Skocz do zawartości

Seat Leon 2013r.


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

> NIEMOŻLIWE, przecież specjaliści AK twierdzą że nowe silniki robia po pół miliona kilometrów i

> potem się im jeszcze skręca przebiegi na 100kkm i pcha do ludzi... to jak to jest?

W większości przypadków to źle dobrane pierścienie, więc taki głupi błąd w zasadzie.

Szczególnie w przypadku Fiata gdzie pierścienie to część eksploatacyjna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W większości przypadków to źle dobrane pierścienie, więc taki głupi błąd w zasadzie.

> Szczególnie w przypadku Fiata gdzie pierścienie to część eksploatacyjna

Z opowieści warsztatowych słyszałem, że ostatnie serie 1.4 TDI miały jakieś problemy jakościowe silników. Co dziwne roomestery z 2007 roku maja po 200 kkm i poza niewytrzymującymi rozrządami i sprzęgłami na samym początku jakoś jeżdżą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 TSI 86 KM, 105 KM

> 1.4 TSI 122 KM

> 1.8 TSI 180 KM

> 1.6 TDI 90 KM

> 1.6 TDI 105 KM, 250 Nm

> 2.0 TDI 150 KM, 320 Nm

> 2.0 TDI 184 KM, 380 Nm

jakiś skundlony, pomniejszona Ibiza, coś z Audi, nie bardzo mi się podoba, silnik typu 1.6 tdi wydaje się być ciekawy jak na nasze realia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wygląda dość rzekłbym "normalnie", wnętrze jest dużym krokiem w przód - już nie jest takie puste jak u poprzednika.

Z drugiej jednak strony, obecna generacja to bardzo dobry samochód. Do faceliftingu wnętrze było największym problemem - plastikowe i średnio udane stylistycznie (szczególnie pustka na konsoli środkowej w okolicy radia i sterowania ogrzewaniem). Po faceliftingu, w wersji wyposażonej w radio z empeczy i panel automatycznej klimatyzacji jest już naprawdę ok dla oka, a i materiały też poszły w dobrą stronę waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 TSI 86 KM, 105 KM

> 1.4 TSI 122 KM

> 1.8 TSI 180 KM

> 1.6 TDI 90 KM

> 1.6 TDI 105 KM, 250 Nm

> 2.0 TDI 150 KM, 320 Nm

> 2.0 TDI 184 KM, 380 Nm

Czyli by wychodziło na to, że faktycznie VAG będzie rezygnował z 1.4 TSI z kompresorem hmm.gif

1.8 TSI pewnie będzie relatywnie tani więc to chyba korzystny będzie wybór hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak o 3 lata. Golf jest produkowany od 2008 i w tym roku jest nowy model. Tak samo inni producenci.

Z tym, że golf VI, to bardzo głęboki lifting V więc wychodzi na to, że całkiem nowy model wychodzi po 9 latach. Sprytnie, nie wink.gif

EDIT: Właśnie doczytałem, że już wyjaśniono smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Ale gdzie? Bo taki, na przykład, Golf 6 ma kodowanie "1K". To gdzie Golf 7 ma kodowanie o którym

> piszesz?

> mar00ha

W fabryce VW np jest używane A6, ale ogólnie wyjściowo kod całego modelu / projektu to VW360.

To o czym piszesz ma związek z dziewięcioznakowym kodowaniem numerów części wg VW i początkiem kodów dla Golfa A6 jest 5K, 1K było dla A5 = VW350 wink.gifok.gif

4 września w Berlinie w końcu nowy Golf wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

> 1.2 TSI 86 KM, 105 KM

> 1.4 TSI 122 KM

> 1.8 TSI 180 KM

> 1.6 TDI 90 KM

> 1.6 TDI 105 KM, 250 Nm

> 2.0 TDI 150 KM, 320 Nm

> 2.0 TDI 184 KM, 380 Nm

Spalanie w stosunku do osiągów wersji 2.0 TDi 184 KM IMHO imponujące ok.gif

Katalog:

Poza miastem: 3,6 l

Miasto (start&stop): 5,3 l

0-100: 7,5 l

max: 229 km/h

1.8 TSI 180 KM też bardzo ładnie ok.gif

Poza miastem: 5,3 l (DSG: 5,0 l)

Miasto (s&s): 7,2 l (DSG: 7,1 l)

0-100: 7,5 s

max: 226 km/h

źródło pdf katalog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżąc do 70 i delikatnie da się zrobić

pfff ja swoja octavia 1.8 TSI 4x4 zrobilem kiedys wynik 4,8 ... przynajmniej tak pokazywal komp

....... a, ze zjezdzalem z gor i prawie ciagle w dol hamujac silnikiem to juz pomine ...... i tak sie wlasnie rodza legendy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pfff ja swoja octavia 1.8 TSI 4x4 zrobilem kiedys wynik 4,8 ... przynajmniej tak pokazywal komp

> ....... a, ze zjezdzalem z gor i prawie ciagle w dol hamujac silnikiem to juz pomine ...... i tak

> sie wlasnie rodza legendy

Cieniutko. Ja swego czasu miałem 2.3 l/100 i była to średnia z 50km. Zjeżdżałem z Alp zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pfff ja swoja octavia 1.8 TSI 4x4 zrobilem kiedys wynik 4,8 ... przynajmniej tak pokazywal komp

> ....... a, ze zjezdzalem z gor i prawie ciagle w dol hamujac silnikiem to juz pomine ...... i tak

> sie wlasnie rodza legendy

Jakbyś zjeżdżał z Alp to by było 1,8 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.