Skocz do zawartości

Rozny bieznik opon na osiach


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

po sezonie letnim 2 opony nadaja sie juz w zasadzie do wyrzucenia, wiec trzeba kupic nowe.

Niestety ten model nie jest juz produkowany, wiec zastanawiam sie, ktore rozwizanie bedzie najlepsze:

1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku?

Chetnie poznam opinie praktykowok.gif

2. Sprzedac to co jest na aucie na Allegro i kupic 4 nowe opony?

Tutaj minusem jest fakt, ze trzeba by te opony zdjac, zapakowac, wyslac... Zwyczajnie nie chce mi sie zbytnio z tym bawic:/

3. Kupno uzywek raczej nie wchodzi w gre...

Najchetniej wybralbym opcje nr 1, bo wymaga najmniej zachodu, jakies za i przeciw? grinser006.gif

Z gry dzieki,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie.

> prywatnie mialbym opory jezdzic z 4 roznymi oponami po autostradzie z predkoscia 200km/h, ale

> 140km/h cwiczylem w Bravie i nie bylo zadnych problemow

pewnie, ze nie ma problemow bo i powierzchnia, po ktorej tocza sie kola nie jest idealna i zazwyczaj inna dla kazdego kola (bloto, woda, piach, listek, rozjechana zaba) wiec roznice pewnie i sa do wylapania ale w warunkach labolatoryjnych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> po sezonie letnim 2 opony nadaja sie juz w zasadzie do wyrzucenia, wiec trzeba kupic nowe.

> Niestety ten model nie jest juz produkowany, wiec zastanawiam sie, ktore rozwizanie bedzie

> najlepsze:

> 1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem

> czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku?

> Chetnie poznam opinie praktykow

ESP sobie poradzi. W zime jezdzilem na ukladzie zimowa - przod, letnia - tyl i wyciagalo.

A tu mowimy o 2 typach letniej o podobnej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> po sezonie letnim 2 opony nadaja sie juz w zasadzie do wyrzucenia, wiec trzeba kupic nowe.

> Niestety ten model nie jest juz produkowany, wiec zastanawiam sie, ktore rozwizanie bedzie

> najlepsze:

> 1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem

> czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku?

> Chetnie poznam opinie praktykow

Zawsze tak jezdze. Kupuje parami. Zawsze po 2. Wiec zawsze mam dwa rozne modele (i marki) opon z przodu i z tylu. Auta z ESP, nic nie glupieje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> po sezonie letnim 2 opony nadaja sie juz w zasadzie do wyrzucenia, wiec trzeba kupic nowe.

> Niestety ten model nie jest juz produkowany, wiec zastanawiam sie, ktore rozwizanie bedzie

> najlepsze:

> 1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem

> czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku?

> Chetnie poznam opinie praktykow

> 2. Sprzedac to co jest na aucie na Allegro i kupic 4 nowe opony?

> Tutaj minusem jest fakt, ze trzeba by te opony zdjac, zapakowac, wyslac... Zwyczajnie nie chce mi

> sie zbytnio z tym bawic:/

> 3. Kupno uzywek raczej nie wchodzi w gre...

> Najchetniej wybralbym opcje nr 1, bo wymaga najmniej zachodu, jakies za i przeciw?

> Z gry dzieki,

> Maciej

ESp będzie diałało poprawnie.

Może sie jednak okazać ,że samochód zrobi sie lekko nad/podsterowny ponieważ na jednej osi opony będą lepiej/gorzej trzymać. Jednak przy normalnym użytkowaniu nie powinno byc problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie.

> prywatnie mialbym opory jezdzic z 4 roznymi oponami po autostradzie z predkoscia 200km/h, ale

> 140km/h cwiczylem w Bravie i nie bylo zadnych problemow

na prostej autostradowej i to i na samych felgach dasz rade pojechać 200km/h. problemy pojawiają sie na zakrętach i hamowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ESp będzie diałało poprawnie.

> Może sie jednak okazać ,że samochód zrobi sie lekko nad/podsterowny ponieważ na jednej osi opony

> będą lepiej/gorzej trzymać. Jednak przy normalnym użytkowaniu nie powinno byc problemów.

nie przesadzajmy ... taka sytuacja może występować też przy takim samym bieżniku i różnym stopniu zużycia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto kolegi Macieja ma ESP i nie ma co juz gdybać !

Wyglada na to, ze praktycznie nie ma negatywnych opinii, wiec pozostaje przekonac sie na wlasnej skorze grinser006.gif

Jak bedzie cos nie tak, to sie dokupi kolejne 2 do kompletu i po klopocieok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bedzie cos nie tak, to sie dokupi kolejne 2 do kompletu i po klopocie

To też jest wyjście ale ja mam tez takie coś przećwiczone i nic niepokojacego nie zauważyłem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada na to, ze praktycznie nie ma negatywnych opinii, wiec pozostaje przekonac sie na wlasnej

> skorze

> Jak bedzie cos nie tak, to sie dokupi kolejne 2 do kompletu i po klopocie

kupuj i zakładaj. Postaraj się dobrać coś o podobnej rzeźbie bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada na to, ze praktycznie nie ma negatywnych opinii, wiec pozostaje przekonac sie na wlasnej

> skorze

> Jak bedzie cos nie tak, to sie dokupi kolejne 2 do kompletu i po klopocie

jest jedna oink.gif jak będą bardzooo różne, np dwie nowe i 2 dziesięcioletnie to możesz czuć różnicę w przyczepności. U mnie tak było jak miałem nowe klebery z przodu i bardzo stare micheliny z tyłu. Micheliny zrobiły się twarde (prawie plastikowe) i wtedy przy większych przeciążeniach samochód robił się przyjemnie nadsterowny - można było driftować niemalże jak na ostatnim filmiku na HP z Avensis kombii w roli głównej. Ale u Ciebie takich różnic pewnie nie będzie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Sprzedac to co jest na aucie na Allegro i kupic 4 nowe opony?

Moje poczucie estetyki nie zniosłoby różnych opon na osiach, więc namawiam do tego rozwiązania.

> Tutaj minusem jest fakt, ze trzeba by te opony zdjac, zapakowac, wyslac... Zwyczajnie nie chce mi sie zbytnio z tym bawic:/

Zawsze możesz napisać, że odbiór tylko osobisty i już. Wielokrotnie tak sprzedawałem używane opony. Z sukcesami. Zdarzało się też uzyskiwać za nie nieoczekiwanie wysokie ceny - sprzedawałem zawsze BCM.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przesadzajmy ... taka sytuacja może występować też przy takim samym bieżniku i różnym stopniu

> zużycia opon.

zgadza sie ale jak załozysz stare na tyl i nówke na przód to może sie okazać ,że będziesz lekko driftował.

Przy normalnym uzytkowaniu nie powinno to przeszkadzać ale przy "sprytnieszym sposobie pokonywania zakretów" należy mieć to na uwadze. Co nie zmienia faktu ,że sam tez czesto mam opony 2X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> po sezonie letnim 2 opony nadaja sie juz w zasadzie do wyrzucenia, wiec trzeba kupic nowe.

> Niestety ten model nie jest juz produkowany, wiec zastanawiam sie, ktore rozwizanie bedzie

> najlepsze:

> 1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem

> czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku?

> Chetnie poznam opinie praktykow

> 2. Sprzedac to co jest na aucie na Allegro i kupic 4 nowe opony?

> Tutaj minusem jest fakt, ze trzeba by te opony zdjac, zapakowac, wyslac... Zwyczajnie nie chce mi

> sie zbytnio z tym bawic:/

> 3. Kupno uzywek raczej nie wchodzi w gre...

> Najchetniej wybralbym opcje nr 1, bo wymaga najmniej zachodu, jakies za i przeciw?

> Z gry dzieki,

> Maciej

Kupno 4. Opony to nie znów taki wydatek, dobre gumy (zresztą nie tylko w aucie) to lepsze bezpieczeństwo.

Sprzedaż używanych? No nie wie czy ktoś kupi takie, na ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedaż używanych? No nie wie czy ktoś kupi takie, na ale mogę się mylić.

Stare, zużyte opony, ustalając odpowiednio niska cenę, sprzedaje się na popularnym portalu aukcyjnym w ciągu kilkunastu minut, a kupujący jest szczęśliwy, że zrobił super interes. Poważnie.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare, zużyte opony, ustalając odpowiednio niska cenę, sprzedaje się na popularnym portalu

> aukcyjnym w ciągu kilkunastu minut, a kupujący jest szczęśliwy, że zrobił super interes.

> Poważnie.

> k.

No chyba tylko aby je rzucić na działce nasypać ziemi i hodować kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba tylko aby je rzucić na działce nasypać ziemi i hodować kwiatki.

Zdziwiłbyś się, jakbyś uważnie przyjrzał się na czym ludzie w Polsce potrafią jeździć...... Jak wystawiłem na A...... stare dębice frigo (w 100% uczciwie opisując ich wiek i stan), to gość, który kupił przez "kup teraz" dzwonił, żeby się upewnić, czy coś mi się nie pomyliło z ceną. Jak odbierał, to z kolei ja pytałem go czy jest świadomy co kupuje, żeby nie mieć go na sumieniu.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.