Zawartość dodana przez SzefSzefow
-
Subaru Impreza GH 1.5
jesli Ci zależy na 4x4 i automacie to jest to chyba najtańsza opcja z danego rocznika, jesli nie to raczej szukałbym czegoś innego
-
Subaru Impreza GH 1.5
Znajoma ma 1.5 4x4 z automatem Generalnie samochód nie jedzie, srednio pali jakieś 12-14 litrów na 100km, sale sa z nim problemy (a to katalizator, a to cieknie z silnika, a to czuc paliwem w samochodzie), a autko ma przebiegu 60tyś km
-
Szukamy następcy Signum
Citroen C5 / C6, Mondeo?
- 2016 Toyota Fortuner
-
Nowy samochód - kłopot
Siedzę od niedawna w Oplu od środka i mam okazję się przyglądać jak pracują mechanicy w salonie Gdy nowe samochody przyjezdzają to czesto zdarza się, że mają małe uszkodzenia lakieru, plastików. Gdy samochód postoi trochę w salonie to pojawiają się rysy, czasem wgniotki Gdy ktoś ma przygotowac samochod wydania to bierze brudną szmatę i jezdzi po lakierze 99% osób kupujacych nie zwraca na to w ogole uwagi... Podoba mi się także sposób Opla na doniesienia o problemach w samochodach tzw akcje serwisowe. Otóż w modelu Mokka mogł się pojawić problem z linką hamulca ręcznego, mocowanie linki moglo sie wysunąć z otworu montazowego. Opel wyslal instrukcję do sprawdzenia tego problemu. Polegało to na tym, że należało otwożyć podłokietnik, wyciągnąć z niego gumową matę, wywiercic w plastiku otwór o srednicy 2 czy 3cm i zerknąć do środka czy jest problem z linka. Jak wyglądała naprawa tego wywierconego otworu? Poprzez włożenie wyciągniętej gumowej maty. Oczywiscie akcje mialy miejsce podczas serwisu, tak aby wlasciciel o niczym nie wiedział I takie rzeczy dzieją sie w kazdym salonie, nie tylko Opla
-
Co jest warte takie radio?
> Mam takie w sportagu i e38. > W sportagu jeszcze ze starym typem ekranu dotykowego w bmw już multitouch. Ogólnie polecam - fajny > gadżet za niedużą kasę. i faktycznie ma to ekran o rozdzielczosci QHD?
-
No to się chłop długo nie nacieszył nowym autem....
> Widzę że dyskusja rozgorzała na dobre ale co do głownej bohaterki - Cupry to finał jest taki że > dostanie fabrycznie nowy silnik A już się bałem że każą mechanikom coś ulepić ale nowy, nowy, czy refurbished?
-
Minivan - Wasze typy
> Zafira Tourer, ale jest produkowana od 2011 duże ciekawe autko, ale ciężkie jak wszystkie nowe ople
-
Minivan - Wasze typy
Ford S-max: - wybór diesli duży (wiele dostepnych z 6-stopniowym manualem lub automatem) - 7 miejsc - bezpieczny - ogolnie bezawaryjny Mercedes R: - wygodny - duży wybór silników diesla - bezpieczny - niestety droższy niż S-max
-
mandat w Szwajcarii
> No bez przesady. Limit jest dużo większy. Można przekroczyć o 2 km/h bez kary. > Przy czym w Szwajcarii inne są kary za prędkość dla terenu zabudowanego, poza nim oraz autostrad. I > o ile się nie mylę, dla pojazdów ciężarowych jest wyższy cennik. jestes pewny? oznaczaloby to, ze mogę poszaleć na autostradach
-
mandat w Szwajcarii
> Wróciłem ze Szwajcarii, i niestety w Lucernie na autostradzie zrobiło mi zdjęcie stacjonarne foto. > Przekroczenie nie było wielkie bo 11-15 km/h ponad limit. Pytanie- czy dostane jakies wezwanie > do płacenia, co z nim zrobić i jaka kwota w CHF może być na mandacie. Niedawno czytałem że > kraje UE podają dane właściciela auta w razie mandatu ale SZwajcaria nie jest w UE. Jakies > rady? piracie drogowy! w szwajcarii mandat sie placi juz po przekroczeniu predkości o 1km/h o dziwo, zdarzaja sie radary, które pstrykają każdego (pewnie sprawdzajac czy są zapięte pasy, czy kierowca nie rozmawia przez komórkę itp)
-
Będzie grubo?
> Baa! dużoo i dłuugo można pisać. Nie porównuj do BMW które było dawcą nadbudowy. Zaczeło się od > niewielkich modyfikacji, które życie, awarie i przegrane okrążenia - zweryfikowały. Stąd > znaczne zmiany. wlasnie ciekawy jestem jak się to robi profesjonalnie, wklada sie nowe osie? przedłuza się jakoś?
-
BMW 120d 2007r
> Ten silnik ma mało trwały napęd rozrządu. Łańcuch między silnikiem i skrzynią wytrzymuje średnio > 180-220 kkm realnego przebiegu. Najpierw rzęzi, później jest tylko gorzej. Wymiana rozrządu to > koszt w okolicach 4,5 tys. zł. Kolejna rzecz, to koło pasowe. Nie pamiętam teraz ile kosztuje, > ale coś ok 400zł i trzeba planować wymianę tak mniej więcej co 3-4 wymiany oleju. a co się dzieje z tym kołem pasowym?
-
Będzie grubo?
> Po skrobaniu barana, wycinaniu kółeczek, zmianie napędu, przyszedł czas na aero. Jeszcze nie gotowe > ale już coś widać . w jaki sposób jest poszerzony rozstaw kół?
-
BMW 120d 2007r
> W Kłodzku oglądałem ostatnio takiego po przeskoczeniu czy zerwaniu łańcucha rozrządu przy jakichś > 170tys km. > Pozatym właściciel wcześniej bardzo zadowolony z auta. wyczytałem, ze te silniki N47 mają problemy z łańcuchami, ale podobno jakoś można to ogarnąć zanim problem wystąpi, pomijam już fakt, że w Polsce samochód mający 170tyś km przebiegu ma 370tyś km przebiegu, no chyba ze salonowy
-
BMW 120d 2007r
> chyba że tak > patrzyłbym jeszcze na środek, były ubogie wersje np. z plastikowa kierownicą bez jakiejkolwiek > funkcji - uważam że okropność i to jeszcze w "drogim' kompakcie > jak dasz ( albo już są ) 17'' fele to może być ładne > dałbym za pewniaka 5 tyś euro wnętrze wypasione, a jak z tymi silnikami? to już jest ten poliftowy 177KM, tam z nich było coś nie tak z łańcuchami? domyslam się ze są DPFy jakieś, tylko czy sprawiają problemy?
-
BMW 120d 2007r
> no i do tego automat automat to zdecydowany plus dla mnie, ale nie wiem czy akurat ten jest awaryjny
-
BMW 120d 2007r
> Wygląd uważasz to za plus czy minus? mi sie nie podoba, ale prowadzi sie swietnie
-
BMW 120d 2007r
Mam możliwość zakupu takiego BMW... Ile warto za to dać? 120d, nawigacja, automat, 2007 rok, 110 tyś km przebiegu, skóra, automatyczna klimatyzacja Jakieś plusy i minusy tego modelu?
-
Zapach samochodu
zawsze najładniej pachniały japończyki
-
W jakim celu VAG przed kilkunastoma laty dawał takie dziwne.
> ... małe pokraczne prawe lusterka? aby mniejszyc opory powietrza?
-
AAA Auto - będzie ta rewolucja czy nie będzie?
> Czy ktoś miał już styczność z tym całym AAA Auto? > Quote: > Oferta AAA Auto skierowana jest do osób szukających samochodu z udokumentowaną historią, w dobrym > stanie technicznym. W przeciwieństwie do prywatnych importerów firma nie występuje w > charakterze pośrednika, lecz skupuje pojazdy na własność. Dzięki temu klienci maja pewność, że > samochód pochodzi z pewnego źródła - oferowane pojazdy mają gwarancję legalności pochodzenia. > Przed zakupem stan i historia konkretnego pojazdu są dokładnie sprawdzane. Jeśli wszystkie salony będą własnością AAA Auto to mogą wprowadzić nową jakość, jeśli będą działać na zasadzie franczyzny, to beda powstawac po prostu kolejne komisy jakich wiele w PL
-
Jest Skoda z jajem.
> Bo to Skoda przecież są ładne skody
-
Jest Skoda z jajem.
> Na razie tylko w fazie prototypu. > Podoba mi sie szpetny przod nawiazujacy do Skody 130. > Reszta podoba mi sie mniej. > Skoda! > Ekstremalnie droga Skoda na bazie Audi R8 jest wydarzeniem z gatunku absurdu. > Toyota wie chyba lepiej jak reatywowac legendy. GT86 sprzedaje sie swietnie. o ile przód jest ciekawy to reszta samochodu nie pasuje do niego - pokrakę zrobili
-
delmut widziałeś ? 126p GRALL
A jest możliwośc, aby kupić jakies charakterystyczne, nowe częsci do malucha? Pióra wycieraczek, elementy wnętrza itp? Faktycznie koleś produkuje wręcz prawie nowe samochody Dobrym pomysłem byłoby poproszenie go o zdjęcia sprzed detailingu i regeneracji