Skocz do zawartości

Opel Meriva co powiecie na jego temat?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

Na jaki silnik zwracać uwagę?chyba mam dość diesla wolał bym benzynę,co z gazem to nie wiem może bym włożył zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

> Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

Niedawno stalem przed podobnym wyborem...Meriva vs. Scenic

Wybralem Scenica w sumie nie wiem dlaczego...zawazyl ladny egzemplarz jaki znalazlem...

Aha fajne Merivy to totalne golasy w porownaniu ze scenickiem w podobnych pieniadzach..w Merive przypadla mi do gustu benzynka na lancuszku ok.gif scenica tez kupilem benzyne i ma dzis nie narzekam.

Aha gaz lubi i opel i renault wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

> Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

> Na jaki silnik zwracać uwagę?chyba mam dość diesla wolał bym benzynę,co z gazem to nie wiem może

> bym włożył

Ale która? Jaki budżet, silniki? Co bierzesz pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale która? Jaki budżet, silniki? Co bierzesz pod uwagę?

Meriva I budżet od 14-18 tys ok.gif

Widziałem jakieś silniki 1.4 i 1.8 hmm.gif

Jeżdżę raczej jak kapelusznik niż rajdowiec więc to że będzie słaby mi nie robi ok.gif fajnie jak by na trasie nie był głośny hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno stalem przed podobnym wyborem...Meriva vs. Scenic

> Wybralem Scenica w sumie nie wiem dlaczego...zawazyl ladny egzemplarz jaki znalazlem...

> Aha fajne Merivy to totalne golasy w porownaniu ze scenickiem w podobnych pieniadzach..w Merive

> przypadla mi do gustu benzynka na lancuszku scenica tez kupilem benzyne i ma dzis nie

> narzekam.

> Aha gaz lubi i opel i renault wiec...

No własnie mam identyczny problem smile.gif

do dnia dzisiejszego był tylko scenic albo po tym jak dzisiaj zobaczyłem to się trochę zmieniło zlosnik.gif

Nie potrzebuję full wypasu wystarczy jak bedzie klima i te 4 lub 6 poduszek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva I budżet od 14-18 tys

> Widziałem jakieś silniki 1.4 i 1.8

> Jeżdżę raczej jak kapelusznik niż rajdowiec więc to że będzie słaby mi nie robi fajnie jak by na

> trasie nie był głośny

Ojciec ma Z14XEP (Twinport - co ma niby mniej palić) i w środku samochodzik jest super przemyślany. ok.gif Baardzo praktyczny i użyteczny. Natomiast silnik w trasach to jest ból. Do gazu (ostatnio było zdaje się nawet o tym na Oplu, poszukaj) to tylko 1.4 lub 1.8 bo jak pamiętam mają regulację luzu zaworowego hydrauliczną, a 1.6 ma na płytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec ma Z14XEP (Twinport - co ma niby mniej palić) i w środku samochodzik jest super przemyślany.

> Baardzo praktyczny i użyteczny.

Orientujesz się może jakie jest przy tym silniku średnie zużycie paliwa?

> Natomiast silnik w trasach to jest ból.

Za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie mam identyczny problem

> do dnia dzisiejszego był tylko scenic albo po tym jak dzisiaj zobaczyłem to się trochę zmieniło

> Nie potrzebuję full wypasu wystarczy jak bedzie klima i te 4 lub 6 poduszek

ale scenic to chyba większe auto ?

meriva jest na corsie, a scenic na megance spineyes.gif

meriva to nie odpowiednik modusa ? a scenic zafiry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orientujesz się może jakie jest przy tym silniku średnie zużycie paliwa?

7-8l w mieście (zależnie od stylu i warunków)

6-7l w trasie j/w

> Za słaby?

Słaby, do miasta okej, w trasie przy tirach trochę brakuje i najcichszy też nie jest choć nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do gazu to tylko 1.4 lub 1.8 bo jak pamiętam mają regulację luzu zaworowego hydrauliczną, a 1.6 ma na płytkach.

Zależy który 1.6.

Na początku produkcji wkładali silniczek Z16SE 87KM który ma regulacje hydrauliczna i nadaje się do gazu. Ten o którym ty piszesz to Z16XEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy który 1.6.

> Na początku produkcji wkładali silniczek Z16SE 87KM który ma regulacje hydrauliczna i nadaje się do

> gazu. Ten o którym ty piszesz to Z16XEP

Oczywiście masz rację. skromny.gif Jasne że zapomniałem o Z16SE. zlosnik.gif Ale i tak bym nie polecił. Polecam 1.6 16V lub 1.8 16V. ok.gif Choć i tak te 1.4 16V daje jakoś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec ma Z14XEP (Twinport - co ma niby mniej palić) i w środku samochodzik jest super przemyślany.

> Baardzo praktyczny i użyteczny. Natomiast silnik w trasach to jest ból. Do gazu (ostatnio

> było zdaje się nawet o tym na Oplu, poszukaj) to tylko 1.4 lub 1.8 bo jak pamiętam mają

> regulację luzu zaworowego hydrauliczną, a 1.6 ma na płytkach.

a jak z pakownością bagażnika? i wygodą foteli na trasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z pakownością bagażnika?

Jest spoko, fajny patent z tylną kanapo-fotelami... jak się je ściągnie do środka to super wygodnie jadą dwie osoby z tyłu, dorosłe nawet wysokie. Bagażnik jest pakowny, przydatny schowek pod podłogą bagażnika. ok.gif

> i wygodą foteli na trasach?

Zupełnie bez problemów. ok.gif Ojciec ma kulawy kręgosłup i zupełnie brak problemów po podróży, a jeździ ostatnio często jak na swoje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

> Miałem ten silnik w Combo i dawał rade bez problemów

Jeśli chodzi o trwałość etc. to jak najbardziej, ale moc kulawa tak jak i w 1.4 16V, ale ja jestem rozpieszczony przez Z16LET. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając w zeszłym roku kilka Meriv dla siostry z dobrym wyposażeniem większość niestety była ulepami ... roczniki 2006 -2008 Golasy jak wiadomo szły na nasz rynek. Ogólnie auto całkiem przyjemne ale wydawało mi się większe z początku. Stylistyka wiadomo jednemu się podoba drugiemu nie.

Ale jednak wybór padł na scenica 1.6 16v za te pieniądze wg. mnie dużo przestronniejsze auto smile.gif i z lepszymi "bajerami"

I pomimo, że wzbraniałem się przed francuzami to od momentu zakupu zmieniłem zdanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie mam identyczny problem

> do dnia dzisiejszego był tylko scenic albo po tym jak dzisiaj zobaczyłem to się trochę zmieniło

> Nie potrzebuję full wypasu wystarczy jak bedzie klima i te 4 lub 6 poduszek

Scenic jest wiekszy wewnatrz, w merivie jak szukalem coezko bylo o 4 jaski w dobrej cenie - auta doposazone sa cholera drogie ponad przecietna cene...

1.6 16v reno w scenicu toczy sie nienajgorzej szczegolnie dobrze idzie na trasie...latwo sie gazuje i dobrze gaz znosi ale tutaj i opel daje rade...

Jesli chcesz wieksze auto bralbym scenica - mi w merivie ciasno bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

> Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

A moze Combo jesli potrzebujesz duzy bagaznik? Zarowno Meriva jak i COmbo pochodza w prostej linii od corsy, przy czym w combo masz zdecydowanie wiecej miejsca natylneych siedzeniach i duzo wiekszy bagaznika, ale za to w mericie daje sie oddzielne skladane fotele i nei wiem czy meriva nie jest 5+2?

Wszystko zalezy co tak naprawde bardziej potrzebujesz - przestrzeni w srodku (combo) czy bagaznika (combo) zlosnik.gif

> Na jaki silnik zwracać uwagę?chyba mam dość diesla wolał bym benzynę,co z gazem to nie wiem może

> bym włożył

Jak to w oplu - juz napisano o silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva I budżet od 14-18 tys

> Widziałem jakieś silniki 1.4 i 1.8

> Jeżdżę raczej jak kapelusznik niż rajdowiec więc to że będzie słaby mi nie robi fajnie jak by na

> trasie nie był głośny

Auto przestronne. Pozycja za kierownicą jak dla mnie za wysoka. W poprzedniej firmie mieliśmy Merivy z motorem 1.6 + automat. Ogólnie nieporozumienie. Paliły jak szalone. Dodatkowo komfort jazdy niespecjalny. Auto jest za wysokie i za wąskie. Prędkości 150 km/h+ to normalnie przerażenie w oczach. Sporo schowków. Tylna kanapa przesuwana i to jest fajny patent. Bagażnik ujdzie. Awaryjność spora. Głównie cewki leciały. Tak na szybko i chaotycznie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czy 3 lata temu zastanawialismy sie co kupic zonie i meriva tez byla brana pod uwage, ostatecznie kupilismy jazza i byl to strzal w 10. Z zewnatrz male w srodku przestronne, duzy bagaznik + ogromne mozliwosci jego aranzacji (samo siedzisko mozna podniesc do gory lub cala kanape polozyc przy czym ona wtedy wpada niemal pod przednie siedzenia ok.gif )

jedyny minus to zbyt slaby silnik - 1,2 oslabiony.gif

szczerze polecam ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

> Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

>

mam 1.4 twinport z 2005- żona narzeka ze za słaby (wczesniej miała prawie 100konne saxo) zlosnik.gif środku przyjemne. Ma pare bolączek - samowłączające sie radio mp3 spineyes.gif - aso ma rozwiazanie ale kosztowne, nie najmocniejsze zawieszenie. Tylną kanape mozna zredukowac do dwóch siedzeń i wtedy we czwórkę wygodniej sie jedzie, ja mam radio dwustrefowe - tylna kanapa moze słuchać czegoś innego niz przrzednia (oczywiscie przez słuchawki). Auto jest bardzo OK, choc w moim przypadku silnik za słaby. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta z w miarę dużym bagażnikiem i przestronnym wnętrzem.

> Dzisiaj rzuciła mi się na oczy Meriva i bardzo spodobała z zewnątrz.

Szczerze...

Usiądź w niej, a zobaczysz:

a) dziwną pozycję za kółkiem - siedzisz jak na stołku i masz wrażenie, że zlecisz z niego na pierwszym zakręcie. Podobne uczucie miałem w Xarze Picasso I.

b) b.mały schowek przed pasażerem,

c) niezagospodarowane miejsce pomiędzy siedzeniami z przodu

na plus:

a) regularne kształty bagażnika

b) miejsce na tylnej kanapie

c) regulowane oparcie tylnej kanapy

d) przesuwana tylna kanapa

jako ciekawostkę, aczkolwiek bez właściwości użytkowych dodam system składania podłokietnika i zsuwania tylnych foteli do środka.

Celowałbym w Scenica po lifcie, albo Zafirę A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słaby, do miasta okej, w trasie przy tirach trochę brakuje i najcichszy też nie jest choć nie jest

> źle.

Sporo kkm nawinąłem Astrą G z 1.4 XEP.

Według mnie silnik ten napędzał budę Astry G całkowicie wystarczająco. Fakt, że żeby jechać trzeba było go ostro butować. Aczkolwiek nawet przy ekstremalnym but.gif spalanie oscylowało w granicach 6l/100km w trasie.

Co do silnika moim zdaniem lepsza propozycja od 1.6, tym bardziej jeśli ktoś chce zamontować LPG.

Inną historią jest ile ten silnik żarł oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Meriva waży ponad 1300 kg. i niskie spalanie przy tej masie i podwyższonym nadwoziu bierze w łeb. Mam Merivę 1,6 8V (Z16SE) i w trasie nie chciała zejść poniżej 6,7 mimo, że wiele razy bardzooo się starałem. Mimo tego polecam ten silniczek do gazu. Jest bardzo elastyczny. Choć trzeba dodać, że opel nie postarał się wkładając zbyt krótką skrzynię do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo mówię - meriva przegrała tylko i wyłacznie miejscem wewnatrz...

qrde zobaczę i jakoś faktycznie Sceniki bardziej wyposażone.

Tak się zastanawiam i od po czyn poznać Scenika około 2005 że jest po FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwości użytkowe zsunięcia foteli są bardzo wysokie. 2 dorosłe i wysokie osoby z tyłu podróżują wygodnie, z przodu też jest okej. ok.gif Ojciec jest bardzo zadowolony z urządzenia wnętrza. ok.gif Scenic jest chyba po prostu większy od Merivy i tyle. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione lampy z przodu i z tyłu,zmieniono paletę silników i poprawiono błędy wieku dziecięcego.Po lifcie są solidniejsze,ale to wszystko zależy jak trafisz.Mój np. jest z 2004 roku i złego słowa na niego nie napiszę. Gdybyś chciał sobie przybliżyć bardziej temat scenic'a to poczytaj tam - http://megane.com.pl/forum/61-zakup-scenic-ii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienione lampy z przodu i z tyłu,zmieniono paletę silników i poprawiono błędy wieku dziecięcego.Po

> lifcie są solidniejsze,ale to wszystko zależy jak trafisz.Mój np. jest z 2004 roku i złego

> słowa na niego nie napiszę. Gdybyś chciał sobie przybliżyć bardziej temat scenic'a to poczytaj

> tam - http://megane.com.pl/forum/61-zakup-scenic-ii/

dziękuję na pewno dzisiaj sobie przybliże ok.gif

a powiedz mi gdzie warto zamontować gaz tzn jak umieścić butle w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.