Skocz do zawartości

Haldex 4 mozna sobie...


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dalej niz 8h temu ciagnalem na holu na parking pod wyciagiem w Kralicak nowego superb 4x4

Caly ten haldex i wszystkie trzy literowe eletroniczne systemy zglupialy w swiezym kopnym sniegu

Dla sceptykow: superb stal na prawie nowych zimowych Dunlopa, moj forek ma zwyklych 2letnie zimowki Toyo

Kierownik skody ogolnie ogarnia jazde zima

P.S. Wydaje mi sie ze swoim starym golfem 2 na typowo sniegowych oponach dojechalbym do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Hm... Moze sie powiesil zwyczajnie?

Ja z Yeti mam pozytywne wrazenia. Daje rade w sniegu i na mocno oblodzonej drodze...

Wyciagalem tez sasiadowe auto pod gore na mocno sliskim i dalo rade....

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm... Moze sie powiesil zwyczajnie?

> Ja z Yeti mam pozytywne wrazenia. Daje rade w sniegu i na mocno oblodzonej drodze...

> Wyciagalem tez sasiadowe auto pod gore na mocno sliskim i dalo rade....

> Krawiec

Plaskacze z lancuchami wjezdzaly z bólem wiec to nie kwestia przeswitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Plaskacze z lancuchami wjezdzaly z bólem wiec to nie kwestia przeswitu

A co ten haldex wyprawial? Mielil wszystkimi kolami czy wariowal z hamowaniem pojedynczych?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pod wyciągiem w Wiśle, widziałem BMW X5 zakopane które bezsensownie "mieliło" kołami , nawet brat się śmiał że takim autem wyjechać nie potrafi, najpierw właściciel podkładał jakieś deski pod koła. Potem ludzie zaczęli go wypychać i nic, potem podjechało inne auto i chciało go wyciągnąć linką, niestety bez skutku, dopiero gdy przyjechał ciągnik udało się go wyciągnąć. Po prostu był to parking przy drodze na którym ludzie pakowali prostopadle, niestety właściciel BMW, wjechał za daleko i zawisł na sankach/misce olejowej, i na nieubitym śniegu. Nie miał szans wyjechać o własnych siłach. Więc nie zawsze technika daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz z ciekawości rozwinąć w czym był problem.

Jeździłem trochę Kugą w bardzo kopnym śniegu i problemów nie było.

Tam chyba też jest haldex 4 hmm.gif

A ASR był wyłączony, bo on znacznie przeszkadza w kopnym śniegu i ciapie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio pod wyciągiem w Wiśle, widziałem BMW X5 zakopane które bezsensownie "mieliło" kołami [ciach]

hehe.gif podobny nr o mało nie wywinąłem, na górze stały właśnie takie X5, disco itp wózki

to myślę co moja prawdzwa terenówka nie da rady i dała, tylko z głęboko wjechałem i przednie koła wpadły w grząski śnieg

ledwo ledwo wyjechałem, tylko dlatego że vitara jednak lekka, cięższe auto by siadło i 30.GIF

więc ciekaw jestem co ten haldex nawywijał icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ten haldex wyprawial? Mielil wszystkimi kolami czy wariowal z hamowaniem pojedynczych?

> Krawiec

Przyhamowywal do tego stopnia że zaczęło smierdziec klockami

Potem cos tam facet wylaczyl (pewnie asr) i mialo byc lepiej , bylo lepiej ale dalej nie ns tyle dobrzr zeby podjechac

Żeby była jasność auto nie bylo zakopane i stalo w miejscu poprostu kilkunadtokrotnie probowal pojechac pod gore z mniejszego czy to wiekszego rozpedu. Jako ze stakem z tylu i zaczelo mnie to nudzic grzecznie zaproponowakm panu zeby zjechal na bok ja go wyprzedze i wciagne holu. Trzeba bylo widziec mine zony faceta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Hm... Dziwne, ja ostatnio pod spora gore na totalnym lodowisku jechalem... (oski staly i mielily) Az jakis kombinator nie stanal bokiem. Po zatrzymaniu zaczalem sie zeslizgiwac w dol, ale nadal dalo sie ruszyc pod gore i to bez wylaczania.

Ty tam masz mechanizmy roznicowe na dane osi z jakims spieciem czy tylko miedzyosiowy jest staly?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Chyba nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że najlepiej ruszać na śniegu BEZ z tych systemów.

Tylko w VAG da sie wylaczyc jedynie ASR. ESP zostaje co moze nieco nabruzdzic... W ekstremalnej sytuacji zwyczajnie wyciagnal bym bezpiecznik...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że najlepiej ruszać na śniegu BEZ z tych systemów.

Jak ze szwagrem testowaliśmy świeżo kupionego outlandera II w dość głębokim śniegu to praktycznie gasł przy ruszaniu. Po wyłączeniu "systemów" ruszał normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie ogarnia jazdy zimą wbrew temu co pisałeś.

> W trudniejszych warunkach pierwsze co to ASR off.

Ale wylaczenie nic nie dalo, znaczy bylo lepuej ale nie na tyle zeby dojechac

To czy ogarnia czy nie ocenilem po wyborze optymalnego toru jazdy, nie dawaniu but.gif tylko trxymaniu obr mozliwie nisko, nie kreceniu bez sensu kierownica, odwadze (duza szybkosc przy rozpedzaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wylaczenie nic nie dalo, znaczy bylo lepuej ale nie na tyle zeby dojechac

> To czy ogarnia czy nie ocenilem po wyborze optymalnego toru jazdy, nie dawaniu tylko trxymaniu

> obr mozliwie nisko, nie kreceniu bez sensu kierownica, odwadze (duza szybkosc przy

> rozpedzaniu)

Dla mnie jedyne usprawiedluwienie dla haldexa to pewnie nie niska masa superb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w VAG da sie wylaczyc jedynie ASR. ESP zostaje co moze nieco nabruzdzic... W ekstremalnej

> sytuacji zwyczajnie wyciagnal bym bezpiecznik...

> Krawiec

Nie tylko w VAG'ach, u mnie jest tak samo. ASR wylaczalne, ESP i cala reszta nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie jedyne usprawiedluwienie dla haldexa to pewnie nie niska masa superb

Jaką masz Subarynkę? Napęd jak widzę realizowany jest identycznie i u mnie - tj. wiskoza na środku + LSD z tyłu i w sumie nie miałem nigdy problemu z wyjechaniem ze śniegu, czy błota (a ważę z autem pod 2 tony) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką masz Subarynkę?

Forester 2.5 n/a automat

>Napęd jak widzę realizowany jest identycznie i u mnie - tj. wiskoza na środku

> + LSD z tyłu i w sumie nie miałem nigdy problemu z wyjechaniem ze śniegu, czy błota (a ważę z

> autem pod 2 tony)

forek ze mna jest duuuzo lzejszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dalej niz 8h temu ciagnalem na holu na parking pod wyciagiem w Kralicak nowego superb 4x4

To ja zamiast oszukanego 4x4 wolę przednionapędówkę i łańcuchy - wiele razy wybawiły mnie z opresji smile.gif

A najlepszym motywatorem był jeden góral, który stwierdził, że z jego posesji tylko górale potrafią wyjechać, więc następnym razem zaparłem się i też wyjechałem na starych zimówkach bez zakładania łańcuchów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w VAG da sie wylaczyc jedynie ASR. ESP zostaje co moze nieco nabruzdzic...

Zdziwiło mnie to właśnie w zastępczej skodzie octavii. Zarówno w vw golfie '08 jak i w audi '10 da się wyłączyć wszystkie systemy, w audi dodatkowo moge wybrac czy tylko asr czy asr i esp. W skodzie nie mogłem wyłączyć esp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam sobie te odpowieści jak ktoś nie może wyjechać z parkingu albo pod górę autami 4x4 to mnie śmiech ogarnia zlosnik.gif

i mam wyjaśnienie, albo śniegu jest z 20cm i więcej albo ja mam przyczepniejszy śnieg hehe.gif

poprostu mam doświadczenie z moim autem i przez cała tegoroczną zimę nie miałem problemu z podjechaniem pod górkę (dość ostry podjazd, przy wjeździe obcieram podłogą) moim civiciem z LSD do tego rzuconym na glebie i na starych zimówkach spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam sobie te odpowieści jak ktoś nie może wyjechać z parkingu albo pod górę autami 4x4 to mnie

> śmiech ogarnia

> i mam wyjaśnienie, albo śniegu jest z 20cm i więcej albo ja mam przyczepniejszy śnieg

> poprostu mam doświadczenie z moim autem i przez cała tegoroczną zimę nie miałem problemu z

> podjechaniem pod górkę (dość ostry podjazd, przy wjeździe obcieram podłogą) moim civiciem z

> LSD do tego rzuconym na glebie i na starych zimówkach

Wiesz, Góra górze nie równa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko w VAG'ach, u mnie jest tak samo. ASR wylaczalne, ESP i cala reszta nie.

I pomyśleć, że kiedyś żałowałem, że moje auto niema ESP... biglaugh.gif

Los zwany Siarą sprawił, że nie muszę się martwić jak wyłączyć. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pomyśleć, że kiedyś żałowałem, że moje auto niema ESP...

> Los zwany Siarą sprawił, że nie muszę się martwić jak wyłączyć.

Ja znam sposob na wylaczenie u siebie wszystkich systemow lacznie z ABS i nie jest to bezpiecznik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdziwiło mnie to właśnie w zastępczej skodzie octavii. Zarówno w vw golfie '08 jak i w audi '10 da

> się wyłączyć wszystkie systemy, w audi dodatkowo moge wybrac czy tylko asr czy asr i esp. W

> skodzie nie mogłem wyłączyć esp.

Chyba od połowy lub końcówki 2010, można wyłączyć tylko ASR w całym VAGu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wjechał za daleko i zawisł na sankach/misce olejowej, i na nieubitym

> śniegu. Nie miał szans wyjechać o własnych siłach. Więc nie zawsze technika daje rade.

Zawsze można zwiększyć prześwit. Znaczy jak się ma Cytrynę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dalej niz 8h temu ciagnalem na holu na parking pod wyciagiem w Kralicak nowego superb 4x4

> Caly ten haldex i wszystkie trzy literowe eletroniczne systemy zglupialy w swiezym kopnym sniegu

> Dla sceptykow: superb stal na prawie nowych zimowych Dunlopa, moj forek ma zwyklych 2letnie zimowki

> Toyo

> Kierownik skody ogolnie ogarnia jazde zima

> P.S. Wydaje mi sie ze swoim starym golfem 2 na typowo sniegowych oponach dojechalbym do celu.

Nihil novi. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie utrzymuje, że Haldex to jest prawdziwe 4x4 którym można jeździć w trudnych warunkach.

Ot, pomoże żeby z zaspy na parkingu pod Tesco wyjechać i tyle. Nie ma się co dziwić, że auto co ma napęd na 3 koła (Twoje) wyjedzie dalej niż auto co ma napęd w najlepszym wypadku na dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nihil novi. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie utrzymuje, że Haldex to jest prawdziwe 4x4

> którym można jeździć w trudnych warunkach.

> Ot, pomoże żeby z zaspy na parkingu pod Tesco wyjechać i tyle. Nie ma się co dziwić, że auto co ma

> napęd na 3 koła (Twoje) wyjedzie dalej niż auto co ma napęd w najlepszym wypadku na dwa.

po co wiec tego typu napedy jak lepszym (lzejszym, tanszym) rozwiazaniem byla by mechaniczna szpera w oscie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja znam sposob na wylaczenie u siebie wszystkich systemow lacznie z ABS i nie jest to bezpiecznik

ABS w Clio nauczyłem się wyłączać przez przypadek biglaugh.gif Wystarczyło podczas zawijania na ręcznym nacisnąć główny hamulec. System głupiał i się wyłączał. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co wiec tego typu napedy jak lepszym (lzejszym, tanszym) rozwiazaniem byla by mechaniczna szpera

> w oscie....

Sprzedaj klientowi jakąś nie-wiadomo-co-szperę w oście albo sprzedaj mu błyszczący znaczek 4x4!

Co byś wolał sprzedawać?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest wartość z dowodu rejestracyjnego?

jeszcze raz sprawdzilem:

US 2.5 N/A SOHC AT 1365kg

EU 2.0 N/A DOHC AT 1380kg

EU 2.5T DOHC AT 1485kg

> Wychodzi na to, że turbina waży 120kg U siebie mam wpisane 1485. Nie sądziłem, że może być taka

> różnica masy pomiędzy dosyć podobnymi wersjami.

TURBO, IC, DOHC, kolektory... wiecej mi do glowy nie przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.