Skocz do zawartości

Co po Stilo -> do 15tyś.


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdzę od dwóch lat Stilem 1.6 16V na LPG. Spalanie 9l gazu w mieszanym cyklu. Najważniejsze dla mnie to prowadzenie się auta i to w Stilo zdecydowanie wygrało gdy je wybierałem - ogladałem jeszcze Golfa IV, Astre II i Civica. Auto ładnie przyspiesza, świetnie trzyma się drogi na zakrętach, człowiek czuje sie pewnie za kierownicą. Przez 30tyś km wymieniałem tylko łączniki stabilizatora, jedną cewkę i klocki. Części tanie jak barszcz.

No ale Stilo ma 3drzwi a musze w końcu kupić 5 drzwiowe z jakimś choćby skromnym bagażnikiem (rodzina). Nie chce sedana.

Ma to być benzyna bo i tak będzie gaz, poza tym liczy się dla mnie:

-przyjemne prowadzenie - więc wynalazki typu Fabia, Polo itd odpadają

-dobry silnik do gazu, max 1.8

-mała awaryjność

-max 10letni

-cena max 15tyś

-nie chce egzotycznego modelu do którego części trzeba zamawiać w ASO i liczyć w tyś $

Co oglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co oglądać ?

powiedziałbym Xantia ale archaiczne wnętrze i wiek sprawiają, że nie spelnia wymagań. Na pewno super w prowadzeniu i niska awaryjność ok.gif

Laguna w golasie? hmm.gif - silnik 1.8 lubi gaz, super się prowadzi - golas dlatego, ze nie będzie miało się co psuć palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to być benzyna bo i tak będzie gaz, poza tym liczy się dla mnie:

> -przyjemne prowadzenie - więc wynalazki typu Fabia, Polo itd odpadają

> -dobry silnik do gazu, max 1.8

> -mała awaryjność

> -max 10letni

> -cena max 15tyś

> -nie chce egzotycznego modelu do którego części trzeba zamawiać w ASO i liczyć w tyś $

> Co oglądać ?

almere, primere, accorda, avensis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera P11 FL w wersji liftback lub kombi.

Kombi duże nawet za bardzo dlatego proponuję liftbacka.

Silnik 1,6 jeździ, 1,8 już jest fajny ale polecam 2,0 pomimo, że wykracza po za Twoje założenia. Dobrze znosi gaz a jest mocny i trwały. Primera prowadzi się fajnie - ma sztywne zawieszenie.

Z rocznika 2001, 2002 powinieneś coś upolować.

Wyposażenie dość dobre a nawet bardzo dobre jak na tamte lata.

trzeba tylko uważać na rudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lacetti, Astra II, Civic za niezłe prowadzenie, Corolla za niską awaryjność, Megane za komfort ...

> oj wiele tego. Może napisz jaka wielkość auta i jakie nadwozie konkretnie byś chciał, to

> będzie łatwiej

Bardzo dobre przykłady, szczególnie pierwsze dwa, ze wskazaniem na lacetti, będzie podobnie tanio jak w stilonie a i linia w hatch niegłupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra II a Stilo w prowadzeniu to jednak różnica klas, może dlatego że Stilon ma niskie i super trzyma się drogi. Astrą jezdziłem sporo, nie jezdzi sie tym najprzyjemniej.

Szukam własnie cos wielkosci takiej Astry, kombi tez może być ale raczej HB.

>Primera P11 FL w wersji liftback lub kombi.

Dobra dodaje jeszcze jeden niuans - ma to wyglądać jak auto z XXI a nie prehistoria smile.gif

Zastanowiłbym sie nad Laguną, za tą kasę może kupić 2004 lub nowszy, tyle że to takie ryzykowne auto. Było jedno w daleszej rodzinie i jak pamietam co rok pożerała pare tys na różne usterki.

A Focus II ? Podobno super się prowadzi ale nie miałem przyjemnosci... jak z awaryjnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra II a Stilo w prowadzeniu to jednak różnica klas, może dlatego że Stilon ma niskie i super

> trzyma się drogi. Astrą jezdziłem sporo, nie jezdzi sie tym najprzyjemniej.

A co dokładnie Ci się w astrze nie podobało ? Pytam bo jeżdżę czasem i jednym i drugim a obydwa są w stanie bardzo dobrym, pedantycznie zadbane.

> Szukam własnie cos wielkosci takiej Astry, kombi tez może być ale raczej HB.

> Dobra dodaje jeszcze jeden niuans - ma to wyglądać jak auto z XXI a nie prehistoria

To dorzuć nieco kasy jak na auto z XXI wieku przystało grinser006.gif

Inaczej zaraz się okaże, że masa osób zaproponuje Ci pandę zlosnik.gif

W klasie C ciężko będzie o coś lepszego z tego wieku za te pieniądze. Poszukaj wątku józka - miał niedawno podobne wymagania a i wybrał sądzę że nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to być benzyna bo i tak będzie gaz, poza tym liczy się dla mnie:

> -przyjemne prowadzenie - więc wynalazki typu Fabia, Polo itd odpadają

> -dobry silnik do gazu, max 1.8

> -mała awaryjność

> -max 10letni

> -cena max 15tyś

> -nie chce egzotycznego modelu do którego części trzeba zamawiać w ASO i liczyć w tyś $

> Co oglądać ?

Ja bym oglądał tylko lacetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie i przy takich wymaganiach to raczej takie rzeczy to tylko w Erze...

Szukałem dla siebie samochodu oglądając nawet auta za 17kzł tyle, że mógł być starszy, ale mocniejszy i to była tragedia. Nawet jak obniżyłem wymagania mocy do 130KM to nadal było ciężko...

Więc kupiłem aut z 99' za 10kzł, a za resztę doprowadzę go do perfekcyjnego stanu, założę LPG i będę śmigał... ok.gif

Wydaje mi się, że w tym momencie zmiana Stilo to zły pomysł... Jeśli nie masz ciśnienia to poczekaj z 1-2 lata dozbieraj i kup coś takiego, żebyś poczuł, ze masz nowe autko bo w tej kasie to nic nie zwojujesz, żeby było dużo lepsze od stilo, nie egzotyczne i nie starsze niż 10 lat... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdzę od dwóch lat Stilem 1.6 16V na LPG.

Kup nowszego z tym samym silnikiem w wersji 5D lub tak jak piszą Lacetti... Możesz kupić i Cromę z silnikiem 1,8 od GM ale w tych pieniądzach to będzie coś czego pewnie długo nie zapomnisz wink.gif a i do LPG to delikatnie mówiąc ten silnik tak średnio się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Stila 5D bo jak patrze na jego dupę to mam odruch wymiotny porównywalny tylko z Dacią Logan. SW wygląda jeszcze gorzej.

Lacetti... bardzo mało tego na rynku wtórnym, cenowo też nie za fajnie patrząc na renomę marki smile.gif

Oglądałem dzisiaj Focusa II, za 14tyś, nawet fajne autko ale nic nie robione od nowości (140tyś) - zawieszenie sie odzywa i silnik do uszczelnienia. Tak na wstępie 2tys trzeba by doinwestować. Prowadzi się to... wcale nie lepiej niż Stilo. Jechałem 1.6 100KM. Mocowo jak w Stilo jednak jakby słabszy a chyba nie jest cięższy.

2005r, rdzy nie widać. Ale jakoś mnie nie przekonuje.

Tyle że Focusów do 15tyś w mojej okolicy jest przynajmniej 15 a Lacetii jeden do tego w Sedanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaka renome Ci chodzi w przypadku chevroleta?

Chevi chyba na zla jeszcze nie zasluzyl, a DU tym bardziej.

Auta z 2005r spokojnie masz w zalozonej przez Ciebie kwocie, a czesto sa to samochody z polskich salonow od pierwszego wlasciciela.

Mozesz rownie dobrze czegos z renoma poszukac i liczyc sie z tym, z nieznana przeszloscia, przebiegiem nieznanym itd. itp.

W tej kasie musisz sie pogodzic z tym, ze nie mozesz przebierac w kawalerach jak mloda panienka, a brac pierwsze lepsze co sie do czegos nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę Stila 5D bo jak patrze na jego dupę to mam odruch wymiotny porównywalny tylko z Dacią

>

Nie tylko Ty smile.gif

> Oglądałem dzisiaj Focusa II, za 14tyś, nawet fajne autko ale nic nie robione od nowości (140tyś) -

> zawieszenie sie odzywa i silnik do uszczelnienia. Tak na wstępie 2tys trzeba by doinwestować.

> Prowadzi się to... wcale nie lepiej niż Stilo. Jechałem 1.6 100KM.

>

To lepiej go sobie odpuść jeżdżę również foką II i mam porównanie i jeśli się prowadzi tak samo jak Stilo to się może okazać że do wymiany będzie większa część zawieszenia a tam jest wielowahacz z tyłu. Oczywiście nie to że Stilo się kiepsko prowadzi ale w tym segmencie do Focusa mało co ma start jeśli chodzi o prowadzenie.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lepiej go sobie odpuść jeżdżę również foką II ...

I to jest złota rada. Foka II za 14 będzie produktem focusopodobnym, do ładnego, ładnie utrzymanego focusa z klimą trzeba mieć 18 w kieszeni i to nie gwarantuje sukcesów. Po 14 to ciężko jezdny w kombi po leasingu znaleźć.

Ja wiem, że zaraz się spotkam z opiniami "bo w mojej okolicy są po..." ale proponuję pojechać i obejrzeć ze 3 szt z jakimś kumatym mechanikiem, zadziała to jak najlepsza terapia. Mikołaj niestety już był, a w motoryzacji zasady są dość twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest złota rada. Foka II za 14 będzie produktem focusopodobnym, do ładnego, ładnie utrzymanego

> focusa z klimą trzeba mieć 18 w kieszeni i to nie gwarantuje sukcesów. Po 14 to ciężko jezdny

> w kombi po leasingu znaleźć.

> Ja wiem, że zaraz się spotkam z opiniami "bo w mojej okolicy są po..." ale proponuję pojechać i

> obejrzeć ze 3 szt z jakimś kumatym mechanikiem, zadziała to jak najlepsza terapia. Mikołaj

> niestety już był, a w motoryzacji zasady są dość twarde.

Spotkasz się z moja opinią, że oczko wyższy model (mondeo) z 2005 r. tdci krajowy - przy cenie wywoławczej 20kzł - bez odzewu. 270751858-jezyk.gif

A Ty chcesz za benzynowego focusa od tego rocznika płacić 18kzł. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wisiało miesiąc za 22kzł i jeden telefon, miał przyjechac - nie przyjechał, nie odzywał się.

Spojrzałem sobie teraz na otomoto, za ile chodzą takie mondziaki i jednak cena niska nie była, moje wyobrażenie o cenach było sporo zawyżone shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spotkasz się z moja opinią, że oczko wyższy model (mondeo) z 2005 r. tdci krajowy - przy cenie

> wywoławczej 20kzł - bez odzewu.

> A Ty chcesz za benzynowego focusa od tego rocznika płacić 18kzł.

Weź pod uwagę, że TDCI w mondeo ludzie boją się jak ognia, nie ważne, że można je sprawdzić dobrze przed zakupem i miło śmigać, ot po prostu boją się mondków w TDCi ze względu na opinię o wtryskach szczególnie, a jak nasłuchają się jeszcze że wtryski+ dwumas i się robi 7 tyś, to uciekają gdzie pieprz rośnie...

Kolejna sprawa to praktycznie zerowy ruch (grudzień, święta, każdy myśli, że rocznik zaraz przeskoczy i potanieją auta, co prawdą nie jest, bo rozbieżność w cenach między rocznikami jest i tak zazwyczaj z 5 tysi.

Każdy co odrobinę zna światek motoryzacyjny dokładnie wie jak będzie wyglądał taki focusik za 14 tysia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę, że TDCI w mondeo ludzie boją się jak ognia, nie ważne, że można je sprawdzić dobrze

> przed zakupem i miło śmigać, ot po prostu boją się mondków w TDCi ze względu na opinię o

> wtryskach szczególnie, a jak nasłuchają się jeszcze że wtryski+ dwumas i się robi 7 tyś, to

> uciekają gdzie pieprz rośnie...

> Kolejna sprawa to praktycznie zerowy ruch (grudzień, święta, każdy myśli, że rocznik zaraz

> przeskoczy i potanieją auta, co prawdą nie jest, bo rozbieżność w cenach między rocznikami

> jest i tak zazwyczaj z 5 tysi.

> Każdy co odrobinę zna światek motoryzacyjny dokładnie wie jak będzie wyglądał taki focusik za 14

> tysia...

Nie chce się rozwijać, bo w tym przypadku z oczywistych względów nie będę obiektywny. ok.gif

Ale uwierz - "światek" nie ma nic do tego, jak chcesz się w miarę sprawnie pozbyć auta. Dostosowujesz się do "rodzynów" albo bujasz miesiącami. no.gif

Oczywiście, nie działa to w drugą stronę - większość w cenach allegrowych to będą strupy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Schodze z ceny powoli i zobaczę, co i jak.

Jak teraz do świąt nie sprzeda się, to następny ruch w interesie pewnie dopiero wiosną się zacznie.

Zresztą, tak czy siak, jest kryzys i ludzie nie są skłonni do zbytecznych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Schodze z ceny powoli i zobaczę, co i jak.

No widzisz, ja za 2003.10 też TDCi, też krajowy i serwisowany, wystawiłem 12.700 i cisza... I sie zastanawiam: opuścić do 10, czy trzymać. Bo koło dwumasowe zrobione, ale wtryskiwacze jeszcze oryginalne. Wiec ryzyko rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź pod uwagę trochę dla nas "egzotyczne" marki jak Kia Magentis lub Hyundai Sonata. Niestety tylko wersja sedan ale kupisz auto gdzie trudno znaleźć o nim negatywne opinie i wszystkie silniki chyba nadają się pod gaz. Plusem klasa chyba D, więc powinno być lepiej w trasie jak w kompakcie.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dam za auto wiecej niż 15tyś choć mnie stać. Droższe nie znaczy że lepsze, a na pewno droższe w utrzymaniu.

Przy Stilo 3D nie mogę dłużej zostać bo wsadzanie dzieciaka do fotelika na tył to udręka. No i zapas musze wyrzucać z bagażnika żeby wózek wsadzić. Nie ma niestety wyjścia - trzeba coś z 4 furtkami.

Oglądałem jeszcze dwie foczki, obie poniżej 15tyś i nie są to jakieś zaniedbane czy bite auta. Więc auta na śląsku są tańsze albo macie zawyżone pojęcie o cenach tych aut. Jasne że niektorzy chcą 18tyś tylko kto zapłaci... Oglądałem wczoraj z końca 2005 od I własciciela, lakierowane w aso tylko drzwi i błotnik. Cena wyjściowa 15800, ale gość odda go poniżej 14tyś. Chyba się zdecyduje, tylko kolor słaby - granatowy.

Czemu silniki w FII nie nadają sie do gazu jak pisze ktoś wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadają się do gazu ale trzeba delikatnie się z nimi obchodzić czyt. sprawdzać częściej luz zaworowy i mieć instalację ustawioną wręcz idealnie...

ludzie jeżdżą i są zadowoleni...nie panikowałbym z tego powodu...

jak zwykle podstawa to znaleźć dobrego gazownika, który założy poprawnie a nie spartoli sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najrozsądniej: Corolla E12 kombi, nawet 1.4VVTI!

> Do gazu taki sobie, ale jak zamontujesz u kogoś ogarniętego na dobrych gratach to nie będzie

> problemów.

> Autko niepozorne, ale bardzo sympatyczne.

Z tym gazem w e12 to bym się zastanowił podobno ciężko znosi gaz, a zresztą spalanie jakie ja osiągam średnio 7,5 chyba dyskwalifikuje gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko pytanie czy się chce mieć w miarę świeży samochód czy stary...

niestety ale corolla jest droga...czasami cena jest niczym nie uzasadniona...i w tej samej cenie co corollę można mieć samochód o kilka lat młodszy...

do tego poziom wyposażenia...polskie egzemplarze to często 1.4 vvti z bogatym wypasem ale jak ktoś szuka 1.6 vvti to już z polskiego salonu nie ma w czym wybierać w zasadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko fajnie tylko pytanie czy się chce mieć w miarę świeży samochód czy stary...

> niestety ale corolla jest droga...czasami cena jest niczym nie uzasadniona...i w tej samej cenie co

> corollę można mieć samochód o kilka lat młodszy...

> do tego poziom wyposażenia...polskie egzemplarze to często 1.4 vvti z bogatym wypasem ale jak ktoś

> szuka 1.6 vvti to już z polskiego salonu nie ma w czym wybierać w zasadzie...

Ilość usterek w przypadku tych którymi mam okazję jeździć jest praktycznie zerowa - a auta moją nakręcone po 250-400kkm.

Mimo cen wyższych niż młodsze auta tej samej klasyinnych producentów samochód godny zainteresowania.

Bagażnik w kombi, mimo że nie jest gigantem wielkości spokojnie pozwala na upchanie wózka i gratów dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko wolałbym samochód z rozwiązaniami technicznymi z lat +10 w stosunku do tej corolli... wink.gif

i lepiej wyposażony też wink.gif

miałem corollę e11 i mimo całej miłości do niej nie jestem w stanie aż tyle przepłacić za samochód...a i niestety ale na tej corolli pewna era się skończyła...

poza tym inne marki nie psują się na potęgę...oczywiście wszystko zależy od stanu w jakim kupimy samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.