Skocz do zawartości

dylemat zakupowy młodego małżeństwa B/kompakt?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> UP/citigo/mii

> Mieści się w 6ltr - użytkowane tak samo tdi i tdci paliły 9-10ltr.

Bajki , nic więcej . Miałem TDI, miałem JTD mam DCi i żaden po mieście nie spalał więcej niż 7-7,5 l czego bym nie robił. Teściowa ma Aygo, owszem pali niewiele, ale na pewno nie ma takiej różnicy w spalaniu pomiędzy tymi silnikami jaką opisujesz.

Oczywiście piszę tu o sprawnych silnikach i normalnym użytkowaniu w obu porównywanych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Młodszy kolega w pracy ma dylemat (tzn sam jeszcze nie wie czego chce)-pyta sie mnie o radę...

> Jeździ twingo zdaje się 2008 roku.

Młode małżeństwo, bachory w perspektywie.

Niech szukają czegoś co ma duzo miejsca z tyłu. Z przodu nawet w Seicento jest wystarczajaco miejsca wink.gif

Pierwszy fotelik dla dziecka, takie "nosidełko" potrzebuje więcej miejsca ni z dorosły i używa się tego 6-8 miesięcy.

Później przychodzi fotelik do 18kg i ten tez zabiera dużo miejsca. Ma własny jakby stelaż, własne pasy, ma funkcje pochylania i.....zajmuje więcej miejsca niż dorosły.

Póżniej jest trzeci fotelik (czasem ten drugi jest tez i dla cięższych dzieci) i ten fotelik zajmuje już mało miejsca, ale dziecko ma długie nogi i lubi sobie kopać w fotel i takie tam.

Sam rozumiesz, że telewizyjno-gazetowe stwierdzenia "tam jest miejsce tylko dla dziecka" są nieprawdą, bo dziecko potrzebuje niestety więcej miejsca. Prawdą to było kiedyś, jak nie było fotelików.

Co do bagażnika, to oczywiście im większy tym lepszy w takim wypadku. Wózek używa się przez pierwsze 2-2,5 roku. Przez pierwsze pół roku zajmuje duzo miejsca, bo wozi się tez gondolę. Później najczęściej tylko wózek typu "parasolka" lub przekonwertowany pierwszy wózek na parasolkę. Wózki na szczęście są różne. My mamy taki który włącznie z gondolą wchodził do Seicento i jeszcze można było plecak wsadzić do bagaznika wink.gif

Nalezy więc się nastawić, że jesli będzie mały bagażnik, to trzeba będzie kupic droższy wózek (te bardziej zmyślne i mało zajmujące, sa drogie).

Lepiej oczywiście htb niż sedan, ale sedan ma tez swoje plusy przy dzieciakach: nie wieje po głowie jak wyjmujesz z bagażnika i nie słychac nic (no prawie) jak bagaznik zamykasz. U mnie to sie bardzo sprawdza, bo często dojeżdżam pod chałupę po nocy jak dzieciaki śpią. Mogę sobie spokojnie wyjąć wszystko z bagażnika i dopiero budzić dzieciarnię ok.gif

Jednak wiem co to htb i wiem że dostep do bagaznika jest duzo lepszy ok.gif Co kto woli. Oczywiście kombi lepsze od htb, ale nie każdy lubi. Wszelkie vanowate jeszcze lepsze, ale....patrz kombi zlosnik.gif

Znacznie lepiej się dzieciaki wkłada do auta wyższego. Nad dzieciakiem musisz się schylać i plecy bolą. Zwłaszcza jak dzieciak mały (powiedzmy do 1,5 roku) i się szarpie. Mordęga.

Reansumując. Jak isć w standard to ja bym polecał Mitsubishi Lancer z uwagi na dużo miejsca w środku zlosnik.gif Wersja wyposażenia do woli.

Lepszym wyjściej byłoby coś pokroju SX4 czy Reno Captur, bo jest wysokie i łatwiej dzieciaki wcisnąć. I chyba ku czemuś takiemu bym się skłaniał ok.gif

No i oczywiscie jest auto idealne...Dacia Logan. Tylko oczywiście rozumiem że może się nie podobać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile pali? pytam serio bo musze babie coś niedługo kupić zamiast Punto II 1.2 które właśnie pali 7

Piszecie o Fabi 1.2 TSi czy HTP bo po różnica.

Samochód spali tyle ile da mu spalić kierowca. Pisałem już nie raz i nie dwa, Octavia 1.2 TSi spala mi poniżej 7 litrów w cyklu mieszanym z przewagą miasta i to sporą. W trib II na kompie mam teraz 6,2 L/100 a to jednak dużo cięższe wozidło od Fabi.

TSi spali porównywalnie z P II 1.2 8v , ale przy znacząco lepszych osiągach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale moja Octavia w normalnym ruchu miejskim pali poniżej 7 l też 1.2 TSI więc Fabia spali jeszcze

> mniej a ten Kraków to powinni zamknąć

To nie jest TSI tylko zwykły 3-cylindrowy kibel. Który jak nie ciśniesz to nie jedzie. W TSI jest to łatwiejsze do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie, na jakie ich stać. Ich, a nie bank. Czasami się zastanawiam, ilu jeżdżących tu kącikowiczow

> brało swoje auta na kredyt...

A co to za różnica? Auto na kredyt nie jest przecież tańsze tylko droższe. Biorąc auto na kredyt wydajesz więcej, ergo stać Cię na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalaniem.

Tylko, ja mierzac sie po Fabce 1 do Fabki 2 przy moich 186cm i slusznej posturze wymieklem, co wiecej zona przy 165cm i raczj drobnej budowie stwierdzila, ze ciasnota w niej straszna.

2m chlopa w Fabke 2 wsadzilbym chyba tylko za kare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radzionków:

> Populacja (31.12.2011)

> liczba ludności 17187

> gęstość 1302,05 os./km

> To warunki pozamiejskie, nie miejskie

Oczywiście, nie mam paszportu Polsatu, nie wyjeżdżam za granice Radzionkowa bo mi nie wolo.

Skończ snuć te swoje wizje za każdym razem kiedy nie masz argumentów by polemizować ze mną w temacie spalania czy osiągów 1.2 TSi ok.gif , potencjalnemu użytkownikowi nie chodzi o ,,bajanie'' o dupe marynie tylko o konkrety.

Przejechałem Octavią 20 tys km, w warunkach przeróżnych i byłem dalej niż tablica kończąca Radzionków, spalanie NIGDY nie wyszło większe z całego zbiornika niż 7,3 l/100 , średnio wychodzi zawsze w okolicach 6,5 - 6,7 i nic więcej.

Na trasie jadąc normalnie bez spinki wychodzę w okolicach 5,2-5,4, w wersji ECO daje rade zejść do 4,7 l/100.

I to są fakty, a nie to Twoje pitolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to daje Ci prawo do stwierdzenia, że spalanie 9-10 ltr w tdi/tdci to bajki?

zawsze można powiedziec że ktoś nie umie jeździć wink.gif

w te 9L jestem w stanie uwierzyć, bo znam osobę której 2.0 TDI w lancerze też spalało tyle po Krk

choć dla mnie to trochę dziwne, berlingo 1.6HDI jeżdżone po budowie i na krótkich odcinkach mieści się w 7L

fiesta 1.4 benz w tych samych warunkach potrafiła wypić 8.5L blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze można powiedziec że ktoś nie umie jeździć

> w te 9L jestem w stanie uwierzyć, bo znam osobę której 2.0 TDI w lancerze też spalało tyle po Krk

> choć dla mnie to trochę dziwne, berlingo 1.6HDI jeżdżone po budowie i na krótkich odcinkach mieści

> się w 7L

> fiesta 1.4 benz w tych samych warunkach potrafiła wypić 8.5L

Benzyny paliły mi 12-14 ltr, więc 9-10 w ON wydaje się rozsądnym wynikiem. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru auta, ja bym się zastanowił czy jest sens zmieniać Twingo na coś innego poki nie potrzebuje większego auta. Chyba, że z powodów "wymiarów" kolegi źle mu się jeździ Twingo.

Kupowanie na siłę samochodu na przyszłość jest IMO bez sensu.

Ja bym się na jego miejscu wstrzymał z zakupem, większego niewiele młodszego auta dopoki nie będzie ono potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do wyboru auta, ja bym się zastanowił czy jest sens zmieniać Twingo na coś innego poki nie

> potrzebuje większego auta. Chyba, że z powodów "wymiarów" kolegi źle mu się jeździ Twingo.

> Kupowanie na siłę samochodu na przyszłość jest IMO bez sensu.

> Ja bym się na jego miejscu wstrzymał z zakupem, większego niewiele młodszego auta dopoki nie będzie

> ono potrzebne.

chca pojecha c par e razy w Polskę "zanim sie dzieciaki pojawią"-twingo srednio si e do tego nadaje chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Młodszy kolega w pracy ma dylemat (tzn sam jeszcze nie wie czego chce)-pyta sie mnie o radę...

> Jeździ twingo zdaje się 2008 roku.

jak planują dzieciaka to np. astra III kombi

moim zdaniem małe auto będzie męczące z bachorem, wózkiem, zakupami, fotelikami itd... poza tym na 100% nie 3 drzwiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chca pojecha c par e razy w Polskę "zanim sie dzieciaki pojawią"-twingo srednio si e do tego

> nadaje chyba...

Wiesz, ja nie wnikam w jego portfel, jeśli go stać naprawdę to niech zmienia auto smile.gif ale pakować sie w auto na kredyt jak za chwile będzie miał kredyt hipoteczny to sam musi to przeliczyć. Bo większe auto jednak = droższe częsci, wieksze spalanie itd.

A po Polsce Twingo we dwojke spokojnie pojedzie gdzie chce. Może i będzie 1h pozniej na miejscu niż jakims większym mocniejszym autem, oraz będzie troszkę nie wygodniej ale to już kwestia tego co potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowanie na siłę samochodu na przyszłość jest IMO bez sensu.

> Ja bym się na jego miejscu wstrzymał z zakupem, większego niewiele młodszego auta dopoki nie będzie

> ono potrzebne.

O, wreszcie ktoś to napisał. Cały ten wątek sprawia wrażenie jakby chodziło o jakąś inwestycję na co najmniej kolejne 30 lat, albo o jakieś dobra trudne do zdobycia. grinser006.gif Jak mi potrzebny samochód albo mam nadmiar kasy to kupuję, niepotrzebny - pozbywam się, ale żeby na zapas bo może kiedyś będą dzieci? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chca pojecha c par e razy w Polskę "zanim sie dzieciaki pojawią"-twingo srednio si e do tego

> nadaje chyba...

No, bo żeby z takiej Warszawy np. na Mazury skoczyć, to co najmniej auto klasy D trzeba mieć zlosnik.gif Nie mówiąc już o ekspedycji np. na Słowację 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, bo żeby z takiej Warszawy np. na Mazury skoczyć, to co najmniej auto klasy D trzeba mieć Nie

> mówiąc już o ekspedycji np. na Słowację

mi tego nie mów matizem swego czasu zaliczyłem Chorwację i Wenecję :-)

Nie wnikam: "mają potrzebę, "pną się w górę, pokalkulowali, policzyli, pomyśleli"-chcą to niech robią co im pasuje-ja tylko podpowiadam w kwestii auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> mi tego nie mów matizem swego czasu zaliczyłem Chorwację i Wenecję :-)

> Nie wnikam: "mają potrzebę, "pną się w górę, pokalkulowali, policzyli, pomyśleli"-chcą to niech

> robią co im pasuje-ja tylko podpowiadam w kwestii auta

Informacyjnie tylko dla AKOWICZÓW, żeby nie było żeśta język strzępili po próżnicy

Ostatecznie stanęło na Corsie-odbierają we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki model byście doradzili? przy tak "szerokich" założeniach... bo ja wymiękłem :-)

Seat Ibiza ST wersja Style lub FR przy bardziej elastycznym budżecie, 1.2TSI. Pewnie bez większego problemu będzie się dało zejść poniżej 50kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile pali? pytam serio bo musze babie coś niedługo kupić zamiast Punto II 1.2 które właśnie pali 7

Wczoraj zrobiłem równe 100km w śląskim trybie miejskim (czyli w sumie jakieś 5 minut w korkach - kilka, kilkanaście świateł, ogólnie przejazd przez całą aglomerację tam i z powrotem bez użycia autostrad), komp wypluł 5.5l/100, średnia prędkość 65km/h. Ale to nie samochód, stąd też dla Twojej "baby" polecam jakieś BMW serii 7. Podróż w komforcie i prestiżu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale moja Octavia w normalnym ruchu miejskim pali poniżej 7 l też 1.2 TSI więc Fabia spali jeszcze

> mniej a ten Kraków to powinni zamknąć

Bardzo, ale to bardzo niewiele mniej. Wbrew pozorom Fabia jest od Octavii lżejsza o kilkanaście do kilkudziesięciu kilogramów w zależności od wersji. Różnica bardzo kosmetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, nie mam paszportu Polsatu, nie wyjeżdżam za granice Radzionkowa bo mi nie wolo.

Zostaw, nie wszyscy wiedzą i mają dostatecznie dużo determinacji by sprawdzić, że Radzionków jest częścią prawie czteromilionowej aglomeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.