Skocz do zawartości

Prostownik z Lidla


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

> Co to za prostownik ,jak zasilacz Taki aku 60Ah jak ja mam musiałbym ładować prądem 6A.

> Prostownik to mam z amperomierzem..

Ale czym się podniecasz? Też mam prostownik zrobiony z części "zorganizowanych" z PZO Warszawa, z amperomierzem i innymi cudami-wiankami; tyle że waży swoje, ma 25x25x35cm, +30lat na karku i brak kilku ficzerów, które ma ten "zasilacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to ten słynny prostownik?

> http://www.lidl.pl/cps/rde/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=2554

> Bo nie wiem, czy warto stać wśród emerytów od 5 rano

Kupiłem go tylko po to by był podpięty na stałe do aku sporadycznie używanego motocykla.

Do samochodu się nie nadaje a przełącznik działa jak chce, a jak nie chce to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może poczytaj książek z trochę "wyższych" klas

Oj przeczytalem ale dziekuje za troske

ok.gif

> Zapoznaj się z tematem-wpływ temperatury na proces samorozładowania się akumulatora

Nie samorozladowywania a wplyw temp w domysle ujemnych na jego pojemnosc a co za tym idzie zdolnosc rozruchu silnika, bo o tym

mowimy.

Ale gdybys jednak mial pod gorke do biblioteki to wysililem sie i proszzz pierwszy lepszy link

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj przeczytalem ale dziekuje za troske

> Nie samorozladowywania a wplyw temp w domysle ujemnych na jego pojemnosc a co za tym idzie zdolnosc

> rozruchu silnika, bo o tym mowimy.

Mowa była o akumulatorze motocyklowym w czasie zimy, gdy motocykl nie jest używany. I właśnie w takim przypadku korzystniejsza jest niska temperatura, bo po prostu akumulator zachowa więcej ładunku do wiosny i prawdopodobnie obejdzie się bez prostownika. Warunkiem jest oczywiście sprawny akumulator i odłączenie go od instalacji motocykla by wyeliminować ewentualne rozładowanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bzdura i mit, tak jak z niedoładowywaniem za dużego akumulatora.

To wytłumacz to mojemu akumulatorowi. Tylko że moja jazda to 5 minut jazdy, 5 godzin postoju, 5 minut jazdy, 1 godzina postoju, 5 minut jazdy, 3 godziny postoju, 2 minuty jazdy, 30 minut postoju, 2 minuty jazdy i garaż do rana i tak codziennie. Tak eksploatowany akumulator bez prostownika pada po roku, maksimum 2 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ten z Lidla jest za mały według mnie. No nie muszę ,ale lepiej mieć trochę większy zakres w

> razie np większego aku.

od paru lat korzystam z 4A prostownika do 74Ah akumulatorow i nigdy nie bylo problemow z naladowaniem ich ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ten z Lidla jest za mały według mnie. No nie muszę ,ale lepiej mieć trochę większy zakres w

> razie np większego aku.

1/10 pojemności jako prąd ładowania to maksymalny prąd ładowania.

Niższy prąd ładowania wydłuży je co prawda, ale podniesie trwałość akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat inne maleństwo jakaś ładowarka oxford 700 czy jakoś tak, fakt przydało się do ładowania akumulatora zarówno 4Ah jak i 62Ah ale trwało to wieczność. To taki prostownik dla dziadka co już nie ma co robić i ma pelno czasu na takie pierdoły. Kupuje się prostownik z regulacją prądu do przynajmniej 15-20A tak żeby w razie nagłej potrzeby odjechać autem za jakieś 5min.

A w jaki sposób ładuje się akumulator po rozruchu? Też tak delikatnie prądem około 1/10 C ? Wątpie.

A akumulator po normalnej eksploatacji jak już ktoś odkłada sprzęt do nastopnego sezonu wystarczy odpiąć i tyle. Ewentualnie raz na miesiąć podładować przez dosłownie 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1/10 pojemności jako prąd ładowania to maksymalny prąd ładowania.

> Niższy prąd ładowania wydłuży je co prawda, ale podniesie trwałość akumulatora.

Zmartwię Cię, i tak to do nikogo nie dotrze. Ja to już powtarzam od lat i dalej mnóstwo jest specjalistów dla których prąd ładowania to 1/10 z naklejki na baterii. Już nie mówiąc o tym, że przykładowe 60Ah to akumulator może miał jak był nowy a teraz ma ile? Połowę? A później płacz jak to krótko akumulatory wytrzymują smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmartwię Cię, i tak to do nikogo nie dotrze. Ja to już powtarzam od lat i dalej mnóstwo jest

> specjalistów dla których prąd ładowania to 1/10 z naklejki na baterii. Już nie mówiąc o tym,

> że przykładowe 60Ah to akumulator może miał jak był nowy a teraz ma ile? Połowę? A później

> płacz jak to krótko akumulatory wytrzymują

Dlatego lepiej sobie co jakis czas doladowac prostownikiem aku niz jezdzic na niedoladowanym i czekac az go dobije alternator duzym pradem ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za prostownik ,jak zasilacz Taki aku 60Ah jak ja mam musiałbym ładować prądem 6A.

> Prostownik to mam z amperomierzem..

Czas ładowania to w zasadzie jedyna jego wada. Do doładowywania nadaje się w sam raz.

A do tego mały i poręczny.

Mam od dwóch lat i bardzo sobie go chwalę. Sam się włączy, sam wyłączy, ma tryb "zimowania", co akurat bardzo mi odpowiada, bo mam jeden stary aku Motorcrafta do Capri, które nie jeździ regularnie. A jak sobie na wiosne kupię skuter, to prostowniczek będzie w sam raz do "zimowania" aku skutera.

Jak dla mnie - mnóstwo zalet, mało wad.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje się prostownik z

> regulacją prądu do przynajmniej 15-20A tak żeby w razie nagłej potrzeby odjechać autem za

> jakieś 5min.

Podobnym prostownikiem co z lidla tylko firmowym (CTEK) po około 10 minutach ładowania odpaliłem swojego merca diesla. Aku był rozładowany przez oświetlenie i audio.

Także takie sprzęty też daja radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnym prostownikiem co z lidla tylko firmowym (CTEK) po około 10 minutach ładowania odpaliłem

> swojego merca diesla. Aku był rozładowany przez oświetlenie i audio.

> Także takie sprzęty też daja radę.

Daja rade o ile akumulator nie jest rozladowany ponizej pewnej wartosci, jesli jest to ladowanie nie ruszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena nie powala KLIK więc nie wiem czym się tak ekscytować.

no faktycznie, znalazłeś grosik taniej. Za to wysyłka minimum 12 PLN oraz:

Quote:

REFURBISHED

BEZ GWARANCJI PRODUCENTA

GWARANCJA SPRZEDAWCY 6 MIESIĄCE


po prostu okazja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no faktycznie, znalazłeś grosik taniej. Za to wysyłka minimum 12 PLN oraz: Quote:

> REFURBISHED

> BEZ GWARANCJI PRODUCENTA

> GWARANCJA SPRZEDAWCY 6 MIESIĄCE

> po prostu okazja

miałem właśnie to dopisać zlosnik.gif poza babolem językowym, to jeszcze w przypadku wadliwego produktu trzeba bawić się listonosza no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem właśnie to dopisać poza babolem językowym, to jeszcze w przypadku wadliwego produktu

> trzeba bawić się listonosza

No dobrze tutaj "prawie nowy" KLIK

tutaj już nie chodzi o samą cenę, tylko o fakt że ktoś stoi w kolejce i zabija się o coś co można dostać 10 zł drożej codziennie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze tutaj "prawie nowy" KLIK

> tutaj już nie chodzi o samą cenę, tylko o fakt że ktoś stoi w kolejce i zabija się o coś co można

> dostać 10 zł drożej codziennie

nie było kolejki, byłem 2h po otwarciu, wyskoczyłem na chwilę z pracy bo miałem coś do załatwienia "na mieście", po drodze ten sklep, podszedłem do kosza, wziąłem do ręki i do kasy. A kosz jeszcze był pełny.

Więc nie wiem o co halo niewiem.gif

btw

lidl daje 3 lata gwarancji to też się liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze tutaj "prawie nowy" KLIK

> tutaj już nie chodzi o samą cenę, tylko o fakt że ktoś stoi w kolejce i zabija się o coś co można

> dostać 10 zł drożej codziennie

Jakie zabija, w jakiej kolejce. Pierwszy lepszy sklep i leżało tego ze 80 kartoników.

A sklepów mam tych koło 4 czy 5 we wsi obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie zabija, w jakiej kolejce. Pierwszy lepszy sklep i leżało tego ze 80 kartoników.

> A sklepów mam tych koło 4 czy 5 we wsi obok.

No ktoś na początku pytał czy warto od 5 rano w kolejce stać:) widocznie nie jest to towar pierwszej potrzeby dla emertytów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wytłumacz to mojemu akumulatorowi. Tylko że moja jazda to 5 minut jazdy, 5 godzin postoju, 5

> minut jazdy, 1 godzina postoju, 5 minut jazdy, 3 godziny postoju, 2 minuty jazdy, 30 minut

> postoju, 2 minuty jazdy i garaż do rana i tak codziennie. Tak eksploatowany akumulator bez

> prostownika pada po roku, maksimum 2 latach.

Przy takim sposobie eksploatacji i czasie jazdy nie kupowałbym prostownika. Rower bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ktoś na początku pytał czy warto od 5 rano w kolejce stać:) widocznie nie jest to towar

> pierwszej potrzeby dla emertytów

Tak było w poprzednich "edycjach" - aktualnie 0 kolejki, wybór z ponad 50 sztuk.

BTW: Kupiłem też stojak na opony za ca. 50zł ok.gifhehe.gif. Były też fajne alubelki do relingów za 130zł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> REFURBISHED

czytamy

Quote:

Co to takiego produkt refurbished? Otóż sprzęt refurbished to tzw. produkt "odtworzony" przez producenta i ponownie skierowane do sprzedaży. Powody tego odtworzenia mogą być różne i dlatego wiele osób unika takiego sprzętu.


tutaj zaś mamy definicję

Quote:

The main difference between "refurbished" and "used" products is that refurbished products have been tested and verified to function properly, and are thus free of defects, while "used" products may or may not be defective.


Czyli główna róznica między produktami odnowionymi ("refurbished") a używanymi polega na tym, ze te odnowione zostały przetestowane i sprawdzone pod kątem prawidlowego działania, a zatem są wolne od wad, podczas gdy produkty uzywane (np. ten wskazany przez Jedrulę 88) mogą byc wadliwe lub nie.

I jeszcze to

Quote:

DOSKONAŁY DO POTRZYMANIA


zlosnik.gifoink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czas ładowania to w zasadzie jedyna jego wada. Do doładowywania nadaje się w sam raz.

> A do tego mały i poręczny.

> Mam od dwóch lat i bardzo sobie go chwalę. Sam się włączy, sam wyłączy, ma tryb "zimowania", co

> akurat bardzo mi odpowiada, bo mam jeden stary aku Motorcrafta do Capri, które nie jeździ

> regularnie. A jak sobie na wiosne kupię skuter, to prostowniczek będzie w sam raz do

> "zimowania" aku skutera.

> Jak dla mnie - mnóstwo zalet, mało wad.

> Pozdro

> Bartek

tzn ten z lidla to widze u siebie w pracy jak ładuje widlaka.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytamy

> Quote:

> Co to takiego produkt refurbished? Otóż sprzęt refurbished to tzw. produkt "odtworzony" przez

> producenta i ponownie skierowane do sprzedaży. Powody tego odtworzenia mogą być różne i

> dlatego wiele osób unika takiego sprzętu.

> tutaj zaś mamy definicję

> Quote:

> The main difference between "refurbished" and "used" products is that refurbished products have

> been tested and verified to function properly, and are thus free of defects, while "used"

> products may or may not be defective.

> Czyli główna róznica między produktami odnowionymi ("refurbished") a używanymi polega na tym, ze te

> odnowione zostały przetestowane i sprawdzone pod kątem prawidlowego działania, a zatem są

> wolne od wad, podczas gdy produkty uzywane (np. ten wskazany przez Jedrulę 88) mogą byc

> wadliwe lub nie.

Ja wiem co to znaczy i nadal się będę upierał, że refurbished jest gorszy. Jeśli na etapie produkcji trafi do poprawki to zostanie sprzedany jako nowy. Natomiast refurbished to coś, co się sprzeda ale wróci jako uszkodzone. Usterka nie jest wielka i produkt wraca ponownie do sprzedaży. Kupiłem tak odkurzacz piorący, pierwszy był nowy ale pompka płynu nie wytwarzała odpowiedniego ciśnienia. Wymieniłem na inny, niestety były już tylko refurbished i w środku znalazłem po prostu używany, niedoczyszczony sprzęt. Dodatkowo od początku cieknie jedna z przystawek. Ale ja mam pełną gwarancję czylii w moim przypadku dwa lata. A ten prostownik z aukcji w porównaniu do takiego samego z Lidla? clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety aku jest NOWY

To super ale w takim wypadku użycie prostownika jest mało prawdopodobne. Poczekamy trochę, Twój akumulator zacznie tracić Ah, niech pozostanie mu 30 i nawet tego nie zauważysz, poza ostrą zimą. Wtedy też będziesz wpychał mu 6A bo tak ma na neklejce? A przypominam, że najbardziej bezpieczne jest stosowanie prądu równego 1/20 pojemności. I w ten właśnie sposób tworzą się mity typu: Jak akumulator raz zawiedzie to trzeba myśleć o nowym. Nie trzeba, wystarczy pamiętać, że ma słabszą pojemność, nie wymagać od niego tyle co od nowego i jeszcze trochę pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem co to znaczy i nadal się będę upierał, że refurbished jest gorszy. Jeśli na etapie

> produkcji trafi do poprawki to zostanie sprzedany jako nowy. Natomiast refurbished to coś, co

> się sprzeda ale wróci jako uszkodzone. Usterka nie jest wielka i produkt wraca ponownie do

> sprzedaży.

W definicji "refurbished" jest że produkt wraca do producenta "z róznych powodów". Więc mozna by tu sprecyzować co się stało.

W tych prostownikach np. mógł byc wadliwy jakiś element elektroniczny albo firmware? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak było w poprzednich "edycjach" - aktualnie 0 kolejki, wybór z ponad 50 sztuk.

U mnie w sklepie też sporo było. Pomyślałem, że skoro są, to trzeba zakupić. Tym bardziej, że ten kupiony trzy lata temu, na wiosnę się zepsuł (na nic nie reagował, nie paliła się żadna kontrolka) i jakoś nie było czasu za niego się wziąć.

Wczoraj wróciłem do domu z nowym i postanowiłem sprawdzić, co tak naprawdę stało się ze starym. Rozkręciłem obudowę i popatrzyłem, że wszystko wygląda tak jak powinno. Sprawdziłem przewód zasilający, pierwsze trafo i nadal wszystko w porządku. Już miałem się poddać (bo w końcu mam nowy), ale zacząłem sprawdzać po kolei przejścia na elementach i okazało się, że tam jest wlutowany bezpiecznik. Wylutowałem go i zrobiłem mostek. Prostownik odżył. wink.gif

Muszę teraz zakupić bezpiecznik 1,6A i zrobić przy okazji porządnie. Z drugiej strony mam w zapasie drugi, nowy prostownik.

PS. Używam go w zasadzie tylko do podtrzymania akumulatora w motocyklu przez okres zimowy, bo w garażu mam okolicę 0 stopni Celsjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to ten słynny prostownik?

Byłem z chęcią zanabycia ale jakoś nie przemówił do mnie... więc drogą kupna jestem w posiadaniu kompresorka.

i tak o nim trochę napisze:

Ponieważ już kiedyś posiadałem podobny wynalazek .... ale dostał nóg... brakuje mi go.

OK podłączom w domu na sąsiada prostowniku (8A) i kompresor ledwo zipie, nawet w oponke nie pyknie, lekko przytrzymuje wylot palcem pobór prądu pyk na 10A.... patrze na opakowanie a tam jak byk pisze 14A icon_eek.gif

Test w samochodzie przeszedł pomyślnie, ale na zapalonym silniku. W samochodzie daj radę.

W instrukcji obsługi powinni napisać że pompowanie należy wykonać na pracującym silniku, w przeciwnym razie będziemy mieli napompowane kółka ale raczej już nie odpalimy autko (szczególnie w zimie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś stałem się posiadaczem prostownika. bardzo fajna sprawa. mam stary taki transformatorowy ale

> ten widzę będzie lepszy

Ja wczoraj też z racji tego, że stary nie wykazuje oznak życia, a potrzebowałem podładować aku w matizie, bo padł na amen po ponad 2tyg nieużywania auta zlosnik.gif Prostownik banalny w obsłudze i co ważne po naładowaniu sygnalizuje to stosowną zielona kontrolka ok.gif nawet "magiczne oko" w akumulatorze znów jest zielone wink.gif ogólnie jestem zadowolony i moge polecić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa była o akumulatorze motocyklowym w czasie zimy, gdy motocykl nie jest używany. I właśnie w

> takim przypadku korzystniejsza jest niska temperatura, bo po prostu akumulator zachowa więcej

> ładunku do wiosny i prawdopodobnie obejdzie się bez prostownika. Warunkiem jest oczywiście

> sprawny akumulator i odłączenie go od instalacji motocykla by wyeliminować ewentualne

> rozładowanie

To dlaczego w instrukcji obsługi każdego akumulatora jest zapis o przechowywaniu odłączonego w temperaturze pokojowej oraz okresowej kontroli i doładowywaniu? Średnio co 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to ten słynny prostownik?

> http://www.lidl.pl/cps/rde/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=2554

> Bo nie wiem, czy warto stać wśród emerytów od 5 rano

Ostatnio nie idą tak szybko. Sporo jest podobnych w innych sklepach.

Wart jest zakupu. Mam go juz trzeci rok. Kupilem do żelowego aku ze skutera. Dał radę naładować aku 95Ah przez 12h tak, by mazda z 2l klekotem odpaliła. Przed ładowaniem świeciły tylko kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to ten słynny prostownik?

> http://www.lidl.pl/cps/rde/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=2554

> Bo nie wiem, czy warto stać wśród emerytów od 5 rano

Ostatnio nie idą tak szybko. Sporo jest podobnych w innych sklepach.

Wart jest zakupu. Mam go juz trzeci rok. Kupilem do żelowego aku ze skutera. Dał radę naładować aku 95Ah przez 12h tak, by mazda 6 z 2l klekotem odpaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy jakiś drobny defekt, i musiałeś kręcić 10 - 15. s i zaskoczył. Jak myślisz, ile A wpakuje alternator twojemu akumulatorowi ? I jakoś nie psują się nagminnie, po każdym odpaleniu nawet na sprawnym aku też prąd przez krótki okres nie jest mały. Prąd ładowania jest następstwem napięcia ładowania, a to nie powinno przekroczyć 14,4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.