Skocz do zawartości

Palące się postojówki LED


Pucek250

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu skończyły swój żywot moje postojówki Philips BlueVision. Postanowiłem, więc z ciekawości kupić postojówki LED, o takie:

3b3ab6376ea62de1med.jpg

Ogólnie byłem zadowolony... do wczoraj facepalm%5B1%5D.gif Jedna z postojówek zaczęła mrugać niczym stroboskop. Zauważył to mój kolega i stwierdził, że to norma - on ponoć wyleczył się z LED-ów po spaleniu trzech kompletów hehe.gif

Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną brakującą czy posłać to "w pierony" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu skończyły swój żywot moje postojówki Philips BlueVision. Postanowiłem, więc z

> ciekawości kupić postojówki LED, o takie:

> Ogólnie byłem zadowolony... do wczoraj Jedna z postojówek zaczęła mrugać niczym stroboskop.

> Zauważył to mój kolega i stwierdził, że to norma - on ponoć wyleczył się z LED-ów po spaleniu

> trzech kompletów

> Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną

> brakującą czy posłać to "w pizdu" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek?

homologacje oczywiscie maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu skończyły swój żywot moje postojówki Philips BlueVision. Postanowiłem, więc z

> ciekawości kupić postojówki LED, o takie:

> Ogólnie byłem zadowolony... do wczoraj Jedna z postojówek zaczęła mrugać niczym stroboskop.

> Zauważył to mój kolega i stwierdził, że to norma - on ponoć wyleczył się z LED-ów po spaleniu

> trzech kompletów

> Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną

> brakującą czy posłać to "w pizdu" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek?

Słabe ledy, brak stabilizacji prądu i przekroczone dopuszczalne parametry eksploatacji złożyły się na taki, a nie inny efekt.

Jeśli nie zmodyfikujesz obwodu, to założenie nowych diod nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja u siebie już 2 komplety wywaliłem i wróciłem do zwykłych żarówek w5w. Miałem dokładnie to co Ty, stroboskop w obu lampach pierw tylko przez chwilę po odpaleniu auta a później już przez cały czas, śmiesznie to wyglądało hehe.gif Teraz mam zwykłe w5w Osram za 2pln za sztukę i problemu nie ma, jedynie co to się odróżniają strasznie przy ksenonie no ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu skończyły swój żywot moje postojówki Philips BlueVision. Postanowiłem, więc z

> ciekawości kupić postojówki LED, o takie:

> Ogólnie byłem zadowolony... do wczoraj Jedna z postojówek zaczęła mrugać niczym stroboskop.

> Zauważył to mój kolega i stwierdził, że to norma - on ponoć wyleczył się z LED-ów po spaleniu

> trzech kompletów

> Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną

> brakującą czy posłać to "w pizdu" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek?

Uzywam takich samych. Srednio mi sie przepalaja co 1kkm (slownie: tysiąć kilometrów). Kupilem od razu 10 sztuk i chyba zamówie kolejne 10 sztuk... koszt jednej to 1zł wiec na razie sie bawie i wymieniam co miesiac grinser006.gif (akurat u mnie wymiana jest prosta - passat fl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wyleczyłem z tego po pierwszym spalonym komplecie

kupiłem za dychę żarówki Philipsa w Norauto, które świecą dużo bielszym światłem niż te zwykłe i wygląda to IMHO najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe ja u siebie już 2 komplety wywaliłem i wróciłem do zwykłych żarówek w5w.

Chciałem iść z duchem czasu i poczuć się jak młody gniewny w tuningowanym golfie II hehe.gif Ale widzę, że za biedny*/leniwy jestem by zmieniać to badziewie co 2 miesiące 270751858-jezyk.gif

*zapłaciłem w miejscowym sklepie za jedną sztukę 9zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem iść z duchem czasu i poczuć się jak młody gniewny w tuningowanym golfie II Ale widzę, że

> za biedny*/leniwy jestem by zmieniać to badziewie co 2 miesiące

> *zapłaciłem w miejscowym sklepie za jedną sztukę 9zł

a gdzie tak drogo liczą? poszukaj na allegro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupilem od

> razu 10 sztuk i chyba zamówie kolejne 10 sztuk... koszt jednej to 1zł wiec na razie sie bawie

> i wymieniam co miesiac (akurat u mnie wymiana jest prosta - passat fl)

Już widzę siebie zimą zdejmującego na mrozie rękawiczkę, żeby po raz kolejny zmienić postojówke, bo się przepaliła hehe.gif Niedoczekanie tych małych, żółtych rączek, które to składają mlot.gif Wracam do klasycznej żarówki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już widzę siebie zimą zdejmującego na mrozie rękawiczkę, żeby po raz kolejny zmienić postojówke, bo

> się przepaliła Niedoczekanie tych małych, żółtych rączek, które to składają Wracam do

> klasycznej żarówki

Szczerze to o zimie nie pomyslalem zlosnik.gif Zmieniam te ledy od czerwca.. W pazdzierniku tez wracam do normalnych zarowek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co daja takie LED-y w porownaniu z klasycznymi zarowkami?

Coraz częściej widzę LED-y użyte do podświetlania tablicy rejestracyjnej. Niestety, taka tablica jest nieczytelna, w porównaniu gdy jest podświetlona normalnymi żarówkami. A może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co daja takie LED-y w porownaniu z klasycznymi zarowkami?

Nic nie dają, albo robią wiochę, zwłaszcza w starych tanich samochodach. Z elektrycznego punktu widzenia dodatkowo często zawodzą, bo z uwagi na mały prąd przewodzenia i zaśniedziałe styki nie świecą. Da się kupić dobrze wykonane i trwałe "żarówki" LED, tylko trzeba trochę poszukać w sieci i nie mieć węża w kieszeni grinser006.gif. Homologacją też nie ma się co przejmować, bo ma być biało i ma świecić old.gif. No i cały czas aktualne pytanie - po co? facepalm%5B1%5D.gif Z gówna bata i tak się nie ukręci, tylko szkoda pieniędzy. Od lat wiadomo, że najlepszy klimat daje światło żarowe ok.gifgrinser006.gif. Ja w postojówkach z przodu zamiast W5W mam wstawione W3W zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo takie żarówki to badziew i tyle, ale LED nie jest zły...

mam u siebie światła w których postojówki to ringi oświetlane właśnie ledami. Włożyłem tam fluxy, króre de fakto kosztowały 40 gr/szt i od stycznia się nie przepalił ani jeden smile.gif i raczej nie przepali...

ps. po co ktoś zapyta?? a po to ze u mnie tylko tył został na żarówkach, wnętrze i reszta to led... spadek zużycia prądu znaczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz pokazać mi "palcem" które masz? Może są na allegro?

Takich jak ja mam teraz nie znalazłem. Najbardziej zblizone będą chyba takie. 1 led i mała soczewka.

http://allegro.pl/w5w-t10-okragla-high-power-zarowka-led-i1816295116.html

Musiałem jedynie pokochać komunikat, który przy każdym uruchomieniu informuje mnie, że mam awarię swiateł postojowych,.. no i stale świecąca kontrolka na desce. Ale ponoć są już ledy, które komputer widzi jak zwykłe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać widać

20091118008swiatlaled.jpg

tylko, ze jedni kupują pieczywo w piekarni inni kupują w markiecie. nazwa ta sama, a różnica spora.

wymieniłem w swoim pojeździe ok. 14 szt W5W na LEDy i jeżdżę tak już z nimi ok. 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się wyleczyłem z tego po pierwszym spalonym komplecie

> kupiłem za dychę żarówki Philipsa w Norauto, które świecą dużo bielszym światłem niż te zwykłe i

> wygląda to IMHO najlepiej

To chyba zależy od instalacji auta - kupiłem kilkanascie sztuk i tak:

w moim golfie 2 (wiem wiocha-ale juz sa z niego zyletki) rok czasu smigały i nic

- w astrze G - 2lata i nic

- fabia 1 po miesiącu dyskoteka

espero - dyskoteka i spalenie sie po 3 miesiącach

w obecnym dużym fiacie ze względu na CAN na razie brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Lanosie żadne takie LEDy nie zdadzą egzaminu. Dlaczego ? Temperatura w kloszu z H4 zabije każdego LEDa. Wierz mi bo robiłem wszelkie możliwe eksperymenty z diodami i u nas nie ma to racji bytu. Jeśli chcesz białe postojówki to kup za 12 zeta odpowiednie philipsy w barwie xenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widać widać

> tylko, ze jedni kupują pieczywo w piekarni inni kupują w markiecie.

U Ciebie akurat żarówki są nad tablicą i faktycznie, coś tam widać wink.gif, ale u tych, co mają po bokach ledwo widać skrajne znaki. Albo i to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. po co ktoś zapyta?? a po to ze u mnie tylko tył został na żarówkach, wnętrze i reszta to led...

> spadek zużycia prądu znaczny

No tak, przy aktualnie wkładanych altkach z prądem ~100A tego prądu jest rzeczywiście straszny deficyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie - czy to u góry czy po bokach wszystkie lampy muszą spełniać Regulamin 48 co do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

problem w tym, że diody LED nie świecą na boki tylko do góry lub na jakiś tam kąt, ale nie 180*. przez to tablica nie jest oświetlona dostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, przy aktualnie wkładanych altkach z prądem ~100A tego prądu jest rzeczywiście straszny

> deficyt.

Deficyt deficytem, ale ile teraz ten prąd kosztuje! I ciągle podwyżki. A na nowy elektroniczny licznik już nie położysz magnesu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko jak taki altek mniej obciążysz to mniejsze jest także obciążenie dla samego silnika a to daje mniejsze zużycie. Tyle z mojej strony, end of topic

ps. są ledy o kącie świecenia 180 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, tylko jak taki altek mniej obciążysz to mniejsze jest także obciążenie dla samego silnika a

> to daje mniejsze zużycie. Tyle z mojej strony, end of topic

No zgadza się. Policzmy. Powiedzmy na przykładzie mojego codziennego dojazdu do pracy, mamy 130 konny samochód (95KW), który przy obciążeniu silnika na poziomie powiedzmy 60% pali na takiej trasie 6.5l/100km *. Do przejechania mamy 20km, czyli zużywamy 1,3 litra paliwa. Mamy dwie palące się postojówki, czyli 2*5W=10W. Zobaczmy jak wpływają one na zużycie paliwa.

A więc tak, 95KW*0.6= 57000W

57000W - 1.3 litra paliwa - 5zł za litr - 6.5zł

Przyjmijmy, że LED nie zużywa w ogóle prądu, zatem po prostu wyłączamy nasze przednie postojówki: 57000-10W=56990W, liniowo spada nam zużycie paliwa, prosta proporcja.

56990W - 1,29977193 litra - 5zł za litr - 6,498859649zł.

6.5zł-6,498859649zł=0,001140351zł - gratuluję, zaoszczędziliśmy 1/10 grosza.

Żeby temat bardziej zobrazować przeliczmy po ilu kilometrach zaoszczędzimy 100zł:

0,001140351zł - 20km

100zł - 1.753.845km

Tak kolego, zaoszczędzisz stówkę za prawie 2 miliony kilometrów.

*) oczywiście zdaję sobie sprawę, że to spore uproszczenie, ale czegoś się trzeba trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No zgadza się. Policzmy. Powiedzmy na przykładzie mojego codziennego dojazdu do pracy, mamy 130

> konny samochód (95KW), który przy obciążeniu silnika na poziomie powiedzmy 60% pali na takiej

> trasie 6.5l/100km *. Do przejechania mamy 20km, czyli zużywamy 1,3 litra paliwa. Mamy dwie

> palące się postojówki, czyli 2*5W=10W. Zobaczmy jak wpływają one na zużycie paliwa.

> A więc tak, 95KW*0.6= 57000W

> 57000W - 1.3 litra paliwa - 5zł za litr - 6.5zł

> Przyjmijmy, że LED nie zużywa w ogóle prądu, zatem po prostu wyłączamy nasze przednie postojówki:

> 57000-10W=56990W, liniowo spada nam zużycie paliwa, prosta proporcja.

> 56990W - 1,29977193 litra - 5zł za litr - 6,498859649zł.

> 6.5zł-6,498859649zł=0,001140351zł - gratuluję, zaoszczędziliśmy 1/10 grosza.

> Żeby temat bardziej zobrazować przeliczmy po ilu kilometrach zaoszczędzimy 100zł:

> 0,001140351zł - 20km

> 100zł - 1.753.845km

> Tak kolego, zaoszczędzisz stówkę za prawie 2 miliony kilometrów.

> *) oczywiście zdaję sobie sprawę, że to spore uproszczenie, ale czegoś się trzeba trzymać.

E tam, na pewno chodzi o rosnące ceny prądu i opłat za prąd, tylko nie wiedzą jak to tu wpleść w wątku samochodowym wink.gif

Tak, wiem, OT wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wierz mi bo robiłem wszelkie możliwe eksperymenty z diodami i u nas nie ma to

> racji bytu.

Obiecuję, że nie kupię LEDowych postojówek.

Obiecuję, że nie kupię LEDowych postojówek.

Obiecuję, że nie kupię LEDowych postojówek.

Obiecuję, że nie kupię LEDowych postojówek.

Obiecuję, że nie kupię LEDowych postojówek.

zlosnik.gif

Racja, szkoda moich nerwów i kasy na ciągłe ich wymienianie... dziś druga postojówka zaczęła migać mi w rytm disco hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dwie postojówki przód, plus 20-30 żarówek od deski/licznika, 2-4 od tylnej tablicy, każda z nich ma 1,2 W (lub więcej) a to daje nam już 50W ;p ale spierać się nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu skończyły swój żywot moje postojówki Philips BlueVision. Postanowiłem, więc z

> ciekawości kupić postojówki LED, o takie:

> Ogólnie byłem zadowolony... do wczoraj Jedna z postojówek zaczęła mrugać niczym stroboskop.

> Zauważył to mój kolega i stwierdził, że to norma - on ponoć wyleczył się z LED-ów po spaleniu

> trzech kompletów

> Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną

> brakującą czy posłać to "w pierony" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek?

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i widzę więcej negatywnych opinii , a ja mam żarówki LED-owe pojedyńcze W5W , od ok. dwóch lat i świecą -(postojówki przód,tablica,światło stop-4szt.-wszystkie są białe , żeby było śmiesznie to kupione w biedronce 4szt blister za 6-7PLNgrinser006.gif

Oprócz tych w kabinie(8-LED) i w bagażniku (6-LED)rurkowe i też świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w końcu z tym jest? One faktycznie są takie lipne? Zastanawiam się czy dokupywać tą jedną

> brakującą czy posłać to "w pierony" do utylizacji i wrócić do tradycyjnych żarówek?

Wrócić do żarówek. Jak nie Philips to Osram Cool Blue. Mam takie i sa tak samo OK, co Philips BV. LEDy sa wrażliwe na temperaturę i niestaranny montaż, przerobiłem ten temat przy okazji montażu DRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.