Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak następnym razem będziecie przerzucać koła lato/zima to patrzcie dokładnie co robi "majster".

Dzisiaj przyjechała na zbieżność skoda superb... nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to co widzę i do tej pory nie ogarniam umysłem tego co zrobił człowiek przekładający mu opony.

superbv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na całe ramię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak następnym razem będziecie przerzucać koła lato/zima to patrzcie dokładnie co robi "majster".

> Dzisiaj przyjechała na zbieżność skoda superb... nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to co widzę i

> do tej pory nie ogarniam umysłem tego co zrobił człowiek przekładający mu opony.

> Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na

> całe ramię...

A co na to właściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozmawiałem z nim osobiście, jakoś tam się tłumaczył, że wie bo ... coś tam

Dla jednych taka Skoda to spełnienie marzeń życia i powód do dumy, dla innych zwykłe toczydło, które ma sprawnie przemieszczać kierownika z punktu A do B. Oczywiście bezdyskusyjnie należało zgłosić roszczenia wobec "miszcza", który się popisał i je wyegzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle niektórzy gumiarze chyba nie jarzą, że te napisy powinno robić się na bieżniku a nie na boku. Później człowiek pół roku jeździ z literkami bo ciężko je zmyć.

Ten to już miszcz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógł przynajmniej od wewnątrz wyryć te literki

Pewnie tego nie zrobił, bo by zginęły w masie pyłu z klocków. Tylko nie pomyślał, że felgi idą do schowania, a nie użytku i można je nawet paluchem na tym pyle opisać. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogóle niektórzy gumiarze chyba nie jarzą, że te napisy powinno robić się na bieżniku a nie na

> boku. Później człowiek pół roku jeździ z literkami bo ciężko je zmyć.

> Ten to już miszcz.

> Pozdrawiam.

Ja pracuję w sumie na wulkanizacji (na warsztacie robimy wszystko poza blacharką, lakierem i elektryką) to wiem. Piszemy na bieżniku ale.. jak widać są rzeczy nadal niezbadane spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pracuję w sumie na wulkanizacji (na warsztacie robimy wszystko poza blacharką, lakierem i

> elektryką) to wiem. Piszemy na bieżniku ale.. jak widać są rzeczy nadal niezbadane

przecież to przy I-wszym deszczu znika zlosnik.gif Chyba, że farbą ktoś ma nachlapane, a nie kredą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na całe ramię...


Pogratulować fachury ok.gifsmirk.gif

Nagroda Darwina pewna ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak następnym razem będziecie przerzucać koła lato/zima to patrzcie dokładnie co robi "majster".

> Dzisiaj przyjechała na zbieżność skoda superb... nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to co widzę i

> do tej pory nie ogarniam umysłem tego co zrobił człowiek przekładający mu opony.

> Uploaded with ImageShack.us

> Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na

> całe ramię...

i co w tym dziwnego , ma dobrze zaznaczone a nie kredą na gumkach

przecież to nie MonaLisa tylko samochód niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co w tym dziwnego , ma dobrze zaznaczone a nie kredą na gumkach

> przecież to nie MonaLisa tylko samochód

Tylko, że opony się przekłada tył/przód (felgi to już raczej na zasadzie "te bardziej krzywe na tył") więc pisanie na felgach to lekka skucha, nie wspominając już o .... ryciu śrubokrętem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, przynajmniej nie "zajumają" zlosnik.gif

Na poważnie - to jest efekt oszczedzania na pracownikach (z serii zatrudniania inwalidów na stanowiskach ochroniarzy) facepalm%5B1%5D.gif

Tu powinieneś podac nazwę i adres tych "fachowców" - spytaj klienta. Nie ma się co litować nad półmózgami

Ja od lat jeżdżę do jednego sprawdzonego warsztatu wulkanizacyjnego i wiem, że zostane obsłuzony fachowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pracuję w sumie na wulkanizacji (na warsztacie robimy wszystko poza blacharką, lakierem i

> elektryką) to wiem. Piszemy na bieżniku ale.. jak widać są rzeczy nadal niezbadane

A ja sobie wydrukowałem ładne karteczki (nawet rysunek auta z zaznaczonym kołem na nich jest) zlosnik.gif

Zalaminowałem i sznurkiem przyczepię do felgi clown.gifclown.gifclown.gif

I będę miał ładnie, bez pisania po oponie / feldze.

I do tego mogę spokojnie umyć koła i oznaczenie pozostanie na swoim miejscu yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e tam żaden problem jak dla mnie, a jak ktoś jest esteta to niech 2 złote na myjce bezdotykowej

No i jakoś pół roku z tym jeżdżę mimo kilku myjek i wielokrotnego deszczu. Jeśli napisane jest tym woskowym pisakiem to można sobie szorować do woli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak następnym razem będziecie przerzucać koła lato/zima to patrzcie dokładnie co robi "majster".

> Dzisiaj przyjechała na zbieżność skoda superb... nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to co widzę i

> do tej pory nie ogarniam umysłem tego co zrobił człowiek przekładający mu opony.

> Uploaded with ImageShack.us

> Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na

> całe ramię...

Wygląda na zachowanie nietypowe, ale ja już podobne "coś" widziałem zlosnik.gif

Jak miałem z 10 lat, to rodzice mieli Trabanta. Ojciec kiedyś postanowił tego Trabanta konkretnie wyremontować i do pomocy wziął kolegów z pracy.

Jak samochó rozbierali, to jeden z ojca kolegów wpadł na zajebisty pomysł, żeby zaznaczyć jedne z drzwi, coby się później przy składaniu samochodu nie pomylić, które drzwi są prawe, a które lewe. Nie, to nie żart.

Wziął gwoździa i walnął taki "X" wielkości ze 40x40cm hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że opony się przekłada tył/przód (felgi to już raczej na zasadzie "te bardziej krzywe na

> tył") więc pisanie na felgach to lekka skucha, nie wspominając już o .... ryciu śrubokrętem

a jak nie przekłada się niewiem.gif bo niby po co ???

wogóle to nie rozumiem co cię tak zdziwiło - jakby przyjechał różowym smartem ze złotymi felgani to też byś z tego robił sensację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak nie przekłada się bo niby po co ???

Jeśli pytasz to znaczy, że nie masz pojęcia po co. Po to, żeby się równomiernie zużywały jeśli przykładowo ktoś pałuje i na osi napędowej mu szybciej guma schodzi.

> wogóle to nie rozumiem co cię tak zdziwiło - jakby przyjechał różowym smartem ze złotymi felgani to

> też byś z tego robił sensację

A może Ty też tak oznaczasz koła skoro tak Cię to nie dziwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co, przynajmniej nie "zajumają"

> Na poważnie - to jest efekt oszczedzania na pracownikach (z serii zatrudniania inwalidów na

> stanowiskach ochroniarzy)

> Tu powinieneś podac nazwę i adres tych "fachowców" - spytaj klienta. Nie ma się co litować nad

> półmózgami

> Ja od lat jeżdżę do jednego sprawdzonego warsztatu wulkanizacyjnego i wiem, że zostane obsłuzony

> fachowo

Wiem jak jest, sam pracuję na warsztacie gdzie jest też wulkanizacja.

Mamy żelazne zasady, których się trzymamy, pilnujemy się nawzajem a nas wszystkich pilnuje ostro szef. Nie ma ściemy, nie ma partactwa. Jest szybko ale i solidnie. Ludzie jeżdżą do nas nawet z dalszych okolic bo mają zawsze dobrze zrobione.

Zapomniałem dzisiaj zapytać szefa co tam ten właściciel skody mu opowiadał o felgach - taki zapieprz był, że o tym nie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pytasz to znaczy, że nie masz pojęcia po co. Po to, żeby się równomiernie zużywały jeśli

> przykładowo ktoś pałuje i na osi napędowej mu szybciej guma schodzi.

> A może Ty też tak oznaczasz koła skoro tak Cię to nie dziwi?

ja przekładam opony , felgi są ciągle tak samo - zużyte idą na śmietnik, podjechane na przód a nówki na tył - i tak od zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogóle niektórzy gumiarze chyba nie jarzą, że te napisy powinno robić się na bieżniku a nie na

> boku. Później człowiek pół roku jeździ z literkami bo ciężko je zmyć.

>

No tak. W instrukcji obsługi kredy gumiarskiej wyraźnie jest napisane, że napisy powinno się robić na bieżniku opony, ponieważ robienie napisów na boku może spowodować bicie boczne, oraz niewyważenie skośne. Ale kto by tam czytał instrukcję obsługi kredy. zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. W instrukcji obsługi kredy gumiarskiej wyraźnie jest napisane, że napisy powinno się robić

> na bieżniku opony, ponieważ robienie napisów na boku może spowodować bicie boczne, oraz

> niewyważenie skośne. Ale kto by tam czytał instrukcję obsługi kredy.

kurdesz yikes.gif

musze skoczyc na zaprzyjazniona oponiarnie i poczytac ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak następnym razem będziecie przerzucać koła lato/zima to patrzcie dokładnie co robi "majster".

> Dzisiaj przyjechała na zbieżność skoda superb... nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to co widzę i

> do tej pory nie ogarniam umysłem tego co zrobił człowiek przekładający mu opony.

> Uploaded with ImageShack.us

> Na każdej feldze było śrubokrętem wyryte po 2 litery ale na niektórych kołach jedna litera była na

> całe ramię...

Wątpię, że to zrobili w punkcie wymiany opon.

Jeśli znajdziesz coś takiego na innych kołach aut w Twoim mieście to uwierzę.

Jeśli to jest tylko jeden przypadek to raczej zrobił właściciel auta i tak głupio się tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.