Skocz do zawartości

nowe, tanie ...


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Aż spojrzałem u siebie i po mieście, teraz jak jest ciepło, wychodzi mi 4,5-5l (najczęściej odcinki między 3 a 8 kilometrów; średnie za okres kwiecień do teraz to 4,94l). W zimie wychodziło ok. 6-7l (najwyższe ze zbiornika to 6,94l a średnie za okres październik-marzec to 5,93l).

W trasie po krajówkach (większość trasy z prędkościami 75-95km/h ale wiadomo po drodze też wiochy) bez spiny 4-4,5l.

Podmiejska jazda do 85km/h to spokojnie 4l.

Jadąc po Sce z prędkością przelotową 105km/h pokazuje 4,7l-5l a lecąc już średnio 135km/h (część trasy z przelotową 125 a część 150) 7,7l i jeszcze rosło ;) 

Przy przelotowej 125 km/h zazwyczaj zamyka się w okolicach 5,5-6l.
Wiatr ma duży wpływ na spalanie. Nawet boczny. 
A i ja używam samochodu normalnie, pedantycznie nie staram się spalać jak najmniej choć staram się przejeżdżać (szczególnie w mieście) jak najwięcej na EV.

P.s. podane prędkości licznikowe, wg GPS jest o 5km/h wolniej :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie jeżdżąc dużo po S i A średnie wychodzi koło 6.1 lub 6.2.
Ale ja jeżdżę maksymalnie 140 licznikowe na tempomacie.bee81dac825d9876bf954c4b245af401.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Byłem wczoraj na przeglądzie, obok Seata jest salon MG. Świetne auta! Jeden był za 83k drugi nieco ponad 100k. Wyglądały jakby kosztowały dwa razy tyle.

 

Kolega kupił żonie MG ZS z silnikiem 1.5. Pierwsza trasa z kompletem pasażerów i rowerami na dachu auto ledwo zipało, coś zaczęło gruchotać więc mieli przymusowy postój, ale pojechał dalej. To całkiem rozsądna propozycja, ale silniki są trochę zbyt słabe, coś za coś.

Kierownica w nim jak w jakimś sportline, na pierwszy rzut oka całkiem spoko chinol.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, komor napisał(a):

 

Kolega kupił żonie MG ZS z silnikiem 1.5. Pierwsza trasa z kompletem pasażerów i rowerami na dachu auto ledwo zipało, coś zaczęło gruchotać więc mieli przymusowy postój, ale pojechał dalej. To całkiem rozsądna propozycja, ale silniki są trochę zbyt słabe, coś za coś.

Kierownica w nim jak w jakimś sportline, na pierwszy rzut oka całkiem spoko chinol.

To i tak duży silnik na tle 1.0 czy innych 1.2. Jak ktoś chce więcej KM to jednak plus 60-80k czyli w praktyce dwa MG z 1.5 lub jedna mocna kura czy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Na razie w prawie wszystkich recenzjach MG przewija się wysokie spalanie. 

10-11 w mieście ludzie raportują 

Zakladam ze salony MG sa w dużych miastach i tam też ludzie jeżdżą. Spalanie plus 2l vs konkurencja. Liczmy 10zl więcej na 100k. Czyli tysiąc złotych więcej na 10.000km średnio rok jazdy a w kieszeni zostało 60 bo pewnie tyle kiła czy hyundai kosztuje. 

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, komor napisał(a):

 

Kolega kupił żonie MG ZS z silnikiem 1.5. Pierwsza trasa z kompletem pasażerów i rowerami na dachu auto ledwo zipało, coś zaczęło gruchotać więc mieli przymusowy postój, ale pojechał dalej. To całkiem rozsądna propozycja, ale silniki są trochę zbyt słabe, coś za coś.

Kierownica w nim jak w jakimś sportline, na pierwszy rzut oka całkiem spoko chinol.

 

Mógł jeszcze przyczepę kempingowa podpiac ;] Tak jest wolnossące 1,5...

Skoro to auto dla żony, to po diabła się tym  tłukli w trasę w takiej konfiguracji? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Na razie w prawie wszystkich recenzjach MG przewija się wysokie spalanie. 

10-11 w mieście ludzie raportują 

Jest spore, kolo 11 litrów na Sce w warunkach jak pisałem.

 

29 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Mógł jeszcze przyczepę kempingowa podpiac ;] Tak jest wolnossące 1,5...

Skoro to auto dla żony, to po diabła się tym  tłukli w trasę w takiej konfiguracji? ;)

Nie ma haka niestety :oslabiony: ;]

Bo się Octavia spsuła i jechali tym wozidłem, jechała jak Octavią więc i pewnie się prawie silnik zagotował ;l

 

Coś jakby jechać 0,9 czy 1,0 TCe w taką podróż Capturem. Też byłby kosmos.

To są wyższe auta i jednak opory stawiają większe, dlatego dobrze jakby wkładali choć trochę większe silniki bo ludzie nie tylko w mieście jeżdżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Na razie w prawie wszystkich recenzjach MG przewija się wysokie spalanie. 

10-11 w mieście ludzie raportują 

To mnie niż BMW 3 1.5 ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mógł jeszcze przyczepę kempingowa podpiac ;] Tak jest wolnossące 1,5...
Skoro to auto dla żony, to po diabła się tym  tłukli w trasę w takiej konfiguracji?

Podobno w MG to jest 1,5 z Insignii a tam też lubiło wypić ponad dychę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał(a):


Podobno w MG to jest 1,5 z Insignii a tam też lubiło wypić ponad dychę.

 

Tak, ale z GM pochodzi  wersja 1,5T, chyba w MG HS montowany.

Ten wolnossacy 1,5 z ZS to nie wiem co za konstrukcja :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2024 o 14:06, spad napisał(a):


Podobno w MG to jest 1,5 z Insignii a tam też lubiło wypić ponad dychę.

W rodzinie pojawił się MG HS 1.5 162 KM . Wynik spalania z 1000km n tarasie dość spokojnej i Vmax 135km/h ( 350km w PL ,reszta w DE ) . Dość spore spalanie jak na taką jazdę w jedną osobę . Poza tym auto wykonane poprawnie poza kilkoma rzeczami 

IMG-20240623-WA0000.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

W rodzinie pojawił się MG HS 1.5 162 KM . Wynik spalania z 1000km n tarasie dość spokojnej i Vmax 135km/h ( 350km w PL ,reszta w DE ) . Dość spore spalanie jak na taką jazdę w jedną osobę . Poza tym auto wykonane poprawnie poza kilkoma rzeczami 

IMG-20240623-WA0000.jpg

 

Jakimi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

W rodzinie pojawił się MG HS 1.5 162 KM . Wynik spalania z 1000km n tarasie dość spokojnej i Vmax 135km/h ( 350km w PL ,reszta w DE ) . Dość spore spalanie jak na taką jazdę w jedną osobę . Poza tym auto wykonane poprawnie poza kilkoma rzeczami 

IMG-20240623-WA0000.jpg

Na moje oko, to nie tak źle z tym spalaniem jak na klocka i 162KM z 1,5.

Nawet bym się cieszył gdybym takie tym czymś osiągał. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Na moje oko, to nie tak źle z tym spalaniem jak na klocka i 162KM z 1,5.

Nawet bym się cieszył gdybym takie tym czymś osiągał. :hehe:

 

9 litrow ? vw z podobnym silnikiem robi jakies 4-5 czyli polowe.

w silniki to sie chyba musza nauczyc jeszcze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie pojawił się MG HS 1.5 162 KM . Wynik spalania z 1000km n tarasie dość spokojnej i Vmax 135km/h ( 350km w PL ,reszta w DE ) . Dość spore spalanie jak na taką jazdę w jedną osobę . Poza tym auto wykonane poprawnie poza kilkoma rzeczami 
IMG-20240623-WA0000.jpg.fd90cbd5464fb1ae95cc194626d6d3c0.jpg

No sporo pali. Właśnie pojechałem do Chorwacji BMW X1, silnik 1,5 140 KM, czyli podobnych gabarytów auto. Zapakowany na full, 4 osoby, w tym dzieciaki nastoletnie. Jazda autostradowa z tempomatem 130 plus chwilowe przyspieszenia w razie potrzeby. Komp pokazuje 6,9 z 1300km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał(a):


No sporo pali. Właśnie pojechałem do Chorwacji BMW X1, silnik 1,5 140 KM, czyli podobnych gabarytów auto. Zapakowany na full, 4 osoby, w tym dzieciaki nastoletnie. Jazda autostradowa z tempomatem 130 plus chwilowe przyspieszenia w razie potrzeby. Komp pokazuje 6,9 z 1300km.

Bo tam jest chyba silnik z Insigni. Pamiętam jak kolega chciał w to wrzucić LPG i się nie udało ze względu na specyficzny sterownik - może już to rozłupali i LR robi zestawy dobrego LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

9 litrow ? vw z podobnym silnikiem robi jakies 4-5 czyli polowe.

w silniki to sie chyba musza nauczyc jeszcze

 

Taaa już widzę jak po takiej trasie tiguan 1.5 tsi osiągnie wynik między 4 a 5l. Obstawiałbym max 2 litry roznicy. 

Edytowane przez czachabrava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał(a):


No sporo pali. Właśnie pojechałem do Chorwacji BMW X1, silnik 1,5 140 KM, czyli podobnych gabarytów auto. Zapakowany na full, 4 osoby, w tym dzieciaki nastoletnie. Jazda autostradowa z tempomatem 130 plus chwilowe przyspieszenia w razie potrzeby. Komp pokazuje 6,9 z 1300km.

To mało. Bo zwykła 3 kombi z tym silnikiem potrafi u nas w trasie palić ponad 7, a w mieście ponad 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest chyba silnik z Insigni. Pamiętam jak kolega chciał w to wrzucić LPG i się nie udało ze względu na specyficzny sterownik - może już to rozłupali i LR robi zestawy dobrego LPG.

Jeżeli LR to skrót od Landi Renzo, to to jedna z najbardziej archaicznych technologii LPG na rynku. Dobry gazownik tego nie zakłada bo jest masa lepszych producentów. Znając życie już dawno to rozpykali. Sam mam za sobą LPG w TSI rzekomo niegazaowalnym a teraz od dwóch miesięcy w BMW X1 1,5. W zasadzie wszystko jest do zagazowania za wyjątkiem Merca na pizoelektryku.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało. Bo zwykła 3 kombi z tym silnikiem potrafi u nas w trasie palić ponad 7, a w mieście ponad 12.

W mieście pokazuje u mnie 9-9,3, ale dużo krótkich odcinków w tym spalaniu. Ale zapakowałem LPG i zrobiło się miło. :)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Taaa już widzę jak po takiej trasie tiguan 1.5 tsi osiągnie wynik między 4 a 5l. Obstawiałbym max 2 litry roznicy. 

Golf 1,5 w trasie spalał mi średnio pod 7 na tempomacie 130. Tiguan pewnie z litra więcej weźmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał(a):


Jeżeli LR to skrót od Landi Renzo, to to jedna z najbardziej archaicznych technologii LPG na rynku. Dobry gazownik tego nie zakłada bo jest masa lepszych producentów. Znając życie już dawno to rozpykali. Sam mam za sobą LPG w TSI rzekomo niegazaowalnym a teraz od dwóch miesięcy w BMW X1 1,5. W zasadzie wszystko jest do zagazowania za wyjątkiem Merca na pizoelektryku.

Jest gazowalne bo się dowiadywałem przez Prince, ale nieopłacalne 😎

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

Jest gazowałem bo się dowiadywałem przez Prince, ale nieopłacalne 😎

Prins jest świetną instalacją......jak działa :phi:

Graty do tego kosztują majątek, a wsparcie producenta w razie problemów jest...hmmm....no słabe, żeby nie powiedzieć mocniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Taaa już widzę jak po takiej trasie tiguan 1.5 tsi osiągnie wynik między 4 a 5l. Obstawiałbym max 2 litry roznicy. 

 

Dla przykładu - VW Taigo 1.0 TSI DSG - w niedzielę rano robiłem trasę, puste drogi, 50/50 krajówki/ekspresówka - na krajówkach 100/h, na esce 125/h - średnie z 250km - 5.9/100. Przy takiej dosyć delikatnej jeździe (zero ruchu praktycznie) - ja uważam że dużo

 

W tym tygodniu powtórzę w niedzielę dokładnie tą samą trasę corollą - sam jestem ciekawy wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gazowalne bo się dowiadywałem przez Prince, ale nieopłacalne

Ale nie trzeba do tego drogiego Prinsa za 8500. Alternatywa to KME, Zenit, Alex, polskie firmy, których instalka zamknie się w 5000zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

9 litrow ? vw z podobnym silnikiem robi jakies 4-5 czyli polowe.

w silniki to sie chyba musza nauczyc jeszcze

Z drugiej strony jak będzie trwały, a przebiegi roczne do 10-15 000 km to te 1-1,5 litra różnicy w spalaniu można pominąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile i na jakich podzespołach robiłeś ?

Instalacja Zenit. Dokładnej listy podzespołów nie pamiętam a w zasadzie mnie to nie interesuje bo fachowiec to magik od LPG i szajsu nie włoży pod maskę (KMS z Rawicza). Cena 4600, w tym dopłata ok. 300 zł za nietypowy zbiornik bo w X1 pod podłogą w miejscu wnęki koła jest tylko 19cm głębokości.
Spalanie w jeździe 100% miasto i bardzo dużo krótkich jazd po 5-10 km to 8 LPG i 2,4 benzyny. Ale ewentualne regulacje jeszcze przede mną. W trasie do Chorwacji mam dotrysk na poziomie 1 litr i około 6 LPG. Ale to będę jeszcze podliczał w sobotę jak wrócę do domu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, spad napisał(a):


Ale nie trzeba do tego drogiego Prinsa za 8500. Alternatywa to KME, Zenit, Alex, polskie firmy, których instalka zamknie się w 5000zl

Do piezoelektryków nie spotkałem instalacji na polskich gratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Jakimi ???

na szybko :

-dość wysoko się siedzi przy fotelu na min. - mała widoczność , jak dam wyżej a mam 165cm to już podsufitka przeszkadza w widoczności , jak bym dał na max siedzenie do góry to nad głową już niewiele by pozostało 

-obsługa klimatyzacji - całkowicie z "tableta"  - mega mało intuicyjne

-ekrany cyfrowe bez motywu zmiany wyświetlacza ( może taka wersja ) i szkoda , że Navi nie ma między zegarami skoro są cyfrowe 

-radio przeciętnej jakości 

-błędnie cały czas wykrywa znaki

-zwykły tempomat ( akurat taka wersja ) 

-bagażnik dość mały , ale pod półką ( brak drugiej półki ) od razu miejsce na koło zapasowe i wejdą tam 2 "kabinówki" - za duże dno na zapas 

-z tyłu siedzi się dość nisko bo i kanapa nisko osadzona przez co nogi idą mocno do przodu 

-itp.... 

 

na + CENA - niecałe 104Kzł za auto o wymiarach np. prawie XC60 ( brakuje 8cm na długości , ale już 15cm na rozstawie osi ) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.