Skocz do zawartości

Jak posiadać kilka starych niesprawnych aut ?


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Do zadania tego pytania natchnął mnie sąsiad, który 3 ulice dalej na podwórku ma zbiorowisko Mercedesów W123 - a z 15 sztuk w stanie większej lub mniejszej dekompletacji.

287020219-Bez%A0tytu%B3u.jpg

Autą są w takim stanie, że na 100% nigdy już nie będą jeździć. Część nie posiada tablic rejestracyjnych, na części jeszcze są.

No i teraz pytanie. Jaki jest stan prawny takich aut ?

I co zrobić, żeby kupić sobie auto i postawić jako magazyn części zamiennych ale żeby nie generowało kosztów związanych z zapłatą ubezpieczenia OC ?

Zapewne temat był wielokrotnie poruszany, ale odgrzejmy go jeszcze raz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oddajesz na złom. To znaczy oddajesz na złom tabliczki znamionowe i dopłacasz Reszta jest twoja.

Tabliczki znamionowe czy też wycinek nadwozia tam gdzie jest nabity VIN ? hmm.gif

Czy ta operacja jest w 100% nielegalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupujesz i sprzedajesz Antonowi Aleksjejiczowi, ul. Lenina 5, Mińsk

> nie żeby mi się to podobało, ale tak to wygląda zazwyczaj.

Dokładnie tak to zazwyczaj wygląda. Albo na dziadka z Mazur który dawno nie żyje i nawet nie wie ile samochodów jest w jego posiadaniu. Chore przepisy są tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I masz z automatu zarzut o paserstwo, ponieważ na Twojej posesji stoją auta z usuniętymi numerami

> identyfikacyjnymi

@Tomo-codziennie przejeżdżam obok tego salonu merca smile.gif

A dlaczego zarzut o paserstwo?Ma kwity ze stacji demontażu, z WK kwity o wyrejestrowaniu więc o czym Ty piszesz??? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> @Tomo-codziennie przejeżdżam obok tego salonu merca

> A dlaczego zarzut o paserstwo?Ma kwity ze stacji demontażu, z WK kwity o wyrejestrowaniu więc o

> czym Ty piszesz???

Paserstwo nie. Ale zgodnie z naszym chorym prawem gdy oddajesz auto do kasacji ma być 100% samochodu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupujesz auto zza granicy i nie rejestrujesz w Polsce?

Nie.

Raczej zastanawiam się co by było jakbym kupił sobie auto jako magazyn części zamiennych.

Czy istnieje instytuacja "wyrejestrowania" samochodu ?

Chodzi mi o brak obowiązku opłacania OC.

Może być trwale i nieodwołalnie, ale zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> @Tomo-codziennie przejeżdżam obok tego salonu merca

Ilość aut jest raczej stała, stoją już ile ? Z 10 lat ? hmm.gif

> A dlaczego zarzut o paserstwo?Ma kwity ze stacji demontażu, z WK kwity o wyrejestrowaniu więc o

> czym Ty piszesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.

to było moje przypuszczenie dotyczące powstawania takich "kolekcji" 270751858-jezyk.gif

> Raczej zastanawiam się co by było jakbym kupił sobie auto jako magazyn części zamiennych.

> Czy istnieje instytuacja "wyrejestrowania" samochodu ?

tak - w przypadku złomowania

> Chodzi mi o brak obowiązku opłacania OC.

złomowanie lub rejestracja na zabytek

> Może być trwale i nieodwołalnie, ale zgodnie z prawem.

j.w. tylko i wyłącznie złomowanie. W przypadku pojazdów ciężarowych (chyba powyżej 3,5t, albo nawet i większej DMC) istnieje instytucja czasowego wyrejestrowania, w przypadku osobowych - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku pojazdów ciężarowych (chyba powyżej 3,5t, albo nawet

> i większej DMC) istnieje instytucja czasowego wyrejestrowania, w przypadku osobowych - nie.

Chyba jeszcze ciagniki rolnicze obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ilość aut jest raczej stała, stoją już ile ? Z 10 lat ?

Też znam to miejsce, stoją bardzo długo, ale raz na jakiś czas przybywają nowe. Ze starymi nic się nie dzieje, ot taki swoistego rodzaju kolekcjoner :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też znam to miejsce, stoją bardzo długo, ale raz na jakiś czas przybywają nowe. Ze starymi nic się

> nie dzieje, ot taki swoistego rodzaju kolekcjoner :-)

Może najprostszą metoda jest iść i zapytać jak rozwiązuje ten problem, o który pytam devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo na dziadka z Mazur który dawno nie żyje i nawet nie wie

> ile samochodów jest w jego posiadaniu. Chore przepisy są tego przyczyną.

W mojej okolicy jest pijaczek, który jest już "właścicielem" conajmniej kilkudziesięciu samochodów. Podobno za 200-300PLN "kupi" każde auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I masz z automatu zarzut o paserstwo, ponieważ na Twojej posesji stoją auta z usuniętymi numerami

> identyfikacyjnymi

screwy.gif

A jak kupię na allegro 10szt drzwi, zderzaków, błotników, podłóg, dachów i pospawam to sobie w całość to też będę miał z automatu jakiś zarzut o paserstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak kupię na allegro 10szt drzwi, zderzaków, błotników, podłóg, dachów i pospawam to sobie w

> całość to też będę miał z automatu jakiś zarzut o paserstwo?

Jezeli beda "lewe" to masz na to duze szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda.

Zależy od punktu. Z pierwszym autem się sfrajerzyłem i zezłomowałem za friko. Przy drugim dostałem kasę (60 gr za kilogram auta, wliczając szyby i plastiki) ale gdy ściągnąłem alusy złomiarz odliczył mi już nie masa x 60 groszy ale za cenę alu.

W ogóle uważam że złomiarze to jedna banda złodziei. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oddajesz na złom. To znaczy oddajesz na złom tabliczki znamionowe i dopłacasz Reszta jest twoja.

A nie można legalnie oddać na złom, wyrejestrować i na drugi dzień odkupić "złom" ze stacji demontażu i postawić sobie na placu już nie jako samochód? Pewnie nawet jakiś rachunek dadzą grinser006.gif. Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy drugim dostałem

> kasę (60 gr za kilogram auta, wliczając szyby i plastiki) ale gdy ściągnąłem alusy złomiarz

> odliczył mi już nie masa x 60 groszy ale za cenę alu.

> W ogóle uważam że złomiarze to jedna banda złodziei.

Nie doplaciles chociaz po tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie można legalnie oddać na złom, wyrejestrować i na drugi dzień odkupić "złom" ze stacji

> demontażu i postawić sobie na placu już nie jako samochód? Pewnie nawet jakiś rachunek dadzą

> . Jak to wygląda?

Mozna, po 500zl od elementu grinser006.gif

Cinek juz pisal, ze zdawal po 60gr/kg, ale jak postanowil felgi aluminiowe zabrac to odliczali jak za felgi, a nie zlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Część nie posiada tablic rejestracyjnych, na części jeszcze są.

yyy nie wiem czy ja czy Ty do złej części rozmowy się dokleiliśmy...Jeśli ktoś kombinuje by oddać same tabliczki na złom i dopłacić za złom, to na zadane przez kolegę "a tablice" moja odpowiedź jest aktualna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy nie wiem czy ja czy Ty do złej części rozmowy się dokleiliśmy...Jeśli ktoś kombinuje by oddać

> same tabliczki na złom i dopłacić za złom, to na zadane przez kolegę "a tablice" moja

> odpowiedź jest aktualna

Ja zaś to odebrałem tak, że "oficjalnie" wozy z tytułowego posta zostały zezłomowane, a mimo to niektóre mają dalej tablice... niewiem.gifbiglaugh.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zaś to odebrałem tak, że "oficjalnie" wozy z tytułowego posta zostały zezłomowane, a mimo to

> niektóre mają dalej tablice...

Jeśli by tak było to nie powinny mieć tablic (aż spojrzę jak będę przejeżdżał tamtędy), chyba, że facet ma taką zajawkę, że zamawia jakieś kolekcjonerskie jak 80% sprowadzaczy z zagranicy i kleją ciemnotę, że "Po zakupie można wracać na kołach". zlosnik.gif20.GIFpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.