Skocz do zawartości

Co tam sie sprzedalo - Feb 2013 - GM zdycha...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Juz nie tylko Opel umiera....lizak.gif[...]

GM ma generalnie klopoty wszedzie poza USDM i Mercosur ...

GM-Holden - pierwszy raz poza wielka 3panic.gif[...]

Chyba zaraz z EU sie przenosi na inne kontynektypad.gif[...]

1. Toyota 15,992 sztuk - (+7% w porownaniu do Jan -2013)

2. Mazda 8,728 sztuk (+0.4%)

3. Nissan 8,225 sztuk (+32%)

4. GM-Holden 7,687 szt (-20%panic.gif)

5. Hyundai 7505 (+1%)

6. Ford 6590 (-5 %)no.gif

7. Volkswagen 4190 (+1.4 %)

8. Honda 3862 (48%)

9. Subaru 3104 (-3.8 %)buu.gif

I modelowo old.gif

1. Mazda3 3,378 (- 11 %)

Mazda3-Esther-Anderson-600.jpg

2. Toyota HiLux 3,319 (+46 %)

2012-Toyota-HiLux-SR5-front-630x455.jpg

3. Toyota Corolla 3,158 (+ 0.5 %)

2013-Toyota-Corolla-9-625x367.jpg

4. Nissan Navara 2,639 (+30 %)

$T2eC16VHJGYE9nooiLK+BRJ+iTTHcw~~48_20.JPG

5. Mitsubishi Triton 2,336 (+ 72 %)

$T2eC16FHJGIE9nnWprHOBQ5RlTJZFw~~60_3.JPG

6. Hyundai i30 2,055 (- 15 %)

2012_hyundai_i30_australia_03_premium_04-0529-500x375.jpg

7. Ford Ranger 1,739 (+118 %)

07DA5423607842A6A0B6F9A00662E450.jpg

8. Holden Commodore 1,733 (- 42 %)panic.gif

FR4E6834-625x416.jpg

9. Holden Cruze 1,730 (- 39 %)

2011_holden_cruze_series_ii_02_sri_06-4d6ae4f0bed19.jpg

10. Nissan Dualis 1,548 (+ 70 %)

nissan-dualis-Ti_600a-600x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Toyota 15,992 sztuk - (+7% w porownaniu do Jan -2013)

> 2. Mazda 8,728 sztuk (+0.4%)

wzrost niewielki w sumie, raczej utrzymanie miejsca

> 3. Nissan 8,225 sztuk (+32%)

był u Ciebie jakiś FL lub nowy atrakcyjny model, który zaczął rządzić w klasie?

bo chyba tylko tym można taki wzrost wytłumaczyć?

ewentualnie konkurencja wprowadziła coś nowego co jest kiepski na tyle, że ludzie wybierają mniejsze zło biglaugh.gif

> 8. Honda 3862 (48%)

pytanie jak wyżej

> I modelowo

> 1. Mazda3 3,378 (- 11 %)

> 2. Toyota HiLux 3,319 (+46 %)

> 3. Toyota Corolla 3,158 (+ 0.5 %)

> 4. Nissan Navara 2,639 (+30 %)

> 5. Mitsubishi Triton 2,336 (+ 72 %)

> 6. Hyundai i30 2,055 (- 15 %)

> 7. Ford Ranger 1,739 (+118 %)

> 8. Holden Commodore 1,733 (- 42 %)

> 9. Holden Cruze 1,730 (- 39 %)

> 10. Nissan Dualis 1,548 (+ 70 %)

procenty to wzrost w stosunku do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wzrost niewielki w sumie, raczej utrzymanie miejsca

> był u Ciebie jakiś FL lub nowy atrakcyjny model, który zaczął rządzić w klasie?

Wprowadzili New Patrol do sprzedazy...

Nissan_Patrol_Large.jpg

I Pulsar hmm.gif[...]

Nissan-Pulsar-SSS-001_1024-600x400.jpg

+ Almera ...

nissan-almera-1-e1345704092912.jpg

Ale ten wzrost sprzedazy bedzie glownie w SUV i Utehmm.gif

Navara i Dualis 001.gif

> bo chyba tylko tym można taki wzrost wytłumaczyć?

- 0% finance,

- capped service ( ceny stale),

- praktyczne ceny sa ok 15% nizsze niz sugerowane ceny detaliczne ...

Wiec kombinacja X-Trali/Murano/Dualis + Navara zrobila swojeidea.gif. Np Navara sugerowana cena $39,990 - moj lokalny dealer w gazecie sprzedaje po $35k - do negocjacji. Model 2012 - jak jeszcze jakies zostaly - jeszcze taniej. 0% kredyt ... = 0 oplat... i masz nowe auto...hmm.gif[...]

> ewentualnie konkurencja wprowadziła coś nowego co jest kiepski na tyle, że ludzie wybierają

> mniejsze zło

IMVHO Mazda CX5 bedzie najpopularniejszym SUV - danych jeszcze nie ma - oficjalne sa pod koniec tygodnia, ale Nissan jak u mnie klepal auta to... nigdy tyle nie sprzedawalzlosnik.gif[...]

Do tego dochadzi to, ze teoretycznie ceny sie nie zmienily od lat - tj jak np Pulsar kosztowal $19,990 10 lat temu to tyle dalej kosztuje, a zarobki sie podwoily.... hmm.gif[...]

> pytanie jak wyżej

-CRV lizak.gif[...]

> procenty to wzrost w stosunku do czego?

Do poprzedniego miesiaca... Np Toyota miala w styczniu problemy - Camry - sprzedaz byla tak silna w Grudniu, ze po przerwie - jesli wierzyc pismakom ok 100 aut na placu w Melbourne w fabryce zostalo. Ergo auta kupione w Styczniu 2013 - dostarczono w Lutymhmm.gif - juz masz + 100% wzrostzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz nie tylko Opel umiera....[...]

> GM ma generalnie klopoty wszedzie poza USDM i Mercosur ...

> GM-Holden - pierwszy raz poza wielka 3[...]

idziecie w kierunku Azji - nie ma co walczyć z prądem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy Ranger jest fajny .

5 cylinder - to zawsze 1 za malozlosnik.gif - ale wiecej niz 4smirk.gif[...]

> Może nie chcialbym go mieć ale wizualnie mi sie podoba

W moich warunkach to auta rodzinne - do pracy i zabawy...

ale i tak nie mapanic.gif - pewne wersje wyposazenia np Wildtrak - 2-4 miesiace czekania...facepalm%5B1%5D.gif[...]

ford-ranger-wildtrak-2012-w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Qashqai (Dualis) też zawrócił Wam w głowach

Male miejskie auto o IMVHO ladnym wygladzie....hmm.gif

IMVHO ta maska przyciaga...lizak.gif[...]

Nissan-Dualis+2-photos+(4).jpg

Ciekawe, bo przewiduje, ze za zeszly miesiac Duali pokonal X-Trial - co by sie zdarzylo pierwszy raz... hmm.gif

Z reszta na co ci np Toyota Corolla jak mozesz dolozyc $1-2 i wyjechac Dualis.

Wyzszy = wiecej sie zmiesci, ladniejszy - kwestia gustu oczywiscieskromny.gif, silnik ten prawie sam 2.0l - 102kW - wiec niewiem.gif[...] Dualis w porownaniu do Focus/Corolla/i30/Cruze IMVHO jest o wiele bardziej poreczniejszym rozwiazaniemskromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 cylinder - to zawsze 1 za malo - ale wiecej niz 4[...]

> W moich warunkach to auta rodzinne - do pracy i zabawy...

> ale i tak nie ma - pewne wersje wyposazenia np Wildtrak - 2-4 miesiace czekania...[...]

Mam w firmie poprzednią wersje Rangera i Hiluxa , Rangerem jeżdzi się przyjemniej jak Hiluxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w firmie poprzednią wersje Rangera i Hiluxa , Rangerem jeżdzi się przyjemniej jak Hiluxem

Zartujeszzlosnik.gif - z ciekawosci dlaczego lepiejpanic.gif?

Mialem dwa HiLux V6 - w obecnej budzie wiec cos moge o HiLux powiedziec.

Stary Ranger/Mazda BT-50 sa generalnie uznawane za najgorsze w swojej klasie, ciasne, mulowate, i dosc ciezarowe - np hamulechmm.gif - wiec dlatego pytam dlaczego ci sie drive.gif lepiejniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz nie tylko Opel umiera....[...]

> GM ma generalnie klopoty wszedzie poza USDM i Mercosur ...

> GM-Holden - pierwszy raz poza wielka 3[...]

Niby czym GM ma walczyc u Was poza Holdnem, ktory IMO jest troche oklepany ?

> Chyba zaraz z EU sie przenosi na inne kontynekty[...]

Coraz bardziej udziela Wam sie pobliska Azja a coraz mniej Eu

> 8. Honda 3862 (48%)

Czym icon_eek.gif?

Btw Co z Kia? Jest u Was Sportage wink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta dyskusja już była i nadal tego nie rozumiem. Po co mi brzydkie

> duże UTE, skoro mogę to samo załatwić kombi na 5x... A potem mieć

> po prostu ładne mało palące autko, zamiast potwora bez sensu...

> Takie polskie myślenie.

Ciekawe jak do kombi wrzucasz tonę piachu luzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby czym GM ma walczyc u Was poza Holdnem, ktory IMO jest troche oklepany ?

Opel przypelz;\grinser006.gif - nawet w pierwszej 200 modeli sie narazie nie mieszczazlosnik.gif[...]

Jedynie Colorado sie sprzedaje001.gif[...]

2012-Holden-Colorado---20120614105212677.jpg

> Coraz bardziej udziela Wam sie pobliska Azja a coraz mniej Eu

To juz od dobrych 20 lat. Przyszlosc w EU nie lezy - jak sie szczegolnie z ekonomicznego punktu patrzy...hmm.gifpalacz.gif[...]

> Czym ?

286743023-Kangaroo_4.jpg

Kombinajca hmm.gif - CRV - hit, Accord - stary model na run out, Accord EURO prawie tezhmm.gif[...] i Civic tez mocno idzie... Musze poczekac na oficjalne dane, zeby potwierdzichmm.gif[...]

> Btw Co z Kia? Jest u Was Sportage ?

Nie nadazaja produkowac. Teraz beda rownolegle z EU importowac001.gif - 80% wersji ma byc Made in Korea, 20% - Made in Slovakia (????). Za styczen Kia byla na 11 miejscu sprzedazy z 2,308 sprzedanymi sztukami. Podejrzewam, ze luty bedzie ten sam... widze wysyp nowych Sorento hmm.gif a u mnie lokalnie widze, ze paru ludzi kupilo Optima...hmm.gif[...]

post-1538-14352519407712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta dyskusja już była i nadal tego nie rozumiem.

Cuklicznie to by musiala byc co miesiaczlosnik.gif - patrzac co sie sprzedaje....

Po co mi brzydkie

> duże UTE, skoro mogę to samo załatwić kombi na 5x...

Odleglosci min -5x to ja z domu do City nie obruce zlosnik.gif - no chyba ze w 10h.

A potem mieć

> po prostu ładne mało palące autko, zamiast potwora bez sensu...

A dlaczego myslisz, ze to duzo palihmm.gif? W FJ z 4.0l silnika mieszcze sie spokojnie w 11-12l na 100km w jazdzie po miesciehmm.gif. W Kluger 3.5l miescilem sie w 10l, w Hilux z 4.0l tez001.gif[...]

Wytlumaczenie - dlaczego ludzie dalej kupuja V8? Bo roznica jest kilkaset $$$ na rok - ile zaplacisz $5-6 wiecej/100kmhmm.gif a chcesz miec komfort jazdy, a nie wynajmowac emigranotw po $10 zeby cie pchalizlosnik.gif[...]

Dlaczego 21% sprzedanych u mnie VW Golf to GTI?hmm.gif? Z tego samego powodu... nie wiele osob patrzy na te dodatkowe $5-6 na 100kmhmm.gif[...] - w przeliczeniu na prace to dodatkowe 10 min....

> Takie polskie myślenie.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idziecie w kierunku Azji - nie ma co walczyć z prądem

cZekaj, kiedys klepali z Toyota modele - Toyota Lexcen, czy Holden Novazlosnik.gif - i jakos lepiej szlohmm.gif

TOYO0291.jpg

Holden_Nova_hatchback_1995.jpg

holden_nova_gs_lg_nbsp_1995_19467738.jpg

zlosnik.gif

IMVHO wezmy przyklad Cruze... auto niestety nie jest tak konkurencyjne jak J konkurencjahmm.gif - czy nawet KOR.

Zakladajac, ze masz $20k. Wybor masz wieeeeeeeeeelkipanic.gif[...]

Osobiscie wybiore Corolla niz Cruze (oba maja ten sam bazowy silnik 1.8l -ok 100kW)....

Dlaczego? Klient nasz panskromny.gif[...]

- pomijajac wygladhmm.gif, Toyota liczy $130 za service do 60,000km.

-GM tez ma stale ceny ale sa zmienne - czyli np 10k km kosztuje $130 ale 20k km juz $230hmm.gif[...]

- obsluga klienta - jak narzekalem kiedys na mgr w Toyota to zanim dojechalem do domu to mialem juz telefon z HQ z Toyota Oz z Melbourne - czemu jestem nie zadowolony. Na drugi dzien zadzwonil ten sam Service Mgr - mowiac, co ma zrobic zebym byl zadowolony, bo premia poleci30.GIF[...]

- Po prostu - dlaczego kupuje Toyota - bo system jako calosc dziaaaalawaytogo.gif i naprawde nie ma znaczenia czy kupiles Yaris czy Land Cruiser - chca zebys wrocilwaytogo.gif[...] i kupil nastepny, Jak narazie na mnie dziala... jestem przy numerze yyy 6zlosnik.gif[...]

Cruze musailby nadrobic cena - w US jest np tanszy o $3knono.gif zeby go kupic. GM czy Ford naprawde wiele sie musza od Toyota nauczyc... waytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakladajac, ze masz $20k. Wybor masz wieeeeeeeeeelki[...]

> Osobiscie wybiore Corolla niz Cruze (oba maja ten sam bazowy silnik 1.8l -ok 100kW)....

Ja też bym wybrał, ale u nas Auris z bazowym silnikiem 1,4 kosztuje dużo więcej niż Cruze z 1,8 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego 21% sprzedanych u mnie VW Golf to GTI?? Z tego samego powodu... nie wiele osob patrzy na

> te dodatkowe $5-6 na 100km[...] - w przeliczeniu na prace to dodatkowe 10 min....

Uprościłeś chyba za bardzo wink.gif

Jeśli 100km jazdy to różnica 6 minut pracy, to przy założeniu że średni miesięczny przebieg w Oz to 2500km miesięcznie....

To trzeba harować dodatkowe 2.5h w miesiącu, tylko dlatego że ma się chlające auto grinser006.gif

A można sobie poleżeć na plaży zlosnik.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - obsluga klienta - jak narzekalem kiedys na mgr w Toyota to zanim dojechalem do domu to mialem juz

> telefon z HQ z Toyota Oz z Melbourne - czemu jestem nie zadowolony. Na drugi dzien zadzwonil

> ten sam Service Mgr - mowiac, co ma zrobic zebym byl zadowolony, bo premia poleci[...]

Kurde, kiedy tak będzie w Polsce? beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mi jak bys zalatwil te trzy przypadki na 5x przy pomocy kombi??

> Spalanie na pusto 13-14l

> Z ciezkim ladunkiem 17-18l...to chyba nie zle jak na silnik 5.4l

Ty już kiedyś pokazywałeś ten zaprzęg z łodzią wink.gif

Nie jesteś (mam wrażenie) typowym użytkownikiem samochodów wink.gif

Dyskusja jest na temat, dlaczego odwozić dzieciaki do przedszkola pickupem i dlaczego wozić się do pracy takim samochodem, jak coś większego (np lodówkę) przewozi się raz na 2 lata? zlosnik.gif

I z założeniem, że ze sklepu internetowego, tą lodówkę przewiozą Ci za darmo pod dom zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opel przypelz;\ - nawet w pierwszej 200 modeli sie narazie nie mieszcza[...]

> Jedynie Colorado sie sprzedaje[...]

ale tutaj i konkurencja z Azji silniejsza jest wink.gif

> To juz od dobrych 20 lat. Przyszlosc w EU nie lezy - jak sie szczegolnie z ekonomicznego punktu

> patrzy...[...]

grinser006.gif

> Kombinajca - CRV - hit, Accord - stary model na run out, Accord EURO prawie tez[...] i Civic tez

IMo Honda przez ostatnie lata nic ciekawego nie pokazala, a na pewno nic przelomowego. Mysle, ze ma tu wieksze znaczenie przywiazanie do marki wink.gif

> mocno idzie... Musze poczekac na oficjalne dane, zeby potwierdzic[...]

> Nie nadazaja produkowac.

czyli podobnie jak w pl wink.gif

>Teraz beda rownolegle z EU importowac - 80% wersji ma byc Made in >Korea, 20% - Made in Slovakia (????).

Tak, ze Slowacji, u nas chyba 100% aut jest z SK. Rok temu czekalo sie ok pol roku.

>Za styczen Kia byla na 11 miejscu sprzedazy z 2,308 sprzedanymi

> sztukami. Podejrzewam, ze luty bedzie ten sam... widze wysyp nowych Sorento a u mnie lokalnie

> widze, ze paru ludzi kupilo Optima...[...]

bo w koncu zaczeli ladne i fajne auta robic. U nas tez tego duzo widac (szczegolnie busted.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty już kiedyś pokazywałeś ten zaprzęg z łodzią

> Nie jesteś (mam wrażenie) typowym użytkownikiem samochodów

> Dyskusja jest na temat, dlaczego odwozić dzieciaki do przedszkola pickupem i dlaczego wozić się do

> pracy takim samochodem, jak coś większego (np lodówkę) przewozi się raz na 2 lata?

> I z założeniem, że ze sklepu internetowego, tą lodówkę przewiozą Ci za darmo pod dom

Pod takim wzgledem u nas te auto nie ma sensu. Poza tym u nas sa ciasniejsze uliczki, parkingi, itd. na trasie tez sie znacznie szybciej jezdzi co nie jest najlepsze dla duzego pick-upa. Slowem jezeli ktos nei ma zastosowan specjalnych, to sie slabo sprawdza.

Aha na zakupy bez zabudowy tez tym nie pojedzie, bo nie dowiezie zakupow do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja jest na temat, dlaczego odwozić dzieciaki do przedszkola pickupem i dlaczego wozić się do

> pracy takim samochodem, jak coś większego (np lodówkę) przewozi się raz na 2 lata?

Bo ladnie wyglada pickup ok.gif

Kiedys jeszcze byl aspekt finansowy, ze pickupem taniej, ale teraz chyba juz tylko dla wygladu sie kupuje ok.gif (czy nadal mozna vat odliczac? nie jestem w temacie niewiem.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta dyskusja już była i nadal tego nie rozumiem. Po co mi brzydkie

> duże UTE, skoro mogę to samo załatwić kombi na 5x... A potem mieć

> po prostu ładne mało palące autko, zamiast potwora bez sensu...

> Takie polskie myślenie.

Juz kiedys pisalem w podobnej dyskusji - jedyne dlaczego sie pickup nie nadaje do EU a zwlaszcza Polski, to to ze albo deszcz bedzie padal na pake, albo na skrzyzowaniu ktos ukradnie to co przewozimy.

Z tego powodu tak naprawde w naszych warunkach jako auto rodzinne najlepiej sprawdzi sie to:

bfi1262120208z.jpg

Zaladujesz tak samo duzo jak do pickupa, pociagniesz tez duze przyczepy, nic sie nie stanie jak wrzucisz cegly i piach, a na wakacjach deske surfingowa, 4 rowery i kupe bagazu.

Do tego drugie auto w rodzinie jakies mniejsze, kompakt, zeby jezdzic na zakupy.

Jedno duze, jedno male - idealne auta w rodzinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jesteś (mam wrażenie) typowym użytkownikiem samochodów

> Dyskusja jest na temat, dlaczego odwozić dzieciaki do przedszkola pickupem i dlaczego wozić się do

> pracy takim samochodem, jak coś większego (np lodówkę) przewozi się raz na 2 lata?

> I z założeniem, że ze sklepu internetowego, tą lodówkę przewiozą Ci za darmo pod dom

Typ uzytkownika zalezy od miejsca zamieszkania...w moich okolicach jestem dosc typwym uzytkownikiem...ale np juz w takim San Francisco moje auto to lekki odchyl od normy.

A co do dyskusji dlaczego wozic dzieciaki pickupem...a niby dlczego nie? Ja poza solidnoscia auta zwracam uwage na wyglad...Pickupy zawsze mi sie podobaly i w danym przedziale cenowym swoj wybor uwazam za bardzo dobry. Niestety spora grupa uzytkownikow na pierwszym miejscu stawa spalanie i ekonomie....na szczescie nie naleze do tej grupy i jezdze tym co mi sie najbardziej podoba grinser006.gif

Z mojego punktu widzenia pickup ma same zalety.

Duzy wewnatrz, stosunkowo bezpieczny, mozna sporo zapakowac...nawet w naglej potrzebie nie trzeba organizowac wiekszego auta, pociagnie wszystkie moje zabawki. Ale musze zaznaczyc jedno....na takie auto nigdy bym sie nie zdecydowal mieszkajac w Polsce.... glownie przez wiekosc miejsc parkingowych i szerokosc drog...i pewnie mniejsza ilosc zabawek ktore wymagaja holowania grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja poza solidnoscia auta

> zwracam uwage na wyglad...Pickupy zawsze mi sie podobaly i w danym przedziale cenowym swoj

> wybor uwazam za bardzo dobry. Niestety spora grupa uzytkownikow na pierwszym miejscu stawa

> spalanie i ekonomie....na szczescie nie naleze do tej grupy i jezdze tym co mi sie najbardziej

> podoba

Ja tez w pickupach najbardziej cenie wyglad. Gdybym mial kupowac auto wygladem to chyba wlasnie pickupa bym wzial. Pamietam jak bylem nastolatkiem i w '97 pojawil sie nowy F150 - od tego czasu sie w nich zakochalem. Od tego modelu zaczalem zglebiac temat tego typu nadwozia, Silverado, Sierra, Ram ok.gif

1997_F-150_truck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak do kombi wrzucasz tonę piachu luzem?

tak z ciekawości - ile razy przytrafiło się komuś na AK przewiezienie tony piachu luzem? hehe.gif

pytam, bo jestem zafascynowany tym przykładem. Ja ze swojej strony proszę, aby mi firma to przywiozła, jak już mam takie nietypowe widzimisie. i w większości robią to za free, lub za małą opłatą.

A jeśli nawet by nie, to kupowanie auta do przewiezienia raz na ruski rok czegoś większego jest dla mnie śmieszne. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cruze czemu slabnie sprzedaz? Zestarzal sie?

Nie, przeciez to dopiero 2012 modelconfused.gif[...]

i30_600-620x414.jpg

Konkurencja - szczegolnie Mazda 3 i Corolla - w tym segmencie konkurnecja sobie nawzajem gardla podcina. E.g Idziesz i widzisz Corolla $19,990 drive away -zeby postawic na ulice. Idziesz do Hyundai i oni mowie, ze ci cene dopasujazlosnik.gif, idziesz z powrotem do Corolla i walczyszbokser.gif o kazde $100zlosnik.gif[...] i taki ping pong az ktos odpadnie (dealer z czegos musi zyc001.gif)[...]

Toyota ma generalnie AFAIK wiecej wsparcia z HQok.gif. Np FJ Cruiser zaplacilem -11% bez wiekszego wysilku. O kazde $100 walczylem za moj Klugerchaja.gifkara.gif[...] i w koncu mialem dwoch dealer-ow walczacyc przeciw sobie.zlosnik.gif - Wygral ten ktory zooferowal $500 wiecej i dodatkowe 75,000 km + 3 lata gwarancji zlosnik.gif[...]

> i30 czemu slabnie sprzedaz? W PL on jest strasznie drogi jak na koreanca. Choc podobno maja

> aspiracje i nie chca juz byc tania marka.

Nie ma roznicy, wszystko kosztuje to samo $19,990 zeby postawic na droge z ubezpieczeniem, bakiem paliwa, rejstracja etc... i30 ma 1.8l w wersji bazowej jak i cala reszta (Corolla, Cruze etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

> Dyskusja jest na temat, dlaczego odwozić dzieciaki do przedszkola pickupem i dlaczego wozić się do

> pracy takim samochodem, jak coś większego (np lodówkę) przewozi się raz na 2 lata? [...]

Raczej inny styl zycia - EU nie ma hobbyfoch.gif033102bebe_1_prv.gif. Zdziwilbys sie ile ludzi ciagnie lodzie na weekend, ile ludzi idzie 4x4, wiec to nie jest co dwa lata, to jest co tydzien. Sasiad pakuje motory co niedziele o 6am zeby pojezdzic.

Drudzy jezdza na wystawe psow co piatek .. z caravan-emidea.gif[...] W Pon do pracy...

5thwheeler2.jpg

P1100233.jpg

Naprawde ludzie maja weekend zajety z jakims hobby, jak nie lodz to cross to stare auta...

holden-falcon-ute-towing-(australie)-4552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uprościłeś chyba za bardzo

[...]> To trzeba harować dodatkowe 2.5h w miesiącu, tylko dlatego że ma się chlające auto

> A można sobie poleżeć na plaży

Ale zasada ta samazlosnik.gif - tylko czasu wiecejzlosnik.gif[...]

Wiadomo, ze uproscilem, ale tak jak mowi Stebel - nie kazdy patrzy na spalanie - mnie sie FJ podobal, roof racks tez biora ok 1-1.5l - porownuje u mnie w klubie - gdzie wszyscy z roofracks maja ok 11-12l vs 10-11l bez - ale szczerze - to malo wazne...

Wazne ze mi sie podoba, Aircon w lecie nie zdycha, i jak nacisniesz to pomroczy i jedziedrive.gifzlosnik.gif [...] i wjedzie gdzie ja chce

toyota-fj-cruiser-nme_9.jpg

Jakbym mial siedziec i patrzyc na revs jak w EU aucie to bym juz dawno ogluchlzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tutaj i konkurencja z Azji silniejsza jest

Widzisz, jak dla mnie to Opel nie ma zadnej oferty - a tacy jak ja sa w wieksozsci[...]

Diesel to facepalm%5B1%5D.gif - jedyny Diesel jaki bym rozwazyl to Subaru Outback w autach osobowych[...], i mnie przeraza panicznie pojemnosc. 1.6l i Turbopad.gif[...]

No coz dlatego Corolla, Mazda 3, i30 sprzedaja sie w tysiacach sztuk miesiecznie - 2.0l lub 1.8l w zeleznosci od firmy z prostymi 4 cylindrami - a nie jakas butelka po Coca-Cola z Turbo. Lud sie tego boi, ja sie tego boje - panic.gif - i jak widac wiekszosc luda mysli jak ja... Te auta nie sa na Oz stworzone... 001.gif - co Holden nawet udowodnil ... Astra Made in Polandzlosnik.gif[...] Dzis je spotkasz tylko na zlomachlizak.gif[...] Koszt pracy vs usterki je skutecznie wykonczylylizak.gif[...]

Pick & Pay less

v60748_640.jpg

v58908_640.jpg

> IMo Honda przez ostatnie lata nic ciekawego nie pokazala, a na pewno nic przelomowego.

Nowy Accordok.gif[...]

2013-honda-accord-ex-l-sedan628opt.jpeg

Mysle, ze ma

> tu wieksze znaczenie przywiazanie do marki

> czyli podobnie jak w pl

Fakt, szczelonie Asians lubia Honda, ale Honda opuscila ceny nawet o 30%. Poprzednia generacja Civic 5d byla MAde in UK i kosztowala $35k, a tak samo wyposazone 4d auto Made in Thailand $22kfacepalm%5B1%5D.gif. I sie dziwili jaktofoch.gif - czemu nie kuoujeciehahaha.gif?

Teraz wreszcie ktos pomyslal - 5d dalej Made in UK, 4d dalej Made in Japan lub Thailand i wszystko w jednej cenie $21khmm.gif.

> Tak, ze Slowacji,

Mowia ze w EU bieda - to do nas produkcje przezuca - lizak.gif[...]

u nas chyba 100% aut jest z SK. Rok temu czekalo sie ok pol roku.

> bo w koncu zaczeli ladne i fajne auta robic. U nas tez tego duzo widac (szczegolnie ).

Stylistyka jest bnaprawde waytogo.gif

Kia-Optima-Platinum-131-625x416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, kiedy tak będzie w Polsce?

Spokojnie, na pocieszenie powiem ze service Ford Motor Co ma generalnie wszystko w d...ezlosnik.giflizak.gif[...]

Dlatego z Ford skonczylemfoch.gif[...]

A ta sytuacje pamietamzlosnik.gif - Echo cos stukalo w zawieszeniu po ok 60-70k km. I wymienili chyba tylko wachacz... Dalej stukalo choc mniej. Narzekalem. Olal mnie - wiec jak badanie przyszlo od Toyota - pierwsze lata online - jak zadowolony bylem z service -to ichchaja.gif[...]zlosnik.gif.

Jakies 2-3h pozniej mialem wlasnie telefon, na drugi dzien podrzucilem Echo, dostalem Corolla do drive.gif a Echo dostalo cale nowe zawieszenie zlosnik.gif[...]

Potem dzieki temu kupilem Corollaok.gif, a potem juz szlo jeden HiLux, drugi HiLux, Kluger - teraz FJ i przymierzam sie do Land Cruiser albo RAV4.

Ergo te powiedzmy $500-600 $$$ w czesciach i kosztach pracy zaowacowalo klientem ktory wydal u nich tysiace...001.gif[...] i nigdy, a to nigdy nie mialem problemow z Toyota.

Kluger tez, stabilizator kierownicy wymienili po 100,000 km, dokladnie przy 103,000 - dealer zadzwonil do HQ i w 5 min powiedzieli - gesture of good will - go ahead...lizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [..]

> Raczej inny styl zycia - EU nie ma hobby. Zdziwilbys sie ile ludzi ciagnie lodzie na weekend, ile

> ludzi idzie 4x4, wiec to nie jest co dwa lata, to jest co tydzien. Sasiad pakuje motory co

> niedziele o 6am zeby pojezdzic.

> Drudzy jezdza na wystawe psow co piatek .. z caravan-em[...] W Pon do pracy...

> Naprawde ludzie maja weekend zajety z jakims hobby, jak nie lodz to cross to stare auta...

OK, ale te rzeczy co opisałeś i wstawiłeś obrazki, dobrze rozwiąże mocny sedan, który prowadzi się o niebo lepiej niż pickup zlosnik.gif

Kiedyś w EU karawaning tez był modny. O ile się orientuję, to zabiła go bardzo duża dostępność miejscówek do wynajęcia i stosunkowo tanie przeloty. Po co targać przez 3tyś km przyczepę, marnując na podróż połowę z 14 dniowego urlopu, jak możesz przelecieć do czekającego na Ciebie domku holenderskiego, zaraz na brzegu Lazurowego Wybrzeża? zlosnik.gif

Co Ty przewiozłeś swoją terenową Toyotą (nie znam nazwy tego modelu, wiem że jest niebieska hehe.gif), czego byś nie przewiózł VW Passatem kombi? zlosnik.gif I ile razy takiego czynu dokonałeś? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ale te rzeczy co opisałeś i wstawiłeś obrazki, dobrze rozwiąże mocny sedan, który prowadzi się

> o niebo lepiej niż pickup

grinser006.gif Bardzo bezpiecznie jest sedanem ciagnac przyczepe ktora wazy ponad 3 tony (srednia wielkosc) albo taka o normalnej wielkosci ponad 6 ton, pamietaj ze lodki tez w AU i US innej wielkosci niz te w europie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo bezpiecznie jest sedanem ciagnac przyczepe ktora wazy ponad 3 tony (srednia wielkosc) albo

> taka o normalnej wielkosci ponad 6 ton, pamietaj ze lodki tez w AU i US innej wielkosci niz te

> w europie

Odniosłem się do tych obrazków OZIego wink.gif, a nie do ciągnięcia "Titanica" wink.gif

No i zejdźmy na ziemię wink.gif

Pomijam tych średnio zarabiających, weżmy tych z nieco lepszą pensją. Ilu (nawet w USA, czy Australii) stać na taką łódkę z Twojego zdjęcia? wink.gif Ile ona kosztuje? 0.5mln PLN? 1mln? Więcej? zlosnik.gif Na każdym podjeździe stoi taka? wink.gif

Już pisałem. Moim zdaniem nie jesteś zwyczajnym użytkownikiem samochodów wink.gif

Ciekawi mnie czy OZI transportuje taką łódź, czy może coś innego bardzo dużego Toyotą? Przedstawił zdjęcie takiej Toyoty w terenie. OK, teren dla auta terenowego. Mnie w takim razie interesuje, czy nie myli (OZI) przyczyny ze skutkiem?

Czy to nie jest tak, że jak kupię sobie auto terenowe, to poszukam terenu do jazdy? zlosnik.gif

To tak, jakbym od żony na urodziny dostał wiatrówkę. Chociaż nigdy mnie ten sport specjalnie nie interesował, to pewnie przy takim prezencie poszukałbym najbliższej strzelnicy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie czy OZI transportuje taką łódź, czy może coś innego bardzo dużego Toyotą? Przedstawił

> zdjęcie takiej Toyoty w terenie. OK, teren dla auta terenowego. Mnie w takim razie interesuje,

> czy nie myli (OZI) przyczyny ze skutkiem?

> Czy to nie jest tak, że jak kupię sobie auto terenowe, to poszukam terenu do jazdy?

> To tak, jakbym od żony na urodziny dostał wiatrówkę. Chociaż nigdy mnie ten sport specjalnie nie

> interesował, to pewnie przy takim prezencie poszukałbym najbliższej strzelnicy

Ale czy to nie jest fajnie wlasnie? Nigdy nie jezdzilem w terenie, nawet nie potrzebuje i nigdy nie bede potrzebowac. Ale mam pomysl - kupie sobie auto terenowe i poszukam jakichs terenow, moze mi sie spodoba idea.gif Czy to nie jest fajne podejscie? Cos nowego w zyciu ok.gif Oczywiscie zakladam ze kogos stac na to, mnie na terenowke nie stac buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy to nie jest fajnie wlasnie? Nigdy nie jezdzilem w terenie, nawet nie potrzebuje i nigdy nie

> bede potrzebowac. Ale mam pomysl - kupie sobie auto terenowe i poszukam jakichs terenow, moze

> mi sie spodoba Czy to nie jest fajne podejscie? Cos nowego w zyciu Oczywiscie zakladam ze

> kogos stac na to, mnie na terenowke nie stac

Wynajmujesz terenówkę za 1000 i możesz sobie spróbować zlosnik.gif

To jest zdecydowanie tańsze podejście ok.gif

Zobacz ile kosztują opony do takiej terenówki, a ile do Passata. Zobaczysz że opłaca się wydać 1000 na wynajem hehe.gif

Zobacz średnie spalanie Passata, nawet niech będzie 2.0TFSI z DSG i 4x4 (nie wiem czy taka wersja istnieje) i takiej Toyoty zlosnik.gif

Pomnóż x cenę benzyny i Twoje przebiegi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wynajmujesz terenówkę za 1000 i możesz sobie spróbować

> To jest zdecydowanie tańsze podejście

> Zobacz ile kosztują opony do takiej terenówki, a ile do Passata. Zobaczysz że opłaca się wydać 1000

> na wynajem

> Zobacz średnie spalanie Passata, nawet niech będzie 2.0TFSI z DSG i 4x4 (nie wiem czy taka wersja

> istnieje) i takiej Toyoty

> Pomnóż x cenę benzyny i Twoje przebiegi

Ale jesli kogos stac, to czemu nie? Zwlaszcza ze Ozi pisze o 2 litrach paliwa na 100km wiecej. To nie jest duzo. 2 litry na 100km to zakladajac 2000km miesiecznie (PL realia, u Oziego wiecej) to miesiecznie kupisz 40 litrów paliwa wiecej - czy to duzo? Mozna zaoszczedzic na innych rzeczach - ale to juz kazdy ma wybor, kazdy ma inne hobby ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jesli kogos stac, to czemu nie? Zwlaszcza ze Ozi pisze o 2 litrach paliwa na 100km wiecej. To

> nie jest duzo. 2 litry na 100km to zakladajac 2000km miesiecznie (PL realia, u Oziego wiecej)

> to miesiecznie kupisz 40 litrów paliwa wiecej - czy to duzo? Mozna zaoszczedzic na innych

> rzeczach - ale to juz kazdy ma wybor, kazdy ma inne hobby

Tak, każdy ma inne hobby, ale jakoś tak wychodzi że w USA i Australii wszyscy mają to samo: duże SUV i pickup zlosnik.gif

Pamiętaj, że większe i mocniejsze auto, to nie tylko koszty paliwa.

To ma jakąś przyczynę wink.gif I ja bym stawiał na: bo sąsiad ma wink.gif

Tak samo jak u nas kilkanaście lat temu ludzie kupowali małe sedany, bo teoretycznie raz na 5 lat można tam przewieźć świniaka i worek kartofli grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, każdy ma inne hobby, ale jakoś tak wychodzi że w USA i Australii wszyscy mają to samo: duże

> SUV i pickup

> Pamiętaj, że większe i mocniejsze auto, to nie tylko koszty paliwa.

Tak czy inaczej, skoro ich stac zlosnik.gif To niech maja zlosnik.gif Ja tez bym chetnie takie cos kupil , ale... nie wiem kiedy mnie bedzie stać buu.gif

> Tak samo jak u nas kilkanaście lat temu ludzie kupowali małe sedany, bo teoretycznie raz na 5 lat

> można tam przewieźć świniaka i worek kartofli

Nadal kupują , wtedy Sieny i Thalie, a dzis 301 i C-elysee hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odniosłem się do tych obrazków OZIego , a nie do ciągnięcia "Titanica" ...

Przyczepa z drugiego obrazka Oziego to wlasnie srednia wielkosc o ktorej pisalem( pamietaj ze one najczesciej maja wysuwane w obie strony czesci mieszkalne a to swoje wazy)

Lodek takich jak ta na mojej fotce w moim miescie jest faktycznie tylko kilka...ale niewiele mniejszych jest juz od groma. Do tego dochodza spore przyczepy, ludzie ciagajacy zabawki 4x4, ludzie majacy konie itp.

Jak nie wierzysz wpisz w mapach google moj adres 1420 Mary Jo, gardnerville 89460

Sasiad po lewej stronie - lodka I przyczepa, gosc obok niego ma pelen garaz atv I skuterow wodnych. Sasiad po drugiej stronie ulicy przyczepa, gosc dwa domy obok to samo...itd. Popatrz ile przyczep widac tylko w mojej okolicy. Do tego dochodza te ktore sa trzymane na specjalnych strzezonych parkingach. Mieszkam w powiedzmy sredniej okolicy...w bogatych dzielnicach prawie kazdy ma lajbe, przyczepe I konia lub dwa do transportu ktorych ma kolejna przyczepe. Z takiego punktu widzenia pickupy maja sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieszkam w powiedzmy sredniej okolicy...w bogatych dzielnicach prawie

> kazdy ma lajbe, przyczepe I konia lub dwa do transportu ktorych ma kolejna przyczepe.

Offtopic, ale po co im konie? W takiej dzielnicy domkow, jezdza konno po ulicy czy jak? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej, skoro ich stac To niech maja Ja tez bym chetnie takie cos kupil , ale... nie

> wiem kiedy mnie bedzie stać

Ja nie twierdzę że nie mogą. Nie moja brocha zlosnik.gif

Tyle że to jest deko dziwne wink.gif

> Nadal kupują , wtedy Sieny i Thalie, a dzis 301 i C-elysee

Te dzisiejsze nie są już takie małe i wyglądają dosyć proporcjonalnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Offtopic, ale po co im konie? W takiej dzielnicy domkow, jezdza konno po ulicy czy jak?

W dzielnicy domow koni nikt nie trzyma...ale jak domy sa na wiekszych dzialkach to juz tak. Takie dzielnice sa na skrajach miast I mozna prosto z domu w gory konno jechac po szutrowych drogach. Jest tez w okolicy pelno szlakow tylko do jazdy konnej I wtedy konie transportuje sie w przyczepach o ktorych wspominalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie wierzysz wpisz w mapach google moj adres 1420 Mary Jo, gardnerville 89460

Zadałem sobie trudu zlosnik.gif

Taką przyczepę, to chyba bym dał radę Punto pociągnąć. Właściwie to by nie było dawanie rady, ale bezproblemowa jazda wink.gif (przesunąłem się może o 100m od podanego adresu i była to pierwsza przyczepa zlosnik.gif)

286744227-a.jpg

> Sasiad po lewej stronie - lodka I przyczepa, gosc obok niego ma pelen garaz atv I skuterow wodnych.

> Sasiad po drugiej stronie ulicy przyczepa, gosc dwa domy obok to samo...itd. Popatrz ile

> przyczep widac tylko w mojej okolicy. Do tego dochodza te ktore sa trzymane na specjalnych

> strzezonych parkingach. Mieszkam w powiedzmy sredniej okolicy...w bogatych dzielnicach prawie

> kazdy ma lajbe, przyczepe I konia lub dwa do transportu ktorych ma kolejna przyczepe. Z

> takiego punktu widzenia pickupy maja sens???

Skutery wodne, to też nie problem dla europejskiego htb. SKut waży 300kg? Przyczepa drugie tyle wink.gif

Konie to może być problem i tutaj faktycznie jak ktoś ma "Titanica", konie, skutery wodne i jeszcze jakiś pojazd który ciąga w miejsce rekreacji, to pick-up się nadaje. ok.gif

post-7124-14352519411673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.