Skocz do zawartości

Peugeot 208, jakies alternatywy w kwocie 50kpln ??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo

> totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

> Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

za 50 klocków segment B ? Praktycznie każde...

teraz kolega kupił Corsę. Też brał pod uwagę peżota, ale jednak corsa wygrała ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo

> totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

> Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

Cruze nie będzie lepszym rozwiązaniem? Chyba, że ma być segment B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie opcja na kredyt 50/50, nie ja place wiec w sumie jest mi to obojetne...

Ogladalem jedna sztuke, kolegi jedrocha, jednak nie do konca sie Pani podobala, nie wnikam... Ja tylko doradzam i ew. walcze o dodatkowy rabat jak juz padnie na konkretne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie tak mocno zawężają sobie wybór modelu samochodu (zarówno przy kupowaniu nowego jak i używanego).

Przykładowo, obecnie w segmencie B jest przynajmniej 20 modeli, a zwykle wybierają wśród 2 - 3 modeli (wybór typu: 208 czy Corsa).

Może to kwestia nieznajomości oferty rynkowej albo bliskości dilera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojawila sie opcja na kredyt 50/50, nie ja place wiec w sumie jest mi to obojetne...

> Ogladalem jedna sztuke, kolegi jedrocha, jednak nie do konca sie Pani podobala, nie wnikam... Ja

> tylko doradzam i ew. walcze o dodatkowy rabat jak juz padnie na konkretne auto...

Powodzenia ok.gif I tak bedzie na Ciebie wink.gif

Moze Kia Rio albo Fiesta ecoboost ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tez, dodatkowym atutem jest to ze poprostu sie podoba no i to ze badz co badz sa szanse na dodatkowy rabat z racji bliskiej wspolpracy z salonami tej marki...

Ale skoro powiedziales A to powiedz B i wymien modele ktore w takiej kasie zaoferuja to co 208 Allure z metalikiem, czujnikami cofania, alarmem i podlokietnikiem w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiesta wychodzi zdecydowanie wiecej, a Kia Rio, jakos nie moge sie przekonac wink.gif

Poza tym wczoraj odbyly jazde testowa P208 i obie sa pod wrazeniem tego auta wink.gif

Ja nie mialem okazji jeszcze na zywo spojrzec jak to wyglada... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo

> totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

> Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

wg mnie fiesta jest aktualnie najlepszym małym autem.

208 nie każdemu podchodzi, kierownica może zasłaniać zegary, niezawodność może być dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym zacząć od wyszukiwarki modeli (np: samar.pl, mojeauto.pl) aby ustalić co w ogóle w danej chwili jest w ofercie na rynku.

Jeden ruch w wyszukiwarce i już widać że w klasycznym segmencie B jest przynajmniej 18 samochodów:

Aveo, C3, Punto, Fiesta, Jazz, i20, Rio, Mazda2, Colt, Micra, Corsa, 208, Clio, Ibiza, Fabia, Swift, Yaris, Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo

> totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

> Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

clio ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiesta wychodzi zdecydowanie wiecej, a Kia Rio, jakos nie moge sie przekonac

> Poza tym wczoraj odbyly jazde testowa P208 i obie sa pod wrazeniem tego auta

> Ja nie mialem okazji jeszcze na zywo spojrzec jak to wyglada...

A ogladaliscie Swifta?

http://otomoto.pl/suzuki-swift-premium-esp-najlepsza-oferta-C29398728.html

Jeszcze troche zostanie, a pozniej mozna calkiem sensownie odsprzedac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerowałbym zacząć od wyszukiwarki modeli (np: samar.pl, mojeauto.pl) aby ustalić co w ogóle w

> danej chwili jest w ofercie na rynku.

> Jeden ruch w wyszukiwarce i już widać że w klasycznym segmencie B jest przynajmniej 18 samochodów:

> Aveo, C3, Punto, Fiesta, Jazz, i20, Rio, Mazda2, Colt, Micra, Corsa, 208, Clio, Ibiza, Fabia,

> Swift, Yaris, Polo.

Prawie dokładnie z takiego zestawienia wybierałem w ubiegłym roku. Jedyna różnica to zamiast Ibizy, brałem pod uwagę Kia Venga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na otomoto.pl i wybierasz osobowe - cena do 50k, zaznaczasz wymagane wyposażenie i klikasz pokaż tylko nowe i już masz jakiś pogląd sytuacji rynkowej wink.gif

Ale w sumie Peugeot 208 to fajne autko, świeży model, oparł się trendowi powiększania samochodów z każdym kolejnym modelem - na miasto idealne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wycene za 49 tysi na roomstera 1.4 16V, z klimatronikiem, elektryka szyb, pakietem sound, pakietem ze skorzana kierownica, czyjnikami parkowania itp. wydajac 50 kzl wolalbym takiego roomsteraz niz male 208, roomster niewiele dluzszy, a w srodku ze dwa segmenty przestronniejszy

teraz doczytalem, ze ma byc male

to moze panda;)? albo citigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie tak mocno zawężają sobie wybór modelu samochodu (zarówno

> przy kupowaniu nowego jak i używanego).

> Przykładowo, obecnie w segmencie B jest przynajmniej 20 modeli, a zwykle wybierają wśród 2 - 3

> modeli (wybór typu: 208 czy Corsa).

> Może to kwestia nieznajomości oferty rynkowej albo bliskości dilera?

Ja tu widzą raczej: "już wybrałem i chcę się upewnić w słuszności swojej decyzji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma 208, ale SW. Silnik 1.4, obecnie niecale 40kkm nalotu i chyba 3 lata, wersja jakas z

> podstawowych. Generalnie specjalnie sie nie psuje jak na razie, ale jakos niektorych

> materialow jest mizerna. Tapicerka juz powycierana, dziur jeszcze nie ma, plastiki skrzecza, a

> drzwi skrzypia przy otwieraniu. Silnik zapocony olejem, ale podobno taka uroda tego 1.4

tak, tak, oczywiście hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odebrales juz?? Jesli tak opowiadaj co i jak

Czy odebrałem 208? Baaa, kilka dni temu byłem na pierwszym rocznym przeglądzie wink.gif

I tu też myślę jakiś plus bo podejrzewam np. w Fordzie bym zapłacił więcej.

Z samochodu jestem zadowolony, przebywanie w kabinie to sama przyjemność - bardzo dobre wyposażenie i wykończenie, czego nie mogłem powiedzieć o Fordzie: odrzucała mnie ta deska rodem ze star treka..

Natomiast Fiesta miała lepsze zawieszenie, układ jezdny i skrzynię biegów.

208 pali mi dosyć dużo, ale gdy silnik 1.4 się wkręci na obroty to idzie pięknie, lepiej niż Fiesta 1.4 (i to o 2s szybciej do 100km/h co jest odczuwalne).

Porównuję cały czas do Fiesty, bo Clio IV mnie urzekło tylko wyglądem zewnętrznym, natomiast jazda próbna i cennik mnie rozczarowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mowimy o wersji praktycznie topowej jesli chodzi o wyposazenie, natomiast silnikowo

> totalnie miejskie 1.2 3 cyl 82km....

> Czy ktorys z producentow za podobna kwote jest w stanie zaproponowac rownie wypasione auto ??

Jeśli wielkość auta nie jest priorytetowa, to spojrzałbym bardzo poważnie na Suzuki Swift. Owszem, autko niewielkie, ale wykończeniem, silnikiem (nawet podstawowym 1.2) i prowadzeniem na śniadanie zjada europejskich (nawet niemieckich) rywali, przy czym wydaje mi się, że obecnie oferowane są fajne rabaty i niewiele ponad 40 kPLN wystarczy na auto z pełnym wyposażeniem. Polecam jazdę próbną - w tym wypadku czyni cuda. Żebym mógł jeździć małym autkiem, nie zastanawiałbym się nawet kwadransa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze kurcze, przeciez ecoboost tez ma 3 cyl

> Poza tym spojrz jak wyglada w nim wnetrze

Niestety, dali ciała z tym do reszty. Tak fatalnego wnętrza nie ma chyba żadne auto w tym segmencie. Ford zawsze słabo sobie radził z designem wnętrza, ale tu poszli na całość.

Ostatnio przywieźli nam dwie do przymiarki do nowej floty, kaźdy kto wsiadał icon_eek.gif co to jest ??? Chińska wieża z rynku na początku lat 90-tych lepiej wyglądała.

Właściwości jezdne, silniki - też bez szału. To co fajne to podgrzewana przednia szyba, nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ma być dobrze wyposażone i do 50 kzł, to proponuję Lancię Ypsilon. Moim zdaniem jest to jeden

> z najbardziej niedocenianych modeli na rynku.

> Długością dorasta do segmentu B (3,84m), ale klasyfikowane jest jako A+ albo B.

zaraz zlosnik.gif

klon punto jest od niego mniejszy ? grinser006.gif

eeeeeedyta doczytałem

Quote:

Ypsilon IV zbudowano na płycie podłogowej Fiat Mini platform, którą dzieli m.in. z Fiatem 500 i Fordem Ka


spineyes.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu odebrałem taką 1.4 16V. Równo 48600zł

MODEL: Skoda Fabia Ambition Plus

SILNIK: 1.4 16V 85KM

UKŁAD WYDECHOWY: seria

ZAWIESZENIE: sportowa seria

WYGLĄD ZEWNETRZNY: MOMO Revenge 16'' (lato i zima)

WNĘTRZE: Domino Onyx

CAR-AUDIO: Swing

PLANY: czarny grill, czarny dach, czarne obudowy lusterek zewnętrznych

WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

- lakier żółty Sprint

- pakiet Mixx

- dezaktywacja czołowej poduszki powietrznej pasażera

- klimatyzacja automatyczna (climatronic)

- alarm

- elektryczne szyby tylne

- podgrzewanie przednie fotele

- podłokietnik przedni

- pakiet schowków II

- spryskiwacze reflektorów

- pakiet Black

- podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej

- dodatkowe 4 głośniki z tyłu

- wielofunkcyjna trójramienna skórzana kierownica (z mały pakietem skórzanym)

- Maxi-DOT

- stalowe koło zapasowe

- nakładki ozdobne na pedały

- nakładki progowe z napisem Fabia

- oryginalna kalkomania Skody dedykowana dla Fabii

ZDJĘCIA/WYKRESY:

1455203_228442180666299_788569254_n.jpg

1450170_228442177332966_1263601024_n.jpg

1465362_228442313999619_353164263_n.jpg

1422391_228442300666287_32753484_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancia Ypsilon- jakość materiałów, design zarówno wnętrza możliwość dowolnej konfiguracji ( Bi-xenon ESP, klimatronik) możliwość zamówienia dwukolorowego 5-drzwoiowego nadwozia no i sprawdzona technika fiata pod maską sprawiają że dla kobity do miasta naprawdę fajna alternatywa.

za założoną kasę naprawdę możesz kupić świetne autko no i ... wspierasz polskie miejsca pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nawet na różowo ją pomalowali to Fabia pozostanie fabią czyli bolidem dla emeryta z

> odpychającym starodawnym wnętrzem

Taaaa... Powielanie stereotypów jest tak samo mądre jak włożenie ptaka do maszynki do mięsa facepalm%5B1%5D.gif

Skoda dla emeryta, Fiat dla desperata facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.