Skocz do zawartości

Szybki temat, opona


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja 

 

Uszkodzenie opony na bliźniaku w ciężarówce, operator idiota nie wyhamował i przebił widłami oponę 

 

Jednej opony nie kupię, po prostu nie ma, co teraz ?

Ubezpieczenie pokryje zakup 4, czy dostanę na 1 a 3 jak ostatni frajer mam sobie kupić nowe?

Takich samych nie ma już dostępnych na rynku

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, swienty napisał(a):

Taka sytuacja 

 

Uszkodzenie opony na bliźniaku w ciężarówce, operator idiota nie wyhamował i przebił widłami oponę 

 

Jednak opony nie kupię, po prostu nie ma, co teraz ?

 

Skoro nie da sie naprawic, to trzeba kupic jakies inne nowe w takim rozmiarze...

Co tu mozna innego wymyslic? :nie_wiem:

Edytowane przez Maciej__
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Skoro nie da sie naprawic, to trzeba kupic jakies inne nowe w takim rozmiarze...

Co tu mozna innego wymyslic? :nie_wiem:

Kolegę pewnie bardziej interesuje jak ogarnąć, żeby "ktoś" za te opony zapłacił tylko źle sformułował pytanie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał(a):

 

Jutro wszystko ogarnę, na razie jedzie serwis założyć kolo zapasowe :oki:

Podejrzewam, że jak zamówisz bezgotówkowo, to będzie jak chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Skoro nie da sie naprawic, to trzeba kupic jakies inne nowe w takim rozmiarze...

Co tu mozna innego wymyslic? :nie_wiem:

 

Transport nie opłaca się, a Ty o nowych oponach! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Podejrzewam, że jak zamówisz bezgotówkowo, to będzie jak chcesz.

 

 

Sprawa dość skomplikowana, naprawa z oc firmy (która jest jeszcze moim kontrahentem i zleceniodawcą) a nie maszyny, protokół uszkodzenia podpisany, jutro będziemy myśleć 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał(a):

 

Sprawa dość skomplikowana, naprawa z oc firmy (która jest jeszcze moim kontrahentem i zleceniodawcą) a nie maszyny, protokół uszkodzenia podpisany, jutro będziemy myśleć 

nie na koszt kontrahenta tylko z jego OC wiec nie skomplikowana. A przynajmniej nie w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

oc obejmie bo nie bardzo ma jak ominąć naprawę szkody, pytanie jak objąć nim pozostałe 3 opony

 

Przejechac sie po tych widlach jeszcze 3 razy ;]

 

  • Kocham 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na jakimś Onecie czy WP czytałem tekst, że podobna sprawa trafiła do sądu i sąd wydał wyrok, że należą się 2 opony, bo nie da się dokupić tak samo zużytej na tą samą oś.

Sprawa raczej dotyczyła auta osobowego i jednej osi. Nie wiem jakie to ma przełożenie na ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swienty napisał(a):

Taka sytuacja 

 

Uszkodzenie opony na bliźniaku w ciężarówce, operator idiota nie wyhamował i przebił widłami oponę 

 

Jednej opony nie kupię, po prostu nie ma, co teraz ?

Ubezpieczenie pokryje zakup 4, czy dostanę na 1 a 3 jak ostatni frajer mam sobie kupić nowe?

Takich samych nie ma już dostępnych na rynku

 

Ja tam nie wiem, ile takie opony kosztują... Ale przypuszczam, że i kontrahentowi, i Tobie (bo przestój krótszy) dużo bardziej opłaca się po prostu cztery opony kupić. Niech zapłacą za trzy, z czwartą kupisz ty z racji wcześniejszego zużycia. W kilka godzin temat zamknięty, bez przepychania się z ubezpieczalnią, zwyżkami/zniżkami itd. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grogi napisał(a):

 

Ja tam nie wiem, ile takie opony kosztują... Ale przypuszczam, że i kontrahentowi, i Tobie (bo przestój krótszy) dużo bardziej opłaca się po prostu cztery opony kupić. Niech zapłacą za trzy, z czwartą kupisz ty z racji wcześniejszego zużycia. W kilka godzin temat zamknięty, bez przepychania się z ubezpieczalnią, zwyżkami/zniżkami itd. 

Małej firmie takie rozwiązanie nie będzie pasiło bo koszty. Duża ma gdzieś, bo po to jest ubezpieczona.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Małej firmie takie rozwiązanie nie będzie pasiło bo koszty. Duża ma gdzieś, bo po to jest ubezpieczona.

 

A zwyzka ubezpieczenia to nie koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Czyli jedna opona z oc a trzy pozostałe z kieszeni. Faktycznie ten model biznesowy może się sprawdzić🤣 

 

 

 

Dostanie kasę z OC za jedną nową, w tej cenie kupi cztery używane ;] Przecież te które były założone też nie były nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, swienty napisał(a):

Taka sytuacja 

 

Uszkodzenie opony na bliźniaku w ciężarówce, operator idiota nie wyhamował i przebił widłami oponę 

 

Jednej opony nie kupię, po prostu nie ma, co teraz ?

Ubezpieczenie pokryje zakup 4, czy dostanę na 1 a 3 jak ostatni frajer mam sobie kupić nowe?

Takich samych nie ma już dostępnych na rynku

Lata ten miałem samochód uszkodzony z winy zarządcy drogi, część jaką uszkodziłem niedostępna. Nie przeszkodziło to PZU wypłacić jakiś ułamek wartości i zostawić mnie z problemem. Sprawę skierowałem do rzecznika i też nie pomógł.

Jeśli mogę coś doradzić to gdy jest możliwość wzięcia zastępczaka to odstawiaj do warsztatu i odbierz w pełni sprawny pojazd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie podpowiada mi, aby nie mnożyć problemów, bo kiedyś w ASO przy jeździe próbnej mechanik rozciął mi oponę, boksowali się z ubezpieczycielem czy wymienić jedną, czy 2szt. W końcu zamówili 2szt. i przy wymianie porysowali felgę, malowali ją 2 razy, wyglądała coraz gorzej. W końcu szef tego serwisu spytał - ile kosztuje taka felga ?... i wypłacili gotówką, bo już nie mogliśmy na siebie patrzeć.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2024 o 19:15, Igorek napisał(a):

Lata ten miałem samochód uszkodzony z winy zarządcy drogi, część jaką uszkodziłem niedostępna. Nie przeszkodziło to PZU wypłacić jakiś ułamek wartości i zostawić mnie z problemem. Sprawę skierowałem do rzecznika i też nie pomógł.

Jeśli mogę coś doradzić to gdy jest możliwość wzięcia zastępczaka to odstawiaj do warsztatu i odbierz w pełni sprawny pojazd.

No i wtedy będzie płacić z własnej kieszeni za zastępczaka i warsztat, a PZU zapłaci ułamek wartości części. Gdzie tu logika?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2024 o 09:07, wladmar napisał(a):

 

Dostanie kasę z OC za jedną nową, w tej cenie kupi cztery używane ;] Przecież te które były założone też nie były nowe. 

Nie za nową, zmierzą bieżnik i ocenią stopień zużycia. Dostanie pewnie z 30% nowej opony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2024 o 20:16, swienty napisał(a):

 

Naprawa z OC firmy, zaplaca za 4, czy za 1 ?

Kilka lat temu pzu przyznało mi jedną oponę (dziura w drodze), opon z tym bieżnikiem nie było, wysłałem zapytania do kilku hurtowni i sklepów - odpowiedź - opon z tym bieżnikiem nie ma aktualnie na stanie.

Z tymi kwitami uderzyłem do PZU dostałem zgodę na zakup dodatkowej (jedna w pełnej cenie) ale potrzącili jakiś procent za rocznik/zurzycie....

jak jest teraz - nie wiem, trzeba pytać ubezpueczyciela.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2024 o 21:48, ghost2255 napisał(a):

Ostatnio na jakimś Onecie czy WP czytałem tekst, że podobna sprawa trafiła do sądu i sąd wydał wyrok, że należą się 2 opony, bo nie da się dokupić tak samo zużytej na tą samą oś.

Sprawa raczej dotyczyła auta osobowego i jednej osi. Nie wiem jakie to ma przełożenie na ciężarówki.

 

Z początku pzu dało zgodę mi na jedną oponę, tłumaczenie że inna wysokość bieżnika będzie nie poskutkowała, PZU twierdziło iż wedle przepisów bieżnik musi być nie mniejszy niż 3mm i nigdzie nie napisane jest że ma być równy (dopuszczają z jednej strony 3,5mm a z drugiej 6mm).... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ariibyd napisał(a):

 

Z początku pzu dało zgodę mi na jedną oponę, tłumaczenie że inna wysokość bieżnika będzie nie poskutkowała, PZU twierdziło iż wedle przepisów bieżnik musi być nie mniejszy niż 3mm i nigdzie nie napisane jest że ma być równy (dopuszczają z jednej strony 3,5mm a z drugiej 6mm).... 

W Danii jest dopuszczony różny bieżnik na jednej osi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2024 o 09:07, wladmar napisał(a):

 

Dostanie kasę z OC za jedną nową, w tej cenie kupi cztery używane ;] Przecież te które były założone też nie były nowe. 

Bieżnikowane!

Bierz bieżnikowane 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ariibyd napisał(a):

 JASNE..... w całej UE, nawet w PL nie ma wymogu "równości bieżnika", jest przepis o minimalnej głębokości... 

 

Tu nie chodzi o równość bieżnika, tylko różne rodzaje na jednej osi. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.