Skocz do zawartości

Przyzwyczajenie do udogodnień w autach


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

> 90% (strzelam) aut na rynku - te z przednim napędem, to auta nienormalne?

Co zrobić. W niektórych kręgach patologia staje sie normą. grinser006.gif

A tak bardziej serio, to zauważ, że wyrwałeś zdanie z kontekstu. A ten kontekst to jeżdżenie bokiem. Do tego służy gaz a nie hamulec. A auta z przednim napędem są świetne do przemieszczania sie z punktu a do b. Do czego w 99 procentach są używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Wy też tak macie, że z pozoru niepotrzebne bajery z biegiem czasu stają się wręcz niezbędne ???

Może nie niezbędne, bo można bez nich jeździć. Problem tylko wtedy, kiedy się człowiek od nich uzależni, i przesiadając się do mniej wypasionej bryki zapomni, że tego tam nie ma. Ale faktem jest, że przyzwyczaić się do tego jest bardzo łatwo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Genialne rozwiązanie było w Skodzie Favorit. Czasówka była programowalna i można było ustawic w

> zasadzie dowolny czas przerwy w działaniu wycieraczek. Obecne rozwiązania z czujnikami deszczu

> i stałą czsówką są o kant tyłka potłuc.

> Krawiec

w E32 tak jest, w dodatku wycieraczki same zwalniają/przyśpieszają w zależności od prędkości (zmienia się też ich docisk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyczna skrzynia biegow, czujnik deszczu, samosciemniajace sie lusterko, radio w kierownicy, skorzana tapicerka (latwe czyszczenie), czujniki cofania, podgrzewane lusterka... chcialbym, zeby kazde nastepne moje auto mialo przynajmniej te rzeczy zlosnik.gif Jak jade czym innym to mi tego brakuje. Malo tego... w "gorszych" autach denerwuje mnie halas w srodku i np cienka kierownica (w ogole jej nie czuje zlosnik.gif ). Niestety dziala to w druga strone... jak jezdze czyms lepszym od swojego to tez ciezko mi wrocic do swojego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie

> ja wprost uwielbiam mechaniczne, trudne auta które chcą mnie zabić - auta z dodatkami istotnie są

> dla sierot

tez tak lubię - co nie zmienia faktu że fajne jest gdy ten morderca ma klimatyzację i nie muszę się topić w środku. Udogodnienia poprawiające komfort jazdy, szczególnie a bułkowozie, to całkiem fajna rzecz. Zresztą sam się zachwycasz tym jak komfortowe wyposażenie mają stare samochody. Jakoś nie wiedzę abyś wymontowywał ze swojej 7er elektryczne szyby, centralny czy klimatyzację w celu poprawienia jej morderczych skłonności smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez tak lubię - co nie zmienia faktu że fajne jest gdy ten morderca ma klimatyzację i nie muszę się

> topić w środku. Udogodnienia poprawiające komfort jazdy, szczególnie a bułkowozie, to całkiem

> fajna rzecz. Zresztą sam się zachwycasz tym jak komfortowe wyposażenie mają stare samochody.

> Jakoś nie wiedzę abyś wymontowywał ze swojej 7er elektryczne szyby, centralny czy klimatyzację

> w celu poprawienia jej morderczych skłonności

E32 to dupowóz, a kupiłem ją głównie przez wygląd bo zawsze mi sie podobała - a że ma bajery to niech se ma, i tak wolę auta w które prowadzi się plecami wink.gif Wczoraj właśnie do Łady zawitał wstępnie spięty torsen - i to jest dodatek którego pewnie będzie mi brakować w innych autach hehe.gif

Zresztą W108 i takjest wygodniejsze od E32, serio zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak, że faktycznie- doceniam te urządzenia, których potem brakuje (także twierdzę że czujnik deszczu to genialne rozwiązanie). Ale wystarczy chwilę dłużej pojeździć autem bez jakiegoś elementu aby irytacja zniknęła, a pierwotne instynkty wróciły grinser006.gif

Czyli jak zawsze, wszystko kwestią przyzwyczajenia.

Bardzo lubię pojeździć autami bez wspomagania kierownicy ok.gif

Natomiast mniej podoba mi się jazda bez ABS, chociaż odruch odpuszczania hamulca gdy blokują się koła pozostaje.

Edit: jak nie ma centralnego zamka, to często zostawiam auto otwarte - czyste lenistwo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, takie ustrojstwo na daszku przeciwsłonecznym, tymi w uchu też się brzydzę

Aaa. ale nie miałem okazji użytkować czegoś takiego.. Wbudowany o tyle jest wygodny, że nie muszę nic montować , paruje tel i jak przekręcam kluczyk już jest zalogowany. Jak ktos dzwoni, wyświetla mi się numer, a radio się ścisza.

Jakbym miał coś wozić na daszku to bym był zły hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten silniczek jest zamontowany w ramieniu? Wydaje się to dość skomplikowane i awaryjne , przecież

> ramię jest ruchome...

nie, jest tak sprytnie zamontowane pod trzpieniem a bolec sterujący jest wbudowany w trzpień właściwego mechanizmu wycieraczki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Wy też tak macie, że z pozoru niepotrzebne bajery z biegiem czasu stają się wręcz niezbędne ???

Przykra sprawa ale ogromnie sie przyzwyczailem. Pewne jest ze nie zamierzam zmieniac pojazdu w blizszej przyszlosci, bo jezeli mialbym zmieniac to na taki sam z takim samym wyposazeniem zlosnik2.gif

-Automatyczny hamulec postojowy z hill holderem, bajka, oduczylem sie kozystac z hamulca bo auto robi so samo,

-oswietlenie dookola samochodu przy otwieraniu zamykaniu. W obecnej porze roku obowiazkowa sprawa dla mnie, szczegolnie przydatna jak rano i wieczorem jade z dziecmi z przedszkola/szkoly trophy.gif

-odrobina luksusu - grzanie dupy na fotelu i kierownicy, mam to ustawione od dwoch tygodni na MAX zlosnik.gif

-o zintegorowanym zestawie glosnomowiacym nie wspomiam choc kilka razy w tygodniu kozystam. Zawsze jakos brakuje czasu a z samochodu mozna sporo spraw zalatwic przez telefon.

-Kiedys nie akceptowalem zadnej innej nawigacji oprocz tomtoma, odstawilem nav na polke bo jakos mi zaczelo przeszkadzac jak zaczelem wieszac na szybe a to samo mialem z o wiele wiekszego wyswietlacza wbudowanego. Niestety tomka sie nie da podlaczyc i trzeba bylo zmienic przyzwyczajenia.

-potwiedzam jak koledzy wspomnieli sciszanie audio z kierownicy, kamera cofania, grzane lustra, automatyczne swiatla czy automatyczne wycieraczki. Kozysta sie z tego na codzien a jak nie ma to jakos czlowiekowi brakuje.

-czy tez tak przyzwyczailiscie sie ze jezeli delikatnie dotknie sie wlacznika kierunku to tylko mrugnie 3 razy?

przyznaje sie, przyzwyczailem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, da się żyć bez udogodnień, ale jeżeli jest wybór, to z OBOWIĄZKOWYCH rzeczy muszą być:

- ABS, ESP

- tempomat

- automatyczna klimatyzacja

- przyspieszenie w okolicach 10 s do 100

- czujniki cofania

- elektryczne i podgrzewane lusterka

Z rzeczy, do których się przyzwyczaiłem i bez których samochodu nie kupię, chociaż mógłbym bez nich żyć:

- podgrzewane fotele

- automatyczna skrzynia

- czujnik deszczu

- radio z bluetooth i obsługą telefonu

- wielofunkcyjna kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rzeczy ktorych nie mam a bylyby u mnie niezbedne:

1.pamiec foteli

2.opuszczanie lusterek przy parkowaniu

3.pamiec kierownicy

4.dogrzewanie nawiewu

moglbym sie pozbyc:

1.kamery

2.elektrycznych szyb tylnych

3.podgrzewanych foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przyzwyczaiłem ,ze samochod dojeżdża do miejsca przeznaczenia.

Niezależnie czy mam jechać 1,10,100,1000 km , wsiadam i jade ok.gif

Bez zastanawiania sie i zabierania do bagażnika czesci zamiennych, kluczy, drutu, plastra, kilku kabli ...... itd.....itp..... biglaugh.gif

Dzisiaj to jest oczywiste ,ale kiedyś wcale takie nie było palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często spotykam się z opinią (głównie na AK), że udogodnienia w samochodach to dla sierot, a nie

> dla prawdziwych kierowców, itp. [ciach]

Bez przesaaaaaady. Po odpowiedziach w tym wątku widać wyraźnie, że większość bardzo docenia coraz to nowe ułatwiacze/uprzyjemniacze jazdy w nowoczesnych samochodach.

Moim zdaniem, trzeba uważać, aby nie dać się złapać na wędkę marketingowcom od producentów samochodów, aby nie gonić za każdą nowinką, którą oni wymyślą. Bo nie wszystko jest a. potrzebne, b. przemyślane, c. poprawnie działające.

A odpowiadając na Twoje pytanie.... ja jestem rozdarty między dwa samochody. I zależnie od tego, którym jadę, mam różne podejście do wyposażenia:

W Maździe,

czyli w typowym dupowozie, chętnie bym widział wszystkie rozsądne uprzyjemniacze podróży. Czyli przede wszystkim automatyczna klima, automatyczna skrzynia biegów, dobre światła (ksenony), dobre audio, sterowanie w kierownicy, tempomat. Jednym słowem - dobrze by było, aby był to jak najbardziej nowoczesny samochód, na jaki mnie tylko stać. Spędzam w nim najwięcej czasu i chcę podróżować wygodnie.

a Capri

cenię właśnie za to, jakim jest, czyli przestarzałym technicznie, surowym, czasami nieprzewidywalnym samochodem, w którym najbardziej elektroniczną częścią jest stabilizator napięcia w zegarach. smile.gif

Uwielbiam go za to, że wymaga ode mnie ciągłej uwagi podczas jazdy, że nie wybacza błędów, że nie wyręcza mnie w niczym. I za to, że jak mam ochotę pozap.... (pojeździć szybko zlosnik.gif), to woła do mnie "No dawaj dalej! Chyba jeszcze nie wymiękasz?!" devil.gifslinka.gif

Pozdro,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z ciekawosci.... co tam pykasz non stop tym radiem?

> ja mam wlaczane radio w chwili jak wlaczam zaplon i non stop mam jedna stacje - ulubiona - wiec tu

> nie mam co pykac, glosnosc ustawiona na jakis optymalny poziom i tez nie musze pykac

Najczęściej zmieniam głośność - głośniej, gdy coś mówią (np. wiadomości), albo leci jakiś fajny kawałek w radiu, ciszej, gdy jest przeciętna muzyka. Przełączanie utworów jest również dużo wygodniejsze, szczególnie jeśli jest ich dużo, np. na pendrivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem wracając do meritum to moje uprzyjemniacze ograniczają

się jak na razie do elektrycznych szyb ale tylko z przodu, z tyłu mam

korbki, oraz do manualnej klimatyzacji i własnoręcznie dorobionego

tempomatu. Radio mam dokładane, ale doskiera brak USB czy SD.

Płyty CD sa już przestarzałe, a dokładniej - czasochłonne w kwestii

nagrywania, czy też zajmowanego przez nie miejsca.

Natomiast z uprzyjemniaczy które kiedyś sobie zamówię/kupię auto z nimi to tak:

- podgrzewane fotele

- elektrycznie sterowane fotele z pamięcią dla 3 osób

- prawe lusterko pokazuje krawężnik na wstecznym

- ogrzewana przednia szyba albo:

- Webasto

- ESP

- ASR

- reflektory adaptacyjne, nie muszą być ksenonowe, byle doświetlały zakręty

- wszystkie 4 szyby elektryczne

- oczywiście tempomat

- elektrycznie składane lusterka (bo podgrzewanie to standard)

- USB w fabrycznym radiu

- gniazdko 230V do ok 1000 W

- koniecznie światła przeciwmgielne. auto lepiej z nimi wygląda niż z plastikowymi zaślepkami.

- sterowanie radia z kierownicy

- 6 biegów, skrzynia manualna

- albo 7 biegów automat, ale tak by dało się też ręcznie wbić KAŻDY bieg

- światła DLR montowane fabrycznie i TYLKO w układzie takim jak ma np. Audi A3 Sportback/Q5 (ściągnięte brwi, wygląda to obłędnie)

- otwieranie na kartę zbliżeniową

I to chyba wszystko czego oczekuję od auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast z uprzyjemniaczy które kiedyś sobie zamówię/kupię auto z nimi to tak:

> - ESP

Jeszcze mi się nie wlaczył w istotnej sytuacji ale może i warto...

> - elektrycznie składane lusterka

Do czego to służy?

> - 6 biegów, skrzynia manualna

Mam tak ale nie widzę róznicy na plus między 5 biegową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze mi się nie wlaczył w istotnej sytuacji ale może i warto...

IMO warto. Mi się załączył raz w takiej sytuacji, gdzie się wcale nie spodziewałem uślizgu. Uratował tyłek...

> Mam tak ale nie widzę róznicy na plus między 5 biegową...

Mi już szóstka nie starcza, łapię się na tym, że szukam czasami kolejnego biegu... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > - ESP

> Jeszcze mi się nie wlaczył w istotnej sytuacji ale może i warto...

Nigdy nie wiesz kiedy się przyda. Jechałem autem z ESP i bez ESP.

Jednak chciałbym to mieć na pokładzie.

> > - elektrycznie składane lusterka

> Do czego to służy?

Po wyłączeniu silnika lusterka boczne się składają, tak że auto nie

zajmuje na szerokość tyle miejsca i nie prowokuje różnych takich

do ich odginania na zewnątrz, urywania itd. Czasami pomaga przejechać

przez wąskie miejsce.

> > - 6 biegów, skrzynia manualna

> Mam tak ale nie widzę róznicy na plus między 5 biegową...

Na 6 biegu jest podobno sporo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> c) koło zapasowe - leży w garażu i nawet jadąc na dłuższą wycieczkę nie biorę. Ostatni raz gumę

> złapałem 10 lat temu.

Przez 5 lat zrobiłem prawie 300 tys km i tez nie złapałem kapcia, w ciągu ostatnich 2 miesięcy złapałem 3 razy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze mi się nie wlaczył w istotnej sytuacji ale może i warto...

a mi tak...i to nie raz...bardzo przydatny "bajer", szczególnie dla przeciętnego kowalskiego...

> Do czego to służy?

na ciasnym parkingu albo jak parkujesz przy chodniku gdzie przechodnie mają tendencję do składania lusterek w przecwiną stronę się przydaje...nie latasz na około samochodu tylko składasz oba jednym przyciskiem...

> Mam tak ale nie widzę róznicy na plus między 5 biegową...

a ja widzę...nawet w przy noPB...mam 5 biegów i 6ka by się przydała...obroty spadają, jest ciszej w samochodzie i mniej pali...może niewiele ale zawsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, zatem wracając do meritum to moje uprzyjemniacze ograniczają

> się jak na razie do elektrycznych szyb ale tylko z przodu, z tyłu mam

To ci napisze z własnego doświadczenia.

> - podgrzewane fotele

Przydatne

> - elektrycznie sterowane fotele z pamięcią dla 3 osób

Jeśli auto nie tylko dla ciebie to ok. Ja mam zamiar zrobić w aucie tylko dla siebie fotel na stałe przykrecony.

> - prawe lusterko pokazuje krawężnik na wstecznym

Tylko wkurza. Nie zawsze chce sie patrzeć na krawężniki.

> - ogrzewana przednia szyba albo:

Dramatycznie mnie to wkurzalo w fordzie. W zupełności wystarcza ciepły nawiew (dodatkowa nagrzewnica powietrza)

> - Webasto

Lepszy garaż.

> - ESP

> - ASR

Wylaczalne jak najbardziej ok.

> - reflektory adaptacyjne, nie muszą być ksenonowe, byle doświetlały zakręty

Jeszcze nie miałem styczności z rozwiązaniem ktore realnie by coś dawało. Ni mowie ze nie ma takiego.

> - wszystkie 4 szyby elektryczne

To chyba standard ? Jednak w aucie dla mnie nie chce mieć drugiej pary drzwi.

> - oczywiście tempomat

Faktycznie sie przydaje.

> - elektrycznie składane lusterka (bo podgrzewanie to standard)

Szkoda prądu. O pieniądzach nie wspomnę.

> - USB w fabrycznym radiu

> - gniazdko 230V do ok 1000 W

Może sie przydać raz na ruski rok.

> - koniecznie światła przeciwmgielne. auto lepiej z nimi wygląda niż z plastikowymi zaślepkami.

Kompletnie nieprzydatne. Lepiej kupić auto gdzie nie ma zaślepek.

> - sterowanie radia z kierownicy

W żadnym wypadku. Wkurza mnie ze już nie ma opcji czystej kierownicy w BMW. Ale jak już mam w innym aucie to korzystam. Jednak psuje to moje poczucie estetyki.

> - 6 biegów, skrzynia manualna

> - albo 7 biegów automat, ale tak by dało się też ręcznie wbić KAŻDY bieg

Przecież to standard i skrzynie są oteraz nawet osmiobiegowe. Ale jak automat ma być kiepski to tez wole manuala, ale nie 6 tylko 5.

> - światła DLR montowane fabrycznie i TYLKO w układzie takim jak ma np. Audi A3 Sportback/Q5

Czemu nie.

> - otwieranie na kartę zbliżeniową

Wkurza mnie to na dłuższa metę. Ale bezkluczykowy start auta jest ok.

> I to chyba wszystko czego oczekuję od auta

Ja chce jeszcze niskiej masy, rozsądnej praktycznosci(możliwość zapakowania roweru zamiast pasażerów z tylu) i rwd

Niestety nie ma takiego auta na rynku.

Najbliżej jest jedynka, gdyby ważyła 300 kilo mniej byłby dla mnie ideał.

Ewentualnie mini. Chętnie bym je kupił mimo fwd. Ma coś czego nie ma jedynka z dieslem. Daje radochę z jazdy dzięki masie i silnikowi benzynowemu. Nieśtety rower nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, zatem wracając do meritum to moje uprzyjemniacze ograniczają

> się jak na razie do elektrycznych szyb ale tylko z przodu, z tyłu mam

> korbki, oraz do manualnej klimatyzacji i własnoręcznie dorobionego

> tempomatu. Radio mam dokładane, ale doskiera brak USB czy SD.

> Płyty CD sa już przestarzałe, a dokładniej - czasochłonne w kwestii

> nagrywania, czy też zajmowanego przez nie miejsca.

> Natomiast z uprzyjemniaczy które kiedyś sobie zamówię/kupię auto z nimi to tak:

> - podgrzewane fotele

> - elektrycznie sterowane fotele z pamięcią dla 3 osób

> - prawe lusterko pokazuje krawężnik na wstecznym

> - ogrzewana przednia szyba albo:

> - Webasto

> - ESP

> - ASR

> - reflektory adaptacyjne, nie muszą być ksenonowe, byle doświetlały zakręty

> - wszystkie 4 szyby elektryczne

> - oczywiście tempomat

> - elektrycznie składane lusterka (bo podgrzewanie to standard)

> - USB w fabrycznym radiu

> - gniazdko 230V do ok 1000 W

> - koniecznie światła przeciwmgielne. auto lepiej z nimi wygląda niż z plastikowymi zaślepkami.

> - sterowanie radia z kierownicy

> - 6 biegów, skrzynia manualna

> - albo 7 biegów automat, ale tak by dało się też ręcznie wbić KAŻDY bieg

> - światła DLR montowane fabrycznie i TYLKO w układzie takim jak ma np. Audi A3 Sportback/Q5

> (ściągnięte brwi, wygląda to obłędnie)

> - otwieranie na kartę zbliżeniową

> I to chyba wszystko czego oczekuję od auta

Podgrzewane fotele źle na męskość wpływają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - podgrzewane fotele

Nawet na Florydzie się przydają wink.gif

> - elektrycznie sterowane fotele z pamięcią dla 3 osób

Przydatny wynalazek

> - prawe lusterko pokazuje krawężnik na wstecznym

Zbędne przy kamerze.

> - ESP

Nowe samochody mają obowiązkowe

> - ASR

????

> - reflektory adaptacyjne, nie muszą być ksenonowe, byle doświetlały zakręty

Moim zdaniem zbędny wynalazek, choć fajny bajer

> - wszystkie 4 szyby elektryczne

Są jeszcze pojazdy bez?

> - oczywiście tempomat

Przydaje się.

> - elektrycznie składane lusterka (bo podgrzewanie to standard)

Przydaje się.

> - USB w fabrycznym radiu

To chyba norma.

> - gniazdko 230V do ok 1000 W

A na co Ci to??!?!??!

> - koniecznie światła przeciwmgielne. auto lepiej z nimi wygląda niż z plastikowymi zaślepkami.

Zgadzam się.

> - sterowanie radia z kierownicy

Przydatne.

> - 6 biegów, skrzynia manualna

> - albo 7 biegów automat, ale tak by dało się też ręcznie wbić KAŻDY bieg

Czemu tylko siedem? Normą teraz staje się 8 a 9 się też pojawia.

> - światła DLR montowane fabrycznie i TYLKO w układzie takim jak ma np. Audi A3 Sportback/Q5

> (ściągnięte brwi, wygląda to obłędnie)

To chyba też wyposażenie obowiązkowe nowych samochodów.

> - otwieranie na kartę zbliżeniową

Bardzo przydatny wynalazek

> I to chyba wszystko czego oczekuję od auta

To co, kupujesz mojego Lexusa? On ma to wszystko i jeszcze więcej wink.gif Zapomniałeś np. zażądać regulowanej twardości zawieszenia czy też samopoziomowania w zakrętach (to ostatnie to genialny wynalazek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja widzę...nawet w przy noPB...mam 5 biegów i 6ka by się przydała...obroty spadają, jest ciszej w

> samochodzie i mniej pali...może niewiele ale zawsze

a to nie zalezy od przekladni glownej?

ja mam 6 biegow i mam obroty na szostym wyzsze niz w wielu innych autach na 5 biegu no.gif

wolalbym 5 biegow z solidnym nadbiegiem na 5 biegu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co, kupujesz mojego Lexusa? On ma to wszystko i jeszcze więcej Zapomniałeś np. zażądać

> regulowanej twardości zawieszenia czy też samopoziomowania w zakrętach (to ostatnie to

> genialny wynalazek).

Wszystko super, tylko nie podoba mi się wygląd nadwozia Twojego

Lexusa. Światła przednie są brzydkie. Jakbyś mi to co masz władował

do np. Mazdy 6 z lat 2003-2007 to bym się chętnie nawet zadłużył

i to kupił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.