Skocz do zawartości

Sprawdzenie nowego auta z salonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za miesiąc odbieram nową Mazdę z salonu w Warszawie. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z odbiorem. Poważnie zastanawiam się nad wynajęciem kogoś kto pomoże mi sprawdzić auto pod kątem uszkodzeń, napraw, niedociągnięć, braków w wyposażeniu etc.

 

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?
 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • rwIcIk zmienił tytuł na Sprawdzenie nowego auta z salonu

Końcem 2017 roku zamówiłem alfę przez internet w salonie odległym jakieś 175 kilometrów.

Pierwsze i jedyne oględziny zrobiłem jak została dostarczona do mnie na firmowej lawecie pod garaż.

Kierowca zjechał z niej przymocował tablice rejestracyjne pokazał z grubsza co i jak.

Razem obeszli żeśmy auto dookoła wsiadł ze mną do kabiny i zajechałem do garażu.

Żadnego mierzenia czy większego sprawdzania nie było. Do dziś nic niepokojącego nie znalazłem.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hiszpanin69 napisał(a):

Witam,

 

Za miesiąc odbieram nową Mazdę z salonu w Warszawie. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z odbiorem. Poważnie zastanawiam się nad wynajęciem kogoś kto pomoże mi sprawdzić auto pod kątem uszkodzeń, napraw, niedociągnięć, braków w wyposażeniu etc.

 

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?
 

 

Szykujesz się jak na zakup używanego auta z USA od handlarza z Radomia :phi:

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto pewnie kosztuje pierdyliald monet, więc się nie dziwię. Teoretycznie nie powinno być malowane ale zdarzają się przypadki, więc nie zaszkodzi miernikiem oblecieć. 

Fakt, że trochę kwas ale lepiej od razu się dowiedzieć o jakiejś przygodzie lakierniczej niż przy sprzedaży auta.

Ale wielkiego cyrku bym nie robił. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braki jak najbardziej możesz sprawdzić czy wszystko jest zgodnie ze specyfikacją, czy wszystko działa. A potem podjechać do kogoś kto sprawdzi pozostałe Twoje wątpliwości. Jak coś wyjdzie to wracasz do salonu z awanturą. W godzinę auta nie polakierujesz :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po odbiorze auta lecę prosto do obklejenia folią, jakieś 2-3 km do przejechania. Poprosiłem detailera o pomoc właśnie z odbiorem, może już bez mierzenia lakieru miernikiem, ale tak żeby jakaś obiektywna, na chłodno osoba oprócz mnie była, bo ja w euforii mogę ważnych rzeczy nie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hiszpanin69 napisał(a):

Ogólnie po odbiorze auta lecę prosto do obklejenia folią, jakieś 2-3 km do przejechania. 

 

A jaki model odbierasz? 

Pytam z czystej ciekawosci ;) 

Folia przejrzysta czy jakiś bajer ze zmianą koloru robisz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

Miernik lakieru, kup  przez internet, przy odbiorze sprawdzisz

nie no, taki dobry miernik swoje kosztuje, a na raz to mi nie opłaca się kupować, poza tym, nie znam się na tym osobiście więc wolę jednak wynająć specjalistę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hiszpanin69 napisał(a):

Witam,

 

Za miesiąc odbieram nową Mazdę z salonu w Warszawie. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z odbiorem. Poważnie zastanawiam się nad wynajęciem kogoś kto pomoże mi sprawdzić auto pod kątem uszkodzeń, napraw, niedociągnięć, braków w wyposażeniu etc.

 

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?
 

robiłem raz pomiary skody fabii

pozostałe auta przy których byłem na odbiorze nówek nie mierzyłem, teraz mam miernik to z ciekawości mógłbym zmierzyć

 

Skup się przede wszystkim na rysach lakieru, zabrudzeniach tapicerki i podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Ta folia to poprawia kolor lub połysk? 

zabezpiecza lakier przed czynnikami zewnętrznymi

...

 

chodź osobiście wolałbym zainwestować w jakiś wosk na podwozie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ochronna PPF - to ma za zadanie ochronić lakier przed odpryskami, zarysowaniami etc. 

 

2 minuty temu, bielaPL napisał(a):

robiłem raz pomiary skody fabii

pozostałe auta przy których byłem na odbiorze nówek nie mierzyłem, teraz mam miernik to z ciekawości mógłbym zmierzyć

 

Skup się przede wszystkim na rysach lakieru, zabrudzeniach tapicerki i podsufitki

I jak ta Skoda wyszła? Wszystko gitara było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hiszpanin69 napisał(a):

Folia ochronna PPF - to ma za zadanie ochronić lakier przed odpryskami, zarysowaniami etc. 

 

I jak ta Skoda wyszła? Wszystko gitara było?

Nowe odbierałem

peugeot 107

fiat bravo

skoda fabia

kia ceed

 

Oprócz fabii wszystkie były kupowane z zeszłego rocznika czyli stały po kilka mc na placu. Każde z nich w swojej historii zostało zmierzone czujnikiem później. Wszystkie wyszły bezwypadkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Jak ktoś się boino lakier to bardziej powinien się bać o co innego. 

 

I gdzie tam wyzej wyczytales, ze auto nie ma zabezpieczenia?

O ile dobrze kojarze, to chyba wszystkie Mazdy wyjezdaja w standardze z Omega od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

I gdzie tam wyzej wyczytales, ze auto nie ma zabezpieczenia?

O ile dobrze kojarze, to chyba wszystkie Mazdy wyjezdaja w standardze z Omega od kilku lat.

Dokładnie, od 2019 wszystkie mazdy mają bardzo dobre zabezpieczenia antykradzieżowe i w 2022 albo 2023, 0,01% skradzionych aut to właśnie były mazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odebrałem samochód z salonu, żona na to że nie ten kolor zamawiała. Telefon do salonu że mają go sobie zabierać... przyjechała laweta, zabrali, za 3 miesiące odbieraliśmy w odpowiednim kolorze. 

 

 

Lepiej sprawdzić co się odbiera przed wyjazdem z salonu. :oki:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, G.O.A.T. napisał(a):

Kiedyś odebrałem samochód z salonu, żona na to że nie ten kolor zamawiała. Telefon do salonu że mają go sobie zabierać... przyjechała laweta, zabrali, za 3 miesiące odbieraliśmy w odpowiednim kolorze. 

 

 

Lepiej sprawdzić co się odbiera przed wyjazdem z salonu. :oki:

Do tego specjalisty nie trzeba xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

Kiedyś odebrałem samochód z salonu, żona na to że nie ten kolor zamawiała. Telefon do salonu że mają go sobie zabierać... przyjechała laweta, zabrali, za 3 miesiące odbieraliśmy w odpowiednim kolorze. 

 

 

Lepiej sprawdzić co się odbiera przed wyjazdem z salonu. :oki:

Auto zarejestrowane ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

Kiedyś odebrałem samochód z salonu, żona na to że nie ten kolor zamawiała. Telefon do salonu że mają go sobie zabierać... przyjechała laweta, zabrali, za 3 miesiące odbieraliśmy w odpowiednim kolorze. 

 

 

Lepiej sprawdzić co się odbiera przed wyjazdem z salonu. :oki:

 

Kiedyś zamówiliśmy biały a przyjechał i zarejestrowali czarny. Nie odebraliśmy, bo udało się tę drobną niezgodność zauważyć.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 10:54, hiszpanin69 napisał(a):

Witam,

 

Za miesiąc odbieram nową Mazdę z salonu w Warszawie. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z odbiorem. Poważnie zastanawiam się nad wynajęciem kogoś kto pomoże mi sprawdzić auto pod kątem uszkodzeń, napraw, niedociągnięć, braków w wyposażeniu etc.

 

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?
 

 

Jeśli to nie Tesla to można przyjść, wziąć kluczyki, wsiąść i odjechać. Przynajmniej ja tak do tej pory robiłem*.

 

 

 

 

* PS. No, chyba że się kolor nie zgadza.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał(a):

 

Kiedyś zamówiliśmy biały a przyjechał i zarejestrowali czarny. Nie odebraliśmy, bo udało się tę drobną niezgodność zauważyć.

;l

Auto w leasingu czyli banku nie Twoje 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał(a):

To tak trochę jak z telefonem , a kiedys z pilotem do TV. 

 

Warto przede wszystkim fotele zafoliować. W dawnych latach sąsiad po odebraniu Poloneza przez kilka lat z fabryczną folią na fotelach jeździł.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał(a):

Auto w leasingu czyli banku nie Twoje 🤪

 

Ależ oczywiście. To leasing dał dupy z kolorem, zwłaszcza że było źle wpisane w zamówieniu i zwracaliśmy na to uwagę. Twierdzili, że to tylko błąd w systemie, auto przyjdzie w dobrym kolorze. Cóż, nie przyszło a diler je tak zdążył zarejestrować.

 

Skończyło się dodatkowymi dwoma miesiącami czekania na odpowiedni egzemplarz. Ale żeby nie było, stanęli na wysokości zadania, dali dodatkowe 5k rabatu i voucher na tydzień nad morzem warty bodaj kolejne 4.

:ok:

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał(a):

 

To podstawa!!! :) Kierownica musi być prosto, inaczej cała przyjemność z jazdy autem jest jak krew w piach ;] 

 

No, chyba że po rondzie jeździsz. Wtedy to nawet lepiej bo łatwiej guziczkami operować.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hiszpanin69 napisał(a):

W salonie? I co, było coś do czego można było się przyczepić?

 

Na parkingu przed salonem. Co do lakieru nie, kilka chromów zgłosiłem, bo miały małe wgniotki. Wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 10:54, hiszpanin69 napisał(a):

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?

 

Z salonu odebrałem łącznie pięć nowych pojazdów i nigdy nie mierzyłem. Tydzień temu odebrałem Karoqa i rano, jak pojechałem po dokumenty do rejestracji, to go sobie obejrzałem w świetle naturalnym (na parkingu dealera przed przygotowaniem do odbioru), a po południu, to już tylko podpis, ustanowienie użytkownika w systemie auta, gratulacje i do domu :). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MARS napisał(a):

 

Z salonu odebrałem łącznie pięć nowych pojazdów i nigdy nie mierzyłem. Tydzień temu odebrałem Karoqa i rano, jak pojechałem po dokumenty do rejestracji, to go sobie obejrzałem w świetle naturalnym (na parkingu dealera przed przygotowaniem do odbioru), a po południu, to już tylko podpis, ustanowienie użytkownika w systemie auta, gratulacje i do domu :). 

też tak odbierałem auta - rzut okiem na karoserię, kilka słów o wnętrzu, papiery, kluczyki i w drogę :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Ależ oczywiście. To leasing dał dupy z kolorem, zwłaszcza że było źle wpisane w zamówieniu i zwracaliśmy na to uwagę. Twierdzili, że to tylko błąd w systemie, auto przyjdzie w dobrym kolorze. Cóż, nie przyszło a diler je tak zdążył zarejestrować.

 

Skończyło się dodatkowymi dwoma miesiącami czekania na odpowiedni egzemplarz. Ale żeby nie było, stanęli na wysokości zadania, dali dodatkowe 5k rabatu i voucher na tydzień nad morzem warty bodaj kolejne 4.

:ok:

Fizol już by tak łatwo nie miał. Biznesmeni szanowani są 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sdss napisał(a):

Fizol już by tak łatwo nie miał. Biznesmeni szanowani są 🤣

 

A nie wiem, może to zależy od marki. Mi dali rabat i wczasy, innemu mogliby w zamian gratis wyprostować kierownicę lub drzwi.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hiszpanin69 napisał(a):

nie no, taki dobry miernik swoje kosztuje, a na raz to mi nie opłaca się kupować, poza tym, nie znam się na tym osobiście więc wolę jednak wynająć specjalistę

Lakier kazałem pomierzyć przy mnie w salonie, mają swoje dobre mierniki, nie trzeba kupować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

A nie wiem, może to zależy od marki. Mi dali rabat i wczasy, innemu mogliby w zamian gratis wyprostować kierownicę lub drzwi.

;l

 

 

I pewnie jeszcze byli do przodu 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartekm napisał(a):

Jak odbierasz cx30, to zwróć uwagę czy nie jest uszkodzona "skóra" na kierownicy. Jak nie, to i tak zadrapie się wkrótce 🤣

 

może więc kierownicę trzeba doć do obklejenia folią, a nie nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 10:54, hiszpanin69 napisał(a):

Witam,

 

Za miesiąc odbieram nową Mazdę z salonu w Warszawie. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z odbiorem. Poważnie zastanawiam się nad wynajęciem kogoś kto pomoże mi sprawdzić auto pod kątem uszkodzeń, napraw, niedociągnięć, braków w wyposażeniu etc.

 

Robiliście pomiary miernikiem w salonie?
 

Jak odbierałem Vitarę, znalazłem zmatowienie na zderzaku chyba, spolerowali. Po chwili euforii, na pierwszym serwisie po 1000 km zgłosiłem krzywe spasowanie drzwi i problemy z ich domykaniem, naprawili.

 

Za to u mamy w Clio znalazłem kilka niewielkich wad lakieru na dachu. Dali za to gratis pakiet serwisowy wartości coś około 5 tysięcy, wiec bardzo fajnie. Te odpryski to ledwo widoczna pierdoła, a parę serwisów będzie za darmo.

 

Warto obejść i popatrzyć czy wszystko ok. Dzisiaj odbierając auto, takie drzwi na pewno bym zauważył, ale człowiek nieświadomy, spodziewał się, że z fabryki jest tip top.

 

IMG_20240312_221313.jpg.53459aa7a280e8c876726f7868e4184b.jpg

Edytowane przez Pito
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.