Skocz do zawartości

Monte Carlo 2014


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Historyczna chwila dzisiaj dla nas a tu cisza.

Na razie po zapoznaniu jest fajnie :

1 Ogier Polo R WRC 2,15,3

2 Meeke DS3 WRC 2,16,5

3 Ostberg DS3 WRC 2,16,5

4 Latvala Polo R WRC 2,18,2

5 Kubica Fiesta WRC 2,18,3

6 Neuville i20 WRC 2,18,4

7 Hirvonen Fiesta WRC 2,18,8

8 Sordo i20 WRC 2,20,4

9 Mikkelsen Polo R WRC 2,20,4

10 Bouffier Fiesta WRC 2,21,9

11 Evans Fiesta WRC 2,22,0

12 Prokop Fiesta WRC 2,22,6

13 Melicharek Fiesta WRC 2,29,7

14 Protasov Fiesta R5 2,38,8

15 Delecour Fiesta WRC 2,54,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historyczna chwila dzisiaj dla nas a tu cisza.

No bo to dopiero jutro smile.gif

> Na razie po zapoznaniu jest fajnie :

> 1 Ogier Polo R WRC 2,15,3

> 2 Meeke DS3 WRC 2,16,5

> 3 Ostberg DS3 WRC 2,16,5

> 4 Latvala Polo R WRC 2,18,2

> 5 Kubica Fiesta WRC 2,18,3

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem temat założyć smile.gif

Niby to tylko shakedown, więc nie należy przywiązywać do tych wyników specjalnej wagi, ale - wygląda to ciekawie. Pięknie się RK spisał - najszybszy z M-sportu claps.gif

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył Hyundai - zarówno Neuville jak i Sordo nie odstawali od reszty stawki, co jak na początkujący zespół jest niezłą zapowiedzią. Pamiętam jak kiedyś nowe zespoły (Hyundai, Skoda, Seat, Suzuki) sobie (nie)radziły wprowadzając nowy samochód WRC.

A sam rajd startuje jutro (czwartek). W czwartek 6 OSów (start pierwszego o 7:28). W piątek kolejne 5 OSów (od 8:48), w sobotę po południu ostatnie 4 OSy (od 14:48).

Wyniki rajdu na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie miałem temat założyć

> Niby to tylko shakedown, więc nie należy przywiązywać do tych wyników specjalnej wagi, ale -

> wygląda to ciekawie. Pięknie się RK spisał - najszybszy z M-sportu

> Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył Hyundai - zarówno Neuville jak i Sordo nie odstawali od reszty

> stawki, co jak na początkujący zespół jest niezłą zapowiedzią. Pamiętam jak kiedyś nowe

> zespoły (Hyundai, Skoda, Seat, Suzuki) sobie (nie)radziły wprowadzając nowy samochód WRC.

> A sam rajd startuje jutro (czwartek). W czwartek 6 OSów (start pierwszego o 7:28). W piątek kolejne

> 5 OSów (od 8:48), w sobotę po południu ostatnie 4 OSy (od 14:48).

> Wyniki rajdu na żywo

Nowi teraz to chyba nawet zyskują jak wchodzą do tego cyrku. W wrc podobnie jak w F1 przepisy "zamroziły jakieś większe modyfikacje w silnik w stosunku do ubiegłego roku, zespoły które są będa mogły dopiero w 2015 wprowadzić większe zmiany . A nie dotyczy to nowych którzy wchodząc nie są tymi przepisami zobligowani byle mieścić się w regulaminie. Podobnie było z VW który wszedł z "pełną mocą" w ten sport , co prawda oni mieli łatwiej bo właściwie od paru lat testowali wszystko na skodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Sokoła:

Masakra, system rozwalony na kawałeczki – Kubica i Szczepaniak na OS1 szybsi o prawie 20 sekund od mistrzów świata, Ogiera i Ingrassi!

Robert: Bardzo ciężko, był śnieg ale jedziemy na asfaltowych oponach. Do tego popełniliśmy błąd, zmienialiśmy ustawienia i światła świecą za wysoko, nic nie widzimy. To najtrudniejszy odcinek mojego życia! W porównaniu z tym Rajd Janner był łatwizną!

claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.wrc.com/en/wrc/results/live/stage-times/page/60-294-59--.html

Dalej Kubek miażdży:

Drugie zwycięstwo do kolekcji dla liderów „Monte”, OS2 dla RK i Maćka – powiększają prowadzenie w generalce i mają już prawie 40 sekund przewagi nad Ogierem i Ingrassią.

Robert: Trudny początek, bardzo ciężkie warunki. Nie ma przyczepności niezależnie od tego, czy jest sucho, czy mokro. Dużo aquaplaningu.

Za Sokołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na supermiękkich.

> Ktoś wie na jakim kanale można będzie zobaczyć choćby skrót w tv?

Nie widziałem by jakaś stacja miała w programie relację. Ani żaden polsat, ani TV4, ani TVP, ani nawet Eurosport crazy.gif Chyba zostają tylko skrót po wiadomosciach TVP i krótkie podsumowania z każdej pętli na stronie wrc.com (pewno pojawią się tam późnym wieczorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tvp1 o 20.05 lotos ma krótką relację(chyba 3 min).

> i pewnie Eurosport ale po przeprowadzce niestety jeszcze nie mam więc nie wiem na pewno.

Eurosport już chyba ze 3 lata nie ma relacji z WRC. Były w TV4.

Ale w tym roku nawet programie TV4 nie udało mi się znaleźć. Ani TVP Sport crazy.gif

EDIT:

znalazłem: 15-minutowa relacja w środę 22.01 godz 17:35 TVP Sport

Żenada frown.gif

Wg wykazu w Polsce relacje mają być w TVP i TV4: jakiś tekst

Ja sobie obejrzę godzinną relację w szwedzkiej tv 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wiadomościach ma być krótka relacja.

> Niestety kubek stracił 1:40 i juz jest 4 w ganeralce. Browadzi Brian wiec też taki polski akcent

Z której poz. startyje?

Może ktoś wydzwonił i stąd taka strata, bo Ogier i kilku innych mają podobne straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica sobie założył, że w tym roku, pewnie pod koniec sezonu, wygra jakiś OS w WRC. Wygrał już pierwszy, w pierwszym rajdzie i teraz sobie musi nowe cele postawić hehe.gif

Widać po wynikach, że teraz już czołówka WRC zabrała właściwe opony i zajmują sensowne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Program TV

> Ci co mają Motors TV sobie pooglądają...

Jak kupowalem kablowke, to byl jedyny kanal, ktory mnie interesowal, bo wtedy tam lecialy transmisje z WRC.

Niestety nie jest tak rozowo, jakosc obrazu jest kiepska (mam wrazenie, ze gorsza niz inne kanaly SD) a komentator tez nie porywa - inna sprawa, ze dla wielu przeszkoda bylby brak polskiego komentarza.

Wlasnie sobie ustawilem przypomnienia i nagrywanie wink.gif zobaczymy jak w tym roku to bedzie wygladalo blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przynajmniej pokazali, że szybkościowo auto jest konkurencyjne.

Biorąc pod uwagę, że cała stawka jechała na niewłaściwych oponach, Neuville wydzwonił już na pierwszym OS-ie, a Sordo na trzecim odrobił tylko dzięki temu, że podobnie jak Bouffier, Meeke i Evans wpadł rano na pomysł zabrania do samochodu dwóch zimówek, to nie za bardzo. wink.gif Poza tym, o ile dobrze sobie przypominam, swego czasu Tomek Kuchar nie miał problemów z szybkością, tylko z rozpadaniem się sprzętu Hyundaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale robert ciśnie

> z takimi wynikami to na miejscu vw za rok bym wywalił latvale i

> zrobił dream team: mega budżet, kubek + ogier i lux samochód. ale by było

Taaa... w piątym kwartale przyszłego roku. zlosnik.gif

Dyrektorem technicznym Volkswagen Motorsport, odpowiedzialnym za projekt Polo WRC, jest Willy Rampf. Wieść gminna niesie, że serdecznie i z wzajemnością nie znosi Roberta, od czasów BMW Sauber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale robert ciśnie

> z takimi wynikami to na miejscu vw za rok bym wywalił latvale i

> zrobił dream team: mega budżet, kubek + ogier i lux samochód. ale by było

a skąd wiesz czy Fordowi się nie odwidzi i stwierdzi że taka jeżdżąca reklama jak Kubica to lepsza reklama niż spoty telewizyjne. I co za tym idzie nie wróci oficjalnie do WRC, w końcu nie ma ich w żadnym motorsporcie przynajmniej w EU, a konkurencja koreańska zaczyna się rozpychać , za rok pewnie powitamy Toyotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.