Skocz do zawartości

Auto na taksówkę


Focus206

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzicie? Narodził się temat zmiany auta dla mojego taty. Jest taksówkarzem, więc samochód to jego miejsce pracy.

Budżet 30 tys. Samochód musi być jak najmłodszy i z jak najmniejszym przebiegiem.

Obecnie maltretowany jest Passat 1,9 TDI z 2003 roku. Obecny przebieg to ponad 360 tys km i niestety pojawiają się pierwsze wykwity rdzy. Mieliśmy to robić, ale padł pomysł żeby kupić coś nowego.

Typy swoje mamy, ale jestem ciekaw co zaproponują inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doradzicie? Narodził się temat zmiany auta dla mojego taty. Jest taksówkarzem, więc samochód to

> jego miejsce pracy.

> Budżet 30 tys. Samochód musi być jak najmłodszy i z jak największym przebiegiem.

Nowa Dacia Logan, ale niestety przebieg będzie maksymalnie ok. 10km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tą taryfą jeździ?

Jeśli jeździ głównie po mieście, to proponowałbym coś przestronnego i pakownego zarówno pod względem liczby osób jak i bagażu.

Logan MCV

dacia-logan-mcv-21_460x0w.jpg

Doblo, Partner itp. - wygodnie się do tego wsiada.

Coś typu MPV - Alhambra, Galaxy, Sharan, może Corolla Verso? Ewentualnie jakiś Scenic?

Proponując takie samochody, biorę pod uwagę własne preferencje zaobserwowane podczas jazdy taksówkami.

Na krótkich miejskich trasach wolę coś, do czego wygodnie się wsiada i wysiada, oraz to, że często gdzieś np do knajpy trzeba zawieźć większą liczbę osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uj go wie. Sami go kupowaliśmy w DE, badaliśmy - nie widać aby był bity... W PL żadnych przygód. Na

> przednim błotniku wykwity, przy klamce w tylnej klapie też. I przy uszczelce szyby tylnej...

Skoro problem dotyczy elementów de facto ozdobnych i łatwo wymienialnych a nie konstrukcyjnych to zrobić i się nie przejmować.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jeździ i nie stać go na wzięcie nówki choćby w małym kredycie. Na innym forum taksówkarskim chwalą się że 10 tys obrotu w Wawie na miesiąc robią bez problemu. U nas ledwo 3 tys teraz to jest dobrze na miesiąc. Więcej taksówek niż kursów. Jakby dołożył to kupiłby Logana MCV 7-osobowego teraz z fabryczną instalacją gazową i silnikiem dostosowanym do gazu. Tapicerki i plastiki sa łatwe w czyszczeniu no i 6 osób może zabrać za więcej kasy. Auto proste w naprawach i podwyższone zawieszenie i stalowa osłona pod silnikiem ułatwi jazdę po miejskich dziurach i krawężnikach. A w wersji Blackline środek wygląda w miarę ładnie i wyposażenia nie brakuje. Do tego spalanie ja mam średnie w trybie mieszanym 4,5-4,6 latem z klimą i zimą 4,8-4,9 ON.Po mieście max 5,5-6 litrów ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Warszawie jeździ i nie stać go na wzięcie nówki choćby w małym kredycie. Na innym forum

> taksówkarskim chwalą się że 10 tys obrotu w Wawie na miesiąc robią bez problemu. U nas ledwo 3

> tys teraz to jest dobrze na miesiąc. Więcej taksówek niż kursów. Jakby dołożył to kupiłby

> Logana MCV 7-osobowego teraz z fabryczną instalacją gazową i silnikiem dostosowanym do gazu.

> Tapicerki i plastiki sa łatwe w czyszczeniu no i 6 osób może zabrać za więcej kasy. Auto

> proste w naprawach i podwyższone zawieszenie i stalowa osłona pod silnikiem ułatwi jazdę po

> miejskich dziurach i krawężnikach. A w wersji Blackline środek wygląda w miarę ładnie i

> wyposażenia nie brakuje. Do tego spalanie ja mam średnie w trybie mieszanym 4,5-4,6 latem z

> klimą i zimą 4,8-4,9 ON.Po mieście max 5,5-6 litrów ON.

Z tym, że w Wawie są korporacje, gdzie nie przyjmą Cię z nowym Loganem.

Te 10 tyś. obrotu w Wawie to możesz sobie między cierpiarskie bajki włożyć. Licząc po 2zł za kilometr, musiałby zrobić cierp około 4,5 tyś km z klientem (stawki od 1,2zł do 2,4zł w korporacjach w wawie, najwięcej korporacji jeździ po 1,6 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Warszawie jeździ i nie stać go na wzięcie nówki choćby w małym kredycie. Na innym forum

> taksówkarskim chwalą się że 10 tys obrotu w Wawie na miesiąc robią bez problemu. U nas ledwo 3

> tys teraz to jest dobrze na miesiąc.

Ja posuwam 10 panienek dzienne, a Ty jesteś cienki bolek i obracasz tylko trzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że popełniłem błąd piszac, że autko będzie taksówką... Już się zaczynają przepychanki...

A wracając do tematu:

Logan - myślałem, ale to jest strasznie brzydkie i tandetne!!! (samochód uzywany również do celów prywatnych)

Doblo, Partner - mój ojciec nie chce kiosków i już.

Z naszych propozycji to:

Peugeot 307 kombi, 407

Ford Focus kombi, Mondeo, C-Max

Renault Scenic

Opel Vectra, Astra Kombi, Zafira (ta marka najmniej chętnie)

Jakieś opinie? Szczególnie zależy mi na opiniach dotyczących fordów. Warto się pchać w forda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że popełniłem błąd piszac, że autko będzie taksówką... Już się zaczynają przepychanki...

> A wracając do tematu:

> Logan - myślałem, ale to jest strasznie brzydkie i tandetne!!! (samochód uzywany również do celów

> prywatnych)

Ale się nie psuje, jest tani w zakupie i mega tani w utrzymaniu, może mieć 7 miejsc, ma bardzo duży bagażnik i jest to kawał dobrego NOWEGO auta za nieduże pieniądze. Wiem bo mam zlosnik.gif

Ale, fakt faktem że u mnie to auto służy do roboty, nie muszę jeździć nim na codzień zlosnik.gif

> Peugeot 307 kombi

Wygodny wóz drabiniasty z durnowatym zawieszeniem - ani to komfortowe ani fajne w prowadzeniu. Owszem duże, owszem oszczędne (1.6 hdi 90KM) ale dużo denerwujących pierdół. I tutaj bardzo dużo zależy jaki motor do tego kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale się nie psuje, jest tani w zakupie i mega tani w utrzymaniu, może mieć 7 miejsc, ma bardzo duży

> bagażnik i jest to kawał dobrego NOWEGO auta za nieduże pieniądze. Wiem bo mam

> Ale, fakt faktem że u mnie to auto służy do roboty, nie muszę jeździć nim na codzień

Niby racja, ale... Brzydal i tyle wink.gif

> Wygodny wóz drabiniasty z durnowatym zawieszeniem - ani to komfortowe ani fajne w prowadzeniu.

> Owszem duże, owszem oszczędne (1.6 hdi 90KM) ale dużo denerwujących pierdół. I tutaj bardzo

> dużo zależy jaki motor do tego kupisz.

Jezdziłem sporo 307 i jakoś nie zauważyłem duzych minusów w zawieszeniu. Dla mnie takie neutralne...

W firmie katujemy do bolu i samochody naprawdę dzielnie się trzymają. Silniki to 2,0 HDI 90 koni i 1,6 HDI 110 koni. Dają radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślalem, ale w tym budżecie kupisz stare auto z ogromnym przebiegiem.

To pozostaje mondeo mkIII. W tej kwocie ciezko bewdzie coś w miare świeżego i żeby miało odpowiednią ilość miejsca z tyłu.Choć ostatnio modne sa vany typu sharan/alhambra galaxy/zafira itp z 7 miejscami.U mnie na wiosce jest nawet traffic osobowy zlosnik.gif i ma gość branie zwłaszcza w weekendy na i z imprezy świetnie sie to sprawdza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że popełniłem błąd piszac, że autko będzie taksówką... Już się zaczynają przepychanki...

> A wracając do tematu:

> Logan - myślałem, ale to jest strasznie brzydkie i tandetne!!! (samochód uzywany również do celów

> prywatnych)

> Doblo, Partner - mój ojciec nie chce kiosków i już.

> Z naszych propozycji to:

> Peugeot 307 kombi, 407

> Ford Focus kombi, Mondeo, C-Max

> Renault Scenic

> Opel Vectra, Astra Kombi, Zafira (ta marka najmniej chętnie)

> Jakieś opinie? Szczególnie zależy mi na opiniach dotyczących fordów. Warto się pchać w forda?

Masz piekna Crome bez pdfa na gieldzie , zawieszenie i wiele podzespołów wspólnych z Vecrą C, bardzo dobry diesel i wygodne auto , tylko ponegocjuj troche cene i masz auto z 2007 roku tansze niz b5 w utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój koleżka wieloletni taksowkarz kupił espaca grand toura- coraz więcej zleceń jest od osób przemieszczających sie paczka bynajmniej więcej niż 4 osoby wink.gif

Jako nieliczny posiadający w korporacji takie duże truchło w weekendy jeździ non stop- bawiący się wspólnie znajomi chcą wspólnie wracac do domu.

Wolą dopłacic 10 złoty więcej do rachunku niz brać 2 taksówki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mój koleżka wieloletni taksowkarz kupił espaca grand toura- coraz więcej zleceń jest od osób

> przemieszczających sie paczka bynajmniej więcej niż 4 osoby

> Jako nieliczny posiadający w korporacji takie duże truchło w weekendy jeździ non stop- bawiący się

> wspólnie znajomi chcą wspólnie wracac do domu.

> Wolą dopłacic 10 złoty więcej do rachunku niz brać 2 taksówki

Zobaczymy co powie kolega za rok.... czy więcej zarobił, czy więcej włożył w tego Espace ......

Ps.

Mam Espace, wiem co mówię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczymy co powie kolega za rok.... czy więcej zarobił, czy więcej włożył w tego Espace ......

> Ps.

> Mam Espace, wiem co mówię

imo tego nie wiem, znając jego raczej jest z tych co do interesu nie dokładają wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj Scenica y 2007 roku (pierwsza rejestrecja 2008) z silnikiem 1,5 DCI (105 koni), kupiony w PL, serwisowany w ASO (niby ma 102 tys przebiegu i tak wskazuje książka) w fajnym wyposazeniu. Osoba prywatna, chce go oddać za 25500. Warto? byly dwie obcierki (widać na mierniku) do których gość się przyznaje. Autko nie zniszczone, zadbane. Warto? Ma ktoś doświadczenia? zastanawiam się czy jutro nie zabrać go na podnośnik i oglądać jeszcze dogłębniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli auto ma jezdzic a przyszly wlasciciel nie ma w sobie czegos ze slodowego to odpusc...

> Auto fajne aleee bzdety , bzdety ,bzdety i jeszcze raz upierdliwe bzdety

uzytkowałes?

akurat ten egzemplarz jest fajny bo ogołocony ze wszelkich elektronicznych wodotrysków typu Hands Free, czujnik deszczu, czujnik swiateł itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba kupilbym Logana / sandero poszukal moze rocznego 2 letniego bravo, zastanowil sie nad CROMA,

> ale raczej celowal w nowego Logana / sandero

To nie lepiej w scenica uderzać? Przecież to ten sam silnik i podzespoły co w Dacii? A i większe i ładniejsze...

Sandero, brawo - chyba ciut przy małe na taksówkę (bagaznik!!!)

I pokaż mi dwuletnie bravo za 30 tys to sobie sam kupię wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz piekna Crome bez pdfa na gieldzie , zawieszenie i wiele podzespołów wspólnych z Vecrą C,

> bardzo dobry diesel i wygodne auto , tylko ponegocjuj troche cene i masz auto z 2007 roku

> tansze niz b5 w utrzymaniu

Mówisz o TEJ Cromie?

Jeśli tak, to chyba nie sądzisz ze w negocjacjach uda się zbić 1/4 ceny wyjściowej! To nie Egipt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzytkowałes?

> akurat ten egzemplarz jest fajny bo ogołocony ze wszelkich elektronicznych wodotrysków typu Hands

> Free, czujnik deszczu, czujnik swiateł itp.

Nie przejmuj się, kolega Woju jak słyszy Renault to już ma wyrobioną opinię.

Co do tematu, Scenic po lifcie bardzo fajna propozycja. Rozejrzyj się za grand Sceniciem, jest 7 osobowy więc spory plus na TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz o TEJ Cromie?

> Jeśli tak, to chyba nie sądzisz ze w negocjacjach uda się zbić 1/4 ceny wyjściowej! To nie Egipt...

ma najwyzsza cene w tej budzie z tego rocznika realnie ok 35 tyś 270751858-jezyk.gif ale , nie musisz wymieniać rozrządu na dzień dobry i za ubezpieczenie zaplacisz mniej 270751858-jezyk.gif , odpadają rzeczy które w starszych autach niewiadomego pochodzenia musisz zrobić zaraz po zakupie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzytkowałes?

Pomiedzy naprawianiem wink.gif

> akurat ten egzemplarz jest fajny bo ogołocony ze wszelkich elektronicznych wodotrysków typu Hands

> Free, czujnik deszczu, czujnik swiateł itp.

Zaraz przyjdzie reno dzihad i powie , ze wszystkie awarie to przeciez bzdeciki tanio mozna naprawic i wszystko jest opisane na forum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przejmuj się, kolega Woju jak słyszy Renault to już ma >wyrobioną opinię.

Rozmawiamy o Scenicu II a nie o renault 033102bebe_1_prv.gif

> Co do tematu, Scenic po lifcie bardzo fajna propozycja. Rozejrzyj się za grand Sceniciem, jest 7

> osobowy więc spory plus na TAXI.

Na taksi rewelacja hahaha.gif moze czasem przesiadz sie z przednich foteli na tyl... Te zydelki sa tragiczne a przy wsiadaniu mozna sobie rozbic lepetyne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiamy o Scenicu II a nie o renault

> Na taksi rewelacja moze czasem przesiadz sie z przednich foteli na tyl... Te zydelki sa tragiczne

> a przy wsiadaniu mozna sobie rozbic lepetyne...

To jak już wspomniano może lepiej Espace 4 ...... już od 20 tyś można wybierać, przebierać, full wersje, cuda wianki

W Wawie zanam jednego twardziela co już spory czas jeździ E4 na Taxi, inne E4 równie szybko jak się pojawiły znikają ....... ciekawe dlaczego clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie lepiej w scenica uderzać? Przecież to ten sam silnik i podzespoły co w Dacii? A i większe i

> ładniejsze...

> Sandero, brawo - chyba ciut przy małe na taksówkę (bagaznik!!!)

> I pokaż mi dwuletnie bravo za 30 tys to sobie sam kupię

scenic większy od mcv? widze, ze w mcv chyba nie siedziales;)

sandero to logan z mniejszym bagaznikiem

w sandero jest wiecej miejsca w srodku dla pasazerow niz w bravo

a bravo za 30 kzl prosze bardzo

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.