Skocz do zawartości

Mini test: Coupe dla plebsu - Toyota 86


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

"Game changer"

Od wprowadzenia sprzedazy "86" minelo juz troche.

Klepia to ile sie tylko da 24h i ... jak popatrzy sie na www to TMC delikatnie ostrzega, ze jest 8 miesiecy czekania na niektore wersje001.gif[...]

kg3b.jpg

Dlaczego?[...]

Ano dlatego, ze jest to coupe dla plebsuzlosnik.gif[...]

Cena skalkulowana na dobrym poziomiewaytogo.gif, sugerowana detaliczna za GT Manual to $29,990 = 85,618.51 PLN, RWD, niezly wyglad, niezle osiagi vs waga (i cenyzlosnik.gif), historia, nastepna generacja luda moze miec tanie RWD Coupe waytogo.gif[...]

Nic dziwnego, ze Oz jest trzecia pod wzgledem srzedazy "86" na swiecie za 2012.

JDM byl pierwszy z 30k, USDM z 21,400 i Australia 6,100. Dla porownania w UK sprzedalo sie 2,400 sztuk001.gif[...]

Jesli by polepszyc dostawe, to rynek jest u mnie wstanie wchlonac drugie tyle001.gif[...]

pbq0.jpg

"Typowy klient"

No wlasnie, kto to kupujehmm.gif?

Najpierw sa mlodzi zapalencyfly.gif, np mam sasiada 21l, ktory pracuje dodatkowo w Sat, Sun aby tylko jednego kupic...fly.gif[..], potem sa ludzie mojej generacji - Gen "X", ktorzy pamietaja Celica, Supra, MR2 lat 80-90tych czy - i teraz chca miec auto na weekend lub jak nie maja piaskownica.gif, to drugie auto.

Grupa jest dosc znaczna, ta druga liczniejszazlosnik.gif, bo na wersje "ze wszystkim" sie po prostu czekapanic.gif[...]

yeja.jpg

Kurz osiadl

Od premiery juz minelo dosc, kurz osiadl ... a jednak wiekszosc Toyota dealer-ow ci powie, ze rekomendowana cena detaliczna = cena na rachunkubuu.gif[...]. chcesz skasowac zamowienie - no problem, $$$ wyplacaja od razu - niezaleznie co mowi contract, i bez kar finansowych... Dlaczego? Ot po prostu sprzedadza komus innemu lizak.gif[...]

Auto moze sie podobac, ba nie bede ukrywalwink.gif, bede ciut tendencyjny - ot jestem potencjalnym klientemskromny.gif[...]

j0g1.jpg

btkl.jpg

tx44.jpg

Dual exhaust - jest dosc widoczny lizak.gif[...]

ajb3.jpg

Osobiscie detale mi sie podobajaskromny.gif[...]

0esx.jpg

... i auto wyroznia sie wsrod innych ...

udnx.jpg

Wyprofilowany dach - coz - to nie Golfzlosnik.gifwink.gif

8w1q.jpg

Baold.gif! Nawet przetloczenia na masce sawink.gifzlosnik.gif[...]

i1yf.jpg

Czy sa wplywy do poprzedniej generacji?zlosnik.gif?

Nie sadzeskromny.gif[...]

944778_10151549242782021_1858089310_n.jpg

ikonka_photo2.gif Toyota Australia - Festival of 86

1174557_10151549242127021_1435581493_n.jpg

ikonka_photo2.gif Toyota Australia - Festival of 86

Wnetrze

Tu juz pokazuje swoj wiekzlosnik.gif (i wageshhh.gif)[...]

Auto jest niskie ( a czego sie spodziewacspineyes.gif[..] daaaaaaa)

tn4b.jpg

Drzwi otwieraja sie szeroko, ksztal, i profil przypomina mi moje Subaru Liberty, jak Subaru robilo jeszcze ladne auta001.gif[...] - brzmi dzis jak bajkahmm.gif[...]

3xgz.jpg

Popatrzy jednak na te drzwi001.gif[...] Solidne, ladne IMVHO, czerwona nic dodaje urokuidea.gif[...]

7sqf.jpg

Przy tym dosc praktyczne (jak na sportowe coupe dla ubogichzlosnik.gif[...]) - butelki o pojemnosci EU silnikowlizak.gif mieszcza sie bez problemu(0.6l)waytogo.gif[...]

m8qm.jpg

Siedzi sie nisko i jak kothmm.gif, nogi wyciagniete, i jak jest problem z wejsciem to po za posadzeniu 4 liter w fotelach nie ma juz problemu[...]

y2dk.jpg

[...] jest wygodniewaytogo.gif[...]

73rr.jpg

Fotele naprawde sa solidne, wygodne i milewaytogo.gif[...] + drive.gif udowodnila, ze swietnie trzymaja na bokiwaytogo.gif[...]

rnty.jpg

Kierownica swietnawaytogo.gif[...], naprawde wygodnie lezy, rece sie nie poca ( jak np w takiej Premium BMW X3facepalm%5B1%5D.gif)[...]

h31v.jpg

Jednego jednak w niej brakujebuu.gif, nie stylu, ale sterowania radia, info z kierownicy. IMVHO styl nad funkcjonalnoscia001.gif[...]

8vs.JPG

Deska ma dosc ladny ksztal, nawet nie wszystkie detale zdradzaja, ze wiekszosc czesci pochodzi ze smietnika TMClizak.gif[...]

Owszem, jak popatrzymy na szczegoly takie jak, opis skrzyni (P,D,S,M,+, -), nie da sie ukryc, ze to Toyota001.gif[...]

9dtf.jpg

GPS, Radio - typowy ze smietnika Toyota, i to jeszcze ten najgorszyfacepalm%5B1%5D.gif - wiem co mowieangryfire.gif, identyczny mam w FJpad.gif[...]

klaj.jpg

Calosc IMVHO stylistycznie i ergonomicznie niezla, ba nawet po spedzeniu prawie 1,000 km w 86 - oceniam na 8/10skromny.gif[...]

acxg.jpg

Popatrzmy na rzeczy praktycznelizak.gif[...]

Schowki - sa = kawa, iPhone sie miescizlosnik.gif[...]

pjun.jpg

Pod spodem ukryte USB + 12Vok.gif[...]

Tylne siedzenia, well - niby 4 osobowe coupezlosnik.gif[...] Sami ocencie, jesli przod siedzi wygodnie co sie dzieje z tylemzlosnik.gif[...]

wwtj.jpg

Bagaznikhmm.gif, przewidzialem zlosnik.gif - zamiast duzej walizki do samolotu zapakowalem duffel bag i malaskromny.gif, uff - zmiescilo siewaytogo.gif (ale ledwo i z fizyczno pomocawink.gif)

ktft.jpg

Zegary bardzo czytelne, zarowno w dzien i nocywaytogo.gif, plus siedzi sie tak blisko ich, ze nawet jakby byly gorsze to i tak nie ma znaczeniahahaha.gif[...]

n9ft.jpg

ipii.jpg

Nocne podswietlanie - nietypowo dla Toyota jest czerwone [...]

8i6q.jpg

Za najgorsza rzecz we wnetrzuzlosnik.gif - musze uznac to ...

Taaaaaaaaaaaaaaaaara - "And the winner is ... "

Lusterko, ktore lepsze montuja w Great Wall Motorszlosnik.gif[...]

C'mon - zeby chromatic tam nie wstawic ... ja wiem, ze cena, ale... plssssbuu.gif[...]

Mialem wrazenie, ze mi zaraz w reku zostaniezlosnik.gif, regulacja w nocyfacepalm%5B1%5D.gif[...], przeciez to 21 wiekold.gif[...]

vgxr.jpg

Silnik i wrazenia z drive.gif[...]

Zaczniejmy standardowo. Jak na Toyota przystalo pod maska mamy silnik Fuji Heavy Industries lizak.gif - czyli 2.0l -147kW - 205Nm torque made by Subaru Boxerzlosnik.gifwaytogo.gif[...]

jdts.jpg

o8ab.JPG

Czy to duzo czy malohmm.gif? Popatrzmy na to inaczej... Wydaje sie, ze to nie wiele - ba to jest malo001.gif[...] Prawie 25% sprzedawanych VeeDub Golf u mnie ma tylezlosnik.gif[...], aleold.gif, wezmy cos innego i popatrzmyhmm.gif[...]

Toyota 86 wazy 1,220kg, co daje nam LEPSZA270635636-JUMP2.gifwaytogo.gif PtW ratio (moc do wagi) - niz:

-Lotus Elise001.gif,

-Mitsubishi Lancer Ralliart,

-Mazda RX8,

o tym VeeDub GTI nie wspominajacganja.gif[...]

Niezle jak tanie sportowe taczkiwaytogo.gif[...]

Oczywiscie, sa mocniejsze auta, sa i drozsze auta... Toyota osiagnela cos dla ogolu...

drive.gifdrive.gifdrive.gif[...]

qc12.jpg

Jak polozymy sie w srodku i popatrzymy na droge, to dopiero wtedy zdamy sobie sprawe jak nisko siedzimy[...] (ach ten nieszczesny Nissan Pulsarhahaha.gif - mnie dalej przesladujewink.gif[...])

geyh.jpg

Swiat jest naprawde inny niz to do czego jestem przyzwaczajony...

u9s2.jpg

Dzwiek - tez jest inny niz to do czego jestem przyzwyczajony... jakby Toyota zapomniala wlozyc piany w paneleok.gif[...]

Jak to drive.gif? Generalnie drive.gif T86 jak tylko przypelzo na torze w Sydney, i musze przyznac, ze wtedy czulem sie ok 1/2 mojego wieku - jakbym znow mial 18latwaytogo.gifwaytogo.gif[...], teraz mialem T86 na ddluzej, praie 1,000 km codziennej jazdy ... i oh, boy - znow dawno nie mialem takiego ubawuwaytogo.gif[..]

Auto jest glosne w srodku, ale nie meczaceok.gif, przyspoeszenie - hmm.gif, nic nadzywczajengo 7.6 sec (automatic 0.5sec wiecej) ale to czucwaytogo.gif, naprawde drive.gif i auto = Oneok.gif[...]

RWD i jazda po kretych stanowych drogach - super zabawa. Manual jest naprawde swietny, ale teraz majac automatic - ten tez jest swietny. Zarowno bawiac sie paddle shift, czy drive.gif w D, auto reaguje bardzo fajnie, naciskasz = masz kick downwaytogo.gif[...]

l2is.jpg

Prawie wiosna, sie zaczyna za pare dni, i duzo deszczu tam gdzie bylem, sliskie drogi001.gif[...], dla 86 nic naprawde trudnego, precyzja sterowania, coz tu duzo pisacniewiem.gif[...], auto reaguje od razu i leci tam gdzie chceszwaytogo.gif[...]. Mimo swojego rozkladu wagi jak kazde auto, ktore popachamy za mocno - 86 tez pokaze sowje pazury. popachamy je za mocno na wejsciu do zakretu i ukaze swoja podsterownosc... mimo calej tej elektorniki na pokladzie[...]

Nacisniemy jednak "Sport" i kupa elektorniki sie wylacza... i nareszczie nadsterownosc zlosnik.gif (wyprobowane na torze jak byla premiera)[...]

Dodatkowo w zimowe dni praktyczne okazaly sie grzejace siedzenia - ach nawet przez jeans to byla przyjemnosc, wejsc z padajacego, zimnego dnia prosto w objecia siedzien[...]

osyd.jpg

Zawieszenie - coz - auto jest "sport coupe" wiec jesli ktos nie odrobil lekcji jest twarde001.gif[...] Po jakis 3-4 h jazdy na highway czulem tozlosnik.gif[...], mimo, to, musz epowiedziec, ze uzytkujac to jako auto codzienne - nie jest to "az' tak bardzo meczacehmm.gif. Ot wszystkie plusy auta, sa o wiele wieksze niz minusy...

s2l1.jpg

Z praktycznych rzeczy, przydalo by sie cos na lewa reke - po dluzszej trasie - coz nie wiadomo gdzie ta reke trzymac001.gifniewiem.gif. U mnie padlo na hamulec...

6p3w.jpg

Generalnie sumujac to wszystko jednym zdaniem - auto sie "czuje"waytogo.gif. Owszem nie jest idealne ... ale patrzac na $ vs drive.gif IMVHo nie ma nic lepszego do drive.gif[...] w 2d coupehmm.gif[...]

Well[...]

Wiec przynalem sie, ze jestem targetem na to auto001.gif[...]

Dlaczegohmm.gif? IMVHO auto to co Toyota potrafila zbudowac, jak zbudowac, i za ile zaoferowac nie ma sobie rownych w 2d coupeskromny.gif[...]

Swiadczy o tym ilosc tego na drogach, w roznych wiekach drive.gif, zarownomulher.gif jak i M, zarowno 20-latki, 30 -latki jak i przedzial 40-60l001.gif[...]

Podjezdzajc pod kazdy supermarket nie trzeba dlugo szukac, aby stanac obokwink.gif[...]

xmlt.jpg

BTW to biale to mulher.gifdrive.gif[...]zlosnik.gif[...], i nie blondynka - ot leniwa (dla usprawiedliwienia - parking ok 4pm i pusty), pogadalismy, zrobili wzajemneikonka_photo2.gif[...]

Ilosc sztuk na weekened powieksza sie ..., ilosc klubow 86 - sugar ... pelno[...]

WesternAustraliaToyota86Meet19Aug2012_news_06.jpg

A wiec Toyota dokonala tego czego nie udalo sie nikomu przez lata... stworzyc dobre, tanie coupe dla plebsu001.gif[...]

Osobiscie, hmm.gifniewiem.gif czy kupie... czekam na wersje convertible ...

geneva-toyota-86-convertible-front34.jpg

...ktora moze zaoferuje mi takie sama zabawe, ale z otwartym dachem. Dodatkowo, poczekam az sie troche opatrzy - nie lubie placic nadmiernego profitu dla TMCskromny.gif[...] i sam niewiem.gif czy juz za stary nie bede[...]

Jedno jest pewne, jesli nie ja to tysiace klientow i tak kupia 86...001.gif[...], duzo zabawy za male $$$[...] dzieki temu, ze Subaru potrafi dobrze wyklepac, a Toyota dobrze zaprojektowac... wink.gif

9nop.jpg

Toyota86-FestivalOf86-Sydney-02-682x1024.jpg

[pstyk] Toyota Festival of 86 - Sydney - Aug 2013[...]

jo3m.jpg

3h7o.jpg

Text i ikonka_photo2.gif (inne niz te opisane by Ozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z zewnątrz baaaaaaaardzo mi się podoba, ale środek? Zwłaszcza konsola i wyświetlacze - koszmar!

> Cofnęliśmy się do lat 80?

Dokładnie podobnie pomyślałem. Fajne auto ale środek mogli dać do zrobienia Włochom i byłby ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie podobnie pomyślałem. Fajne auto ale środek mogli dać do zrobienia Włochom i byłby ideał.

ieee tam. Np. mnie bardzo sie podoba takze w srodku. Przynajmniej nie wyglada to jak plastixy z tatusiowozow zlosnik.gif

Auto baaardzo fajne, tylko cena w PL taka malo plebejska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Game changer"

Auto fajne. Bardzo mi się podoba ok.gif

To cabrio wygląda właściwie jak nowa wersja Hondy s2000 wink.gif

Coś jest chyba nie halo z tym stosunkiem mocy do masy o którym piszesz, bo każde z wymienionych przez Ciebie aut przyśpiesza szybciej do 100. Włącznie z Golfem który ma napęd na przód, a więc teoretycznie traci na starcie.

No i też mało fajne, że z tyłu jest tak mało miejsca oslabiony.gif

Siedziałem kiedyś z Mazdzie RX8 i tam wygląda to tak samo. Nie da się wejść do tyłu. A Mazda lepiej wyglądała pod względem bagażnika. Znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najładniejszy mały samochód sportowy na rynku. Cenowo nie jest jakiś rewelacyjnie tani - za podobne pieniądze masz Hyundai Genesis Coupe 2.0T z prawie 100 KM więcej, Chevrolet Camaro V6 z 140 KM więcej i Ford Mustang z ??? KM więcej. Ale Toyota ma dwie wielkie zalety:

- przede wszystkim fun factor - chude oponki pozwalają na jazdę bokami bez osiągania szalonych prędkości = jak coś nie wyjdzie to szanse na zabicie się są niewielkie

- a poza tym znaczek Toyoty/Subaru gwarantujący niewielką utratę wartości i niewielką ilość problemów.

Jak coś się nie zmieni, to w przyszłym roku taka się pojawi w moim gospodarstwie domowym. Ale chyba jednak jako Scion, bo Subaru jest potwornie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jest chyba nie halo z tym stosunkiem mocy do masy o którym piszesz, bo każde z wymienionych

> przez Ciebie aut przyśpiesza szybciej do 100.

Napęd na tył = większe straty. Do tego ten wolnossący silnik ma mały moment obrotowy i sporo tracisz na starcie zanim się wkręci na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napęd na tył = większe straty. Do tego ten wolnossący silnik ma mały moment obrotowy i sporo

> tracisz na starcie zanim się wkręci na obroty.

Straty większe z uwagi na napęd, ale Mazda RX8 ma ten sam problem i musi się wkręcać jeszcze bardziej wink.gif

Z tego zestawienia wychodzi że taka Mazda ma jednak lepszy stosunek mocy do masy zlosnik.gif

A tak w ogóle, to o ile pamiętam tylnonapędowce jednak mają lepszy sprint do 100 przy tej samej mocy. Straty na napędzie mogą się odbijać przy wyższych prędkościach i spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem gdzieś tu mój mały teścik tego autka.

Owszem, wszystkie te auta pewnie objeżdżają Gt86 "po amerykańsku" - czyli przy tępym deptaniu po prostej, co każdy łoś potrafi.

Ale moim zdaniem to auto jest stworzone do czegoś innego - to zabawka do latania bokami i po torze - ma nawet widoczną na zdjęciu obitą miękkim dechę która zabezpiecza nogi kierowcy przed zbytnim przesuwaniem sie podczas gwałtownych skrętów. Ozi niestety miał automat, ale manual... ah manual, jakże on pięknie pracuje serduszka.gif bezpośrednio czujesz jak sie zazębiają biegi... Kierownica i pedały tez dają doskonałe poczucie jedności z autem. Samochód jest tak nastawiony na dawanie odczuć z jazdy, jak naprawdę mało który. Jest taką anty-toyotą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napęd na tył = większe straty. Do tego ten wolnossący silnik ma mały moment obrotowy i sporo

> tracisz na starcie zanim się wkręci na obroty.

Owszem - ale ja ten samochód widzę inaczej - ja go widzę jak samochód z gry need for speed underground zlosnik.gif czyli taka baza, do której sobie dokupujesz później smaczki, modyfikujesz, tuningujesz. Miejsca pod maską w bród zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem gdzieś tu mój mały teścik tego autka.

> Owszem, wszystkie te auta pewnie objeżdżają Gt86 "po amerykańsku" - czyli przy tępym deptaniu po

> prostej, co każdy łoś potrafi.

> Ale moim zdaniem to auto jest stworzone do czegoś innego - to zabawka do latania bokami i po torze

Z aut wymienionych przez OZIego Mazda RX8 idzie podobnie na torze. Link już dawałem wink.gif

A od VW Golfa dostaje solidne baty. Dane dla Golfa VI

Nie ma jeszcze tak dokładnych testów Golfa VII wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny teścik

Jeśli rzetelność tego testu jest taka jak informacji o stosunku mocy do masy Elise, to autor nadaje się na pismaka motoryzacyjnego zlosnik.gif

> Auto koszmarne z wyglądu

Zupełnie jak Hyundai. Właściwie to ciężko odróżnić.

W ogóle wygląda jakby zaprojektowali je 10 lat temu i teraz sobie przypomnieli o projekcie.

Tylko dobre prowadzenie je ratuje a to w sumie najważniejsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym aucie mam normalne lusterko, czyli bez żadnego ściemniania, jedynie

> można wajchę przycisnąć i się przyciemnia, mechanicznie. I tak tego nie używam,

> bo nie odczuwam potrzeby. Starczy nie patrzeć i nic nie oślepia.

Tak mówisz bo nie miałeś samościemniającego grinser006.gif Ja miałem w kilku autach i żałuję, że teraz nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie chcę.

Nie wiesz że chcesz.

Jak się przesiadłem z auta które to miało, do auta bez tego, to czułem się jak robotnik przymusowy. CO ja komu zawiniłem że muszę machać lusterkiem? zlosnik.gif

Sam się zdziwiłem że taka głupota dużo bardziej uzależnia niż np auto klima, elektryczne fotele, auto wycieraczki czy ksenony. Tego lusterka mi brak najbardziej po Alfie zlosnik.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...], to dlaczego to nie ma ręcznej

> skrzyni, jak niby ma być to auto sportowe?

Ma001.gif[...], masz do wyboru, manual lub auto. Wlasnie na manual GTS jest 8 miesiecy czekaniaidea.gif[...]

Tu masz rental car, trudno, zeby klienci chcieli manual001.gif[...], masz marketing placement = chcesz zeby tym jak najwiecej luda drive.gif[...], na rynku gdzi masz ponad 95% aut sprzedawanych jako automatic, to jaki kolwiek manual w wypozyczalni ma maly sensold.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. I tak tego nie używam,

> bo nie odczuwam potrzeby. Starczy nie patrzeć i nic nie oślepia.

Ale wiesz, ze o tym juz dawno wszyscy dyskutowalismy - kazdy ma inne potrzebyzlosnik.gif[...], to jest jakby nie bylo 2013 a nie 1990 - to nie luxus, IMVHO to po prostu bezpieczenstwo001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto super ale plastiki z Yarisa to

Nie tylko, wiele rzeczy jak sie porzadnie przypatrzysz pochodzi ze wspolnego smietnika Toyota[...] Gdzies, zeby tanie coupe bylo - trzeba cos wziasc, co jest ogolno dostepne001.gif[...]

Inaczejzlosnik.gif, jesli popatrzysz na GM,to tez masa czesci z tego samego smietnika. Coraz glsniej mowi sie, ze Chevy 130R bedzie klepany, tu bedzie podobnie - wsiadziesz a tam Captivazlosnik.gif[...]

Chevrolet-Code-130R-Concept-front-three-quarter-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To będzie fajne auto ze sprężarką i 1,3 bara . Nie mozna zapomnieć o hamulcach.

> I będzie wtedy fun.

Wiesz, wszedzie to widac, ilosc czesci aftermarket do 86 bedzie ogromna, tak jak do FJ. Wiele ludzi z ktorymi gadalem, czeka az sie gwarancja skonczy - wszelkie wieksze modifikacje - Toyota Motor Oz temperujezlosnik.gif[...]

Dwa znow zalezy od grupy kupujacego, bardzo mlodzi musza poczekac, az ceny uzywanych beda bardziej dostepne - rok, dwa obecniehmm.gif, ciut starsi - juz modyfikuja, 001.gif[...], ale IMVHO naprawde sie zacznie jak auta 3-4letnie znajda sie na rynku ...

Supraw byla najlepszym przyklademhmm.gif - ilosc mods - niezliczonawaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem najładniejszy mały samochód sportowy na rynku.

Tu sie zgadzamy....

Cenowo nie jest jakiś rewelacyjnie tani

> - za podobne pieniądze masz Hyundai Genesis Coupe 2.0T z prawie 100 KM więcej, Chevrolet

> Camaro V6 z 140 KM więcej i Ford Mustang z ???

veloster-turbo-main-image.jpg

Rynek, u mnie najwiekszym kokurentem masz Veloster Turbo (mimo posiadanych rozniczlosnik.gif).

Wiele ludzi - chcac isc kupic "dzis" poszlo i wyladowalo w Veloster SR Thmm.gif[...] - wysyp tego na drogach jest naprawde duzy, nie chce mi sie sprawdzac, ale opychaja chyba 500 sztuk na miesiac, znaczna czesc to Turbo.

IMVHO to nie to samo.... ale to rynek wyznacza trend, nie jaskromny.gif[...]

Toyota_86_v_Hyundai_Veloster_Turbo_v_Mazda_MX-5_v_Golf_GTI-w.jpg

W przeciwienstwie do Toyota, Hyundai nie ma wiekszych problemow z dostawa - jakis nie typowy spec pewnie z 6-8tygodni czkania, reszta z placu "right now".

Jednak IMVHo to nie to - drive.gif Veloster, IMVHO auto ma najwiekszy T-lag jaki kiedykolwiek widzialem, nawet bije jakies male Diesel na glowehahaha.gif[...]

KM więcej. Ale Toyota ma dwie wielkie zalety:

> - przede wszystkim fun factor - chude oponki pozwalają na jazdę bokami bez osiągania szalonych

> prędkości = jak coś nie wyjdzie to szanse na zabicie się są niewielkie

> - a poza tym znaczek Toyoty/Subaru gwarantujący niewielką utratę wartości i niewielką ilość

> problemów.

To jest niezaprzeczalne...ok.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto fajne. Bardzo mi się podoba

I stad tez powodzenie IMVHO, kazdemu sie podobazlosnik.gif[...]

> To cabrio wygląda właściwie jak nowa wersja Hondy s2000

jesli powstaniehmm.gif. Wbrew temu co gazety pisza, nie zostalo skasowane. Fuji nie ma gdzie tego klepac. Z emails jakie mam od Toyota, to sznasze na produkcje oceniam na 50-50 w tej chwili, i ok 60-40 za rokzlosnik.gif[...]

> Coś jest chyba nie halo z tym stosunkiem mocy do masy o którym piszesz, bo każde z wymienionych

> przez Ciebie aut przyśpiesza szybciej do 100. Włącznie z Golfem który ma napęd na przód, a

> więc teoretycznie traci na starcie.

Szczerze, juz nie pamietam, na torze drive.gif juz dosc dawno

Ale popatrzmyhmm.gif - z tego co bylo - Oz specs dla manual

Toybaru 86 - 147kW vs 1,257kg

VeeDub Golf GTI - 155kW vs 1360 kg

Lotus Elise - 100kW vs 876kg

Mitsubitchi - 177kW vs 1,555kg

Czyli mamy:

86 - 8.55kW na kg

GTI - 8.77kW na kg

Elise - 8.76kW na kg

Mitsu - 8.78kW na kg...

Czyli masz racjewaytogo.gif, zlosnik.gif, totalnie sie mylilemsmirk.gif[...]

...ale zlosnik.gif[...] $$$ vs kw vs kg juz wygrywahahaha.gifwink.gif[...]

"It ain't gonna break your face but it ain't gonna break your back either"

> No i też mało fajne, że z tyłu jest tak mało miejsca

> Siedziałem kiedyś z Mazdzie RX8 i tam wygląda to tak samo. Nie da się wejść do tyłu.

Tu sie da, ale wygodne to to nie jest - teraz nie probowalemzlosnik.gif. Jesli odsuniesz siedzenia i NIEwygodnie siedzisz z przodu to i cos do tylu tez BARDZOpanic.gif NIEwygodnie zmiesciszzlosnik.gif[...]

ks3u.jpg

A Mazda lepiej

> wyglądała pod względem bagażnika. Znacznie lepiej.

To zalezyzlosnik.gifwink.gif, gdzie wozisz karnister oleju w Mazda RX8wink.gifzlosnik.gif[...] i jak duzy jest twoj stereo systemzlosnik.gif[...]

rx8trunk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem gdzieś tu mój mały teścik tego autka.

czytlemzlosnik.gifok.gif

> Owszem, wszystkie te auta pewnie objeżdżają Gt86 "po amerykańsku" - czyli przy tępym deptaniu po

> prostej, co każdy łoś potrafi.

> Ale moim zdaniem to auto jest stworzone do czegoś innego - to zabawka do latania bokami i po torze [...]

Ozi niestety miał automat, ale manual...

> ah manual, jakże on pięknie pracuje bezpośrednio czujesz jak sie zazębiają biegi...

Widzisz mialem i manual i automat, ale teraz do codziennej jazdy byl automatic. IMVHO zgadzam sie, manual jestwaytogo.gif[love], same wchodza... ale IMVHO automat jest tak samo swietnyhmm.gif - patrzylem na kupno manual, ale teraz spedzajac z autem "normalne, codzienne zycie" sam niewiem.gif[...]

> Kierownica i pedały tez dają doskonałe poczucie jedności z autem. Samochód jest tak nastawiony

> na dawanie odczuć z jazdy, jak naprawdę mało który.

To chyba najlepiej to sumujewaytogo.gif[...], od kiedy pierwszy raz jak tylko pierwsze sztuki sie pojawily wsiadlem do 86 takie same odczucia... - cena wtedy jeszcze nie byla znana, spec nie znane, a jednak auto dawale radoche z drive.gif jak malo ktore. Ot jakbym sie przeniosl do lat 70tychzlosnik.gif[...]

> Jest taką anty-toyotą

zlosnik.gifwaytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie fajne autko w rozsądnych pieniądzach (niestety nie w PL). Ale najbardziej intryguje mnie

> po co jest i co wyraża ten żółty pasek na drzwiach??

Rental car [...]

Zolty musi byczlosnik.gif[...]

ku-bigpic.jpg

ford-mustang-hertz-penske-gt-special-edition-introduced-62687_1-e1373244468999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> knefle do grzania foteli klasyczne dla subaru sprzed kilkunastu lat

Zostalo na smietnikuzlosnik.gif, chociaz ja pamietam - mialem takie, pierwsza rzecz jak wyjechalem z salonu - akurat byl koniec zimy jak teraz....001.gif[...]

31510999-2-300-DT1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwróć uwagę że w EU nie masz tej starej navi co na foto,[...]

To juz ma pare ladnych lat - 3-4hmm.gif i imvho to jeden z gorszych (interface) headunits zrobionych przez toyota. Divx ma jedna niezparzeczalna zalete - cokolwiek do niego wrzucisz - zagraok.gif[...]

Toyota touch 0 czym to sie rozni?niewiem.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z zewnątrz baaaaaaaardzo mi się podoba, ale środek? Zwłaszcza konsola i wyświetlacze [...]

Zalezy jak patrzysz, IMVHO wygodne, ale pare tygodni temu na jeden wielki spot przypelz glowny inzynier toyota - Tetsuya Tada - co 86 projektowal. Naprawde swietny facet i choc o guziki nie pytalem, to tlumaczyl mi, ze auto miala oddac ducha tego...

Toyota-AE86-Side-View.jpg

trueno003.jpg

TRUENO023I.jpg

autoart_initial_d_ae86_v1_1-18_interior.jpg

...ale glownym zalozeniem mialo byc to, ze musi byc tanie, zeby nowa generacje wychowac...001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Tylko, ze T86 10 lat pozniej dalej bedzie sobie zyla, a z VeeDud Golf zostana czesci[...]

To zależy na jakim rynku.

W EU jeździ sporo starych Golfów.

Jakbym miał powiedziec czy widuję starą Toyotę Celicę? hmm.gif No przyznam że chyba cześciej na ulicy jest w Wawie 911 niż Celica zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy na jakim rynku.

Faktok.gif

> W EU jeździ sporo starych Golfów.

teraz moze, tak, zobaczymy za 10 latzlosnik.gif. Bi-T, supercharger, chyba wszelkie dziadki w D poumierajazlosnik.gifwink.gif[...]

> Jakbym miał powiedziec czy widuję starą Toyotę Celicę? No przyznam że chyba cześciej na ulicy

> jest w Wawie 911 niż Celica

zlosnik.gif - ja widze mase001.gif[...], ba weekend wczoraj, z 10 Datsun z lat 70tych widzialemzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt

> teraz moze, tak, zobaczymy za 10 lat. Bi-T, supercharger, chyba wszelkie dziadki w D

> poumieraja[...]

To co jeździ po Polsce, a sądzę że i po całej EU to w wiekszości TDI. Czyli masz turbo.

VW też od dawna stosował silnik 1.8T i to jest uznawane za dość trwałą jednostkę.

Cos mi się wydaje że na inne rynku było jakieś V5 (VR5) zamiast tego 1.8T hmm.gif

Jeździ i działa. Silnik dobry na PL, bo....współpracuje z LPG grinser006.gif

> - ja widze mase[...], ba weekend wczoraj, z 10 Datsun z lat 70tych widzialem[...]

Tak starych aut w PL i EU raczej nie ma i to juz nieistotne jakiej marki. Zima, sól... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co jeździ po Polsce, a sądzę że i po całej EU to w wiekszości TDI.

I szczerze, jak trwalasc tego w porownaniu np do TDI z 10 lat temuniewiem.gif???

Czyli masz turbo.

> VW też od dawna stosował silnik 1.8T i to jest uznawane za dość trwałą jednostkę.

waytogo.gif

> Cos mi się wydaje że na inne rynku było jakieś V5 (VR5) zamiast tego 1.8T

U mnie bylo tego pelnohmm.gif, teraz w ogole nie widze, ale 10 letni VeeDub, nie sadze, zeby tam jakakolwiek naprawa byla oplacalnapanic.gif[...] wiec = zlomhmm.gif[...]

EDIT: za wiele nie mahmm.gif[...], ale wtedy jeszcze tu nie istnial

http://www.picknpayless.com.au/eziparts/...cleDesc=VW%201H

Oczywiscie, nie ma co porownac, bo to tak analogicznie jak Celicazlosnik.gif, w PL001.gif[...]

> Jeździ i działa. Silnik dobry na PL, bo....współpracuje z LPG

> Tak starych aut w PL i EU raczej nie ma i to juz nieistotne jakiej marki. Zima, sól...

Raczej chodzilo mi, ze wiekszosc aut w PL jest uzywanych - vide patrzac AKhmm.gif, wiekszosc ile ma latniewiem.gif?

Pytanie czy obecna generacja przetrwa - powiedzmy technicznie podobnia do PL jak obecna = auta ile 10 letnie ??? (zgaduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy się, że wypożyczalnie tak znakują auta?

Niektore egzemplarze, product placement, akurat tym ktore mialem bylo pierwsze w tej lokalizacji wiec mialo duzy pasek Hertzzlosnik.gif, potem litery zniknelywink.gif[...]

Europcar-Peugeot-iON.jpg

Cab-mesh-protection-on-europcar-21.jpg

Pozostale 11 sztuk jakie maja, nie mialo nic - ale jesli duzo wypozyczasz, to i tak poznasz, ze to rental carzlosnik.gif[...]

> To co innego. Podobnie jak pasek w viperze.

I tak i niezlosnik.gif - Hertz zamowile iles tam, ale jeszcze nigdy nie trafilem na zandego z paskiemzlosnik.gif[...] tu tez masz pasek ale wiekszywink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektore egzemplarze, product placement, akurat tym ktore mialem bylo pierwsze w tej lokalizacji

> wiec mialo duzy pasek Hertz, potem litery zniknely[...]

> Pozostale 11 sztuk jakie maja, nie mialo nic - ale jesli duzo wypozyczasz, to i tak poznasz, ze to

> rental car[...]

> I tak i nie - Hertz zamowile iles tam, ale jeszcze nigdy nie trafilem na zandego z paskiem[...] tu

> tez masz pasek ale wiekszy[...]

no to teraz kumam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mustangami to była jakaś większa historia, specjalne wersje shelby dla nich czy coś....

za wiki

Quote:

1966 Hertz models[edit source | editbeta]

Shelby struck a deal with the Hertz Corporation to produce a special line of G.T. 350s for rent that, after their rental-car lives were finished, were returned to Ford, refurbished, and sold to the public as "GT 350-H" models.[
8]
Most Hertz cars featured gold LeMans stripes and rocker panel stripes, although a few were white with blue stripes. The first 85 Hertz cars were available with four-speed manual transmissions and Hertz advertised them as "Rent-a-Racer" cars.[9] During rental, these cars were sometimes used as production class cars at SCCA events, and were rumored to have been returned to Hertz with evidence of roll bars being welded in.[9] Hertz ordered the last 800 models with black paint, gold stripes and black interior, as well as automatic transmissions.

When the Hertz cars were returned to Ford to be prepared for sale to the public, the high-performance parts were often "lost" (presumably at the manufacturer) before final sale.[10]


http://en.wikipedia.org/wiki/Shelby_Mustang#1966_Hertz_models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko, wiele rzeczy jak sie porzadnie przypatrzysz pochodzi ze wspolnego smietnika Toyota[...]

> Gdzies, zeby tanie coupe bylo - trzeba cos wziasc, co jest ogolno dostepne

tanio? "Już od 126.400zł" oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.