdac9d4fe87879.jpg

 

20231226_103603.jpg.7ad297f043b7888e73d9a81cc6574a68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2023 o 11:13, tomecki napisał(a):

Ten wątek to przecież jest do zablokowania. Powstał tylko po to, żeby spamerzy mogli linkować, nie wiem czemu to tutaj zostało. Szkoda kilobajtów na odpowiadanie.

Dokładnie, autor i @Juusta505 pojawili się tylko, żeby zostawić tu reklamę, a kącikowicze się w wątku "produkują". Jak mam dość liberalne podejście do forum i nawet samych reklam, tak tutaj uważam że należy się ban za brak szacunku dla innych użytkowników. Zostawili "śmiecia" i cisza, a ludzie doradzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Dokładnie, autor i @Juusta505 pojawili się tylko, żeby zostawić tu reklamę, a kącikowicze się w wątku "produkują". Jak mam dość liberalne podejście do forum i nawet samych reklam, tak tutaj uważam że należy się ban za brak szacunku dla innych użytkowników. Zostawili "śmiecia" i cisza, a ludzie doradzają. 

Reklamodawca został wyeliminowany,

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

to proszę jaśniej ;]

 

 

"Ten wątek to przecież jest do zablokowania. Powstał tylko po to, żeby spamerzy mogli linkować, nie wiem czemu to tutaj zostało. Szkoda kilobajtów na odpowiadanie."

 

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomecki napisał(a):

 

"Ten wątek to przecież jest do zablokowania. Powstał tylko po to, żeby spamerzy mogli linkować, nie wiem czemu to tutaj zostało. Szkoda kilobajtów na odpowiadanie."

 

;]

 

 

oj tam, oj tam ;]

forum nie wymydli się od tego 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deszczowyRoman napisał(a):

Co to za plytki w kabinie prysznicowej?

 

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

wygląda na lastryko ;] 

https://www.tubadzin.pl/produkt/macchia-blue-mat-plytka-gresowa-197800?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA1rSsBhDHARIsANB4EJZOeQJ4BxsWiUlKiR3_mUV9B-2jqhyzP-zKwGLGmVHmuKlavA5mhX0aAkIxEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 11:30, rwIcIk napisał(a):

Wyglada jak trochę nowszy gumoleon / nowsze gumoleum czy "plastikowo-gumowy" panel.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.