Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Akumulatory

Featured Replies

Napisano

> - Futura nadal wymaga "specjalnego" prostownika? Nie moge w tej

> chwili na stronie centry znalezc tej informacji, kiedys byla.

a co niby miałoby sie zmienić, specjalny prostownik- choć ja wiem czy to taki specjalny- wymagany jest ze względu na jej szczelnośc...

> - Plus nadal ma korki? Z zewnatrz niczym sie nie rozni od Futury,

> tylko oczko jest troche w innym miejscu.

Plus chyba zawsze miał i bedzie miał korki. co prawda nie sa one takimi typowymi korkami bo sa one pod jedna listwa, podnaszac listwe podnosi sie wszystkie odrazu korki...

Napisano

> a co niby miałoby sie zmienić, specjalny prostownik- choć ja wiem czy

> to taki specjalny- wymagany jest ze względu na jej szczelnośc...

Dlatego uzylem """, wiem o co chodzi. Z tego co udalo mi sie znalezc wyglada na to ze Futura podobnie jak Plus da sie otworzyc i dlatego nie ma juz informacji o tym prostowniku.

Napisano

> Dlatego uzylem """, wiem o co chodzi.

waytogo.gif

>Z tego co udalo mi sie znalezc

> wyglada na to ze Futura podobnie jak Plus da sie otworzyc i

> dlatego nie ma juz informacji o tym prostowniku.

odkąd pamietam, to ludzie pisali - zarówno o Futurze jak i o Futurze+ - ze jak się chce to można ją otworzyc i ładować "zwykłym" prostownikiem ale nie wiem jak to wygląda od strony gwarancji bo wieczka do korków sa "zaplombowane" naklejka na wierzchu i aby otworzyć aku trzeba ją przerwać...

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Witam,

Poradźcie jaki akumulator wpakować do Asterki F 1.4 16V tj. jaka pojemność i prąd rozruchu były by najlepsze do takiego silnika?

Aha no i jaką firmę polecacie bo zastanawiam się nad Centrą, Exide lub Zap'em.

Obecnie mam 44Ah i 340A

Napisano

Panowie mam taki problem. Po 7-miu latach bezproblemowego użytkowania mój akumulator zaczął umierać w bardzo widowiskowy sposób: ucieka z niego kwas (w postaci pięknych niebieskich grzybków). Metody chałupnicze (silikon i wazelina) nic nie dały i pomimo tego, że wszystko w aucie działa bez zarzutu muszę pomyśleć o zmianie. Zrobiłem wszystkie pomiary, prądy są OK, więc to na pewno aku.

W międzyczasie wpadł mi w ręce używany aku z rozbitego w zeszłym tygodniu Yarisa [ i ], mający 45Ah i 250A. Obecnie mam w Asi 50Ah i 320A. Teraz moje pytanie: czy mogę przynajmniej na jakiś czas używać w Astrze baterię z Jarka?

Silnik X14XE.

> Poradźcie jaki akumulator wpakować do Asterki F 1.4 16V tj. jaka

U mnie ZAP 50Ah 320A zaczął wykazywać oznaki zużycia po 7-miu latach....

Napisano

>Teraz moje pytanie: czy mogę przynajmniej na jakiś

> czas używać w Astrze baterię z Jarka?

możesz...

Napisano

po trzech latach użytkowania futury aku powiedział dziękuję z tym panem nie jeżdżę, ledwo skończyła się gwarancja i w normalny dzień bez mrozu aku było rozładowane bez powodu.

Ładowanie mam odpowiednie prawie co miesiąc sprawdzane,

teraz zawitała do mnie nowa bateryjka Varta Silver 61Ah zobaczymy jak ona będzie się sprawować

jakoś do Centry odczułem brak zaufania

pozdr sklejek

Napisano

>Teraz moje pytanie: czy mogę przynajmniej na jakiś

> czas używać w Astrze baterię z Jarka?

nie przez jakis czas, ale mozesz ją tam zostawić na dłużej.

Dobry aq, parametry wystarczą

Napisano

> Witam,

> Poradźcie jaki akumulator wpakować do Asterki F 1.4 16V tj. jaka

> pojemność i prąd rozruchu były by najlepsze do takiego silnika?

> Aha no i jaką firmę polecacie bo zastanawiam się nad Centrą, Exide

> lub Zap'em.

> Obecnie mam 44Ah i 340A

Ja polecam jak zwykle ZAP'a (najlepiej coś koło 50-55Ah i starczy w zupełności na lata). Wersja standard, ewentualnie plus. Żadnych droższych futuropodobnych wynalazków nie bierz. nie ma najmniejszego sensu.

Centry ostatnio ostro poleciały w dół z jakością. Z resztą patrz co post przede mną napisał Sklejek

Napisano

> jakoś do Centry odczułem brak zaufania

co prawda nie wiem co to za wynalazek ta futura ale ja jeżdżę już

czwarty rok na plusie 45Ah 360A i jak dotąd (odpukać)

złego słowa na niego nie mogę powiedzieć...

...co lepsze, wsadziłem go (jakieś dwa miechy temu) do 'ne' i całkiem

nieźle daje radę, nawet w obecnych temperaturach grinser006.gif

Napisano

Oryginalny aku GM wytrzymał w moim aucie 8 lat mimo , że raz udało mi się go rozładować do 3V spineyes.gif

Dlatego też ponownie kupiłem oryginał GM .

I jeszcze ciekawostka , aku orygianał w Fordzie działa nieprzerwanie od 2000 roku ok.gif .

Napisano

> Ja polecam jak zwykle ZAP'a (najlepiej coś koło 50-55Ah i starczy w

> zupełności na lata).

Kupiłem Centrę Plus 50Ah - zobaczymy ile wytrzyma icon_rolleyes.gif

Napisano

Umiecie moze rozszyfrowac date produkcji Centry? Wydawalo mi sie ze potrafie ale ostatnio znalazlem przypadek ktory zburzyl moja teorie. zeby.GIF

Napisano

> Umiecie moze rozszyfrowac date produkcji Centry? Wydawalo mi sie ze

> potrafie ale ostatnio znalazlem przypadek ktory zburzyl moja

> teorie.

Ja nie potrafie ale tutaj tak wink.gif

Napisano

> Ja nie potrafie ale tutaj tak

Na podstawie tego forum uknulem swoja teorie zeby.GIF Pierwsza cyfra rok, druga literka odpowiednio miesiac. Tyle ze tydzien temu widzialem w makro aku 9K... czyli listopad. Ale chyba nie trzymaja sie dokladnie tego schematu, Na tym forum tez podaja np lipiec/sierpien.

Napisano

> jakoś do Centry odczułem brak zaufania

> pozdr sklejek

mam future od 3,5 roku rozładowałem ją prawie do 0 kilka razy( długo auto stało, ale mimo wszystko odpaliło) i raz poważnie (przy awarii alternatora) tak że auto już nie chciało jechać. Po naprawie podpięto ją do prostownika na 2 godzinki, później sama się doładowała).

pozdrawiam

Napisano

> Na podstawie tego forum uknulem swoja teorie Pierwsza cyfra rok,

> druga literka odpowiednio miesiac. Tyle ze tydzien temu

> widzialem w makro aku 9K... czyli listopad. Ale chyba nie

> trzymaja sie dokladnie tego schematu, Na tym forum tez podaja np

> lipiec/sierpien.

Sprzedałem tony akumulatorów pewne jest tylko jedno ,pierwsza cyfra to rok produkcji ,reszta jest kodowana i co jakiś czas klucz jest zmieniany.A dlaczego?Dlatego że aku sa w stanie przed uformowaniem czyli niezalane nawet pare miesiecy i daty zalania czyli fatycznej produkcji nie biją i jeśli aku był wyprodukowany w marcu 2009 a zalali go we wrzesniu to nikt by nie chcial takiego akumulatora.

  • 4 tygodnie później...
Napisano

jakiej pojemności byście brali? miałem 2 lata 42ah z forda, chciałem kupić 44ah 420, ale czytałem ten wątek i teraz nie wiem czy nie brać 50ah? To jaką moc mi styknie do codziennej jazdy do pracy 15km w jedną stronę i stanie pod chmurką? Mam pełną elektrykę i wzmacniacze do nagłośnienia no i lpg zlosnik.gif

Napisano

> Bierz 50Ah.

krótko i na temat, ale czy będzie doładowany przy takich krótkich odcinkach?

Napisano

> krótko i na temat, ale czy będzie doładowany przy takich krótkich

> odcinkach?

bedzie. Nawet 100Ah by był

bierz 50-tke

Napisano

> krótko i na temat, ale czy będzie doładowany przy takich krótkich

> odcinkach?

30 km dziennie to krótki odcinek? Ja miałem 50 ah i robiłem średnio około 10 km dziennie i wszystko było ok. Wystarczy że ładowanie będzie odpowiednie a alternator da sobie radę.

Napisano

> krótko i na temat, ale czy będzie doładowany przy takich krótkich

> odcinkach?

Mam w meganie 62AH .kręci przy -18 grinser006.gif .jezdze krótkie odcinki 3-7km ,czasem trasa.

Napisano

A co sądzicie o aku Nord Star. Sprzedawca z Allegro opisuje go jako produkt ZAPa. Po 3 i poł roku Futura odmówiła współpracy i musze coś na szybko znaleźć

Napisano

> A co sądzicie o aku Nord Star. Sprzedawca z Allegro opisuje go jako

> produkt ZAPa. Po 3 i poł roku Futura odmówiła współpracy i musze

> coś na szybko znaleźć

bo to jest Zap, tyle że sprzedawany pod tańszym brandem

Biesz go

Napisano

> bo to jest Zap, tyle że sprzedawany pod tańszym brandem

> Biesz go

a ja kupiłem Centra Plus 50ah, 450A w ceni 219zł skromny.gif

Napisano

> A co sądzicie o aku Nord Star. Sprzedawca z Allegro opisuje go jako

> produkt ZAPa. Po 3 i poł roku Futura odmówiła współpracy i musze

> coś na szybko znaleźć

Potwierdzam jest to ZAP. Producent nawet tego nie ukrywa bo info jest na nalepce na aku. Mialem taki aku 62Ah w Astrze, potem przelozylem go do Golfa i teraz jezdzi w A6 u siostry. W sumie bedzie okolo 3 lat

Napisano

Wszedłem w posiadanie sprzętu Bosch S6 AGM 95 Ah 850 A wg EN - wykonany w technologii wapniowo-srebrowej. Stał prawie rok bez ładowania i po tym czasie tester wskazał NAŁADOWANY. Po czterogodzinnym doładowaniu - stan W PEŁNI NAŁADOWANY.

Trochę ciężki, ale szkoda kasy na mniejszy, jak mam taki. Powinien się zmieścić.

Moja obecna bateria Sznajder po trzech latach eksploatacji wskazuje swój rychły koniec. Wyjmę ją do sprawdzenia i zobaczymy. Może uda się ją jeszcze podratować.

No to się pochwaliłem grinser006.gif

Napisano

Pilnuj go, bo NASA już ma na niego chrapkę. Sporo czasu upłynęło odkąd kol. nunu7 oddał im swój i mogą już szukać następnego grinser006.gif.

Napisano

Niestety nie mieści się. Musiałbym zrobić małe modyfikacje tzn. za akumulatorem usunąć mocowanie wiązki elektrycznej do nadwozia. Zawsze można zastosować w tym celu jakąś opaskę.

Akumulator ma 353 mm długości. czyli sporo więcej niż 45-55 Ah.

Szkoda mi trochę kasy na kupowanie nowego aku do starego auta, kiedy mam pod ręką taką "elektrownię". O taką - KLIK >>>

Napisano

> Niestety nie mieści się. Musiałbym zrobić małe modyfikacje tzn. za

> akumulatorem usunąć mocowanie wiązki elektrycznej do nadwozia.

> Zawsze można zastosować w tym celu jakąś opaskę.

> Akumulator ma 353 mm długości. czyli sporo więcej niż 45-55 Ah.

Ja u siebie montowalem bergena 80ah w dieslu to wyprostowalem tacke od akumulatora od strony reflektora i miesci sie na styk, wiazki nie ruszalem ale juz do wymiany zarowki trzeba wymontowac akumulator.

EDIT: jednak bergen matylko 315mm wiec musialbys przenosic wiazkę

Napisano

> Ja u siebie montowalem bergena 80ah w dieslu to wyprostowalem tacke

> od akumulatora od strony reflektora i miesci sie na styk,

Akumulator mieścić, to się na styk mieści. Jest jednak problem z zamknięcienm maski. Muszę odsunąć go nieco w głąb komory silnika, na tyle, aby mi się zamknęła maska. Ot co.

Napisano

No i jest. Dla przypomnienia - Bosch S6 AGM 95 Ah 850 A wg EN.

Co ciekawe, jest niższy o ponad 1 cm od Sznajdera 45 Ah. Musiałem nieco podgiąc mocowanie wiązki elektrycznej, abym mógł go przesunąć w głąb komory silnika.

To że kręci jak burza, to jest jasne, ale nawet przy włączonych światłach mijania, uruchamianie nie powoduje chwilowego ściszania radia, co miało miejsce na małym akumulatorze pzy każdym uruchamianiu, nawet ciepłego silnika i bez włączonych jakichkolwiek odbiorników.

A to że duzy, no trudno. Taki miałem i taki wsadziłem.

Aby od razu uciąć dyskusję na temat ew. niedoładowania, bo za duży..., oznajmiam, że miałem kiedyś w Skodzie o pojemności silnika 1050 ccm aku o pojemności 196 AH i kilka lat sprawował się znakomicie i nigdy nie był doładowywany przez kilka ładnych lat.

Jedyna wada takiego rozwiązania, to wożony niepotrzebnie ciężar (w Skodzie to akurat była zaleta) i w czasie wielkich mrozów, ciągłe poranne prośby sąsiadów z parkingu o "pożyczenie prądu".

Napisano

> (w Skodzie to akurat była zaleta)

tylko , że w skodzie było gdzie taki wielki aku wsadzic, za tylna kanapa pewnie dwa takie by wsadził i nikomu by nie przeszkadzały ani nie szpeciły widoku... biglaugh.gif

  • 1 miesiąc później...
Napisano

Centra Futura padla po 3 latach i 4 miesiacach, naladowanie prostownikiem pomaga tylko doraznie, akumulator nie trzyma pojemnosci, nastepnego dnia rano po dlugiej trasie nawet nieda rady ruszyc bendiksa w rozruszniku,

U znajomego Futura wytrzymala 3 lata i 2 miesiace .

Szajs szajs, szajs ....

Z racji tego ze jestem obecnie poza Pl, zostalem zmuszony do zakupu Bosha S4 60A za 125 euro sciana.gif

Zobacze ile czasu wytrzyma...

Napisano

> oznajmiam, że miałem kiedyś w Skodzie o pojemności

> silnika 1050 ccm aku o pojemności 196 AH i kilka lat sprawował

> się znakomicie i nigdy nie był doładowywany przez kilka ładnych

> lat.

> Jedyna wada takiego rozwiązania, to wożony niepotrzebnie ciężar (w

> Skodzie to akurat była zaleta) i w czasie wielkich mrozów,

> ciągłe poranne prośby sąsiadów z parkingu o "pożyczenie prądu".

Pytanie OT: aku zapewne byl za siedzeniami pasazerow, bo w oryginalna komore akumulatora Skody 105 wchodzily typowe "kwadraty" lub niewielkie "prostokaty", nie byla duza....? Mialem taki woz przez dlugie lata, bardzo milo go wspominam (nigdy nie zawiodl, a przejechal pol Polski)...

Prawda, Skoda miala "ciezki tyl", co pozwalalo na wykorzystanie jej jako samochodu terenowego (nie przesadzam-AF pod tym wzgledem calkowicie wysiada, Skoda miala spory przeswit, ciezki tyl i tylny naped, czyli same zalety, ale na sniegu i lodzie, porazka dla tego, kto nie umial nia jezdzic w takich warunkach...), ale lekki przod, na zime pakowalem do bagaznika z przodu dwie plyty chodnikowe....To byly czasy....

W Skodzie tez mialem aku Bosch, wytrzymal tylko 2 lata....

Pozdrawiam

Napisano

Powszechna jest tu opinia o dobrej jakości akumulatorów GM. Czy założenie, ze akumulatory GM sprzedawana w ASO i na Allegro są tej samej jakości co idące na pierwszy montaż jest bardzo ryzykowną hipotezą? Na Allegro to nawet da się upolować w niezłej cenie...

k.

Napisano

> Powszechna jest tu opinia o dobrej jakości akumulatorów GM. Czy

> założenie, ze akumulatory GM sprzedawana w ASO i na Allegro są

> tej samej jakości co idące na pierwszy montaż jest bardzo

> ryzykowną hipotezą? Na Allegro to nawet da się upolować w

> niezłej cenie...

Nie jestem przekonany czy aku GM ktory mam w rocznej G jest taki super. Na mrozie kreci duzo slabiej niz Futura w eFce. Napięcie spoczynkowe też jest niższe niz w Futurze. Stary GM z eFki, owszem, to inna bajka, prawdopodobnie wytrzymał 12 lat. zeby.GIF A napewno powyżej 5 lat kiedy ja nim jeździłem.

Napisano

Oryginał GM 44Ah wytrzymał u mnie 9 lat nawet po rozładowaniu do 3V icon_eek.gif . Kupiłem w dobrej cenie nowy na allegro 55Ah , też GM i nie mam z nim żadnych problemów .

Napisano

Właśnie musiałem GM-a wymienić na nowy, oryginał wytrzymał prawie 7 lat ale u mnie aku i rozrusznik dostają po tyłku kilkanaście razy dziennie, tak że trwałość uznaję za więcej niż poprawną.

Napisano

Witam.Czy możecie mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadać akumulator dla Astry G 2,0 z silnikiem X20DTL?.Niestety obecnie używany nie nadaje się już do użytku-ma zniszczoną tabliczkę znamionową i nie jestem w stanie go rozszyfrować .Mirek

Napisano

> Witam.Czy możecie mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadać

> akumulator dla Astry G 2,0 z silnikiem X20DTL?.

Wstaw cos koło 70-75Ah i będziesz zadowolony

Napisano

> Witam.Czy możecie mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadać

> akumulator dla Astry G 2,0 z silnikiem X20DTL?.Niestety obecnie

> używany nie nadaje się już do użytku-ma zniszczoną tabliczkę

> znamionową i nie jestem w stanie go rozszyfrować .Mirek

Potrzebny Ci aq o prądzie rozruchowym minimum 680A, a osobiście zalecam minimum 720 do 750 ok.gif

Napisano

> Potrzebny Ci aq o prądzie rozruchowym minimum 680A, a osobiście

> zalecam minimum 720 do 750

Masz rację. Po Twoim poście spojrzałem na allegro i zauważyłem, że istnieją aq o pojemności 72Ah i prądzie tylko 600A. Takie moga być trochę słabe.

Rzeczywiście wypadałoby brać aq z prądem przynajmniej te 680-700A (wg normy EN) ok.gif

Napisano

Pytanie: Czy akumulatory GM, które Opel montuje fabrycznie, da się w sposób niedestrukcyjny otworzyć celem ewentualnego dolania wody? Na oko trudno stwierdzić - korków nie widać. W przypadku wielu "bezobsługowych" akumulatorów jest to możliwe, chociaż nie zawsze całkiem proste. Jak jest u nas?

k.

Napisano

Mojego się nie dało. Fotki gdzieś w tym wątku.

Napisano

Są dwa akumulatory ten sam producent, model pojemnośc itd. oba sa wyładowane poprzez krecenie rozrusznikiem do takiego stanu, że kontrolki przygasają i oba sa ładowane tym samym prostownikiem tym samym pradem i jeden jest naładowany (15V) po 3-4 godzinach a drugi po 9 godzinach. O czy może to świadczyć, któren jest zepsuty??

EDIT: nowe wiadomości po raz drugi zdarzyło się że akumulator co dłużej ładował się za pierwszym razem padł i teraz ładowany jest już 9 godzinę i ma dopiero 13,1 V. Czy aby nic z nim nie jest?? Aha ładowanie zaczęło sie od 12,45V. Za pierwszym razem oba startowały mniej wiecej od 12,8V

Napisano

> Pytanie: Czy akumulatory GM, które Opel montuje fabrycznie, da się w

> sposób niedestrukcyjny otworzyć celem ewentualnego dolania wody?

aku GM z 2001 miał korki pod naklejką , dało się je wykręcić .

W aku GM z 2009 chyba nie ma korków pod nakleją , nie wygląda też żeby było monowieczko...Sprawdzić nie mogę bo aku mam na gwarancji.

  • 10 miesięcy później...
Napisano

Panowie mam Centre Future + w mojej Asi, potrzebuje doładować aku i mam pytanie czy ten prostownik da radę?

Czy lepiej wybrać coś innego?

Oto link >>>>KLIK<<<<

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.